Jak umilić sobie czas podczas pracy lub wykonywania obowiązków? Jaka muzyka pomaga w skupieniu lub odprężeniu? Sprawdź polecane gatunki!

Muzyka pomagająca w skupieniu i odprężeniu

Jak umilić sobie czas podczas pracy lub wykonywania obowiązków? Jaka muzyka pomaga w skupieniu lub odprężeniu? Sprawdź polecane gatunki!

Nie każdy jest w stanie się skupić. Dla jednych potrzebna jest absolutna cisza, a dla innych coś grającego w tle. Co, jeśli jesteśmy kimś pośrodku i potrzebujemy alternatywy? Z pomocą przychodzą rozwiązania, które warto wypróbować, gdy znów będziesz potrzebować czegoś w tle, aby się skupić. Oto jaka muzyka może pomóc Ci w skupieniu!

Czy warto ćwiczyć skupienie?

Od najmłodszych lat potrzebowałem ciszy i spokoju. Tym trudniej było mi się skupić w szkole, nad czym przy okazji pracowaliśmy z korepetytorem od matematyki. Wtedy uczyłem się skupienia przy muzyce elektronicznej, rockowej lub heavy-metal. Pomimo lat, wciąż nie potrafię się skupić, ale łatwiej mi działać, gdy w tle grają następujące gatunki.

Jednym krótkim zdaniem – warto ćwiczyć skupienie, aczkolwiek według mnie nie każdy, jest w stanie wyćwiczyć mózg do takiego stopnia, żeby się nie rozpraszać.

Muzyka do yogi

Możemy nie lubić yogi, nie rozumieć jej fenomenu i być całkowicie przeciwni tego typu metodom, ale jeśli chodzi o muzykę, sprawa ma się inaczej. Muzyka relaksacyjna do yogi, zen lub tybetańska charakteryzuje się spokojem i harmonią. Grająca w tle, nie odwraca uwagi ani nie rozprasza, dzięki czemu przyczynia się lepszemu skupieniu.

Dźwięki natury

W zależności od tego, co aktualnie wybrzmiewa z głośników. Dźwięk strumienia, deszczu, śpiewu ptaków czy szumu liści, pozwala przy okazji pracy się odprężyć i na chwilę poczuć bliżej natury. Nagrania tego rodzaju stosuję przy wielu czynnościach wymagających skupienia.

Jazz lub smooth jazz

Na mnie jazz działa pobudzająco. Łatwiej mi wykrzesać z głowy słowa i przelać je na klawiaturę. Również przy innych czynnościach wymagających skupienia, włączam jazz, aby umilić sobie czas.

Muzyka grana w radiu

Gdy wykonuję jakąś monotonną czynność, która wymaga ode mnie powtarzania tych samych ruchów, włączam radio. Słucham wtedy muzyki rockowej, pop lub elektronicznej. Obecnie wybieram Open.fm ze względu na brak wiadomości i rytmiczne przeboje. Czasem włączam utwory, które dodałem do ulubionych w platformie stremingowej, np. Deezer czy Spotify.

Sposoby umilenia czasu w pracy

Czasem nie mamy wyboru umilenia sobie czasu w pracy na etacie. Nie wszystkie firmy dopuszczają możliwość pracy w słuchawkach, a w większych zakładach nawet nie wypada pracować w słuchawkach przy koleżankach i kolegach. Zwykle większość ma prawo głosu, więc wybranie stacji radiowej pod siebie, również jest niemożliwe.

Jeśli pracujesz w domu lub potrzebujesz odprężenia, masz dużo łatwiej. Mam nadzieję, że powyższe propozycje spełnią Twoje oczekiwania. Tymczasem zapraszam Cię do artykułu ,,Pomysły na spędzanie czasu w domu”, w którym wymieniłem w punktach, o czym pamiętam przy pracy zdalnej. Ponadto znajdziesz w tekście kilka podpowiedzi, jak możesz zorganizować czas wolny od pracy.

Napisz w komentarz, w jaki sposób umilasz sobie czas podczas wykonywania różnych obowiązków.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Maria
Maria
11 czerwca 2020 14:06

Jeśli robię coś, co wymaga dużego skupienia, to najczęściej włączam radio, niech coś gra w tle. Najchętniej słucham oper i musicali, ale taka muzyka nie nadaje się „do kotleta”, wolę wtedy muzykę instrumentalną, no, ewentualnie pop.

Shopping Cart
2
0
Would love your thoughts, please comment.x