Jak poradzić sobie w trudniejszych miesiącach? W jaki sposób nadać ciepłe kolory barwom szarości? Jak zapomnieć o codziennych trudnościach!

Unikając barwom szarości w trudnych miesiącach

Jak poradzić sobie w trudniejszych miesiącach? W jaki sposób nadać ciepłe kolory barwom szarości? Jak zapomnieć o codziennych trudnościach!

Okres jesienno-zimowy bywa dla wielu z nas trudny i męczący. Dlatego, zamiast narzekać na swoje życie i problemy, staram się skupić na zajęciach, które odciągają mnie od nieprzyjemnych myśli. Dziś skupimy się na słowie kluczowym „szarość”, które postaramy się wybić z naszych głów. Postaramy się nadać barwom szarości odrobiny kolorów, aby te kilka długich miesięcy, upłynęło nam szybciej i mniej stresująco.

Jak każdy z nas, może sprostać barwom szarości?

Koniec lata jest dla mnie niezwykle traumatyczny. Po pierwsze muszę odstawić ukochany rower na większość roku. Uwielbiam nim jeździć w upalne dni. Przejażdżki przez podlaskie lasy daleko od domu, są moją ucieczką i ogromną radością. Nawet gdy dopadają mnie zakwasy. Poza tym kocham lato, ponieważ mogę działać na działce, zakładać ludziom ogrody z SunrisePlants.pl oraz spędzać czas na świeżym powietrzu.

Gdy nadchodzi jesień, zaczynamy dużo rozmyślać nad negatywnymi aspektami życia. Ponura pogoda psuje nam humor, a deszcze skutecznie psują nasze plany. Do tego jesień jest okresem pełnym chorób, przeziębień i innych objawów nadchodzących zmian. Znów wracamy do szarego nudnego życia, polegającym na krążeniu między obowiązkami. Najwięcej narzekania słyszę od osób, które mają dzieci. Często porównują je do kajdan na nogach, które odcinają wszelkie możliwości samorozwoju i pozytywnego spędzania czasu. Ostatecznie myślą, aby po powrocie do domu, ogarnąć najważniejsze sprawy, położyć dzieci spać i chociaż na chwilę włączyć telewizor. Czy musi tak być?

Wspólny czas z przyjaciółmi

Ze znajomymi możemy wybrać się nie tylko do restauracji, pizzerii czy klubu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się do sauny, jacuzzi lub w inne tego typu miejsca. Warto wybrać się na squash albo rozgrywkę siatkówki, koszykówki lub piłki nożnej. Ze znajomym można skorzystać z siłowni albo wybrać się dla odmiany zwiedzić muzeum. Rozrywek w miastach nie brakuje. W mniejszych miejscowościach, można dobrze się bawić, majsterkując w domu lub oglądając filmy, rozmawiając przy muzyce lub organizując planszówki, lub inne rozrywki.

Wolny czas tylko we dwoje

O filmach już wspominałem. Podobnie mówiłem o restauracjach lub wspólnym słuchaniu muzyki. Nie wspominałem jeszcze o kinie, wspólnej kolacji czy poświęcenia czasu na wspólne pasje, co można przekuć w fajny biznes. Z ukochaną osobą wszystkie chwyty dozwolone, pod warunkiem, że nikogo nie urażą.

Jak sprostać barwom szarości w życiu rodzinnym

Chociaż deszcze, pora zimowa i inne utrudnienia, dodają dodatkowego czasu, aby ubrać siebie oraz dzieci. Przy tym uważajmy na choroby, warto korzystać z tego, co tak naprawdę mamy przez cały rok. Z dziećmi można wybrać się do takich miejsc, jak chociażby papugarnia, gdzie kolorowe ptaki lecą do nas zewsząd. Dostępne są takie miejsca, jak przykładowo fikoland czy świetlica z rozrywkami dla dzieci w galeriach handlowych, gdzie można zostawić pociechę na czas zakupów. Ze starszymi dzieciakami można pójść na lodowisko lub basen.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Shopping Cart
0
Would love your thoughts, please comment.x