Jak miłość postrzegają mężczyźni? Jak myśli zakochany mężczyzna? Miłość mężczyzn, która daje o sobie znać!

Miłość mężczyzn – tego potrzebujemy?

Jak miłość postrzegają mężczyźni? Jak myśli zakochany mężczyzna? Miłość mężczyzn, która daje o sobie znać!

Myślę, że raz na jakiś czas, uczucia dają nam o sobie znać. To moment, aby pozwolić im się uwolnić. W dość trudnym czasie, który ostatnio spadł na moje barki, emocje przejęły nade mną kontrolę, pozwoliłem sobie przepisać uczucie na słowa. Wydźwięk tego tekstu brzmi jak „pamiętnikowa notatka”, ale mam nadzieję, że każdy odnajdzie w tym swoją prawdę. Chciałem się tym podzielić, mam nadzieję, że tak będzie.

Miłość, której szukają mężczyźni

Potrzebowałem kogoś, przy kim mógłbym spokojnie zasnąć, nie bojąc się, że zostanę skrzywdzony za plecami. Kogoś, z kim mógłbym biec przez plażę, dotykając nagimi stopami życia i wolności. Wtulając się w promieniach letniego słońca, zapomnieć o pracy, imieniu, nazwisku i wszystkich troskach. Kobietę, której wzrok będzie mnie uświadamiać, że jestem wystarczalny taki, jaki jestem, bez znaczenia ile mam zielonych banknotów.

Mam świadomość, że moja męska natura potrzebuje kogoś, kto będzie iść na równi ramieniem. Zamykam się na uczucia, ale wiem, że kiedy poznam kogoś wartego zaufania, pozwolę rozbić tę skorupę. Kto, dotykając serce, nie zada bólu, zawiedzenia, a spokój i bezpieczeństwo. Z kim mógłbym spokojnie rozmawiać, czując swobodę w wyrażaniu najgłębszych myśli.

Potrzebuję związku, w którym nasze pasje nie koniecznie będą musiały się pokrywać, ale ona będzie miała wystarczającą wiedzę, aby mnie rozumieć i wspierać w szalonych pomysłach. Która wybije z głowy pomysły i ostudzi zapał, nie raniąc przy tym męskiego ego. Kto dotykiem roztopi zagnieżdżony gniew, pokazując, że agresja tłumiona w głębi duszy, można przeobrazić w miłość.

Książka „Zdobywcy Serc”, to nie tylko poradnik, ale głównie opowieść o związkach opartych na wzajemnym szacunku, umiejętności słuchania i miłości.

Wymknęła się z podmuchem wiatru

Miała długie brązowe włosy i piękne oczy. Unikała kontaktu wzrokowego, ale gdy już spojrzała spod głowy, nie byłem w stanie wydusić z siebie słowa. Była pierwszą kobietą, przy której mogłem swobodnie mówić o swoim spojrzeniu na związki, a przy tym chciałem być przy niej szarmancki.

Gdy wchodziła do pokoju, jej talia sprawiała, że miałem do siebie wyrzuty sumienia. Była idealna, niższa ode mnie, wyrozumiała, ale pyskata, gdy coś jej nie odpowiadało. Nie szukała wiecznej miłości oraz wiedziała, na czym polega świat i rozsądny związek z mężczyzną.

Kochała czuć wiatr we włosach, ale w paintball byłaby równą przeciwniczką. Za kierownicą wyglądała jak normalny kierowca, nie to, co znałem wcześniej – zbyt wyluzowane, narażające na niebezpieczeństwo lub totalnie spięte, jadące przepisowo. Potrafiła mnie rozbawić, wkurzyć i wyjaśnić sprawę, zanim zdążyłem pomyśleć, jak należałoby postąpić. Była konkretna i zdecydowana, ale też subtelna i speszona, gdy traciłem kontrolę nad swoją dominacją.

Wymknęła mi się z dłoni jak wiatr, razem z piaskiem niosącym się przez morską plażę.

Pozwalając się zakochać

Pośród drzew pod gwieździstym niebem, wtulmy się w siebie, nie zważając na świetliki oświetlające nasze ciała. Nie wypuszczajmy się z dłoni, a zapewnię, jak bardzo kocham. Nie uciekaj gdy się zlęknę, nie opuszczaj gdy stracę grunt spod nóg. Proszę, kochaj takiego, jaki jestem, bez znaczenia na to, czy mam powody do uśmiechu, czy będę zgnieciony tym, o czym nie potrafię mówić.

Błagam, zapewnij mi to. Spraw, abym zasnął spocony, a obudził się z damą w ramionach, a nie kartą pokera. Nie chcę już, aby ktokolwiek mówił o naszym związku, zostawmy to co piękne tylko dla siebie. Rozdzielajmy się tylko w kierunkach przyjaciół, a wracajmy do naszego domu pośród tego, co będzie łączyć tylko nas. Z kim życie, będzie miało swój niepowtarzalny smak.

Pozwól spijać mi słowa z twych ust, kochać nieprzytomnie i oddawać się, gdy będziesz potrzebowała promiennego uśmiechu. Nie musimy się zaskakiwać, zakrywać prezentami złego czasu, ani uciekać od siebie do pracy. Nie pozwólmy na lęk, niepewność i niepokój, gdy któreś popełniłoby niewinny błąd. Niech spojrzeniom towarzyszą czyny, ale przede wszystkim słowa. Później po prostu bądź, nie rób nic więcej.

Czy w taki sposób, też opisujesz swoje uczucia? 🙂 Podziel się nimi poniżej w dyskusji.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ela
Ela
12 kwietnia 2024 20:28

Mężczyźni w sprawach uczuć są konkretni, mam z takim jednym doczynienia na codzień.😀 To prawda nie potrzebuje romantyzmu, kwiatów i świec, a rozmowy, bliskości, troski, okazywania zainteresowania, wsparcia w tym co robi. Swoje uczucia okazuje subtelnie, prosto. Lubię z nim żartować i dzielić się wszystkim. To wyjątkowy przyjaciel. Kiedy go poznałam nie trafił mnie piorun, ale zaskoczyła naturalność, normalna luźna rozmowa, jakbym go znała od lat…I teraz znam go od lat, jestem szcześciarą. Ty masz niesamowitą empatię, otwartość i wrażliwość, którą potrafisz dzielić się z innymi. Wymownie opisujesz uczucie zakochania i piękne przeżycia. Życzę Ci by los uśmiechnął się do Ciebie szeroko i nie opuścił.

Ela
Ela
17 kwietnia 2024 18:01

Tak mój partner wie, że tak o nim myślę. Mało tego, wie nawet co tu o nim napisałam. Dzielimy się wszystkim. Nie mamy przed sobą żadnych tajemnic. Często komplementuje go, doceniam, okazuje wdzięczność za to co robi dla mnie i dla dzieci.

Adam Tymoszuk
Adam Tymoszuk
12 kwietnia 2024 17:34

Czuję podobnie kobiety narzekają na mężczyzn a żadna nie sprawiła abym czuł że warto starać się o nie. Wolę wyjść z kumplami do klubu niż spędzać czas z kobietami bo one nie mają nic ciekawego do roboty tylko gadanie i oczekiwania

Ania Jabłońska
Ania Jabłońska
12 kwietnia 2024 14:35

Mężczyźni potrafią kochać i robią to w cudowny sposób bo nie domagają się przytulania, kwiatów, romantyzmu, oni po prostu są jak wierny pies który nie oczekuje wiele. Panowie okazują miłość w prostych gestach, spojrzeniach, gotowości by pomóc gdy dama jest w opałach. Obserwuję partnera i czuję jego miłość. ❤️

Wiki
Wiki
12 kwietnia 2024 14:59

Zgadzam sie kobiety domagaja sie uczuc milosci jakis prezentow a faceci przez to ze nie maja takiej potrzeby to wydaja sie mniej uczuciowi i romantyczni. Prawda jest taka ze facet nie potrzebuje udawania na pokaz.

Adam Tymoszuk
Adam Tymoszuk
12 kwietnia 2024 17:36
Reply to  Wiki

Super ze jakaś kobieta to zauważyła ze dla nas posty na insta i rzeczy nie mają znaczenia ważne są dla nas gesty i szacunek a nie jakieś prezenty i niewiadomo jakie wyznania. Co z tego że się mówi jak nie potrafi dotrzymać słowa?

Agata Ptaszek
Agata Ptaszek
12 kwietnia 2024 08:04

Chcieliśmy tekst o związkach i jest! 🥰

Wiki
Wiki
12 kwietnia 2024 14:57

To prawda że jesteś otwartym facetem tak samo na stronie i książkach i wrzeczywistości

Adam Tymoszuk
Adam Tymoszuk
12 kwietnia 2024 17:36
Reply to  Wiki

Kupiłem tylko po to aby sprawdzić czy tak jest

Jola Budyń
Jola Budyń
12 kwietnia 2024 07:42

Dawno nikt nie okazal mi milosci 🙁

Adam Tymoszuk
Adam Tymoszuk
12 kwietnia 2024 17:37
Reply to  Jola Budyń

W stosunku do mnie też

Shopping Cart
18
0
Would love your thoughts, please comment.x