Unsplash.com

Na co uważać robiąc prezent niespodziankę

Gdzie kupić prezent na urodziny, imieniny,  walentynki lub niestandardową okazję? W jaki sposób dobierać prezenty? Jakie są zalety i wady kupowania prezentów przez internet!

Prezenty są miłym elementem jeżeli lubimy je wręczać lub otrzymywać. Nie zawsze jednak się cieszymy. Jeżeli masz tak jak ja i ukrycie emocji nie jest Twoją mocną stroną, zapewne mogło się zdarzyć, że ktoś kto chciał Ci coś dać, widział niezadowolenie.

Drugą stroną medalu jest zaskoczenie prezentem, a to nie łatwe! W poniższym tekście będzie kilka wzmianek na temat Świąt Bożego Narodzenia, ale nie tyczy się to tylko tego jednego czasu w ciągu roku. Uważam tekst za uniwersalny pod względem robienia prezentów. Jak w dzisiejszych czasach robić prezent aby zaskoczyć, dowiesz się czytając poniżej.

Jakie prezenty są najlepsze?

Kilka słów stricte organizacyjne. W pierwszej kolejności ważne jest zwrócenie uwagi co komu dajemy. Ja zwykle staram się spamiętać co komu dawałem w ubiegłym roku aby nie powtarzać prezentu.

Zwracam też uwagę komu co ofiaruję. Dalszej rodzinie lub osobom będącym tak jak ja gośćmi (lecz dobrze mi znanymi) mały upominek. Coś słodkiego, alkohol lub herbata czy kawa.

Partnerce zwykle łatwiej kupić lub trudniej. Ponieważ albo wybór jest duży, tudzież za mały. Zwykle problem miewam z rodzicami. Ich zwykle pytam co by chcieli.

>> Pomysły na niepowtarzalny prezent

Jeżeli w rodzinie są dzieci, najczęściej w paczce maja słodycze. Jakiegoś misia czy coś co nie jest za drogie, a może ucieszyć.

Wszystko można sprawdzić

Osoby które śledzą mój prywatny profil na Facebooku zapewne znają tę anegdotę.

Wydarzenie miało miejsce na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia. Brat czekał na przesyłkę. Nie przyszło, więc zawiedziony uznał, że kurier odwiedzi Go po świętach. Sprawa wydawała się zamknięta.

Coś mnie jednak tknęło. Po prostu poczułem, że czas zrobić porządek w wiadomościach.
Postanowiłem sprawdzić email, a jako, że konto na którym rodzinnie zamawiamy różne produkty przez internet jest zarejestrowane na mój adres internetowy, dostałem potwierdzenie doręczenia. Wystraszyłem się, ponieważ zamawiałem kilka rzeczy, ale odbierałem je na mieście. Poza tym sporo też kupowałem w tradycyjnych sklepach i mogłem o czymś zapomnieć.

Sprawdziłem więc nawet gdzie paczka online się znajduje i jest! W wiadomości o firmy kurierskiej – odebrano, dziękujemy skorzystanie z naszych usług.

Pytam więc brata czy na pewno kurierem zamawiał? On, że tak i ma przyjść do domu. Zapytałem więc mamę czy możliwe jest, że nie było Jej w domu gdy przyjechał kurier. Jeżeli nie było go, a paczka przez pomyłkę może gdzieś czekać, chcemy dzwonić na informację.

Jak się ustrzec przed wpadką z prezentem?

Mama odebrała paczkę i chciała zrobić prezent niespodziankę. Celowo mówiła mu, że kurier przyjdzie prawdopodobnie po świętach. Nie przyszło mi, ani dla Niej do głowy jedno. Żyjemy w czasach gdzie można sprawdzić na jakim etapie podróży jest przesyłka.

I mogła o tym nie wiedzieć. Doskonale to rozumiem. Mnie również nie przyszłoby do głowy. Z drugiej strony jak ja miałem dochować sekretu jak wysłano mi potwierdzenie zrealizowanej usługi za coś, czego nie pamiętam abym realizował?

Posłuchaj również odcinka podcastu, w którym opowiadam o dawaniu prezentów, w kontekście walentynek.

Zamawianie prezentów w tajemnicy

Bardzo popieram zamawianie prezentów. Do domu kurierem najwygodniej. Pytanie co będzie gdy któryś z domowników, albo osoba której chcemy ofiarować podarunek będzie w domu? Dlatego warto czasem zastanowić się czy nie lepiej będzie odebrać na pobliskiej poczcie czy nie poprosić sąsiada o odbiór paczki.

>>> Uważaj na oszustów – mogą być wszędzie

Kolejnym ważnym szczegółem jest konto z którego zamawiamy. Właśnie może być tak, że my zamówimy dla syna, a ten lub drugie dziecko (jak było w naszym przypadku) dostanie potwierdzenia. Co wtedy? Oczywiście w tej sytuacji mój brat zamówił i znał dokładną datę najpóźniejszego dostarczenia. Zresztą jeżeliby doczytał, wiedziałby czy firma zdąży przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. I z tego co pamiętał był świadomy, iż paczka powinna już dawno przyjść.

Zalety powyższej sytuacji

Oszustw jest coraz więcej i chociaż stara się to zwalczać, sami powinniśmy być czujni. Dlatego też wolałem się upewnić czy mnie w nic się nie wrabia przed okresem świątecznym, czy też rzeczywiście ktoś z moich członków rodziny czegoś przypadkiem nie zamawiał. I to jest ta zaleta. W razie pomyłki mamy wszelkie dowody i szansę zareagować zanim dostaniemy rachunek za coś czego nigdy nie kupowaliśmy.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Paulina Radziszewska
14 maja 2018 17:41

Najgorzej mam z wyborem prezentu dla dziadka, i w tej kwestii zawsze konsultuje się z babcią. Ja bardzo lubię prezentu niespodzianki! Dostawać je, jak i robić je moim najbliższym. Wybierając prezent kieruję się tym co dana osoba aktualnie potrzebuje, lub tym czym się interesuje.

Monika Rakus
14 maja 2018 06:47

Wcale się nie dziwię,że zaniepokoiła Cię sytuacja z kurierem 😀 z pewnością też być dociekała w takiej sytuacji .Miała być niespodzianka a zrobiło się zamieszanie 😀
Uwielbiam obdarowywać bliskich prezentami,zazwyczaj staram się o przemyślane wcześniej zakupy i dopasowane do preferencji danej osoby.Dlatego często zamawiam rzeczy od twórców rękodzieła,spersonalizowane pod konkretną osobę .

Shopping Cart
4
0
Would love your thoughts, please comment.x