Dotyka Cię negatywne nastawienie ludzi? Dowiedz się, co robić, gdy potrzebujesz pozytywnej energii. Poznaj podejście pozostałych osób!

Dostrzegasz negatywne nastawienie ludzi? – oto co robić!

Dotyka Cię negatywne nastawienie ludzi? Dowiedz się, co robić, gdy potrzebujesz pozytywnej energii. Poznaj podejście pozostałych osób!

Na jedną z moich ostatnich wiadomości do Zamkniętej Listy (tz. Listy od Patryka), otrzymałem odpowiedź od Sylwi. Mój list mówił o tym, jak paskudnie zostałem potraktowany. Sytuację doskonale poznali członkowie, ale pomyślałem, że odpowiedź, którą napisałem do jednej z nas, warto byłoby poruszyć również tutaj na blogu. Dołącz do nas w dyskusji, pytanie przygotowałem tuż przed sekcją, w której rozmawiamy.

Dotykają nas te same emocje?

Ostatnio ludzie są jacyś paskudni, mało w nich dobra a więcej jadu. Co dziwniejsze, że zawsze podchodzę z pozytywnym nastawieniem do każdego, a tu nagle mur nie do przebicia. Może to wina pogody albo ludzie przestali być dobrzy. Obie z przyjaciółką się zastanawiałyśmy, co się dzieje wkoło nas.

Trzeba mieć nadzieję, że będzie lepiej.

– Sylwia

Cieszę się, że wokół bloga są osoby, które czują podobnie. Doceniam osoby, które zdecydowały się (za darmo) dołączyć do Zamkniętej Listy. Przy okazji chciałbym wspomnieć, że książka „Przygotuj się na Start” miała ponowny skok zainteresowania, przebijając miesięczną sprzedaż „Atlasu Marzeń”. To niezwykłe doświadczenie czuć, że pasja łączona z pracą jest ważna dla tylu osób. 🙂 Dziękuję Wam!

Odpowiedź na wiadomość Sylwi

Jakiś czas temu miałem styczność z kimś, kto we wszystkim widzi problem, ma na wszystko wymówkę i nagminnie wytyka innym błędy. Ta osoba popełnia ich zdecydowanie więcej, ale wypiera się każdego potknięcia. Nie wspominałem o tym w liście, ale ignoruję człowieka, schodząc z drogi.

Gdy pojawia się w zasięgu wzroku lub nie ma sprawy do mnie, idę na ten czas do osób, które potrafią mnie rozbawić, rozwiązując trudne zadania z uśmiechem na twarzy. Myślę, że to podejście ratuje mnie od psychicznego dołka z powodu tejże osoby. Plus jest taki, że coraz lepiej sobie radzę z negatywnymi sytuacjami, także noga do góry i lecimy!

Jak czerpać radość z otoczenia?

Niestety nie jesteśmy w stanie nikogo zmusić do bycia uśmiechniętym. Nie mamy też wpływu na charakter innych i podejście do świata. Możemy optymistycznie podchodzić do innych, ale nie zapominając o ostrożności, bo optymizm z naiwnością może nam się mylić.

Możliwe, że przygotowane filmy na portalu społecznościowym Instagram (dostępne również na TikTok), nieco zainspirują Cię jeszcze bardziej. 😉

Poza filmami chciałbym jeszcze wspomnieć, że nie zawsze nasze pozytywne podejście do życia, wpłynie na innych, co nie może nas zrażać do świata. Skupiajmy się na tych, którzy również nie chcą innym psuć nastroju, a wręcz przeciwnie poprawiać. Dzięki temu nie zwariujemy, a czasem pozwolimy samym sobie do zdrowego i potrzebnego smutku lub melancholii.

Jakie sytuacje pokazują Ci, że ludzie są paskudni? :/ Dołącz do nas w sekcji dyskusji poniżej. 🙂

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
30 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jestem Toni
Jestem Toni
27 marca 2024 21:33

jestem gejem to oczywiste ze dostrzegam

Moniczka
Moniczka
15 marca 2024 18:37

Ludzie w pracy są trochę negatywni ale mam liczną i zżytą rodzinę więc chociaż w tej sferze się nie zawodze

Emil
Emil
9 lutego 2024 18:01

Od jakiegoś czasu nie zwracam uwagi na ludzi żyje sam ze sobą ale czuję, że coraz mniej jest ludzi, którzy są godni zaufania i jakichkolwiek przysług.

Clara
Clara
9 lutego 2024 17:22

Dla mnie paskudny jest jak ludzie którzy wykonują tę samą pracę co ja i są na tym samym stanowisku co ja uważają że mogą robić więcej rządzić innymi i pomiatać wszystkim dookoła. Nienawidzę tego w ludziach i coraz częściej zaczynam zwracać mu uwagę że są takim samym śmieciem jak ja.

Michał
Michał
9 lutego 2024 14:18

Jestem tutaj bo piszesz o tym co jest bliskie mojemu sercu, uczuć i potrzeb. Masz miły i ciepły głos w podcaście i czuję się dobrze po przeczytaniu tego co wstawiasz także nie załamuj się i nie poddawaj

Sebastian Wiński
Sebastian Wiński
10 kwietnia 2024 13:11

Niestety tak dostrzegam

Katarzyna Magda Bolek
9 kwietnia 2024 14:37

Dlaczego ja tu nie trafiłam wcześniej świetny blog i zapraszam na swój! ❤️‍🔥

Karol ze szkoły rolniczej
Karol ze szkoły rolniczej
15 marca 2024 11:17

ciekawy temat szkoda że nie trafiłem wcześniej

Urocznica
22 lutego 2024 09:05

Nie rozumiem ludzi, którzy specjalnie psują innym nastrój i robią im przykrość. To takie paskudne! Zawsze mnie takie zachowanie zaskakuje. Nie jestem osobą konfliktową. Schodzę z drogi… Też zauważyła, że ostatnio takich zachowań jest więcej! Czasy są trudne, każdy niesie jakiś bagaż, jednak to nie oznacza, że można się wyżywać na innych… Myślę, że najważniejsze to samemu być dobrym przykładem, być wiernym swoim wartościom, mimo wszystko. 🙂

Hania
Hania
9 lutego 2024 21:57

Podoba mi się blog dobra robota

Wojtek
Wojtek
9 lutego 2024 12:13

Jeśli czujesz że chcesz skończyć i odejść to rób to co czujesz. Nie zmuszaj się tylko dlatego że robisz coś wiele lat może czas iść inną drogą? jeśli ta donikąd nie prowadzi

Ula
Ula
9 lutego 2024 10:55

Dla mnie takim paskudnym zachowaniem z kolei jest to jak ludzie traktują zwierzęta zły sposób Odnoszę wrażenie że przez to że zwierzę nie obronisz się przed silniejszym osobnikiem takim jakim jest człowiek pokazują jacy są naprawdę i do czego byliby zdolni Gdyby mieli potęgę nad innym człowiekiem.

Kamila
Kamila
9 lutego 2024 10:34

Patryk nie poddawaj się! Jesteśmy! 🙂

Bożena Chober
Bożena Chober
9 lutego 2024 09:25

Super wpis 🙂

Kinga
Kinga
9 lutego 2024 06:49

Pomysł z wysyłaniem zaproszenia do rozmowy przez zamkniętą listę to świetny pomysł. Poza tym podoba mi się to ile pracy wkładasz aby regularnie się kontaktować. super!

Shopping Cart
30
0
Would love your thoughts, please comment.x