Co czują ludzie z patologicznych rodzin? Czy sztuka szczęśliwego życia jest możliwa? Poznaj książkę ,,Nieidealnik" o walce z przeszłością!

,,Nieidealnik” – książka inna niż wszystkie?

Co czują ludzie z patologicznych rodzin? Czy sztuka szczęśliwego życia jest możliwa? Poznaj książkę ,,Nieidealnik” o walce z przeszłością!

Jaką odpowiedź byśmy dostali, gdybyśmy zapytali drugiego człowieka o samopoczucie? Gdy o trudne chwile pytamy bliską osobę lub kogoś znanego z internetu? Czego do cholery oczekujemy? Szczerości…? Dlaczego nie chcą o tym mówić?

Dokładnie 29 maja 2019 roku, odbyła się premiera książki ,,Nieidealnik. Sztuka szczęśliwego życia”, której autorką jest Anna Chomiak. Książka, która nie przypomina żadnej innej. Powód wydaje się banalny…

Czy znasz już odpowiedź na pytanie?

W dzisiejszych czasach praktycznie nikt nie zastanawia się, co może czuć druga osoba, tylko oceniamy z góry. Bliscy nie widzą, że dzieje się coś złego, ponieważ albo nie chcemy im tego pokazywać, albo oni wypierają problem.

Przed chwilą zadałem Ci trudne pytanie. Otrzymanie odpowiedzi jest różne. W zależności od tego z kim rozmawiamy, możemy spodziewać się uciekania od tematu lub streszczonej historii człowieka, którego jesteśmy ciekawi.

Moim zdaniem nie opowiadamy o sobie, ponieważ wydaje nam się to żałosne. Ponadto nie jest łatwo opowiadać o trudnościach dzieciństwa, swoich kompleksach i tym, kto wytykał nas palcami i dlaczego. Ludzie nie potrafią słuchać, a gdy ktoś się przed nami otworzy, uważamy ich podejście za rozczulanie się nad sobą i żałosne wywieranie potrzeby pocieszania.

Dlaczego warto poznać odpowiedź na pytanie!

,,Nieidealnik” nie jest zwykłą książką. W swoich dłoniach miałem wiele podobnych, ale nigdy takiej! Mogłoby się wydawać, że słodzę i koloryzuję swoją opinię, ale wystarczy wczytać się w pierwsze strony.

Autorka książki postanowiła bardzo mocno zaryzykować i opowiedzieć o swoim życiu. Nie ukrywa najbardziej bolesnych chwil, swoich lęków i ran. Czytając już pierwsze rozdziały, mamy wrażenie, jakby dobrze znana nam Anna, wyszła na ulicę, zdjęła bluzkę i zaczęła rozdrapywać stare rany.

Gdy tak samotnie stoi, zaczynają dołączać do niej pozostali uczestnicy „widowiska”. Okazuje się, że tego nam właśnie było trzeba. Rozpłakać się, przytulić i głośno krzyknąć – nie jesteśmy sami!!!

Kim jest autorka książki?

Anna Chomiak jest autorką bloga NieidealnaAnna. Prowadzi go od 2013 roku i za jego pośrednictwem pokazuje, jak w nieidealnym życiu można być szczęśliwym. Nie obawia się głośno mówić o tym, jak wytykanie wad innym, jest złe!

Urodziła się w 1988 roku i pochodzi z Podlasia. Wychowywała się w Białymstoku, a obecnie z mężem i dziećmi mieszka w Warszawie. Udowadnia kobietom, że nie muszą być idealnymi, aby żyć szczęśliwie.

Zmagała się z depresją, kompleksami i traumami po trudnym dzieciństwie. Dwukrotna mistrzyni i reprezentantka Polski w walkach Judo. Kobieta wielu talentów, pragnąca uświadamiać innych, że nie są niczyją własnością i mają prawo żyć po swojemu.

Bodźce do napisania książki ,,Nieidealnik”

Przede wszystkim czytelnicy podpowiadali Ani, że blog jest świetnym materiałem na książkę. Mimo wszystko nie wydała bloga w papierowej formie, lecz postanowiła szczerze opisać, dlaczego jest właśnie taka, a nie inna.

Powodem założenia bloga, a po latach napisania książki, była patologia w rodzinie, śmierć mamy i wspomniana depresja. Kulminacyjnym momentem w życiu młodej kobiety, była chwila, gdy dojrzała, aby zacząć powoli zamykać najtrudniejsze etapy życia. Na przykładzie swojej historii opowiedziała o sytuacjach, które miały miejsce za zamkniętymi drzwiami jej rodzinnego mieszkania.

NieidealnaAnna pragnie swoją książką uświadomić, że nawet jeśli życie potłukło nas z każdej strony, w końcu będzie dobrze. Uważa, że możemy przyzwyczaić się do nieszczęść, aby w końcu sobie z nimi poradzić, a nawet przekuć je w coś pozytywnego.

Jeśli szukasz czegoś lżejszego i dla młodszych odbiorców, polecam Ci ,,Chcę być kimś!” – książki dla młodzieży!

Jak została wydana książka?

Książka ,,Nieidealnik. Sztuka szczęśliwego życia” została wydana samodzielnie (self-publishing). Bez udziału wydawnictw czy osób, próbujących ukryć niewygodne tematy.

Podejrzewam, że gdyby któreś wydawnictwo ruszyło, chociażby palcem przy tej książce, nie otrzymalibyśmy jej w takiej wersji. Dlatego nie brakuje w niej szczerości i bólu.

W tym przypadku żal oznacza zamknięcie przeszłości i uświadamianie kobiet, że są w stanie znieść naprawdę wiele, nawet jeśli życie przygotowało im najgorszy z możliwych scenariuszy.

Książkę możemy zamówić jedynie na stronie Anny Chomiak:

www.NieidealnaAnna.pl

Szczerze mówiąc, miałem okazję poznać Annę. Po tej ciepłej, sympatycznej i bardzo świadomej kobiecie, nie spodziewałbym się takiej historii życia. Gdy usłyszałem o tym, że pisze książkę, mocno trzymałem kciuki, wyczekując premiery.

Dlaczego zdecydowała się wydać taką książkę?

Myślałem, że w większości książki znajdziemy opowieści czytelniczek. Gdy opublikowała na Facebooku post o poniższej treści, nie spodziewałem się, że odczuła to na własnej skórze…

Pierwszy raz uderzył ją, gdy była w ciąży. Każdy kolejny cios spadał znienacka. Z czasem przestał się kryć i bił ją nawet przy znajomych czy bliskich. Niektórzy reagowali i stawali w jej obronie, inni udawali, że nic się nie dzieje. W końcu są młodym małżeństwem, na pewno się dotrą. A bite mięso, wiadomo, smakuje lepiej.

,,Nieidealnik. Sztuka szczęśliwego życia” 2019 – Anna Chomiak


Fragment jest o rodzicach autorki, a to dopiero początek. W książce Anna przedstawia proces osiągnięcia sukcesu w sporcie, którym było Judo. Chwilach, gdy trenerzy nie wierzyli w Nią, odstawiając na boczny tor możliwość zapisania na zawody.

Znajdziemy również wątki na temat wyglądu i budowy ciała, którą często wytykali obcy ludzie. Nie brakuje również nawiązań do osób, które najbardziej krzywdziły w życiu oraz tych, którzy uszczęśliwili.

Anna uważa, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Według mnie książka w takiej odsłonie ma szansę pomóc wielu ludziom. Zdecydowała wydać książkę, ponieważ od dziecka czuła, że jest na tyle silna, żeby mówić o sprawach trudnych i ważnych dla innych.

Zachęca w niej do skorzystania z pomocy specjalistów (w tym psychiatry). Uświadamia, że nie warto kryć emocji i głośno mówić o tym, co nas głęboko boli. Wierzy w zmiany, które sprowokują mówienie i zwalczą obojętność na ludzką krzywdę.

Jeśli chcesz więcej przeczytać o książce, przejdź do strony: ,,Nieidealnik. Sztuka szczęśliwego życia„.

Czego mogliśmy dowiedzieć się podczas spotkania autorskiego?

Anna Chomiak jest świadoma, iż książka odsłania zbyt wiele, ale wierzy, że dzięki temu Jej córki będą żyły w bardziej empatycznym świecie. Chciałaby ich nauczyć zaufania do mamy, która nie będzie narzucała im ambicji. Chciałaby, aby nie bały się mówić o tym, co trudne i nie ukrywały własnego zdania, gdy komuś działaby się krzywda.

Z ust prowadzącej spotkanie padło zdanie, że kobiety usiłują sprostać schematowi, iż kobieta ,,coś musi”, tylko kobiety zaczęły się temu sprzeciwiać. Anna odniosła się do tych słów, mówiąc, że same sobie wbijają szpilę, ponieważ oceniając inne panie, same budują schemat, w którym żyją.

Celem Anny jest wspieranie kobiet, osób DDA, rodzin borykających się z agresją w domu, oraz nakłanianie, aby w Polsce mówić głośno o konsekwencjach alkoholizmu.

Na spotkaniu autorskim Anna Chomiak powiedziała:

Możemy upaść 1000 razy i jesteśmy w stanie podnieść się za każdym razem. Mało tego! Dodatkowo jesteśmy na tyle silni, aby wstawać z gracją, a dzięki tym trudnościom, będziemy dojrzalsi i mądrzejsi.

– nieIdealnaAnna
https://www.instagram.com/p/ByDbHW2Igdi/

Wrażenia po przeczytaniu książki Anny Chomiak

Od pierwszych stron czuć ogromną szczerość i otwartość. Nie brakuje chęci uświadamiania jakie konsekwencje niosą poruszane problemy. Jest dużo wrażliwości i momentów wymagających przepracowania.

Książką zamyka życiowe potknięcia i traumatyczne etapy. Jest napisana w taki sposób, jakby Anna zwierzała się nam jak koleżance, popijając herbatkę w naszym salonie.

Być może książka nie jest idealna, ale czy nie byłoby to absurdem, gdyby właśnie taka była? Znaleźlibyśmy w niej jakieś niedociągnięcia, ale nie obchodzą nas, ponieważ ostatecznie siła i poruszane tematy, rekompensują wszystko. Lektura jest świetna, bardzo wciągająca, więc czyta się ją szybko.

Po przeczytaniu całości czułem ogromną dumę z autorki. Wiele musiała przepracować i jestem wdzięczny za chęć podzielenia się historią swojego życia.

Podobne odczucia miałem przy czytaniu ,,Zaufanie czyli waluta przyszłości Michała Szafrańskiego, tylko z tą różnicą, że książka Michała jest o rozwijaniu się jako bloger, a Ania napisała swoją autobiografię, z dużą dawką emocji i życiowej prawdy.

Dla kogo jest ,,Nieidealnik. Sztuka szczęśliwego życia”?

Książka jest dla kobiet, które walczą z mężem, nie są pewne swojego związku lub znalazły się w trudnej życiowo sytuacji. Poczucie zrozumienia znajdą również osoby, które pochodzą z domu alkoholików lub należą do grupy osób DDA.

Ukojenie w słowach lektury, znajdą również osoby z depresją. Dla tych, którzy mają problem z kompleksami, oceną siebie lub swoich możliwości, doskonale odnajdą się wśród przytoczonych przez autorkę historii.

Na pewno książka otworzy oczy dla tych, którzy nie rozumieją świata kobiet. Przeczytanie nawet kilku rozdziałów, będzie mocnym sierpowym dla mężczyzn, wychodzących z założenia, że kobiety są delikatne i nie mają żadnych problemów.

Osobiście jestem dumny z Anny Chomiak, za tę otwartość i szczerość. Podziwiam za odwagę i mocno gratuluję sukcesu. Ogromny szacunek należy się też dla rodziny autorki. Rodzina jest najważniejsza, a w tym przypadku należy im się mocny uścisk dłoni i głośne gratulacje.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina
Karolina
12 czerwca 2019 00:24

A ja nie znam tej osoby ani bloga, jednak gratuluję tylu osiągnięć !

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
18 czerwca 2019 09:24
Reply to  Karolina

Warto poznać ponieważ @nieidealnaanna:disqus opisuje wiele życiowych sytuacji i dzieli się przemyśleniami, które podnoszą na duchu. 🙂

Ewa
Ewa
8 czerwca 2019 16:01

Też byłam na premierze w białym i książka cudo. Myślałam że tylko mnie ojciec tak źle traktuje.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
10 czerwca 2019 12:53
Reply to  Ewa

Książka jest bardzo szczera i porusza tematy, które dotyczą każdego z nas (sprawy, które dotykają nas bezpośrednio, lub są tuż obok). Wielokrotnie przypominałem sobie podobne emocje, co Ania. Jeśli chodzi o spotkanie, dziękuję za podejście również do mnie i zamienienie kilku słów. Było mi bardzo miło. 🙂

Jolanta Budyń
Jolanta Budyń
8 czerwca 2019 15:56

Dzisiaj zamówiłam zobaczymy jak się będzie czytać 🙂

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
10 czerwca 2019 12:53
Reply to  Jolanta Budyń

Życzę udanej lektury, książka dla mnie bardzo się podoba.

Aleksandra Bohojło
Aleksandra Bohojło
31 maja 2019 23:00

Ja również w miarę na bieżąco śledziłam zmagania Ani z wydaniem książki – to bardzo ambitna i cierpliwa dziewczyna. Kibicuję Ani i mam nadzieję, że jej trud self-publishingu zostanie odpowiednio wynagrodzony. A książkę opisałeś zachęcająco 🙂

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
1 czerwca 2019 01:14

Praca Ani jest bardzo inspirująca, ale również widać efekt. Książka jest fenomenalna i bardzo szczerza. Jeszcze z taką szczerością nie miałem okazji się spotkać. 🙂

Nieidealna Anna
Nieidealna Anna
2 czerwca 2019 21:25

Dziękuje Ola 🙂

Maddaa
Maddaa
31 maja 2019 10:49

Nie opowiadamy o sobie, bo mamy wrażenie, że tak naprawdę tych ludzi to nie interesuje albo interesuje aż nad to. O ksieze dowiaduje się właśnie od Ciebie i cieze się, ze przybliżyłeś mi to wydanie
Pozdrawiam, Mada

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
31 maja 2019 16:58
Reply to  Maddaa

Z opowiadaniem na swój temat jest różnie. Każdy może zareagować inaczej, więc powstrzymujemy się od otwartości, tłumimy w sobie tak wiele, nie mając prawdziwych przyjaciół, którym można się wygadać.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
18 czerwca 2019 09:25
Reply to  Maddaa

Dziękuję, cieszę się, że książka zwróciła Twoją uwagę. Ludzi czasem interesuje zbyt dużo, ale nie aby współczuć, a jedynie obgadać.

Nieidealna Anna
Nieidealna Anna
31 maja 2019 01:25

Patryk bardzo Ci dziękuję za obecność, wsparcie i tak wnikliwą, szczerą opinię o „Nieidealniku. Sztuce szczęśliwego życia”. Najpierw odniosę się do tego, że faktycznie jest kilka nie dociągnieć i ciesze się, że o nich również wspomniałeś. Mam nadzieję, że nieidealności nie wpłynęły na Twoje ogólen wrażenia. Licze na to, że będzie w niedługim czasie spotkać się na dłużej w Bialymstoku. I raz jeszcze dziekuję za przepiękny Las w słoiku <3

Ściskam,
Ania

Paulina Radziszewska
Paulina Radziszewska
31 maja 2019 09:21

Spotkanie było świetne i cieszę się, że mogłam wziąć w nim udział. Jak dla mnie „niedociągnięcia” są w tym przypadku zaletą, ponieważ w końcu to ,,Nieidealnik”, gdyby nie było się do czego przyczepić, coś by tu nie grało. 😉

PS: :disqus stał się ostatnio strasznie marudny, więc się nie przejmuj. Kwestia przyzwyczajenia. 😛

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
31 maja 2019 17:02

Napisałem o książce wszystko co czułem. Każde kolejne słowo wzbudzało moje emocje i otwierało oczy na kolejne problemy. Jestem naprawdę dumny z Ciebie i tego co robisz @nie@nieidealnaanna:disqus. Niedociągnięcia są naturalne, nie jesteśmy w stanie wyłapać wszystkiego, skoro nawet wiele wydawnictw w Polsce, na pewno otrzymuje uwagi. Szacun za wydanie książki za pomocą self-publishingu. Wiele pracy Was kosztowało. Dlatego mogę zapewnić, że ,,Nieidealnik” jest jak najbardziej idealny, chociaż z tym bym uważał, ponieważ jeśli coś się chwali, to zazwyczaj nie wzbudza takich emocji. 😉

Dziękuję za spotkanie i przyjęcie od nas skromnego prezentu. Mam nadzieję, że podoba się i będzie pasował do mieszkania, gdy już będziesz odpoczywać po promocji. 🙂

Paulina Radziszewska
Paulina Radziszewska
30 maja 2019 20:09

Miałam szansę być na spotkaniu autorskim. Książkę praktycznie przeczytałam w dwie noce. Bardzo pochłaniający tekst i uświadamiający. Rzeczywiście takiej książki nie ma na Polskim rynku. Tego rodzaju otwartość i szczerość jest czasem niebezpieczna, dlatego tym lepiej, że powstała taka książka. Podoba mi się w tej recenzji to, że Patryk bardzo głęboko przeanalizował wydanie.

Nieidealna Anna
Nieidealna Anna
31 maja 2019 01:22

Paulina, bardzo dziękuję za obecność i twoją opinię. Ciesze się, że jestes zadowlona ze spotkania, dla mnie to ogromny zaszczyt. Zachęcam się do podzielenia własną opinią. Z ogromną przyjemnością linkuję wszekie recenzje i wzmianki na stronie książki i bloga. 🙂

Pozdrawiam serdecznie,
Ania

Paulina Radziszewska
Paulina Radziszewska
31 maja 2019 09:18

Z przyjemnością to zrobię, tylko nie wiem kiedy znajdę czas. Dużo obowiązków mam obecnie na głowie. Praca, szkoła, Sunrise Plants, Pryzmat.org i ogarnięcie własnej strony internetowej. Na pewno jeśli znajdę chwilkę, napiszę recenzję. Książka naprawdę się wyróżnia i warto ją polecić.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
31 maja 2019 17:03

Paulina pomogła w promocji tej recenzji, więc zapewne gdy przeczyta książkę i o niej napisze więcej od siebie. 🙂

PS: Teraz już Paulinko nie masz wyboru. <3

Shopping Cart
19
0
Would love your thoughts, please comment.x