Unsplash.com

Dlaczego mężczyzna potrzebuje przyjaciela

Na czym polega prawdziwa męska przyjaźń? Dlaczego faceci potrzebują się przyjaźnić oraz kiedy ta przyjaźń nie jest idealna!

Podejrzewam, że każdy facet bez znaczenia na wiek i to czy jest w związku czy nie, potrzebuje przyjaciela z którym wyjdzie na piwo i będzie mógł spędzić trochę czasu. Zastanawiałem się też co robiłem zawsze nie tak i jak moje myślenie wpływało na relacje z innymi mężczyznami.

 

Pomimo koleżanek których nie brakowało, nawet z dziewczyną wolałem przeleżeć całymi dniami w łóżku niż wyjść chociaż raz na miesiąc z kumplem na alkohol czy zwykła pogawędkę. Ostatnio coś sobie uświadomiłem.

 

Przyjaźń jest łatwiejsza niż związek

Kilka dni temu wróciłem do serialu którego nie udało mi się do tej pory skończyć. Brak czasu, a może niedostępne odcinki w internecie? Nie mam pojęcia. Mimo wszystko włączyłem pierwszy odcinek czwartego sezonu ,,Bez Skazy” (2003-2010). Tam pewne zaskoczenie skłaniające do napisania tego tekstu.

 

Przyjaciel często myśli identycznie, partnerka lub koleżanka nie zawsze
Dlatego tak trudno wyjaśnić na czym polega przyjaźń

– Patryk Tarachoń

 

Christian (jeden z głównych bohaterów serialu) ma dość wizyt u psychologa, gdzie nie zgadza się z teoriami pani Dr. Pojawia się pewien dialog mogący różnić się z oryginałem, ale chciałbym abyście poznali sens tej dyskusji.

 

– Ile chcesz za wizytę? – pyta Christian wyciągając z kieszeni portfel z kwitkiem na czek.
– Próbuję Cię skłonić do ceny twojego postępowania. Nikt inny tego nie zrobi – odrzeka pani psycholog
– Zrobi, Sean (przyjaciel).
– Mówisz o facecie który ma wszystko czego ty pragniesz… – stwierdza psycholog

 

Tutaj przechodzimy do zdania które zainspirowało mnie do tego tekstu.

– Mój najlepszy przyjaciel. Nigdy nie chce niczego w zamian w przeciwieństwie do kobiet. Nie muszę się nim opiekować ani roztkliwiać nad jego delikatnym ego.

Christian Troy widząc jak jego przyjaciel oddaje się rodzinie, zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem. Udaje się więc do psycholog, która jest Kobietą. To bardzo ważny element. Wyznaje jaki lubi seks i w jaki sposób obchodził jubileuszowy 5 000 zabieg w klinice, gdy tym czasem jego kumpel spędzał czas z rodziną, a kilka dni wcześniej pomagał na jego oczach, przygotowywać się córce do roli w szkolnej sztuce.

 

Przyjaciel nie jest bez powodu

Ten punkt widzenia głęboko mnie zastanowił. Rzeczywiście dziewczyny inaczej postrzegają świat. Pomimo, że zawsze mogłem z dziewczynami o wszystkim porozmawiać oraz przyzwyczaiłem je do mojej szczerości, nie zawsze mogłem powiedzieć wszystko.Mało która interesowała się każdym poruszanym przeze mnie tematem, a tym bardziej miały swoje wymagania. W sumie dobrze, dzięki nim nie wracam z imprez szlaczkiem do domu, ani nie traktuje ludzi odgórnie. Pomimo wyższego ego potrafię wysłuchać człowieka i nie jestem tak zapatrzony w siebie jak znani mi mężczyźni. Czuję, że zawdzięczam to właśnie przyjaźniom z dziewczynami.

 

Pomimo tego prawdziwy przyjaciel nie oczekuje. Niczego nie wymaga. Mówi o co chodzi i gdy zauważa problem stara się pomóc, odciągnąć od złych wyborów. Gdy mężczyźni wychodzą w swoim towarzystwie, nie muszą rozmawiać o trudnych sytuacjach, ani rozpijać się jeżeli któryś nie chce. Czasem wystarczy jedno piwo do meczu, albo butelka wódki do rozmowy, do dyskusji o tym co nas trapi.

Z kobietami taka relacja jest niemożliwa. Dziewczyny inaczej postrzegają świat. Nawet jeżeli mają dystans i potrafią gadać o mijanych podczas spaceru panienkach oraz bywają prawie identyczne jak faceci, posiadają w sobie więcej empatii i nie wszystko podoba się im tak jak przykładowo dla mnie. Nie zawsze zrozumieją tak jak przyjaciel.

 

Jeżeli wydaje Ci się, że widzisz dwóch przyjaciół
Zastanów się czy choćby jeden z nich nie czuje się samotny

– Patryk Tarachoń

 

Nie zawsze jednak ta przyjaźń wygląda jak należy. Większość wokół myśli sobie – tych dwóch to mają szczęście. Przyjaciele jakich sobie trudno wymarzyć. – pytane tylko czy chociaż jeden z nich czuje się szczęśliwy. Czy ma do kogo się odezwać, z kim pośmiać, kogo przytulić i napić się tak jak potrzebuje.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Justyna Justyna
24 maja 2018 20:26

Ciekawy wpis. Myślę ze takie przyjaźnie istnieją. Ja niestety nie mam takiej prztjaxili na niejednej sie zawiodłam

Anonimowy
Anonimowy
21 maja 2018 21:46

Mój mąż ma takiego przyjaciela za którym wskoczyłby w ogień i wcale nie rywalizują.

Aneta
21 maja 2018 06:29

Męsko – damska a męsko – męska przyjaźń zdecydowanie się od siebie rożnią. Sposób postrzegania świata przez obie różne płcie jest zdecydowanie odmienny i dlatego potrzebujemy rozmów z tą samą płciom. Notabene ja przez kilka lat przyjaźniłam się z mężczyzną, a potem został moim mężem.;)

Shopping Cart
6
0
Would love your thoughts, please comment.x