Unsplash.com

Weź na luz i przestań ściemniać

Jak nastawiać się na ludzi, którzy nas wyśmiewają? Czym jest dystans do siebie i kiedy może nam pomóc w rozwiązaniu kłopotów? Czas na pozytywne zmiany!

Z każdej strony słyszysz „dorośnij”, albo jeszcze lepsze „jesteś niepoważny”. Jestem, jakiś problem? Myślisz sobie – co ten idiota wygaduje? – zwyczajnie bez zastanowienia. Ile masz tego pieprzonego życia na rozdrapywanie ran i ciągłe zadawanie sobie trudu aby być takim człowiekiem jakiego oczekują inni? Ciekawy, szczera rozmowa…? To zaczynamy!

Kiedy masz być statuą powagi!

W życiu nie można patrzeć na innych i ich zdanie na nasz temat. Co to ich obchodzi i kim w ogóle są aby nas oceniać? Nie podoba się coś to wypad! Gdyby mnie obchodziło zdanie innych tak jak kiedyś, dalej nie wysadziłbym nosa z domu, słuchając rocka, wciąż wydzierając się z ulubioną wokalistką do muzyki ulubionej grupy.

 

>>> Jak możesz wyprowadzać z równowagi

 

Jest masa sytuacji gdy napina się klatę, nos podnosi do góry i mówi swoje przekonania poważnie budując respekt. Bywają też takie gdy spuszczam głowę i przyznaję się do błędu. W chwili gdy mam do podjęcia najmniejszą decyzję, również zastanawiam się co będzie najlepsze i jakie będą konsekwencje.

Nie wyobrażam też sobie wiecznego życia w jednym miejscu. Nie chodzi o upodobania, przywiązanie tylko krok dalej. Nie znoszę przebywać długo w jednym miejscu. Uwielbiam zmiany i nie boję się iść naprzód gdy jestem świadomy, że nic mi zbytnio nie grozi. Zawsze mogę wrócić ze spuszczoną głową na Start i znów spróbować pobiec do mety (na innych zawodach).

 

Śmiej się z siebie, z innych również aby rany nie powstały
Nie wiesz jak pięknie wyglądają gdy poniżanie nie działa
– Patryk Tarachoń

 

Pieprz to i biegnij!

Jednakże nie mamy czasu na łzy, tęsknotę ponieważ tak naprawdę co to nam da? Będziemy rozmyślać, cierpieć, a osoby które nas krzywdziły żyją sobie spokojnie, mając w szerokim poważaniu co z nami się dzieje. Dlaczego więc nie zapomnieć o nich, a dokopać w chwili gdy staną przed nami aby coś dostać?
Poza tym chwile gdy się śmiejemy, robimy żarty z kogoś i płaczemy do łez z radości gdy ktoś celnie zażartuje z nas! To właśnie lubię. Dystans – te słowo masz zapamiętać.

Możesz siedzieć w swojej muszli zamkniętej w klatce owitej drutem kolczastym podpiętym do prądu i nie pozwalać sobie na ani jedno słowo z ust innych. Tylko „ci inni” zapominają co mówili, a Ty bierzesz to do siebie. Głupota!

Śmiej się razem albo pojedź po sobie jeszcze bardziej udowadniając przy okazji jak bardzo nie robi to na Tobie wrażenia. Najśmieszniejszą minę mają te gnojki co jadą po nas i nie widzą efektu, grupa nie zwraca uwagi, nie jest już najfajniejszy i upsss… „guru paczki” został zignorowany? Biedny kretyn. Jesteś tym kretynem? Mam złą wiadomość… kiedyś będziesz znaczył tyle co twoje ego.

 

>>> Jakimi ludźmi powinniśmy się otaczać [LISTA]


>>> Według czego oceniać ludzi [FILM MOTYWACYJNY]


>>> Jak podjąć walkę z anoreksją i bulimią [WYWIAD]

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Setsuna Meiou-Ryś
Setsuna Meiou-Ryś
19 października 2018 09:33

Nie wszystko jest tak proste, ale z tym, by trzymać dystans, szczególnie, gdy ktoś próbuje nas ośmieszyć, zgadzam się w pełni, działa idealnie:)

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
19 października 2018 21:04

Dystans do ludzi daje pewien procent bezpieczeństwa, zwłaszcza gdy mamy tendencję ufać tym, którym nie powinniśmy.

Marta
13 września 2018 13:30

Super, motywujący wpis 😀

Anna Szuba
Anna Szuba
20 lipca 2017 08:40

Taki dystans jest potrzebny, inaczej można zwariować. 😉

Martyna Nowak
18 lipca 2017 20:27

Motywujące ☺ powinniśmy przejmować się tylko tym, jak sami czujemy się ze sobą ☺

Anonimowy
Anonimowy
16 lipca 2017 05:11

Dobitnie i prosto z rury, ostro tak jak lubię ��.

Marheri Crafts
15 lipca 2017 17:34

I takie podejście to ja lubię! Choć sama się cały czas tego uczę 🙂

Melodylaniella
Melodylaniella
15 lipca 2017 14:51

Najważniejsze to nie przejmować się opiniami innych i robić to co nas uszczęśliwia!

per Zofka
per Zofka
15 lipca 2017 14:36

… w sumie zawsze robię wszystko po swojemu. (no jeśli się da)

Anek73
15 lipca 2017 14:24

Nie przejmować się tym, co myślą inni i robić swoje! A ja – jako natura typowo introwertyczna – mało spędzam czasu z ludźmi, więcej sama ze sobą, więc tym bardziej się nie przejmuję 🙂

http://przystanek-klodzko.pl/

SiaKasia
15 lipca 2017 14:15

O tak! Jeżeli ludzie przestaliby patrzeć na to co myślą inni zaoszczędzili by mnóstwo czasu! 🙂 I zrealizowali wiele skrytych marzeń 🙂

Jud
Jud
15 lipca 2017 14:08

Czasem mi brakuje tego dystansu, ale bardzo motywujący tekst napisałeś 😉

Dorota Ziołkowska
15 lipca 2017 13:57

"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale zawsze można znaleźć kogoś, dzięki komu cała reszta przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie" – bardzo mądre słowa.

Shopping Cart
21
0
Would love your thoughts, please comment.x