Czy mężczyźni nie lubią zakupów? Jak wygląda okazywanie uczuć ze strony facetów? W jaki sposób mężczyzna radzi sobie z kompleksami!

Prawdy i mity na temat mężczyzn!

Czy mężczyźni nie lubią zakupów? Jak wygląda okazywanie uczuć ze strony facetów? W jaki sposób mężczyzna radzi sobie z kompleksami!

Niektórzy mężczyźni bardzo często są szufladkowani jako nieczułe, niewyrozumiałe osoby myślące jedynie o swoich potrzebach. Nie wszyscy jednak tacy są. Niektórzy z Was również mnie próbowali oduczyć kategoryzowania innych, jednak co do niektórych aspektów się to nie zmieni. Wracając do tematu mężczyzn, trochę ogólnikowo. Jak to wygląda z mojego i Twojego punktu widzenia? Spróbujmy zrozumieć odczucia faceta. Obalamy mity?

Również mamy kompleksy

W rzeczywistości pod wieloma względami nie różnimy się tak jak mogłoby się wydawać. W naszym przypadku niektóre odruchy wyglądają nieco inaczej.n Czasem zazdrościmy kumplowi, znajomemu, czy osobom postronnym pracy, zdrowia, ambicji czy wielu innych czynników brakujących nam do życia.

Może nie w taki sposób jak kobiety, lecz podobnie. Sposobem aby mężczyźnie pomóc wyzbyć się kompleksów jest zwyczajna motywacja. Zwracanie uwagi na nasze zalety, a tym bardziej zachęcanie do treningu, zmiany diety czy innego rodzaju wpływającego na zmianę problemu (nie naszego rozumowania). W przeciwnym razie możemy popsuć humor sobie i innym. Przy okazji pozbędziemy się źródła naszego problemu.

Dowiedz się więcej z książki „Zdobywcy Serc”, w której znajdziesz odpowiedź na to i pozostałe kwestie dotyczące relacji damsko-męskich.

Przeżywamy rozstania

Chociaż trudno w to uwierzyć, tak jest. Gdy jesteśmy bardzo zakochani lub czujemy stratę kogoś kto zmienił w naszym życiu bardzo dużo, trudniej nam się z tym uporać.

Jesteśmy pewni siebie, pozwalamy czasem na siebie krzyczeć i dajemy radę z trudnymi sytuacjami, jednak zdradę, tudzież ból po rozstaniu, trudniej nam przełknąć.
Nie jemy czekoladek, nie ryczymy tygodniami, ale potrafimy za to wypić lub przespać się z inną kobietą aby poczuć ulgę. Najgorzej czasem ma najbliższy kumpel, wysłuchujący naszych żalów.

Lubimy komplementy

Pytanie kto ich nie lubi? Facet również oczekuje usłyszeć jaki jest silny, pewny siebie, profesjonalny, przystojny, czuły, męski, itd. Zwłaszcza w towarzystwie. Czasem gdy komplementuje swoją kobietę, warto również powiedzieć kilka miłych słów na jego temat. Wtedy czujemy się docenieni, bardziej ambitni i pewniejsi siebie. Prawdą jest, iż trzepanie rzęsami kobiety która jest dla nas ważna, działa nadnaturalnie.

Nie znosimy zmuszania i kontroli

Nas się nie zmusza, tylko podchodzi w umiejętny sposób tak, abyśmy zrobili co się o nas prosi nawet od dłuższego czasu. Patent z kota którego widzieliśmy w animacji ,,Shrek” czasem działa. Można też spróbować poszukać innego mężczyzny podkreślając lenistwo i brak umiejętności swojego. Działa to jak zaklęcie, chwila moment i masz nowy kran!Słowa mają ogromną siłęPotrafią zdziałać ogromne cuda– Patryk Tarachoń

Dodam jeszcze iż większość z nas dużo bardziej docenia partnerkę, która go nie kontroluje.
Podobnie z porównywaniem. Jeżeli porównasz partnera do czegoś lub kogoś, prawdopodobnie już nigdy tego nie zrobi. Nawet jeżeli będzie chciała tego najbliższa osoba.

Jeżeli nasze damy chcą abyśmy coś wykonali, nie powinny mówić o wszystkim jednocześnie. Po kolei, bez pośpiechu i wyraźnie, tłumacząc na męską logikę. Nie traktując oczywiście jak chorych umysłowo, jednakże tak aby było to proste w pojęciu czego się teraz od nas oczekuje. Gdy już zrobimy przypomnienie o następnym.

Również czujemy emocje

Pomimo iż tego nie okazujemy, podobnie jesteśmy pełni uczuć. Czujemy złość, urazę, przykrość, żal, smutek, radość, itp. Podobnie zazdrość czy chęć sprostania oczekiwaniom. Rzadko to pokazujemy, ale mimo wszystkiego odczuwamy. Nie jesteśmy za to skorzy wyjawiać swoje odczucia, nie zawsze wiemy jakich słów dobrać aby o nich powiedzieć oraz zwykle zapominamy o tym co czuliśmy.

Za to myślimy bardziej instynktownie i zwracamy uwagę na inne detale u kobiet. To czy nie musimy tłumaczyć najprostszych zagadnień lub robić banalnych czynności. Na plus jest gdy kobieta jest konkretna, ułożona, porządna, zaradna i opiekuńcza.

Nie myślimy ciągle o seksie

Zawsze mnie to bawiło. Koleżanki wybuchały śmiechem uznając, że pomyślałem coś zboczonego, gdy nie miałem nawet nic takiego na myśli. Dopiero później bawiło mnie nie to co pomyślały, a fakt iż uznały co mogłem pomyśleć.
Często gdy wyglądamy jakbyśmy myśleli o czymś niestosownym, mamy na myśli np. zabawną anegdotę.Nie musimy wszystkiego wiedziećWystarczy gdy rozumiemy się bez słów– Patryk Tarachoń

Zastanawia nas coś o czym kilka minut wcześniej mówiono w naszej obecności. Czasem się wyłączymy i wyglądamy jakbyśmy słuchami, mając wiele myśli w głowie nie związanych z seksem. Podobno myślimy o tym średnio co dwie-trzy godziny, ale i tak o tym nie pamiętamy, bowiem coś innego zwykle odwraca naszą uwagę.

W łóżku też potrzebujemy ciepła

Czułe muśnięcia, spojrzenia, ocieranie policzkami czy pocałunki są dla nas bardzo pobudzające.
Może za dużo gadania nie wchodzi w grę, jednak usłyszenie jak bardzo jest dobrze naszej ukochanej dzięki naszym impulsom, bliskości bardzo nas uzupełnia. Podobnie z pozycjami. Nie wszystkie mają dla nas znaczenie, jednakże są też takie, przy których jest nam mniej lub bardziej przyjemnie.

Lubimy zakupy

Zaskoczeni czy nie? Najlepszym sposobem jest danie nam wyboru. Jeżeli jesteśmy potrzebni tylko zapakować do bagażnika zawartość wózka czy torb, wolimy takie rozwiązanie niż chodzenie i oglądanie pończoch. Osobiście lubię wychodzić na zakupy jednak gdy trwają krócej niż godzinę i mam okazję zajść na działy czy do salonów z interesująca mnie tematyką jak np. technologie, multimedia, akcesoria, gadżety.

Czas dla siebie i cisza

Gdy już wrócimy do domu po takich zakupach, lub po pracy, potrzebujemy odrobinę czasu na rozmyślanie lub wyłączenie się. Niby w jakim celu? Aby posiedzieć patrząc w sufit. Taki reset często nam pomaga przemyśleć wiele spraw, zastanowić się nad zmianami czy innymi duperelami krążącymi po głowie.Nie ma spokoju gdy brakuje ukochanej osobyWtedy krzyk jest najgłośniejszy ze wszystkich– Patryk Tarachoń

Podobnie potrzebujemy raz na jakiś czas poświęcić się swojej pasji czy hobby, nawet jeżeli jest to wydaje się bez sensu. Robienie różnych technicznych lub mniej czynności sprawdza nas samych pod względem umiejętności, kreatywności i innych cennych efektów.

Jesteśmy jak nikt inny

Chociaż ogarnięcie wiele czynności w jednym momencie nie jest naszą mocną stroną, jesteśmy prości w zrozumieniu. Bywa iż potrzebujemy doby na zrozumienie o co chodziło, lubimy robić szalone rzeczy i zajmować się dziwacznymi zainteresowaniami. Ale za to łatwo nas przekonać do wielu zadań, a przy okazji jesteśmy dobrymi towarzyszami w kobiecym świecie. Chociaż nie za bardzo wzrusza nas wtulająca się w ramię płacząca kobieta, potrafimy zrozumieć i pocieszyć naszymi logicznymi argumentami.

Rozkochujemy w sobie, ułatwiamy życie jeżeli jest taka potrzeba, dajemy spełnienie, fantastyczną rodzinę i dużo radości. I nawet gdy zapomnimy o rocznicy, nie powtarzamy co dzień dwóch magicznych słów, działamy impulsywnie, trudno z nami żyć, a jeszcze trudniej bez nas.

Napisz czym zaskoczył/a Cię osoba którą kochasz. Napisz co myślisz o tekście oraz zajrzyj do innych treści, które wybrałem Ci. To będzie wszystko, dzięki za dzisiejsze odwiedziny! 😉

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tancze w derzczu
Tancze w derzczu
27 września 2021 19:06

Masz racje

Blog Ozonee
27 września 2021 19:05

Rozważanie osobowości przez pryzmat płci nie za bardzo ma sens. Każdy człowiek jest inny, lubi inne rzeczy, niezależnie czy jest mężczyzną czy kobietą – mężczyźni przecież gotują, a kobiety lubią naprawiać motocykle. Pora rozprawić się z wszelkimi mitami – to wszystko dawno i nieprawda 🙂

Hamsterciara
Hamsterciara
20 lutego 2017 19:57

Mężczyźni jakby nie było to też ludzie i mają uczucia. Nie wiem skąd się biorą właśnie takie błędne rozumowania, że "chłop to twardy musi być", albo słynne "wszyscy faceci ranią, wszyscy są tacy sami". To drugie chyba się wzięło od zagorzałych feministek ;P Świetny post, pozwala kobiecie bardziej zrozumieć mężczyznę 😉
http://hamster-and-life.blogspot.com/

Enjoye
19 lutego 2017 20:17

Jako facet, zupełnie się zgadzam 🙂

Dorota || pieknyplan.pl
Dorota || pieknyplan.pl
19 lutego 2017 20:14

To prawda, że nie można generalizować zarówno "wszystkie kobiety" tak samo nie powinno się podchodzić do sprawy "wszyscy mężczyźni". Bo w większości przypadków różnice pomiędzy nami nie wynikają wcale z płci ale z charakteru i genów. Dobrze jest o tym pamiętać na co dzień i uciekać od generalizowania, także bardzo celny post:)

Krystyna Polek
Krystyna Polek
19 lutego 2017 20:12

a mnie się podoba Twój post – ciężkow w blogosferze znaleźć faceta któy pisze o facetach 🙂

Staniszek.pl - blogl ifestylowy
19 lutego 2017 19:57

Nie wydaje mi się, że powinno się wrzucać wszystkich mężczyzn do jednego worka. Wolałabym przeczytać "ja lubię, jak robię" itp. niż "lubimy, robimy", bo czytam to i nie zgadza mi się z żadnym mężczyzną, którego znam, a mówię to po tym jak mój facet stał przy mniej i również czytał post 🙂

Shopping Cart
13
0
Would love your thoughts, please comment.x