Jak poradzić sobie z autoagresją, depresją i kompleksami? Miejsca w Internecie dla osób z kompleksami i depresją? Sprawdź listę!

Miejsca w Internecie dla osób z kompleksami i depresją

Jak poradzić sobie z autoagresją, depresją i kompleksami? Miejsca w Internecie dla osób z kompleksami i depresją? Sprawdź listę!

W sieci możemy znaleźć kilka istotnych stron i miejsc, na których znajdziemy pomoc i poczujemy wsparcie. Zanim jednak je wymienię, chciałbym powiedzieć o czymś ważnym. Tym razem wymieniam kilka adresów, pod którymi być może znajdziesz wsparcie, a może nawet pomoc. Przy okazji omówię bezpieczeństwo w Internecie i ostrzegę Cię przed pewnym zagrożeniem. Które miejsca w sieci, przynoszą wsparcie i zrozumienie dla osób z kompleksami i depresją?

Internet niesie ze sobą wiele zagrożeń, ale też zalet. Jedną z nich są strony internetowe, blogi i grupy, na których możemy odnaleźć bratnie dusze i znaleźć pomoc. Czasem nie potrzebujemy rozmowy ze specjalistą, aby poczuć się lepiej, a ze zwykłym człowiekiem, który po prostu nas wysłucha, a właściwie wymieni się wiadomościami.

Jak wyglądają grupy wsparcia w Internecie?

Żeby jednak w tych grupach zostać na dłużej i otrzymać pomoc, nie należy tylko się udzielać, ale też przestrzegać pewnych zasad. Dyskusje muszą być prowadzone kulturalnie, a jeśli nie zgadzasz się z czyimiś poglądami, to wyraź to w sposób kulturalny, w nich nie ma miejsca na drwiny i kpiny z innych członków.

Z grupy członkowie usuwani są głównie za: obrażanie innych, namawianie do leczenia na własną rękę, podżeganie do samobójstwa i inne podobne. Jakieś naśmiewanie się i niestosowne zachowanie, grozi ostrzeżeniem, takowych można dostać dwa. Po przyjęciu grupy powinno się przedstawić, nie musisz mówić o tym co Ci dolega, ale tak łatwiej jest rozwiązać problem wspólnie. Istotna jest dyskrecja, ponieważ to o czym piszą pozostaje w Naszym gronie. Tak samo nie oceniamy , nie wyśmiewamy innych oraz nie kłócimy się, ponieważ zawsze znajdzie się rozwiązanie poruszonej sprawy.

Jak wygląda szacunek w grupach na Facebooku?

Jeśli ktoś opisuje w jaki sposób się nie leczy, Wy tak nie musicie, podobnie ludzie których znacie. Często w przedstawionych przeze mnie grupach, na blogach i stronach internetowych, przedstawiane są własne sposoby radzenia sobie z chorobami, problemami i trudnościami.

Często bywa jednak tak, że człowiek jest sam i potrzebuje terapeuty lub jest tak źle, że nie ma żadnych motywujących bodźców i potrzebuje leczenia farmakologicznego. Jeśli jesteś kimś kto szuka co może czuć jego bliski owładnięty tą chorobą, zajrzyj, a jeśli sam na nią cierpisz i szukasz czegoś co Cię zmotywuje, podane w tekście miejsca, są dla Ciebie.

Jeśli uważasz, że religia, lub Kościół pomogły ci w wychodzeniu na prostą, możesz zostawić link do miejsca w sieci, gdzie zainteresowane osoby będą mogły skorzystać z pomocy, wraz z krótkim opisem jakiej pomocy mogą tam szukać. Wiara jest kwestią prywatną każdego człowieka, a to czy ktoś będzie uważał, że Jezus go uzdrowił, lepiej pozostawić do wyboru konkretnej osobie.

Sprawdź infografikę, którą dla Ciebie przygotowałem

🤷 Większość z nas ma jakieś kompleksy Są mniejsze i większe, ale żadnemu z nas nie są obce. 👎 Głównie dotyczą wyglądu,…

Opublikowany przez Patryka Tarachonia Niedziela, 22 sierpnia 2021

Gdzie możesz znaleźć pomoc w sieci?

Poniżej wymienię nie tylko kilka grup na Facebooku (aby ułatwić Ci dostęp i skrócić czas szukania), ale także podzielę się blogami, które polecam i popieram. Pamiętaj jednak o tym co napiszę na samym dole, ponieważ to niezwykle ważne. Na poniższych stronach możesz otrzymać pomoc. Te miejsca w Internecie powstały dla osób z kompleksami i depresją.

LiniaWsparcia.pl
Pytania.ABCzdrowie.pl
ForumPrzeciwDepresji.pl
PogotowieDuchowe.pl
InterwencjaKryzysowa.pl
NiebieskaLinia.pl
116111.pl
Psychiatria.pl/forum
NagleSami.org.pl
Samobojstwo.pl

Grupa na Facebooku dla osób z kompleksami i depresją

Wsparcie: depresja, kompleksy, samoocena, lęki, ADHD, borderlinecje, motywacja – grupa wsparcia (link)

Celem grupy jest wzajemna pomoc osób z podobnymi problemami. Dzięki grupie inne osoby doznają ulgi i odprężenia skutkiem pomocy pozostałych członków. Pokazują jak rozwiązać dany problem i pokonywać trudności życiowe, dzieląc się wymianą doświadczeń. Podejmowanie wspólnych działań lub planowanie i realizowanie wspólnych zainteresowań to dobry cel, w sprawach zagrożenia życia, więc powinniśmy się wszyscy zatroszczyć o takiego użytkownika. Wszelkie zakłócenia czy zła atmosfera jest natychmiast hamowana, aby nie niszczyć wspólnego celu zbudowaną zgranej społeczność.

Grupa utworzona dla osób dotkniętych syndromami, które utrudniają normalne funkcjonowanie. Jesteśmy tutaj żeby dawać sobie wsparcie, przekazywać sobie rady, pocieszać, dodawać otuchy oraz wymieniać doświadczeniami. Nasze życie też może być normalne tak jak innych. Musimy walczyć o siebie!

Grupa dla osób z kompleksami i depresją

Do grupy należą osoby z różnego przedziału wiekowego, w której członkowie dzielą się swoim życiem codziennym i pytają o trudne dla nich sprawy. Obiecują dać Wam wsparcie i pomoc z całych sił. Grupa jest pełna pozytywnych osób, które chcą wyjść na prosto i chwalą się swoimi osiągnięciami, aby poradzić sobie z depresją.

Ranienie własnego ciała może być uzależniające. Osobom okaleczającym się, przynosi mylne poczucie ulgi, co uznają również za formę kontroli własnego ciała. Przede wszystkim to wołanie o pomoc. Jeśli masz ten sam problem, to nie jesteś z nim tylko Ty. Znajdziesz tu porady, pomoc i wsparcie młodych osób.

W tej grupie możesz śmiało napisać co czujesz i jak sobie z tym radzisz. Zawsze możesz usunąć swój post lub opuścić grupę. Utworzyłem ją wspólnie z zespołem, staramy się moderować ją w taki sposób, aby każdy znalazł w niej odpowiedź na swoje pytanie i potrzebne wsparcie. Nie znajdziesz w niej spamu, a złe emocje nie są tu widziane, ponieważ jeśli ktoś spróbowałby Cię źle potraktować, to już nie jest Twoim zmartwieniem, tylko naszym aby uwagi trolla zniknęły, a po ponownej sytuacji, ta osoba po prostu została z niej usunięta.

Wszyscy jesteśmy dla siebie mili i serdeczni. Gdy widzę, że ktoś ma problem, jeśli wyrazi zgodę, odzywam się prywatnie poprzez Messenger. Grupa ma na celu poprawiać samopoczucie i szukać osoby z podobnym problemem.

W Internecie nie brakuje grup mających na celu wzajemne wsparcie i pomoc. Spotkamy w nich różne osoby, rzadziej wredne i zawistne, ale takie też się znajdą, więc lepiej po prostu się nie przejmować, blokując lub zgłaszając ich komentarz lub post, administratorom. Niektórzy będą też chcieli się wykazać, doradzając coś niekoniecznie dobrego dla nas, także wszelkie leki i metody, lepiej uzgodnić ze specjalistą, do którego skieruje nas lekarz.

Strony internetowe i blogi dla osób z kompleksami i depresją

Niestety niewiele blogów porusza tematy depresji, autoagresji i kompleksów. Pomimo tego wśród wielu blogów, znalazło się kilka perełek, o których poniżej wspomnę. Niektóre z nich czytam i mogę z ręką na sercu polecić.

Notatki Terapeutyczne (NotatkiTerapeutyczne.pl)

Jego autorką jest Joanna Piekarska ,Psychoterapeutka w trakcie szkolenia, dziennikarka i mediatorka. Na tym blogu, przeczytasz nie tylko o depresji, ale także o lenistwie, podejściu do życia i relacjach międzyludzkich.

Psychologia Życia (PsychologiaZycia.com)

Autorką bloga jest Agnieszka Zablewska, która dzięki studiom z socjologii oraz dyplomowi dokształcającemu z Psychologii Klinicznej, prowadzi kursy i doradztwo psychologiczne. Poprzez bloga, dzieli się wyjaśnianiem radzenia sobie z bólem, emocjami, a także porusza tematy odporności psychicznej i zaufania.

Rośnij w Siłę (RosnijwSile.pl)

Miejsce dla osób, którym nie jest obojętne kim są i co robią z własnym życiem. Pomoga Ci się rozwijać i poprawiać każdy aspekt Twojego życia. Zapewniają praktyczne porady, inspiracje i motywację, abyś mógł w pełni wykorzystać swój potencjał.

Jeśli chodzi o blogi motywacyjne i coachingowe, ten jest jak najbardziej godny polecenia. Czytam go od kilku miesięcy i z całą odpowiedzialnością go polecam. Nie zgadzam się ze wszystkimi treściami, ale gwarantuje, że miejsce to daje poczucie wartości i zmotywowania się.

Agata Komorowska (AgataKomorowska.pl)

Autorka na swoim blogu, o depresji napisała – ,,To stan głębokiego dysonansu pomiędzy Sercem, a Rozumem. Kiedy Serce każe iść w jedną stronę, a Rozum w przeciwną, człowiek nie jest w stanie ruszyć się z miejsca„. Śmiało dzieli się na nim swoim życiem, przeszkodami i chwilami utraty gruntu pod nogami, pokazując, że nie ma co się załamywać, tylko trzeba iść przed siebie. Gorąco polecam!

Zanim znajdziesz wsparcie, pamiętaj!

Jestem świadomy, że namawianie do otwarcia w Internecie, jest skończoną głupotą, natomiast jak widzisz, prowadzę blog, na którym otwarcie i szczerze, dzielę się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami oraz emocjami. Pamiętaj, że Internet nie jest bezpiecznym miejscem, ponieważ jest tu mnóstwo anonimowych osób, które mają różny motyw wykorzystania Twoich informacji.

Nie możesz zdradzać swojego adresu zamieszkania, danych kontaktowych, a tym bardziej haseł i numerów kont. Gdy ktoś zaczyna zadawać dziwne pytania, które Cię krępują lub budzą podejrzenia, urwij kontakt, a jeśli dalej coś Cię niepokoi, opowiedz o tym komuś bliskiemu (rodzice, rodzeństwo), z kim podejmiesz mądre kroki.

Jeśli piszesz pod imieniem i nazwiskiem lub nawet działasz pod pseudonimem, zostawiasz w sieci ślad po sobie, po którym bardzo łatwo Cię namierzyć. To co polubisz, udostępnisz i napiszesz, ktoś może wykorzystać w różnych, nieprzewidywalnych celach. Dlatego zanim się otworzysz w Internecie, pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się wyjawić na swój temat więcej, wszelkie szczegółowe informacje o swoim zdrowiu i doświadczeniach, wyrażaj ewentualnie w wiadomościach prywatnych, a najlepiej e-mailowo, aby w razie problemu, móc namierzyć taką osobę.

Ludzie mają równe powody aby nas wykorzystać, pamiętaj o tym i nie lituj się, gdy czujesz zagrożenie.

Jak sobie radzić z problemami?

Zebranie tych miejsc w sieci zajęło mi trochę czasu, więc mam nadzieję, że ten artykuł będzie dla Ciebie pomocny. Pamiętaj aby uważać co piszesz i do kogo, ale też nie zamykaj się całkowicie. Działaj z głową i nie przejmuj się tym co ludzie powiedzą, pomyślą i czego oczekują. Najważniejsze abyśmy sami czuli się ze sobą dobrze i nie tracili wiary w siebie.

Wszystko co robisz w Internecie, należy robić z głową i tylko Ty bierzesz za to odpowiedzialność.

Pamiętaj aby ze swoimi problemami radzić dojrzale. Nie robić głupot, nie ciąć się i nie brać do siebie tego, że ktoś nas poniża. Jeśli ktoś ma z nami problem, to jego sprawa, ponieważ to ten osobnik sobie nie radzi z emocjami i wkurza się z byle powodu. Jeśli nic nie robisz, to osoby poniżające innych są problemem, nie Ty. Pamiętaj o tym i w razie czego śmiało się odzywaj!

Może spróbuj tego?

Jeśli nie radzisz sobie z kompleksami lub spotyka Cię poniżanie w szkole, odezwij się do mnie oraz wypełnij ćwiczenia, które dla Ciebie przygotowałem. 

Wiele lat temu, uporałem się ze swoimi wadami i komentarzami na swój temat. Pomimo wszystko postanowiłem o tym mówić i wspierać tych, którzy są poniżani lub wciąż nie potrafią uporać się ze swoimi defektami.

Z powyższymi ćwiczeniami, być może będzie Ci dużo łatwiej uporać się z tym co nie pozwala uwierzyć w siebie. Dołożę też wszelkich starań, aby pokazać Tobie, jak dużo znaczysz i dlaczego nie powinieneś mieć kompleksów. Zrobię wszystko, aby ułatwić Ci zrozumienie co się dzieje i jakie zachowania prowokują ludzi do poniżania Ciebie.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kamila
Kamila
25 lipca 2021 17:37

Witam. Wszystkich mam na imię Kamila i mam 36 lat, od wielu lat zmagam się z depresją, kilka razy próbowałam popełnić samobójstwo, byłam w szpitalu 2 tygodnie. Moja sytuacja w domu jest od wielu lat straszna, matka ma na mnie od zawsze wywalone bo jej tylko o kasę chodzi brat starszy o 8 lat traktował mnie od 14 czy 15 roku życia teraz dokładnie nie pamiętam, jak worek do trenigów i jak śmiecia lal mnie gdzie popadnie znęcał się nade mną psychicznie i fizycznie matka nic nie robiła z tym, nie raz policję zywałam też nic nie zrobili tylko pogadali i poszli, a on się śmiał i mówił że mu policja nic nie może zrobić, bo zawsze robił ze mnie psychiczną i niepoczytalną że sama sobie krzywdę robię i wg, a policja mu wierzyłam nawet jak był na cpany a mam 14 letnią córkę w tedy była mała potrafił do mnie się rzucać siekierą przy niej była policja bo wezwałam ją wzięli nas na przesłuchanie. W tym moja córkę, trafiliśmy do ośrodka dla osób z problemem domowych, jego wypuścili po 48 godzinach do domu gdzie nie mogliśmy wrucić, po miesiącu wyrzucili mnie z ośrodkach przez matkę bo wszystko robiła żebym… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Patryk Tarachoń
Karolina
Karolina
12 czerwca 2019 00:10

Mnie osobiście bardzo podoba się fragment, gdzie udostępniasz grupy na fb. Skorzystam oczywiście! 🙂

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
12 czerwca 2019 00:15
Reply to  Karolina

Grupy są inspirujące, a przy tym można w niej poznać mnóstwo cudownych osób. Przy okazji samemu można uzyskać wsparcie i pomoc.

Kasia Sokołowska
Kasia Sokołowska
6 kwietnia 2019 11:47

O! coś dla mnie! 🙂

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
8 kwietnia 2019 15:59

Polecam te grupy, a gdybyś chciała porozmawiać, odzywaj się śmiało. 🙂 Wiesz jak do mnie dotrzeć. 😉

Kornel Tomicki/ Trener relacji
Kornel Tomicki/ Trener relacji
18 marca 2019 18:56

Wow, świetnie, że zrobiłeś tak obszerny wpis i dodałeś wiele grup na fejsbuku i stron internetowych – teraz osoby potrzebujące wsparcia będą wiedzieć, gdzie szukać 😉

Aleksandra R. K. Stupera
Aleksandra R. K. Stupera
18 marca 2019 20:44

Też sądzę, że to dobry pomysł, by zrobić taki spis. Zawsze łatwiej jest przejść przez chorobę z drugim człowiekiem niż samotnie 🙂

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
23 marca 2019 02:16

W tych grupach wielu z nas działa i wspiera innych. Sam dokładam starań aby być na bieżąco z problemami osób z grup i tych miejsc w internetach. 🙂

Shopping Cart
9
0
Would love your thoughts, please comment.x