Unsplash.com

Jak myślisz? Dlaczego nie udaje Ci się zabrać do czegoś o czym marzysz? Dowiedz się w jaki sposób zrobić pierwsze kroki aby cel był bliżej! Skuteczna realizacja celu!

Czy masz jakieś pasje lub lubisz robić coś więcej? Być może masz do czegoś, tz. smykałkę? Właśnie to pytanie często zadaję komuś, kto uważa się za osobę niewartościową. Tak naprawdę nie musisz być ekspertem, ani regularnie oddawać się swoim pasjom. Poznaj odpowiedź, która prawdopodobnie Cię zaskoczy!

Na czym się nie znasz?

Każdy z nas ma swoje marzenia. O ich spełnianiu pisałem już w tekście „Ile czasu potrzeba aby spełnić marzenia”. Wspominam o tym jakie szczęście mamy żyć w czasach Internetu, gdzie mamy okazję sprawdzić się we wszystkim, działać aż się powiedzie i mieć dostęp do nieograniczonych możliwości.Nie każdy mecz można wygraćAle tylko frajerzy poddają się bez walki– Prawo Agaty (2012-2015)

Kochasz śpiewać? Nagrywaj, ucz się montażu, rozbudowuj swoje studio, publikuj w internecie, nie bierz do siebie krytyki. Hate także trzymaj od siebie z daleka. Jeżeli jakieś mendy tak nie reagują, znaczy, że nie załapało.

Chcesz być artystą, dąż do tego. Może akurat namalujesz 100 obrazów, zrobisz 120 rzeźb, a sprzeda Ci się brysk farbą na suficie, który jest efektem wypadku…?

Nigdy nie wiesz co Cię czeka. Gdy zaczynałem blogować, nie znałem się na dobieraniu nazw, tytułów, tworzeniu szablonów i dobieraniu ilości elementów na ekranie. Nawet nie wiedziałem czym jest HTML.

Jak zacząć dążenie do celu?

Jedynym problemem jest Twoja ambicja i determinacja. Jeżeli tego nie masz, nie osiągniesz sukcesu, bo przecież jaki masz cel robić coś, skoro z góry zakładasz porażkę? Należy dążyć po swoje, nie szukać wytłumaczeń typu ,,zapaliłem papierosa bo miałem gorszy dzień” tudzież ,,nie zrobiłem tego bo nie wiem jak”. Znajdź sposób aby pójść dalej! Poproś ewentualnie kogoś o pomoc, ale nigdy się nie poddawaj! Zrób pierwszy krok, nie zastanawiając się nad kłopotami i wyzwaniami, idź do przodu.

Wesprzyj podając dalej
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.