Unsplash.com

Na kogo lepiej uważać i czy warto przyjaźnić się ze wszystkimi? Z kim warto żyć w zgodzie, a kogo lepiej trzymać się z daleka? Jakimi ludźmi warto się otaczać!

Nie raz słyszałem jak dzieciaki w twarz mówiły koledze ,,nie lubię cię bo głupi jesteś”. No jest i co z tego. Może dzisiaj w szkole matma nie szła mu najlepiej, ale czy to powód go nie lubić? Kolejne pytanie, czy jak nie umiesz wyliczyć kąta sprawia Cię debilem? Brnąc w to dalej, zapraszam do przeczytania. Podyskutujemy dzisiaj sobie! Jakich ludzi się nie lubi?

Zjadł wszystkie rozumy, a nic nie wie

Niezwykle bawią mnie osoby wywyższające się nad innymi. W szkole od wiek wieków poprawiało mi to humor. Przykładowo na zajęciach wychowania fizycznego goniło pięciu chłopaków za jedną piłką szczekając jak ratlerki, a w szatni mieli wyrzuty do tych co czekali na podanie pod bramką aby strzelić.
Przyjaciel zawsze pomoże ci wstać kiedy upadniesz
Prawdziwy przyjaciel nie pozwoli abyś upadł
– Patryk Tarachoń
Nigdy się nie zdarzyło aby też w klasie nie było takiej dziewczyny która wszystko wie najlepiej, jest najmądrzejsza, a gdy dostaje szansę wykazania swoich umiejętności i inteligencji to wykręca się stwierdzając „pytanie niezrozumiałe, na zajęciach mnie ostatnich nie było, chora jestem” albo „miesiączka się zbliża i myśleć nie mogę”.
Takich anegdot doszukałbym więcej, ale nie o tym dzisiaj. Człowiek nie musi być wykształcony ani znać zaawansowanych poradników o wychowaniu i kulturze w towarzystwie, aby wiedzieć o podstawowych regułach działania podczas określonych sytuacji. Nie odtrącać człowieka ani nie obgadywać za:
 

Każdy jest piękny jeżeli się go polubi.

Nie trzeba być pięknym aby mieć coś do powiedzenia, wyrażenia swoich racji. Nikt nie chciałby zostać przekreślony za jakiś szczegół na swojej twarzy czy to jak wygląda?

Jeśli ktoś nie chce się dzielić Ty też nie musisz.

Oczywiście nie jest to najlepsza cecha, ale też nie najgorsza. Są ludzie którzy cenią swoje przedmioty czy wydane pieniądze, więc to czy się podzielą świadczy o nich.

Nie wszyscy muszą mieć poczucie humoru.

Ktoś musi się śmiać, żeby inny mógł rozśmieszać. Czasem nawet gdy ktoś wyjedzie z durnym tekstem, trudno. Może chciał spróbować i się nie udało?

Za mówienie prawdy w cztery oczy, powinno się docenić.

To lepsze niż kłamanie za plecami. Żyjemy w czasach gdy prawda jest droższa od brylantów.

Jeżeli ktoś się wyróżnia ubraniem, znaczy, że wiele można o nim powiedzieć.

Może nie ma gustu, strojem mówi o swoim życiowym bałaganie, ale od takiego kogoś również można się dużo nauczyć. Jak zdobywać nowych znajomych?

Życie to ciągła ruletka

Od każdego można dowiedzieć się czegoś nowego. Ponieważ każdy z nas jest inny, czasem bardziej zamknięty, mniej rozmowny lub zbyt skromny, również słucha jakiejś muzyki, interesuje się czymś nietypowym lub ma podobne problemy jak my. Czasem nieprzyjemne tematy mogą zbliżyć bardziej niż się nam to wydaje. Czy warto szukać przyjaciół?

Trudność zdobywania przyjaźni

Nie jest efektem tego co potrafisz

Tego jaki jaki jesteś wobec innych

– Patryk Tarachoń

W całym naszym życiu wciąż poznajemy nowych ludzi, tracimy tych starych, zdobywamy przyjaźnie i tracimy bliskich. Mimo wszystko każdy zasługuje na przyjaciela, który wie o nas wszystko z wzajemnością. Sekretach, wyzwaniach, zakrętach.
Każdy odrzucony przez grupkę skrywa coś co mogłoby okazać się dziką kartą do naszego świata. Wystarczy człowieka zrozumieć,zaakceptować i nie traktować jak podrzutka społecznego, ponieważ nigdy nie
wiadomo kim kiedyś będzie i czy w ogóle nie wyjdzie tak, że będziemy musieli się spotkać. Kiedy nie warto utrzymywać kontaktu?

Czasem warto odejść

Wiele lat temu obserwowałem kumpla, który miał przyjaciela. Trzymał on z najbardziej niebezpiecznymi typami z osiedla. Byli oni niezrównoważeni wobec swoich kolegów jak i koleżanek. Nie mieli szacunku do własnej rodziny pogarszając tym samym swoją sytuację i najbliższych.
Kumpel przez wiele lat znosił zaczepki i wspierał swojego przyjaciela. Czasem mi mówił, jak źle czuje się jego przyjaciel ze swoją bandą i mu mocno współczuje. Gdy spotkałem go po kilku latach, okazało się, że skończył z tą przyjaźnią bo przestały go bawić groźby, wspólne zaczepki dziewczyn i coraz bardziej kłopotliwe sytuacje. Po zerwaniu kontaktu chłop zaczął mieć problemy z prawem, władował się w ogromne problemy i pomimo iż z nich udało się mu wyjść, ominęło to mojego kumpla który w ostatnim momencie podjął właściwą decyzję.
Podobnie jest gdy nie jesteśmy docenieni ani akceptowani przez rówieśników, kolegów z pracy czy szkoły. Czasem to dobrze, bo pytanie czy chcemy być w grupie w której nie będziemy czuli się dobrze? Chyba, że zależy nam być traktowani jak gorsi. Co kryją tajemniczy ludzie?

Z czasem przyjdzie samo

W moim otoczeniu wciąż zauważałem osoby spędzające czas w samotności. Nikogo dookoła nie miały i czuły się traktowane jak odludek. Gdy skończyłem gimnazjum tknęło mnie aby ich poznać. Najbardziej przykre jest to, że klasy, grupy z którymi trzymałem w podstawówce, gimnazjum sporadycznie się kontaktują, a ci najbardziej skryci w sobie, potrafią zrobić  niespodziewaną niespodziankę w najgorszy dzień i odezwać się zupełnie znienacka.
Poprawić humor, zagadać lub opowiedzieć coś czego najlepszy przyjaciel by się nie dowiedział. Właśnie to klasyfikuje
te osoby bardzo wysoko. Wyżej niż szychy z towarzystwa starającego się pokazać jak wyżej mają swoje szyje. Niezwykła jest ich empatia, cierpliwość i zaufanie.

Byłoby miło gdybym zastał tu po Tobie komentarz do treści. 😉 Inne artykuły również czekają, zajrzyj koniecznie i daj znać co o tym myślisz.

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.