0
Unsplash.com
Rozwój osobisty Twój Rozwój

Od czego zacząć dążenie do celu?

15 października 2018

Jak myślisz? Dlaczego nie udaje Ci się zabrać do czegoś o czym marzysz? Dowiedz się w jaki sposób zrobić pierwsze kroki aby cel był bliżej! Skuteczna realizacja celu!

Czy masz jakieś pasje lub lubisz robić coś więcej? Być może masz do czegoś, tz. smykałkę? Właśnie to pytanie często zadaję komuś, kto uważa się za osobę niewartościową. Tak naprawdę nie musisz być ekspertem, ani regularnie oddawać się swoim pasjom. Poznaj odpowiedź, która prawdopodobnie Cię zaskoczy!

Na czym się nie znasz?

Każdy z nas ma swoje marzenia. O ich spełnianiu pisałem już w tekście „Ile czasu potrzeba aby spełnić marzenia”. Wspominam o tym jakie szczęście mamy żyć w czasach Internetu, gdzie mamy okazję sprawdzić się we wszystkim, działać aż się powiedzie i mieć dostęp do nieograniczonych możliwości.Nie każdy mecz można wygraćAle tylko frajerzy poddają się bez walki– Prawo Agaty (2012-2015)

Kochasz śpiewać? Nagrywaj, ucz się montażu, rozbudowuj swoje studio, publikuj w internecie, nie bierz do siebie krytyki. Hate także trzymaj od siebie z daleka. Jeżeli jakieś mendy tak nie reagują, znaczy, że nie załapało.

Chcesz być artystą, dąż do tego. Może akurat namalujesz 100 obrazów, zrobisz 120 rzeźb, a sprzeda Ci się brysk farbą na suficie, który jest efektem wypadku…?

Nigdy nie wiesz co Cię czeka. Gdy zaczynałem blogować, nie znałem się na dobieraniu nazw, tytułów, tworzeniu szablonów i dobieraniu ilości elementów na ekranie. Nawet nie wiedziałem czym jest HTML.

Jak zacząć dążenie do celu?

Jedynym problemem jest Twoja ambicja i determinacja. Jeżeli tego nie masz, nie osiągniesz sukcesu, bo przecież jaki masz cel robić coś, skoro z góry zakładasz porażkę? Należy dążyć po swoje, nie szukać wytłumaczeń typu ,,zapaliłem papierosa bo miałem gorszy dzień” tudzież ,,nie zrobiłem tego bo nie wiem jak”. Znajdź sposób aby pójść dalej! Poproś ewentualnie kogoś o pomoc, ale nigdy się nie poddawaj! Zrób pierwszy krok, nie zastanawiając się nad kłopotami i wyzwaniami, idź do przodu.

Subscribe
Powiadom o
guest
31 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra R. K. Stupera
Aleksandra R. K. Stupera
1 grudnia 2018 12:44

Świetnie napisane 😀 Nie można się łatwo poddawać. Zawsze pojawiają się jakieś kłody na naszej drodze, ale to nas zależy, czy będziemy się ciągle o nie potykać, czy coś z nimi zrobimy.

Paulina Radziszewska
Paulina Radziszewska
22 października 2018 19:00

Aby osiągnąć cel trzeba być zawziętym :), samo nic do nas nie przychodzi. Mam bardzo dużo spraw na głowie, i ciągle jest w ruchu. Wiele osób mi mówi bym zwolniła, i odpoczęła, ale jeżeli się zatrzymam to stracę motywację by dalej się rozwijać i spełnić swoje marzenia.

Karolina
Karolina
21 października 2018 03:52

Lubię Twój blog 🙂 Niektóre posty wyjątkowo przypadają mi do gustu – jak na przykład ten tutaj. 😉 Od zawsze uchodziłam za ambitną osobę i siebie też za taką uważam choć obecnie moja choroba nieco krzyżuje mi dążenie do mojego celu i tempo zwolniło. Nie poddaję się! Wiem kim jestem, wiem kim chce być i co chcę osiągnąć! Wierzę w siebie i mam wsparcie od bardzo bliskiej mi osoby.
„Wszyscy umieramy. Nie wszyscy żyjemy” – zauważyło zdjęcie z tym napisem u Ciebie na profilu G+. Trafione w punkt. Ja chcę właśnie żyć i umrzeć a nie wegetować i umrzeć.
Zapraszam również do mnie. Ostatnio zrobiłam małe zmiany na blogu. =) https://lamliwypaznokiec.bl

Marketer Internetowy
Marketer Internetowy
18 października 2018 19:50

Lubię ambitne osoby! Pozdrawiam! 🙂

Wioletta
Wioletta
16 października 2018 17:24

Dawno nie bylam na twoim blogu i widze sporo zmian. Przede wszystkim nie zwalniasz tempa. Podoba mi sie uklad i ze wszystko jest tak ladnie posegregowane. Szkoda tylko ze jest mniej tekstow o zwiazkach.

Klara Kwiatkowska
Klara Kwiatkowska
15 października 2018 13:46

krótko i na temat 🙂

Tancereczka
Tancereczka
15 października 2018 13:42

Gdy zaczynałam tańczyć brakowało mi wiary w siebie, teraz idzie mi coraz lepiej i dumna jestem z sukcesów.

Marta
Marta
15 października 2018 13:39

Zmotywowałeś mnie i to bardzo!

Sylwia Bosyl
Sylwia Bosyl
15 października 2018 13:34

Gdybym miała wybór, już dawno założyłabym własną firmę.

Darek Winy
Darek Winy
15 października 2018 13:24

Chciałem rzucić palenie dwa lata temu, udało mi się w tym chociaż czasem ciągnie mnie aby zajarać.

Emil Wiwelewicz
Emil Wiwelewicz
15 października 2018 13:14

Dobrze powiedziane. Gdy zakładałem firmę, miałem już klientów, sprzedanych 200 produktów a na początku nikt nie chciał nawet zajrzeć do ogłoszenia. Teraz mam własny sklep ze swoimi produktami. Robię to co kocham i chociaż bywa trudno cel osiągnąłem i wciąż wyznaczam sobie nowe. Tak trzymać, blog na medal!

31
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x