0
fot. Monika Kozub
Relacje międzyludzkie Zależne od Ciebie

Na czym polega ABDL? Jak dużą społeczność liczy w Polsce!

26 marca 2019

Czym jest społeczność ABDL? Jakie zadania czekają na partnera lub partnerkę takiej osoby? Dlaczego ludzie to robią? Na czym polega związek z osobą Dult Baby Diaper Lover!

Od kilku lat mam okazję poznawać wielu fantastycznych ludzi. To jest właśnie największy zysk, jaki przynosi dla mnie blog, możliwość poznawania Ciebie! Ostatnio do jednej z grup, którymi zarządzam, dołączyła osoba, która opowiedziała o swoim życiu, nieszczęściach i czymś, czego zupełnie nie rozumiałem. Poprosiłem, żeby wyjaśnił mi czym jest wspominany w korespondencji ABDL. Poniższy tekst jest autorstwa naszego kolegi, do którego strony serdecznie zapraszam.

Jak psychologia rozumie ABDL?

Jakiś czas temu nawiązałem kontakt z Patrykiem. Nieco opowiedziałem mu o swojej przypadłości. Dostałem ciekawą propozycję, aby opisać to dla szerszej publiki i jak widać, skorzystałem. Za nim zacznę i opowiem o wszystkim, chciałbym Was nieco uprzedzić. Przez wielu może być odbierane jako straszne dziwactwo lub coś ekstremalnie głupiego.

Psychologowie w większości nie mają żadnej wiedzy na ten temat, co ostatnio stwierdziła moja ostatnia Pani Psycholog. Poniższe wyjaśnienie nie będzie fachowym i psychologicznym wytłumaczeniem, a wnioskami płynącymi z doświadczeń i przemyśleń, zebranych w ciągu wielu lat. Ten gościnny wpis będzie taki jak ja, na luzie, bo nie ma sensu ściągać na siebie więcej złości i smutku. Prawda?

– Horacy. Autor AdultBaby.video.blog

ABDL (Adult Baby Diaper Lover) — nazywane infantylizmem parafilicznym, definiuje się tak dorosłe dziecko lubiące pieluchy! Odrzuciło?

Oficjalnie ABDL uznawany jest za fetysz. Problem w tym, że dla większości ludzi jest terapią, odskocznią, możliwością zresetowania siebie i powrotem do dziecinnych, szczęśliwych lat. Jest to możliwość przeżywania dzieciństwa jeszcze raz, a najlepsze w tym jest to, że osoby, które w ten sposób radzą sobie z problemami, naprawdę czują się dziećmi. Warto też zaznaczyć, że prowadzą normalne, dorosłe życie, biorą odpowiedzialność za swoje czyny i podejmują dojrzałe decyzje. O tym przekonacie się, czytając dalej.

Są ludzie, którzy mieli piękne dzieciństwo i chcą do niego wrócić, są też ci z drugiej strony, których dzieciństwo było zaburzone. Jeśli interesuje Cię prywatna historia autora tego tekstu, zachęcam do odwiedzenia bloga, który Horacy prowadzi od lat, a adres podamy w dalszej części artykułu.

Jak wygląda związek z osobą Adult Baby Diaper Lover w praktyce?

Jest to normalny związek, tylko jedna z osób jest tym „rodzicem”, a druga „dzieckiem”. Nie znaczy to, że rodzic ma opiekować się 24/7. ABDL jest niczym innym jak odskocznią, więc takie sesje, czy jak je nazywała Pani Psycholog „rytuałami”, występują raz na jakiś czas. Zależne jest to od czasu, poziomu stresu „malucha” itp.

Autor tekstu jest dorosłą osobą, ale potrzebuje rozładowywać stres w dziecinnym świecie. Dostaje depresji z powodu braku tej relacji, tego związku oraz fizycznego aspektu posiadania opiekunki (brzmi to źle i każdy z nas wie, o co chodzi). Osoby korzystające z formy ABDL, takie jak Horacy, nie zamierzają rezygnować z tego, ponieważ uwielbiają czuć się dzieckiem w wolnej chwili.

Raczej idę w kierunku realizowania się jako dziecko, aby uzyskać harmonię, spokój i zebrać siły, które wykorzystam w dorosłym życiu. Opiekun musi być naszym oparciem (my jego też, ale ta osoba musi to bardziej akcentować) np. powiedzieć „kocham cię i będę przy tobie, bo mnie potrzebujesz…”

– Horacy. Autor AdultBaby.video.blog

Jako dzieciaki muszą czuć bliskość matczyną. I owszem, pracują, spotykają się z przyjaciółmi, czasem piją, nawet za dużo. Są ludźmi mający alternatywę, w której się relaksują, która jest negatywna tylko wtedy, kiedy jej brakuje.

Jak wygląda taka opieka?

Jeśli chodzi o fizyczny akcent, to chyba nie zdziwi nikogo, że miłośnika pieluch trzeba przewijać, ubierać i dużo przytulać — bardzo dużo przytulać. O ile kwestia pierwszej potrzeby nie jest wielkim problemem, to „dwójka” przeraża ludzi — tutaj Ciebie zaskoczymy, większość, w tym Horacy — tylko sika w pieluchy, ale o tym też wspomina.

Tak jak mówił, nie każdy dzień wygląda, tak, że osoby ABDL się przewija, karmi i myje. Wszystko zależy od tego, ile stresu potrzebują rozładować. Według Horacego 2 pełne dni w miesiącu poświęcone na taką sesję są całkiem dobrą opcją, na pewno nieco urozmaicającą związek i relację. Otwarcie mówi o tym, jak ta forma terapii jest cudowna, ale nikt w to nie wierzy, bo przecież mówi to uzależniony od pieluch „wariat” – to subiektywna opinia niektórych ludzi.

Czemu akurat pieluchy, smoczki i kolorowe piżamki?

Maksymalna możliwość oderwania się, korzystanie z pieluch jest dla nich czymś przyjemnym, ponieważ czują się w nich bezpiecznie i komfortowo. Smoczek jest akurat formą uspokojenia dziecięcej strony, a piżamki — czymś kolorowym i pozytywnym.

Na tym właśnie polega ABDL. Po prostu ci, którzy decydują się na nie, odrywają się od świata, który często rani, zamyka się w kuli radości we dwoje i cieszy bajkowym, a także dziecinnym klimatem. Rozumieją, że dla większości brzmi to absurdalnie, ale tak już jest i to naprawdę na nich działa. Horacy przyznaje, że był szczęśliwszy, kiedy miał ABDL „od czasu do czasu”… a właściwie jeden raz. 😛

Odrywał się od smutków, co pomogło wtedy z uzależnieniami, depresją i samookaleczeniami, których do dziś nie praktykuje.

Wydaje mi się, że napisałem już wszystko, co powinienem napisać. Nie jest to oficjalne stanowisko wszystkich ABDL, jest to po prostu moim spojrzeniem na temat. Jeśli jest ktoś, kto chciałby do mnie napisać, to na Facebooku serdecznie zapraszam do kontaktu. Prowadzę stronę Age Play Poland, więc tam mnie znajdziecie.

– Horacy. Autor AdultBaby.video.blog

Kilka mitów, stereotypów

  1. ABDL to pedofilia? Pedofilia dotyczy dzieci, prawdziwych dzieci. To tak jakby ktoś, kogo podnieca przysłowiowy stosunek na pieska, określano by mianem zoofila.
  2. Trzeba utrzymywać taką osobę i wszystko zapewniać? Absolutnie nie, zarabiamy na siebie i swoje potrzeby.
  3. Dużo zmarnowanego czasu. Nie dla wszystkich jest to czas zmarnowany, bo robić możemy wszystko, co robilibyśmy normalnie, wystarczy okrasić to odpowiednim klimatem.

Horacy chętnie rozmawia, niezależnie od tego, czy czuję się dzieckiem, czy dorosłym. Jeśli ktoś zechciałby napisać do Niego, zapraszam serdecznie. Każdemu stara się odpisywać, chyba że wiadomości są chamskie, takie omija. Age Play Poland.

Powyższy tekst został napisany przez Horacego. Na koniec chciałbym powiedzieć, że nigdy wcześniej się z tym nie spotkałem. W Polsce grono osób ABDL jest wąskie, chociaż wciąż zbiera kolejne zainteresowane osoby. Nie jestem specjalistą, więc trudno mi powiedzieć, czy to choroba czy nie.

Rozmowa z Horacym nie różni się niczym od tych, które przeprowadzamy z bliskimi, osobami spotykanymi na ulicy czy współpracownikami. Osoby Adult Baby Diaper Lover są takie same jak każdy, tylko odreagowują swoje emocje w inny sposób.

W Stanach Zjednoczonych podajże działa sklep, który prowadzi sprzedaż produktów dla dorosłych dzieci. Powody, dla których to robią, nie są sprecyzowane. Jedni mieli trudne dzieciństwo i w ten sposób nadrabiają dziecięce lata, inni uciekają do tego, żeby na chwilę oderwać się od kłopotów jako dorośli ludzie. Obecnie nie ma jednego prostego wytłumaczenia.

Czują się świetnie, siedząc w mokrej pieluszce i smoczkiem w ustach, chociaż z drugiej strony dla niektórych bywa to upokarzające, gdy przestają się z tym kryć. Na świecie ludzie protestują przeciwko ABDL, ponieważ nie wierzą w niewinność osób przebierających się za dzieci, które wbrew protestom twierdzą, że ich przebieranie się nie ma związku z seksualnością. Dlatego nie do końca akceptują zakwalifikowanie ABDL jako fetyszu. Osoby pracujące w specjalnych żłobkach dla dorosłych, odmawiają udzielania wywiadów, ponieważ są przekręcane przeciwko Adult Baby Diaper Lover.

Chciałbym jeszcze dodać, że osobiście w pierwszej chwili wstrząsnęło mnie, gdy się o tym dowiedziałem i trudno mi było w uwierzyć, że są ludzie, którzy w taki sposób działają. Osobiście nie jestem za tym, żeby jakoś specjalnie z tym walczyć, obrażać czy przekreślać ludzi, którzy wybrali ABDL. Tak jak mogliśmy przeczytać w tekście, Horacy nakłaniał, żebyśmy po prostu wyłączyli tekst i nie wczytywali się dalej w temat, jeśli nas nie interesuje. Polecam blog Horacego, który znajdziecie pod adresem AdultBaby.video.blog

Źródła: TheSun.co.uk / Metro.co.uk

Subscribe
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
negatyw
negatyw
14 lutego 2021 20:40

dziwaczne, ale wydaje się zabawne i niegroźne. chociaż nie znam tematu szerzej, dowiedziałem się o tym właśnie tutaj.

Misiolanek
Misiolanek
15 stycznia 2020 15:54

Hejka.
Bardzo ciekawy artykuł już rok temu udało mi się go przeczytać.
Bardzo się cieszę że temat abdl jest poruszany w Polsce. Sam identyfikuje się ze społecznością ABDL od wielu lat. Chciałbym móc uczestniczyć w tworzeniu miejsc przyjaznych dla ludzi z tego środowiska. Pokazać ten świat z dobrej strony i pomagać w dobrym przekazie do innych ludzi.
Naprawdę dużo ludzi z kręgów ABDL to „normalni” ludzie. Pracują, uczą się mają pasje i żyją w związkach czy robią wszystko to co każdy z nas.

Wspaniale że ktoś próbuje profesjonalnie podnieść do tematu. Jeśli będę mógł jakoś pomóc chętnie pomogę.

Pozdrawiam Wszystkich Bardzo Cieplutko :3

Kasia Sokołowska
Kasia Sokołowska
6 kwietnia 2019 11:45

Właściwie nie wiem jak miałabym to skomentować. Musiałabym więcej o tym poczytać.

Jan Tonowo
Jan Tonowo
3 kwietnia 2019 22:52

Znam gościa który w domu ma zapas wibratorów a jest singlem. 😛

Marta
Marta
3 kwietnia 2019 22:46

Ten tekst powinieneś opublikować pierwszego kwietnia.

Zuzka Sowicka
Zuzka Sowicka
3 kwietnia 2019 22:42

Następnym razem się zastanowię zanim kliknę.

Sabina Kokosowa
Sabina Kokosowa
3 kwietnia 2019 22:36

Moim zdaniem powinni tacy ludzie się leczyć zanim będzie za późno dla nich i ich bliskich.

Darek Winy
Darek Winy
3 kwietnia 2019 22:34

Nie rozumiem tego więc się nie wypowiadam.

Jowita
Jowita
29 marca 2019 23:11

Czy widziałeś Patyku ten post? Twój tekst wzbudza chyba kontrowersję. Akurat gdy wystartowałeś w konkursie Gala Twórców 2019! 😛
https://rokotablica.wordpre

Aleksandra R. K. Stupera
Aleksandra R. K. Stupera
27 marca 2019 12:20

Po raz pierwszy słyszę o czymś takim jak ABDL. Każdy ma swój sposób na radzenie sobie ze stresem.

Justyna
Justyna
27 marca 2019 09:49

Hmm, ciekawe. Nigdy o tym nie słyszałam i wygląda to jak uzależnienie i tak zresztą jest opisane, jako sposób na radzenie sobie ze stresem, a jak wiadomo każde uzależnienie jest tylko ucieczką,a nie rozwiązaniem problemu, dlatego warto by się przyjrzeć bliżej swoim problemom. Nie oceniam tego, brzmi całkiem zabawnie i jeśli komuś pomaga to cieszę się razem z nim.

Bartosz Rozwadowski
Bartosz Rozwadowski
26 marca 2019 23:30

A myślałem, że osoby z ABDL są osobami z zaburzeniami psychologicznymi (dosyć mocnymi) albo mają taki fetysz. Co za tym idzie coś odpychającego. W tym momencie tekst może nie zbliżył mnie do takich osób, ale na pewno otworzył oczy i z miłą chęcią bym poznał bliżej takie osoby.

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x