Czy brakuje porad dla osób homoseksualnych? Jak (nie) doradzać osobom i onnej oriernacji? Pisanie o związkach homoseksualnych w nowoczesnym świecie!

Dlaczego nie piszemy o związkach homoseksualnych?

Czy brakuje porad dla osób homoseksualnych? Jak (nie) doradzać osobom innej orientacji? Pisanie o związkach homoseksualnych w nowoczesnym świecie!

Na moją skrzynkę e-mail spłynęła wiadomość, w której zasugerowano mi, że wśród przemyśleń o związkach, powinny znaleźć się również treści o relacjach męsko-męskich oraz damsko-damskich. Dlaczego nie piszemy o związkach homoseksualnych? Pomyślałem, że warto o tym powiedzieć nieco więcej, więc poniżej znajdziesz moją odpowiedź na zapytanie.

Czy przeszkadza nam pisanie związkach homoseksualnych?

Faktycznie jest w tym trochę racji. Skoro ktoś porusza temat związków, czysto teoretycznie mógłby pisać nie tylko o związkach różnej płci, ale także tej samej. W pierwszej kolejności chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że osoby piszące własne przemyślenia, nie zawsze mają tyle doświadczeń, aby wypowiedzieć się na każdy temat. Jestem osobą, która przygląda się związkom o tej samej orientacji seksualnej, więc nie identyfikuję się z problemami osób homoseksualnych. Co oczywiście nie oznacza, że są mniej ważne. Brak treści na temat związków homoseksualnych wynika więc z tego, że po prostu utożsamiam się z problemami relacji damsko-męskich. Nie rozumiem więc, dlaczego ja czy inni blogerzy mielibyśmy pisać o związkach homoseksualnych, skoro interesujemy się rozwiązywaniem konfliktów kobiet i mężczyzn heteroseksualnych?

Przecież nie zawsze poruszamy kwestie, które nas dotyczą

Fakt, pisałem przecież o LGBT, pomimo iż nie jestem homoseksualny. Poruszałem kwestie wychowywania dzieci, chociaż nie jestem obecnie ojcem. Poruszyłem temat ABDL, czyli osób lubiących przebierać się w pieluchy i odbywać sesje polegające na wczuwaniu się w rolę niemowlaka, chociaż nigdy tego nie robiłem. Na temat związków homoseksualnych się nie wypowiadam, ponieważ jednoznacznie wyraziłem swoje zdanie na ten temat i nie uważam, aby było trzeba częściej potwierdzać swoje stanowisko w tym temacie. Przeczytaj ,,Nie mamy prawa sprzeciwiać się Paradzie Równości„.

Warto spojrzeć na temat doradzania osobom o innej orientacji seksualnej, w nieco inny sposób. Co jako osoba heteroseksualna mógłbym doradzić komuś, o innej orientacji? Ze swojego doświadczenia mogę jedynie opowiedzieć o swoich doświadczeniach z dziewczynami, ale co poza tym? Jeśli kwestie damsko-męskie mogą cokolwiek wnieść w związek osób tej samej płci, to odsyłam do zakładki Związki na blogu lub podstrony kontaktowej. Mimo wszystko moje wypowiedzi opierają się na własnych doświadczeniach – nie stricie doradczej.

Treści o związkach homoseksualnych

Wśród odbiorców śledzących mnie w Internecie, jest grono osób homoseksualnych, co bardzo mnie cieszy, ponieważ każdy wnosi wartość do naszego życia. Przejrzałem kilka stron poruszających treści na temat homoseksualizmu. Jeśli interesują Cię tego typu kwestie, oto kilka artykułów, które chciałbym dla Ciebie polecić.

Pisanie o związkach homoseksualnych

Moim zdaniem lesbijki i geje oprócz zainteresowania tą samą płcią, niczym się nie różnią. Nie przypisuję osób homoseksualnych do żadnej grupy, społeczeństwa, czy mniejszości. Moim zdaniem zasługują na taki sam szacunek jak każdy z nas, bez znaczenia na orientację seksualną. Poza tym nie popieram wyzywania, gnębienia ani okazywania nikomu braku szacunku, tylko dlatego, że czegoś nie rozumiemy lub się z czymś nie zgadzamy. W gimnazjum byłem nazywany m.in. pedałem. Czułem się okropnie, pomimo że nie miałem nic do zarzucenia swojej orientacji. Tym bardziej rozumiem, co musi czuć osoba homoseksualna. Natomiast nie odnoszę wrażenia, że każdy autor musiał wypowiadać się na ten temat.

Mimo wszystko z każdym zawsze chętnie porozmawiam, bez oceniania, a przede wszystkim doradzania. Dlatego jeśli chcesz ze mną porozmawiać, serdecznie zapraszam do kontaktu. 🙂

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Monika Kilijańska
2 września 2020 19:48

Tak jak nie zwracam uwagi na niepełnosprawność, tak samo nie zwracam na osoby o innej orientacji, religii czy kulturze. Ew tylko wytknę brak kultury, szczególnie w stosunku do tych wymienionych przeze mnie osób.

Iwetta
31 sierpnia 2020 18:49

Jestem osobą tolerancyjną i mi nie przeszkadza kto z kim jest i kto kogo kocha.

Justyna
Justyna
30 sierpnia 2020 18:13

Ten temat jest ostatnio chyba za bardzo popularny w mediach, wszędzie o nim pełno. Ja jestem osobą bardzo tolerancyjną, nie przeszkadzają mi takie osoby.

Natalia Róża Świat Tomskiego
30 sierpnia 2020 16:28

Zawsze istnieje ryzyko, że znajdzie się ktoś kto będzie pisał negatywne komentarze. Jednak warto poruszać trudne tematy.

Sklerotyczka
30 sierpnia 2020 14:44

Szczerze? To mnie męczy ta cała nagonka na miłość, na wszelkie możliwe sposoby. Ktoś się kocha? Spoko, pięknie. Ale nie lubię jednego, wszelkiego afiszu na ulicach.

Lilianna
Lilianna
30 sierpnia 2020 09:17

Jeżeli osoby kochają się w związku nie ważne jakim to niech tak jest. Ja uważam że żadna strona nie powinna być pokrzywdzona.

Domi
Domi
18 sierpnia 2020 12:36

No ale skoro to blog o związkach to powinien poruszać nie tylko kwestie nie tylko hetero bo nie tylko hetero jest

Aga
Aga
2 września 2020 14:32
Reply to  Domi

Ooo.. Jestem tu po raz pierwszy i stwierdzam że masz super bloga! Lecę czytać 🙂

Karlo
Karlo
9 sierpnia 2020 21:03

W sumie blog o związkach powinien pamiętać nie tylko o związkach różnej płci ale takze tej samej. Ale to zrozumiałe ze będąc z kobietami nie możesz mieć innych doświadczeń w związku.

Justyna
8 sierpnia 2020 18:44

Dla mnie związek dwu płciowy czy jedno płciowy to nie widzę większej różnicy, bo w każdym związku należy dbać o potrzeby partnera wzajemnie, i jak w każdym związku występują mniej przyjemne sytuacje np zdrada czy sprzeczka o czasem bzdety. Każdy ma prawo do szczęścia na swój sposób choć ja osobiście nie widzę siebie z kobietą, zdecydowanie pociągają mnie mężczyzni😉 i nie ma potrzeby wyróżniać porady dla hetero bądź homo związkowe ☺️

Shopping Cart
20
0
Would love your thoughts, please comment.x