Czy możesz liczyć na mężczyzn w swoim życiu? Czym jest dla Ciebie męska solidarność? Dołącz do nas w dyskusji!

Męska solidarność – mężczyźni też potrzebują zrozumienia!

Czy możesz liczyć na mężczyzn w swoim życiu? Czym jest dla Ciebie męska solidarność? Dołącz do nas w dyskusji!

Każdy może rozumieć solidarność z drugim człowiekiem jako coś zupełnie osobnego. Dla każdego granica solidarności męsko-męskiej lub damsko-damskiej może być inna. Sprawdźmy, czy myślimy podobnie. Czekam na Ciebie w sekcji komentarzy pod poniższym artykułem. Tymczasem czym jest męska solidarność?

Męska solidarność – czym jest?

Przez wiele lat męska solidarność kojarzyła mi się negatywnie. Z dominującym podejściem, polegającym na stawaniu dwóch lub większej ilości mężczyzn, po jednej stronie, nawet jeśli mają świadomość, że się mylą, tylko po to, aby udowodnić rację po stronie np. męskiej grupy przyjaciół.

Z czasem dotarło do mnie, że męska solidarność to nie tylko upieranie się przy argumentach innego mężczyzny, gdy ktoś ma odmienne zdanie. To przede wszystkim zrozumienie, empatia i umiejętność słuchania drugiego mężczyzny, nawet jeśli problemy nie dotyczą wyłącznie męskich kwestii.

Nikt Cię nie zrozumie jak drugi mężczyzna?

Gdy byłem młodszy, żyłem w przekonaniu, że nie ma czegoś takiego jak bariery pomiędzy płciami. Niestety z wiekiem przekonałem się, co do swojego błędu. Niektórym kobietom trudno jest postawić się w sytuacji mężczyzny, zwłaszcza gdy mamy odmienne punkty widzenia, wynikające z podejść przypisanych płci.

Mam na myśli podejście do sposobu postrzegania porządku, rozwiązywania problemów, czy okazywaniu emocji. Wielokrotnie przekonałem się, że są to różnice, które najczęściej wyczuwam pomiędzy sobą samym a przyjaciółkami lub partnerkami.

Nie uważam, aby to było złe, ponieważ dzięki temu możemy uczyć się żyć ze sobą, iść na kompromisy i wzajemnie uczyć się od siebie. W przeciwnym razie związek damsko-męski byłby po prostu nudny, o czym pisałem w książce „Zdobywcy Serc”.

Mam nadzieję, że w tym miejscu jasno wybrzmiewa wniosek, że tj. kobiety mają swoje tematy, które są w stanie poruszyć tylko w swoim kobiecym gronie, analogicznie swoje tematy mają mężczyźni. Być może w taki sposób jesteśmy ukształtowani przez naturę, a może potrzebujemy braterskiej relacji, w której otrzymamy zrozumienie?

Męska solidarność pomiędzy pokoleniami

Syn potrzebuje mieć oparcie w ojcu, a ojciec w synu. Mężczyźni bez znaczenia na to, czy dojrzewają, czy stawiają dom dla ukochanej osoby i dzieci, najzwyczajniej w świecie potrzebują wsparcia innych mężczyzn. Nie tyczy się to wyłącznie kwestii technicznych, a zwykłego męskiego towarzystwa.

Niegdyś przytoczyłem na blogu pewną sytuację, która była dla mnie trudna, ale dzięki mężczyznom z mojej rodzinie, pierwszy raz od dawna poczułem się spokojniejszy i zrozumiały. Pełną historię przeczytasz w tekście „O czym powinien wiedzieć dojrzewający chłopak?”. Tymczasem w skrócie – miałem 25 lat, moje ciało zaczęło się zmieniać, a ja nie rozumiałem, co się dzieje. Wtedy mężczyźni z mojej rodziny zabrali mnie na stronę, aby uświadomić mnie o kilku istotnych kwestiach.

Chociaż jeszcze wiele życiowych lekcji przede mną, bez znaczenia na płeć chętnie wspieram zarówno mężczyzn, jak i kobiety, które zwracają się do mnie z różnymi rozterkami. Nie uważam się za eksperta w dziedzinach ogarniania życia, ale uważam, że to ludzkie wspierać, gdy ma się taką możliwość.

Czy uważasz męską solidarność, za negatywne określenie? 🙂 Dołącz do dyskusji, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami w sekcji komentarzy poniżej.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
czarodzi3j
czarodzi3j
14 kwietnia 2023 17:22

Mnie przyjaciel oszukał na kasę wsiadł w samolot do stanów i gdy wrócił do polski nawet nie zadzwonił aby oddać co ukradł policja nic nie może zrobić bo nie zna jego miejsca pobytu wiec z ta solidarnoscią nie jestem przekonahy

SAMOŃSKA pl
SAMOŃSKA pl
14 kwietnia 2023 15:27

Dobrze mieć takich mężczyzn w swoim otoczeniu Jesteś młody takie przykłady prawidłowo cię rozwijają <3

Eryk Konopko
Eryk Konopko
14 kwietnia 2023 12:05

Nie wszyscy meżczyźni są godni zaufania i trzymają się zasady „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” ale dobrze że o tym mówisz bo może ci co tego nie rozumieją to w końcu zrozumieją

Rostacka Katarzyna
Rostacka Katarzyna
14 kwietnia 2023 09:47

Nie czuję solidarności pomiędzy kobietami czuję wręcz rywalizację ciągłe zaglądanie do życia prywatnego i oceniania każdego kroku. Bycie chłopem jest prostsze!!!

Zbudzone Myśli BLOG
Zbudzone Myśli BLOG
1 listopada 2023 21:29

Mężczyźni maja męską solidarność od wieków ale teraz to wam przeszkadza bo kobiety solidarnie zaczęły stawiać się przeciwko zasadom przekazywanych pokoleniami pomiędzy mężczyznami. Mam nadzieję że z czasem solidarność nie będzie miała nic wspólnego z płcią po prostu wszyscy będziemy się wspierać

SunTrack
SunTrack
10 sierpnia 2023 14:55

Czytałam kiedyś o męskich kręgach. Ciekawy temat, tym bardziej, że panuje jakies błędne przekonanie, że jak mężczyźni poklepia się po ramieniu (w geście np pocieszenia etc.) to od razu homosexualiści…

Artur
16 kwietnia 2023 21:58

Dziwnie mi się to czyta Czy możesz liczyć na MĘŻCZYZN w swoim życiu? Może to zależne jest od środowiska w jakim się wychowaliśmy. U nas mówi się przyjaciel, kolega. Fajnie jest mieć kogoś takiego z kim może porozmawiać o „dupach” napić się piwka a jak masz problem to przy piwku pogadać o tym jaki to świat jest niesprawiedliwy i „jeb..ć to!” Gdzies czytałem kiedyś, że facet rzadko ma przyjaciela, bo z reguły jesteśmy nieufni samowystarczalni. Coś w tym jest. Ja sam aktualnie nie mam przyjaciela, mam bliskich kumpli ale nie przyjaciela. W dzisiejszych czasach tak jak tu kolega pisał we wcześniejszym komentarzu o kumplu i ucieczki z kasa, na miano bycie prawdziwym przyjacielem trzeba zasłużyć, a i tak na takiego trzeba mieć oko.

Marcin Beznarski
Marcin Beznarski
14 kwietnia 2023 17:54

Patryk jak zawsze temat na czasie! Polecam i podaję dalej!!! 🙂

Emil WolkoD
14 kwietnia 2023 16:56

Nie wiem co można tu dodać podpisuję się pod każdym słowem

Adam
Adam
14 kwietnia 2023 15:23

Super!

Wojtek S
Wojtek S
14 kwietnia 2023 13:15

Nie mam zdania z kumplami zawsze się dogaduje czasem trafi się ktoś dziwny ale za długo miejsca nie zagrzewa. Nigdy nie czułem złych intencji ze strony ziomków

Shopping Cart
22
0
Would love your thoughts, please comment.x