Jak długo można wytrzymać w związku na odległość? Co powie o związku dłuższa rozłąka? Prosty test na relację zakochanych!

Niebywały test związku na odległość

Jak długo można wytrzymać w związku na odległość? Co powie o związku dłuższa rozłąka? Prosty test na relację zakochanych!

Czasem zastanawiamy się, czy bylibyśmy w stanie być w związku na odległość. Rozważamy pracę za granicą lub szukamy sposobów, aby zorganizować swoje obowiązki w taki sposób, aby móc zobaczyć się z ukochaną osobą. Porozmawiajmy o ostatnich wydarzeniach i tym, jak wpłynęły na związki!

Osobiste podejście do związku na odległość

Miłość odgrywa w życiu ważną rolę. Mamy z kim porozmawiać, pośmiać się i komu zwierzyć. Przede wszystkim mamy w kimś oparcie. Część z nas uważa, że nie wyobraża sobie sytuacji, w której nie widziałaby się z ukochaną osobą nawet kilku dni. W tym samym czasie inni są świadomi, że w życiu tak bywa i niestety związek na odległość musi mieć miejsce. Duże znaczenie ma sytuacja, ponieważ czasem mąż lub żona są zmuszeni wyjechać za granicę, aby zapewnić warunki swoim dzieciom. Wtedy nie mają wyboru i po prostu decydują się na dłuższą rozłąkę. Inaczej bywa wśród młodszych, bo w takim wieku chcemy się spotykać, pozwolić sobie na trochę romantyzmu i szaleństwa. Inaczej też radzimy sobie z emocjami, problemami i potrzebujemy się przytulić i wygadać bratniej duszy.

Młodzi ludzie często mieszkają oddzielnie u rodziców, więc spotkanie się z dziewczyną lub chłopakiem, wymaga umówienia się w miejscu publicznym, tudzież odwiedzenia u jednego z nich. Czasem obowiązki nie pozwalają wzajemnie się zobaczyć, a innym razem powodem jest późna pora i utrudnienie, którym jest brak środków transportu do domu o późnej porze.

Dowiedz się więcej z książki „Zdobywcy Serc”, w której znajdziesz odpowiedź na to i pozostałe kwestie dotyczące relacji damsko-męskich.

Prosty test, który wiele o Was powie!

Moim zdaniem wiele par jest w stanie być ze sobą na odległość, natomiast nie wszyscy. Jeśli nie jesteśmy czegoś pewni, powinniśmy sprawdzić, jakby sytuacja wyglądała w praktyce. W momencie, gdy nie wiemy, czy bylibyśmy w stanie być w związku na odległość, można to sprawdzić, nie widując się ze sobą przez kilka tygodni. W dzisiejszych czasach mamy dostęp do technologii, która umożliwia wideo-rozmowy czy po prostu wymianę wiadomości między sobą, jeśli nawet jesteśmy na przeciwległych biegunach.

Kwarantanna sprawdzianem zakochanych?

Wiele par przeszło test związku na odległość, podczas trwającej w 2020 roku kwarantanny koronawirusa. Niestety ignoranci się spotykali, kompletnie bagatelizując zagrożenie, które niosą, decydując się na tak nieodpowiedzialny krok. Jeśli chodzi o mnie i partnerkę, mieliśmy więcej czasu dla siebie, korzystając z okazji zrealizowania projektów. Długo były odkładane przez inne sprawy, a przy tym uświadomiliśmy sobie, że nawet długa rozłąka nie ma wpływu na nasze relacje. Tym samym można wyciągnąć wnioski, czy dwóm osobom jest ze sobą dobrze. Długi czas niewidzenia się ze sobą uświadamia, jak ludzie bardzo są dla siebie ważni.

Jak zbliżyć się do siebie w związku, podczas dłużeszej rozłąki:

  • dzwonić do siebie co najmniej co drugi dzień;
  • minimum trzy razy w tygodniu prowadzić rozmowę wideo;
  • interesować się ukochaną osobą;
  • pytać o mijające dni;
  • dopytywać o to sny i posiłki;
  • rozmawiać o tym, co robimy, gdy się nie widzimy;
  • pytać, czy nie trzeba w czymś pomóc;
  • pomagać zdalnie na tyle ile to możliwe;
  • pocieszać, gdy druga osoba jest smutna;
  • wspominać najlepsze momenty, gdy było się razem;

Efekty testu związku na odległość

Jeśli zatem nie wiesz, czy bylibyście w stanie być ze sobą w związku na odległość, warto zrobić tego rodzaju test. Umówcie się, że nie będziecie się widzieć przez 2-3 tygodnie, kontaktując się na tyle ile to możliwe. Sprawdzić, czy wyjścia ze znajomymi bez ukochanej osoby sprawiają mniejszą tęsknotę, czy większą? Przykładowo dla mnie brak ukochanej na spotkaniach, sprawia smutek. Taka rozłąka pokazuje, jak organizujecie sobie czas wolny i czy lepiej się bawicie bez drugiej połówki, czy lepiej?

Daj znać w komentarzu, jak byście sobie poradzili w związku na odległość?

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartyna
Bartyna
13 kwietnia 2023 11:48

nie wierze w zwiazki na odleglosc i nie rozumiem jak mozna ufac komus kto jest na drugim koncu swiata

Justyna
14 kwietnia 2020 18:43

Taka rozłąka jest świetnym testem dla związku, jeżeli para pasuje do siebie to ocena z testu będzie pozytywna:) nawet w przypadku dłuższych stażem związków czasem potrzebna jest chwila rozłąki, aby pobyć sam ze sobą 🙂

Marcin Beznaski
Marcin Beznaski
23 marca 2020 19:26

Z dziewczyna nie widze sie juz 4 tydzien. Jestem zmeczony, nie moge nawet jej przytulic. To jakis koszmar. Czekam na dzien az ta kwarantanna sie skonczy i bede mogl do niej pojechac i normalnie pogadac niz przez telefon

Shopping Cart
6
0
Would love your thoughts, please comment.x