Unsplash.com

Efekt domina – nie poddawaj się!

Co motywuje człowieka najbardziej i jest najlepsze na brak motywacji? W jaki sposób się motywować? Jak uwierzyć w siebie i rozwinąć swoje możliwości? Dlaczego motywacja jest ważna!

Jak nie pozwolić sobie wejść na głowę? Kiedy jest najlepszy moment, aby odejść! Jest na moim zegarku godz. 1:00, a ja zastanawiam się nad tym, dlaczego ludzie się poddają? Zastanawia mnie z jakiego powodu tak szybko?! Tyle osób jest w stanie dawać z siebie jak najwięcej. Mają zapał tworzyć po nocy albo wrócić z domu i od razu usiąść i coś napisać, stworzyć, zadziałać! Na te pytania odpowiadam poniżej.

 

Gdyby był powód

Pierwszy raz z tym uczuciem spotkałem się w pracy, gdy moi rodzice uznali, że pomimo zarobków z bloga, wolą, abym poszedł do normalnej ośmiogodzinnej pracy, w której pociągam ciężkie kartony i wrócę zmęczony po nocy. Nie stawiałem się i po paru tygodniach miałem dość jednej z kierowniczek. Niewiele starsza, a zwyczajnie jest tak popapranym człowiekiem, że nie dziwne, iż nikt nie chce na zmianie tego człowieka pracować.

 

Zwyczajnie, gdy widziałem, że dziś będzie właśnie ona patrzeć mi na dłonie, miałem gdzieś czy zdążę rozstawić towar w godzinę, czy przez cały dzień. Nie obchodziło mnie czy robię to szybko, czy wolno. W nosie miałem ile uwag mi wpisze i czy obrazi się, gdy każę jej zjeżdżać na drzewo lub pyskować. Zwyczajnie wystarczyło mi robić swoje tak, abym skończył pracę i wrócił na kolację do domu.

 

Nigdy nie uciekaj przed krytyką, jej dotyk jest bolesny
Rani duszę, kradnie spokój, pobudza emocje

– Patryk Tarachoń

 

Z tego rodzaju historiami się spotykałem. W jakim celu się starać skoro i tak nikt nie docenia i cały czas się czepia? Druga sprawa czy jest sens dawać z siebie wszystko, gdy i tak nauczyciel nie postawi lepszej oceny bo wydaje się, że na lepszą nie zasługuję.

Dlaczego mam być sympatyczny dla ciotki, skoro i tak ktoś zawsze wyrazi swoje zdanie na temat mojej bezczelności. Naprawdę masa ludzi mi to mówiła, tudzież wielu z Was pisało do mnie wiadomości z podobnymi wnioskami, tudzież powiązanymi pytaniami.

 

Gdy bliscy nie motywują?

Zauważyłem u swojej partnerki pewien spadek formy. Była wcześniej ambitniejsza, chętniej się przykładała do tego, co Ją pasjonuje. Swego czasu kolega stwierdził, iż poznanie kogoś napędza do działania, chce się być lepszym człowiekiem. Nie wiem jak skończył, chociaż wciąż nie prorokuje mu najlepiej, ale miał chłop rację! Jestem pełny życia, gdy rozpocząłem z Nią związek. Więcej chcę i dużo więcej mogę. Jest napędzeniem mojej męskiej ambicji w tym, czym się pasjonuje i tym jak pragnę dawać z siebie wciąż i wciąż!

 

Dźwięk zazdrości, szept narcyzmu, okrzyk wykorzystania
Znasz dobrze te dźwięki, jak ja, dowiedz się jak je omijać

– Patryk Tarachoń

 

Z tym również niektórzy z Was mają styczność. Właściwie nie ma w tym nic złego. Spadek formy dotyka nas cały czas. Jesienią, gdy pogoda dobija lub latem, gdy chcemy wypocząć, czy w pracy, gdy przełożony nie daje satysfakcji z pracy. Jest wiele powodów, a ja na Wasze wiadomości w tej sprawie odpowiadam w poniższy sposób.

 

Jak nabrać ambicji i dać z siebie wszystko

W pierwszej kolejności zastanów się nad tym, co robisz? Jeżeli wykonujesz pracę dla kogoś lepiej, aby nie chwalił, ale też nie miał powodów się czepiać. W hipermarkecie, którym pracowałem, nie tylko z tą podłą kierowniczką musiałem niestety pracować, ale miałem też nad sobą bardzo ciepłych i wyrozumiałych ludzi.

Dla nich byłem w stanie zrobić trzy, a nawet cztery rzędy półek, wyspy i inne miejsca, gdzie towar czekał na rozłożenie, uzupełnienie i ogarnięcie, aby wszystko leżało na swoim miejscu. Na koniec z uśmiechem pragnąłem podać rękę na pożegnanie i podziękować za dzień pracy.

 

Ludzie uwielbiają się dowartościowywać innymi
Zawsze będą to robili, aż nie przestaniemy pozwalać

– Patryk Tarachoń

 

Jeżeli chodzi o prywatne życie. Gdy załóżmy, że przykładowo dziewczyna zwykle wracała do domu i potrafiła pisać, malować, gotować i krawaty wiązać, a teraz woli posprzątać i mieć spokój od wszystkiego, powinna się zastanowić Twoim zdaniem czy nie? Jeżeli partner, przykładowo ja nie jestem dla niej wsparciem w tym, aby czuła ambicje robienia czegoś więcej, w dużej mierze zależy to od Niej. Nie oddaje się dla swojej pasji, abym ja był szczęśliwy, tylko kto? Już dobrze rozumiesz!

 

Robisz to dla siebie, a nie nikogo innego. Jeżeli coś kochasz, pragniesz to robić i widzisz sens w tym, to z własnego powodu. Nikt inny nie jest w stanie Ci tego zabronić ani nie ma prawa wmawiać czy nawet sugerować, jakie jest to bez sensu. Robisz dla siebie, własnej radości i uciechy. Nie pozwól sobie tego odebrać! Tyle ode mnie, widzimy się, gdy już dasz z siebie wszystko!

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna Bogielczyk
Joanna Bogielczyk
12 listopada 2017 23:20

U mnie na chwilowy spadek formy niezawodnie działają spotkania z inspirującymi ludźmi, mały relaks – zrobienie czegoś dla siebie lub motywacyjny film, książka, cytaty. 🙂

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
13 listopada 2017 18:45

W moim przypadku przydałoby się więcej czasu, energii i weny. Wszystko inne póki co mam.

Anonimowy
Anonimowy
9 listopada 2017 07:39

Mnie w pracy również tak traktowano. Do tego odchodził mobbing.

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
13 listopada 2017 18:44
Reply to  Anonimowy

Do tego dochodził mobbing? Skoro mówisz w czasie przeszłym, jest nadzieja na lepszy czas.

Antykwariat Marzeń
5 kwietnia 2018 18:21

Dlaczego mam być sympatyczny dla ciotki, skoro i tak ktoś zawsze wyrazi swoje zdanie na temat mojej bezczelności- dlatego jesteśmy czarnymi owcami w rodzinie. Nie uśmiechamy się fałszywie i nie pytamy jak się ciotuni wiedzie mimo tego, że milion razy nas obgadała. Świetny tekst, trochę jakbyśmy siebie słyszały 🙂

Joanna Bogielczyk
Joanna Bogielczyk
12 listopada 2017 22:20

U mnie na chwilowy spadek formy niezawodnie działają spotkania z inspirującymi ludźmi, mały relaks – zrobienie czegoś dla siebie lub motywacyjny film, książka, cytaty. 🙂

Anonimowy
Anonimowy
9 listopada 2017 06:39

Mnie w pracy również tak traktowano. Do tego odchodził mobbing.

Shopping Cart
10
0
Would love your thoughts, please comment.x