O czym pamiętać wychodząc na imprezę? Na co uważać biorąc udział w zabawie z obcymi ludźmi? Dowiedz się, czego nie robić na imprezach!

Czego nie robić na imprezach? – TOP15

O czym pamiętać wychodząc na imprezę? Na co uważać biorąc udział w zabawie z obcymi ludźmi? Dowiedz się, czego nie robić na imprezach!

Przychodzi piątek, popularnie stwierdzany ,,weekendu początek”. Zbierasz grupę znajomych i wieczorem idziesz „na miasto”. Tam z czasem dociera do Ciebie zupełnie inna atmosfera, tak odmienna od tej z podwórka, domu, zabawy u znajomych czy zwyczajnie domówki, że dajesz się w ciągnąć. Teraz kilka moich myśli na temat tego, na co lepiej sobie nie pozwalać. Czasem opłaca się być bezkonfliktowym. Wtrącać swój nos gdy jest to konieczne.

Co wspominam najlepiej?

Wbrew pozorom najlepszy czas w moim życiu wiąże się z 1 klasą technikum, gdy jako niedojrzały chłopak, nie kontrolowałem swoich błędów. Ciekawość była większa od obaw przed konsekwencjami, a poza tym towarzyszyło mi więcej szczęścia niż rozumu. Dziś już nie popełniłbym poniższych błędów, ale jako nastolatek byłem zbyt niedojrzały, aby mądrze się bawić (czyt. mądrze, nie znaczy nudno).

Przed czym dziś bym siebie przestrzegł?

  • Licz na siebie, nie pij za dużo i uważaj na siebie
  • Odmawiaj nieznanych substacji, baw się z głową
  • Nie opiekuj się innymi, niech wiedzą, że muszą się pilnować
  • Podejmuj decyzje, których nie będziesz się wstydzić przed rodzicami

Dziś wiem, że w naszych młodzieńczych decyzjach nie było nic dobrego, ale wśród patologicznych doświadczeń, miało miejsce kilka sytuacji, które dobrze wspominam. Nie polecam tego naśladować, bo można nie mieć tyle szczęścia do ludzi, co los zaoferował dla mnie. To był czas lekcji, zabawy, szaleństwa i nieodpowiedzialnego narażania się na niebezpieczeństwa.

Jak się bawić z głową?

  1. Reakcja policji na libację alkoholową po pierwszym klasowym wyjściu do kina
  2. Niekontrolowane picie na działkach z przyjacielem i zupełnie nieznajomymi nam ludźmi
  3. Cotygodniowy taniec na klubowej konsoli z przyjaciółmi
  4. Chodzenie do dziewczyny po lekcjach, zamiast powracania do domu
  5. Całowanie się z nieznajomą na urodzinach kumpla

Jako nastolatek wiedziałem, że źle robię, ale to było patologicznie pociągające. Było czymś, co spróbowałem i nie chcę powtarzać. Mam za sobą nabyte doświadczenia i wiem, że nie skończyłoby się dobrze, gdyby sytuacje potoczyły się inaczej. Pomimo upojenia i chęci do głupich zachowań, w miarę się pilnowaliśmy. Powrót do dobrych chwil jest czymś, co pomaga mi w trudniejszych chwilach. Ciekawy jestem, jaki moment ze swojego życia, wspominasz najlepiej?

1. Nie bierz dużo kasy

Na mieście w swoim gronie można czuć się spokojnie, bezpiecznie i nawet robić co się chce. Ale czy do końca tak jest? Można się doskonale bawić bez głupich pomysłów? Bierzesz na taksówkę, alkohol, drinki, jedzenie, wejściówkę, bilety, a koniec końców wszystko idzie na piwa, wódkę czy to na co nie powinno. Do domu wrócisz prędzej czy później. Jeżeli nie potrafisz zadbać o sensowne wydawanie kasy, weź tyle na ile uważasz, że wystarczy.

Czasem lepiej kogoś poprosić o postawienie piwa i oddać, niż przechlać sam lub upić kogoś kto i tak nie będzie chciał oddać pożyczonej kasy. Mówiąc krótko, na imprezach lepiej nie mieć za dużo pieniędzy, aby nie wydać wszystkiego i nie upić się za bardzo. W razie kradzieży lub oszukania przez barmankę, nie stracisz więcej niż zakładałeś.

2. Naładuj baterię

Bateria w telefonie jest jak zbawienie. Jeżeli masz urządzenie nowszej generacji to warto wykorzystać jego atuty. Aplikacje które pomogą sprawdzić autobus, numery do taksówek, czy nawet doładowane konto w razie gdy zgubisz kogoś z grupy. Nawet jeżeli chcesz zrobić zdjęcie na pamiątkę to jest duża szansa, że to właśnie Twoim aparatem zostanie wykonane. Telefon jest dziś portfelem, mapą, sposobem kontaktu w razie pomocy i asystentem zamawiającym transport do domu. Lepiej na imprezę naładować baterię.

3. Pilnuj swoich rzeczy

Sprawdzanie co jakiś czas czy wszystko masz nie jest żadną fobią czy obsesją. W razie jak coś Ci zginie to przynajmniej wiesz gdzie ostatnim razem był przedmiot który znikną. Z drugiej strony, lepiej zastanowić się czy dwa złote, lub szczotka do włosów jest warta poszukiwań. Nie bierz ze sobą za dużo rzeczy, a to co weźmiesz, po prostu pilnuj. Na imprezach często gubi się różne rzeczy.

4. Przemyśl co chcesz zrobić

Czasami ręce mi opadają jak na imprezach poznaję kogoś kto jest dla mnie nowy i stara się popisywać. Można opowiedzieć dowcip, wygłupić się, ale nie w tym leży problem. Niektórzy wręcz walczą o to aby być w centrum zainteresowania! Weź dziewczynę do tańca, dosiądź się do kumpla z piwem i pogadaj na jakiś normalny temat. Nawet o laskach które kręcą się. Zwracanie uwagi na siebie lepiej zostawić w towarzystwie, które jest tak samo popaprane jak ten kto robi tak samo. Na imprezach łatwo się wygłupić, zatem uważaj co robisz i co mówisz.

5. Uważaj co mówisz

Nie będę ukrywać, dla mnie również zdarzyło się chlapnąć językiem, a później zadawać sobie pytanie ,,i po co”? Niektóre żarty, cięte riposty lepiej zostawić dla siebie lub poczekać na bardziej odpowiedni moment. Jak widzę ludzi którzy są pijani to jeszcze rozumiem, ale dla kogoś kto jest trzeźwy, nie ma wytłumaczenia.

6. Nie narzucaj się

Ostatnio stwierdziłem, że ,,nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu„. Wyobraź sobie, że jesteś pod wpływem i dobry kolega lub koleżanka, chłopak czy dziewczyna nachalnie stara Ci się pomóc. Według mnie w takim momencie lepiej iść obok lub w niedalekiej odległości i po prostu interweniować gdy coś zaczyna się dziać. Może czasami bycie nadgorliwym jest dobre. Osobiście uważam, że lepiej nie pchać się dla ludzi z pomocą. Gdy widzisz, że nie chcą – nikt tego nie doceni.

7. Nie prowokuj

Bójki, różne szturchania i wyzwiska to dla pijanego okazja aby się dołączyć. Jak ktoś ma problem, na początek lepiej spokojnie wyjaśnić aby zostawił w spokoju, że tutaj na nikim nie robi wrażenia. Niestety często to nie działa, więc wtedy można już powiedzieć kilka słów więcej, wyjąć pazur, żeby irytująca osoba dała sobie spokój. Chyba nie chcesz całe życie rozpamiętywać niezręcznych sytuacji.

8. Bądź spostrzegawczy

 Pilnuj wydanych pieniędzy i reszty. Zwracaj uwagę ile wypił Twój najlepszy kumpel czy koleżanka. Potem zaskoczysz, że wiesz lub będzie to ciekawa niespodzianka, a poza tym to dobry test na trzeźwość umysłu.

9. Uważaj na znajomych

 Tańczysz z kimś kogo nie znasz, lub obok są osoby którym nie ufasz. Lepiej odejść, trzymać się z daleka. Jeden chłopak czy dziewczyna będą chcieli jedynie zatańczyć, inni okraść lub zrobić krzywdę. Nie możesz przecież wykluczyć, że Ciebie to nie spotka. Możesz mieć szczęście i nowo poznana osoba jest w porządku, ale to tak prawdopodobne, jak fakt, że w życiu wszyscy będą Ci słali ukłony. Lepiej trzymać się przyjaciół i nie oddalać.

10. Nie pchaj się tam gdzie nie proszą

Gdzieś się leją, wyzywają, sprzeczają lub mają głupie pomysły. Jeżeli nie znasz – zignoruj, bo co z tego, że dziś się wtrącisz, uratujesz kilku debilom dupę jak jutro i tak znów się nachleją i zrobią coś głupiego. Poza tym po jakimś czasie, albo zapominają co chcieli zrobić, dojdą do porozumienia lub pojawi się ktoś kto chce dołączyć, dostanie w czapę, a typki znów się dobrze bawią.

11. Ustal sobie godzinę powrotu

Jeżeli pilnujesz się czasu to dużo lepiej to się dla Ciebie skończy niż wyobrażasz. Godzina 2:00-4:00 w nocy jest dobra na powrót. Wrócisz bezpiecznie, nie będzie niczyich pretensji, a przede wszystkim wyśpisz się. Na imprezach można za długo zabalować, a następny dzień lepiej nie męczyć się na kacu.

12. Informuj jeżeli masz kogo

Mama się martwi? Dziewczyna panikuje, że nie wrócisz żywy, a kumple się śmieją. Miej to gdzieś! Ich żarty i ciesz się! W razie nieszczęścia jest szansa iż szybko znajdzie się ktoś kto pomoże. Jeżeli skończy się kasa na koncie to oddzwonią, aby sprawdzić czy wszystko w porządku, a wtedy nawet zamówią Ci taksówkę.

13. Nie panikuj bez potrzeby

Spokój, opanowanie i racjonalne myślenie ma większą rację bytu, niż wydzwanianie w środku nocy do dziewczyny czy chłopaka i denerwowanie błahymi sprawami. Z drugiej strony te nijakie szczegóły. Czasem mają większe znaczenie niż się nam wydaje. Tak, więc lepiej zastanów się kiedy warto szukać pomocy.

14. Wracaj najprostszą drogą

Chociaż pod wpływem alkohol rzadko myśli się odpowiedzialnie, moim zdaniem mądrzej jest poruszać się ścieżkami, które nie są nam obce. Zwłaszcza jeśli wracamy w pojedynkę, gdy nikt nam nie przybędzie z pomocą lub nie będziemy w stanie podać przybliżonej lokalizacji. Lepiej przepłacić za taksówkę, wrócić autobusem który ciągnie się przez całe miasto, lub iść dłuższą drogą którą się zna.

15. Bądź ostrożny

Dbanie o swoje cztery litery jest lepszym sposobem na ochronę niż trzymanie się wszystkich zasad tu wymienionych. Pilnujesz się to wrócisz w miarę trzeźwy do domu. Uważasz na siebie i znajomych to jest większe prawdopodobieństwo, że nic Wam się nie stanie! Licz na siebie, bo inni mogą nie pomóc. Wtedy zostaniesz sam sobie.

Jeżeli idziesz na pierwszą dyskotekę, ten krótki przewodnik może Ci się przydać. Trzymanie się zasad zdarza się, że nie ma sensu. Zależy jednak od miejsca, ponieważ jeżeli jesteś z dala od domu, to martwisz się sam o siebie. Może się zdarzyć, że znajomi nie pomogą.

Ciekawy jestem jak lubisz się bawić na imprezach? Daj znać dołaczając do dyskusji i zaobserwuj mnie na Instagramie! 🙂

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Maria
Maria
23 lutego 2023 12:40

Jako nastolatka nie byłam typem imprezowym. Nadal nim nie jestem, niemniej jednak chętnie wyskoczyłabym od czasu do czasu dokądś z osobami, którym ufam lub zaufam w przyszłości. Chętniej w większej grupie, by w razie czego mieć obok siebie kogoś, kto by mi w czymś pomógł. Naładowany telefon, powiadamianie rodziny – obowiązkowo! Alkohol toleruję jedynie w czekoladkach, a tym raczej się nie upiję;) . Oczywiście wszelkie możliwe do zachowania zasady ostrożności zachowałabym. Oczekiwałabym też jednak zapewnienia bezpieczeństwa od towarzyszących mi osób i od kierownictwa lokalu.
Mała prośba: czy mógłbyś jakoś zmodyfikować fragment „chyba trzeba być chorym umysłowo”? Wierzę, że nie gardzisz osobami dotkniętymi chorobami psychicznymi i umysłowymi; niemniej jednak ten fragment brzmi dla mnie niepokojąco.

Maria
Maria
24 lutego 2023 20:23

To ja dziękuję Tobie 🙂 przede wszystkim za teksty, ciekawe i pobudzające do przemyśleń 🙂

Iwona
Iwona
18 lutego 2023 19:47

Nigdy nie lubiłam osób które robiły przypały na imprezach gubili rzeczy i mieli pretensję że nikt nie zauważył.

Wiki
Wiki
17 lutego 2023 16:52

nie chodzic na imprezy i będzie dobrze xD

Darek
Darek
17 lutego 2023 15:08

Już nie imprezujesz? Coś się stało? 😀

Emil WolkoD
17 lutego 2023 14:33

Pamiętam gdy pisałeś ten tekst w pierwszej wersji i wkurzyła się połowa znajomych. Zamiast przeczytać treść po nagłówku myśleli że masz do nich spinę. 😛 Cały Patryk!! 😀

Bartłomiej
Bartłomiej
17 lutego 2023 11:02

Super tekst chociaz jest kilka rzeczy które bym poprawił to rozumiem że tekst ma być przekonujący dla młodszych czytelników a nie takiej skamieliny jak ja 😛

Aga
Aga
17 lutego 2023 09:26

Widziałam relację na ig i cieszę się że dzielisz się tym co okazało się dla cb trudne. Dziękuję za dzielenie się tym co dla cb ważne.

Anonimowy
Anonimowy
10 lutego 2018 13:33

Piszesz o bardzo ważnych sprawach dla młodego człowieka. Życie imprezowe może być niebezpieczne gdy liczymy na innych wierząc że nam pomogą.

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
24 lutego 2018 11:00
Reply to  Anonimowy

Nie chętnie się pomaga. Poza tym nie zawsze można liczyć na pomoc, a w pojedynkę można narobić też sobie kłopotów.

Anonimowy
Anonimowy
10 lutego 2018 12:33

Piszesz o bardzo ważnych sprawach dla młodego człowieka. Życie imprezowe może być niebezpieczne gdy liczymy na innych wierząc że nam pomogą.

Anonimowy
Anonimowy
13 września 2015 09:46

Zdarzylo mi sie pewnego dnia wracac z imprezy pod wpywem i mialem duzo szczesia, wiele z tego typu zachowan co opisales sam stosuje

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
24 lutego 2018 10:59
Reply to  Anonimowy

Pilnowanie samego siebie i umiejętność panowania nad chęcią aby wypić więcej jest bardzo przydatna.

Shopping Cart
23
0
Would love your thoughts, please comment.x