Unsplash.com

Jak nastawiać się na ludzi, którzy nas wyśmiewają? Czym jest dystans do siebie i kiedy może nam pomóc w rozwiązaniu kłopotów? Czas na pozytywne zmiany!

Z każdej strony słyszysz „dorośnij”, albo jeszcze lepsze „jesteś niepoważny”. Jestem, jakiś problem? Myślisz sobie – co ten idiota wygaduje? – zwyczajnie bez zastanowienia. Ile masz tego pieprzonego życia na rozdrapywanie ran i ciągłe zadawanie sobie trudu aby być takim człowiekiem jakiego oczekują inni? Ciekawy, szczera rozmowa…? To zaczynamy!

Kiedy masz być statuą powagi!

W życiu nie można patrzeć na innych i ich zdanie na nasz temat. Co to ich obchodzi i kim w ogóle są aby nas oceniać? Nie podoba się coś to wypad! Gdyby mnie obchodziło zdanie innych tak jak kiedyś, dalej nie wysadziłbym nosa z domu, słuchając rocka, wciąż wydzierając się z ulubioną wokalistką do muzyki ulubionej grupy.

 

>>> Jak możesz wyprowadzać z równowagi

 

Jest masa sytuacji gdy napina się klatę, nos podnosi do góry i mówi swoje przekonania poważnie budując respekt. Bywają też takie gdy spuszczam głowę i przyznaję się do błędu. W chwili gdy mam do podjęcia najmniejszą decyzję, również zastanawiam się co będzie najlepsze i jakie będą konsekwencje.

Nie wyobrażam też sobie wiecznego życia w jednym miejscu. Nie chodzi o upodobania, przywiązanie tylko krok dalej. Nie znoszę przebywać długo w jednym miejscu. Uwielbiam zmiany i nie boję się iść naprzód gdy jestem świadomy, że nic mi zbytnio nie grozi. Zawsze mogę wrócić ze spuszczoną głową na Start i znów spróbować pobiec do mety (na innych zawodach).

 

Śmiej się z siebie, z innych również aby rany nie powstały
Nie wiesz jak pięknie wyglądają gdy poniżanie nie działa
– Patryk Tarachoń

 

Pieprz to i biegnij!

Jednakże nie mamy czasu na łzy, tęsknotę ponieważ tak naprawdę co to nam da? Będziemy rozmyślać, cierpieć, a osoby które nas krzywdziły żyją sobie spokojnie, mając w szerokim poważaniu co z nami się dzieje. Dlaczego więc nie zapomnieć o nich, a dokopać w chwili gdy staną przed nami aby coś dostać?
Poza tym chwile gdy się śmiejemy, robimy żarty z kogoś i płaczemy do łez z radości gdy ktoś celnie zażartuje z nas! To właśnie lubię. Dystans – te słowo masz zapamiętać.

Możesz siedzieć w swojej muszli zamkniętej w klatce owitej drutem kolczastym podpiętym do prądu i nie pozwalać sobie na ani jedno słowo z ust innych. Tylko „ci inni” zapominają co mówili, a Ty bierzesz to do siebie. Głupota!

Śmiej się razem albo pojedź po sobie jeszcze bardziej udowadniając przy okazji jak bardzo nie robi to na Tobie wrażenia. Najśmieszniejszą minę mają te gnojki co jadą po nas i nie widzą efektu, grupa nie zwraca uwagi, nie jest już najfajniejszy i upsss… „guru paczki” został zignorowany? Biedny kretyn. Jesteś tym kretynem? Mam złą wiadomość… kiedyś będziesz znaczył tyle co twoje ego.

 

>>> Jakimi ludźmi powinniśmy się otaczać [LISTA]


>>> Według czego oceniać ludzi [FILM MOTYWACYJNY]


>>> Jak podjąć walkę z anoreksją i bulimią [WYWIAD]

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.