Czy brakuje porad dla osób homoseksualnych? Jak (nie) doradzać osobom i onnej oriernacji? Pisanie o związkach homoseksualnych w nowoczesnym świecie!

Czy brakuje porad dla osób homoseksualnych? Jak (nie) doradzać osobom i onnej oriernacji? Pisanie o związkach homoseksualnych w nowoczesnym świecie!

Na moją skrzynkę e-mail spłynęła wiadomość, w której zasugerowano mi, że wśród przemyśleń o związkach, powinny znaleźć się również treści o relacjach męsko-męskich oraz damsko-damskich. Dlaczego nie piszemy o związkach homoseksualnych? Pomyślałem, że warto o tym powiedzieć nieco więcej, więc poniżej znajdziesz moją odpowiedź na zapytanie.

Czy przeszkadza nam pisanie związkach homoseksualnych?

Faktycznie jest w tym trochę racji. Skoro ktoś porusza temat związków, czysto teoretycznie mógłby pisać nie tylko o związkach różnej płci, ale także tej samej. W pierwszej kolejności chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że osoby piszące własne przemyślenia, nie zawsze mają tyle doświadczeń, aby wypowiedzieć się na każdy temat. Jestem osobą, która przygląda się związkom o tej samej orientacji seksualnej, więc nie identyfikuję się z problemami osób homoseksualnych. Co oczywiście nie oznacza, że są mniej ważne. Brak treści na temat związków homoseksualnych wynika więc z tego, że po prostu utożsamiam się z problemami relacji damsko-męskich. Nie rozumiem więc, dlaczego ja czy inni blogerzy mielibyśmy pisać o związkach homoseksualnych, skoro interesujemy się rozwiązywaniem konfliktów kobiet i mężczyzn heteroseksualnych?

Przecież nie zawsze poruszamy kwestie, które nas dotyczą

Fakt, pisałem przecież o LGBT, pomimo iż nie jestem homoseksualny. Poruszałem kwestie wychowywania dzieci, chociaż nie jestem obecnie ojcem. Poruszyłem temat ABDL, czyli osób lubiących przebierać się w pieluchy i odbywać sesje polegające na wczuwaniu się w rolę niemowlaka, chociaż nigdy tego nie robiłem. Na temat związków homoseksualnych się nie wypowiadam, ponieważ jednoznacznie wyraziłem swoje zdanie na ten temat i nie uważam, aby było trzeba częściej potwierdzać swoje stanowisko w tym temacie. Przeczytaj ,,Nie mamy prawa sprzeciwiać się Paradzie Równości„.

Warto spojrzeć na temat doradzania osobom o innej orientacji seksualnej, w nieco inny sposób. Co jako osoba heteroseksualna mógłbym doradzić komuś, o innej orientacji? Ze swojego doświadczenia mogę jedynie opowiedzieć o swoich doświadczeniach z dziewczynami, ale co poza tym? Jeśli kwestie damsko-męskie mogą cokolwiek wnieść w związek osób tej samej płci, to odsyłam do zakładki Związki na blogu lub podstrony kontaktowej. Mimo wszystko moje wypowiedzi opierają się na własnych doświadczeniach – nie stricie doradczej.

Treści o związkach homoseksualnych

Wśród odbiorców śledzących mnie w Internecie, jest grono osób homoseksualnych, co bardzo mnie cieszy, ponieważ każdy wnosi wartość do naszego życia. Przejrzałem kilka stron poruszających treści na temat homoseksualizmu. Jeśli interesują Cię tego typu kwestie, oto kilka artykułów, które chciałbym dla Ciebie polecić.

Pisanie o związkach homoseksualnych

Moim zdaniem lesbijki i geje oprócz zainteresowania tą samą płcią, niczym się nie różnią. Nie przypisuję osób homoseksualnych do żadnej grupy, społeczeństwa, czy mniejszości. Moim zdaniem zasługują na taki sam szacunek jak każdy z nas, bez znaczenia na orientację seksualną. Poza tym nie popieram wyzywania, gnębienia ani okazywania nikomu braku szacunku, tylko dlatego, że czegoś nie rozumiemy lub się z czymś nie zgadzamy. W gimnazjum byłem nazywany m.in. pedałem. Czułem się okropnie, pomimo że nie miałem nic do zarzucenia swojej orientacji. Tym bardziej rozumiem, co musi czuć osoba homoseksualna. Natomiast nie odnoszę wrażenia, że każdy autor musiał wypowiadać się na ten temat.

Mimo wszystko z każdym zawsze chętnie porozmawiam, bez oceniania, a przede wszystkim doradzania. Dlatego jeśli chcesz ze mną porozmawiać, serdecznie zapraszam do kontaktu. 🙂

Wesprzyj podając dalej
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.