Unsplash.com

Krzywdzący zbieg okoliczności?

Gdzie nie warto szukać rozwiązania swoich problemów? Czy powinniśmy wierzyć horoskopom? Jak radzić sobie gdy nam się nie układa!

Może i jest to coś mało istotnego, pewna błahostka. Ale zastanowiło mnie. Dookoła nas pojawia się tyle krzywdzących informacji lub spekulacji, że aż przykro się robi. Chciałbym z Wami o tym porozmawiać. Dlatego na wstępie proszę o komentarze z Waszym zdaniem na ten temat. Przyjrzyjmy się horoskopom i popularnym zestawieniom!

Osoby o tych imionach częściej zdradzają

W sieci pojawiła się lista imion osób które najczęściej zdradzają. Stworzyła ją załoga gazety Wspolczesna.pl. Według mnie bardzo skrzywdzili tym zestawieniem ludzi. Przykładowy Rafał może nie rozumieć dlaczego dziewczyna się na niego dąsa za przyjaciółkę, którą wcześniej akceptowała.

Może nie pojmować dlaczego przestała się odzywać skoro męski argument (okres się spóźnia, lub właśnie dostała) nie ma zastosowania w obecnej sytuacji. I odtrąca go tak, bo jest przekonana co do badań. Jedną chwileczkę… Badań?! Do tego przejdziemy za chwilę. Najpierw dowiedzmy się które imiona znalazły się na liście Współczesnej?

Kobiety

– Halina
– Iwona
– Julia
– Krystyna
– Lena
– Justyna
– Klaudia
– Sylwia

Mężczyźni

– Czesław
– Mikołaj
– Robert
– Henryk
– Zbigniew
– Paweł
– Dominik
– Rafał
– Edward
– Jakub
– Jarosław
– Marcin
– Waldemar

Pierwszy na liście został wymieniony mężczyzna. Nie ma wyjaśnienia na jakiej podstawie spisano te imiona. Chyba że znaleźliście w tekście przed ewentualną aktualizacją treści. Dominik pojawił się aż dwa razy. Nie błąd, po prostu szybko napisany tekst aby co? Oczywiście aby się klikało!
Mówiąc wprost news tylko po to aby co? Oczywiście się klikało, a za konsekwencje odpowiedzialności nie ponosimy…? Co czytamy na początku?

Dowiedz się więcej z książki „Zdobywcy Serc”, w której znajdziesz odpowiedź na to i pozostałe kwestie dotyczące relacji damsko-męskich.

Dlaczego należy na to uważać?

 – Powyższy raport stworzyliśmy na podstawie znaczenia imion. Czy rzeczywiście znaczenie imion ma wpływ na charakter człowieka? Musicie odpowiedzieć sobie sami. Zobaczcie, czy Wasze imię znalazło się na tej liście. – dodaje pismo.

Czyli to już leży w naszym biznesie aby ocenić czy to fake. Mężczyzn oczywiście jest więcej, bo przecież tylko i wyłącznie zdradzają mężczyźni. Kolejna rzecz która zwróciła moją uwagę, poza idiotycznymi opisami typu – Jest trudny do rozszyfrowania, jakby składał się z dwóch charakterów. Łatwo go zrazić. Boleśnie odczuwa niepowodzenia, cierpi, gdy nie jest rozumiany. Jest uczuciowy, potrzebuje, aby go kochano i mówiono mu o tym. Inaczej może sobie poszukać kogoś, kto mu to da. – opis dla Dominika.

Obawiam się o przyjaciół którzy mogliby coś zniszczyć
Stracić coś tylko dlatego, że gdzieś przeczytali lub zobaczyli

– Patryk Tarachoń

Czyli czysto teoretycznie Dominik jest fajtłapowaty i trzeba się z nim pieścić? Zdradza bo brakuje mu kogoś z kim mógłby porozmawiać? W takim razie większość mężczyzn takich jest. Bo my oprócz tego, że czasem pomyślimy o seksie, to wcale o nim cały czas nie myślimy. Zapewniam, że częściej wysyłamy owy sygnał, a mamy na myśli zupełnie co innego. Każdy chłop ma swoje problemy i dylematy. Każdy czasem chce się po prostu przytulić, zostać wysłuchany i zrozumiany. Znam Dominików i na ogół są normalnymi mężczyznami.

Bazując na własnych doświadczeniach

O Justynach przykładowo – Trudno im poświęcić się jednej sprawie. Zawsze myślą, że za rogiem czeka je ciekawsza niespodzianka. Justyny potrzebują wciąż nowych wrażeń. Dlatego trudno im wytrwać przy jednej miłości czy przyjaźni. Nie znoszą pracy przy biurku, muszą być w ruchu, w emocjach. Trudno za Justyną trafić. –  znam wiele Justyn. Podobnie jak Katarzyn, Paulin, Sebastianów, Karolów czy Michałów. Jedni są bardziej ambitni, drudzy mniej i powodem nie jest to jak ich rodzice nazwali. Szybciej uwierzyłbym w wyssane z kciuka badanie kogoś kto gdzieś tam żyje lub nawet się nie urodził, że rodzice są winni temu, że ktoś zdradza lub jest bardziej ambitny. Zresztą rodzina to też nie jest do końca wyznacznik, bo człowiek z wiekiem poznaje innych ludzi i w pewnym etapie życia odrywa się od tych rodziców. Znajomi też nie są wyznacznikiem, ponieważ nawet jeżeli z kimś przebywamy, nie zawsze myślimy jak oni.

Rzeczywiście odpowiadam sobie sam na Wasze pytanie ,,czy rzeczywiście znaczenie imion ma wpływ na charakter człowieka”. Nie, nie ma, a Wy droga redakcjo publikujecie post tylko po to aby się klikał jak zresztą większość ogłaszającym się wszem i wobec gazet, magazynów, portali informacyjnych. I z jednej strony rozumiem. Trudno być na topie działając sprawiedliwie i jak należy. Ponadto krzywdzicie ludzi, ale o tym dlaczego więcej wyjaśnię na końcu.

Czy powinniśmy wierzyć w horoskopy

Zaczynając bardziej religijnie, nie powinniśmy ze względu na wiarę. Z drugiej strony podchodząc do tematu z równie krzywdzącym argumentem. Nie znam się na kartach i w to nie wierzę. Tak samo jak wyjęte nie wiadomo skąd powyższe zestawienie imion. Napisane zresztą prawdopodobnie przez kilkoro lub jedną skrzywdzoną Kobietę, tudzież faceta który wie co się obecnie klika w sieci.

Przykład? Proszę bardzo – Barany zaczną zastanawiać się, w jakim kierunku działać i co chcą jeszcze zrobić w tej sferze. Nie widać wielkich zmian, raczej przyjdzie czas na to, aby zastanowić się nad sobą i swoim nastawieniem. – Onet Magia horoskop dla osób spod znaku zodiaku baran. Myślisz że horoskop dotyczy kariery? Może osiągnięć Tyczy się sfery miłosnej! A szczerze mówiąc to bezsensowna paplanina.

Wszystko zaczyna się w naszej głowie i sercu
Stawiaj na swoje cele, a nie to to gdzieś słyszysz

– Patryk Tarachoń

Czyli co ja sobie mogę pomyśleć po przeczytaniu tych bzdur? Może zastanowić się czy mój związek ma sens, nie biorąc pod uwagę, że jest dobrze i nie muszę nic zmieniać? A będę się zastanawiać bo jakiś fanatyk czytania z gwiazd tak napisał?

Z horoskopem jest tak, że większość przedstawia podobny schemat. Ponadto w sferze uczuciowej przykładowo. Zakładając napisanie zdania w stylu „najbliższy czas będzie trudny pod względem zawodowym i uczuciowym”. Każdy z nas ma w ciągu nawet tygodnia lepsze czy gorsze dni! Czasem się coś powiedzie, innym razem nie. Bywa czas gdy staramy się odreagować, pogoda nie poprawia humoru, kłócimy się z drugą połówka. Czy to nadchodzące czarne chmury i tajfuny zmiatające nasze życie w popiół? Oczywiście nie!

Dlaczego nie powinniśmy w to wierzyć

Jak pisałem bywają trudniejsze dni. To przejściowe, ale oczywiście ktoś kto traktuje idiotyczne nowinki i ciekawostki z portali „pseudo informacyjnych” czy horoskopów, mogą się naprawdę tym przejąć. I chociaż w rzeczywistości nic związkowi nie zagraża, w firmie po prostu pojawił się problem do rozwiązania, to zaczną szukać dziury w całym. Obserwować partnerkę/partnera. Odbierając tym samy ich zachowanie i reakcje niewłaściwie. W pracy przez to podejmować złe decyzje aby nie spełnił się horoskop. I rzeczywiście wszystko zacznie się walić.

W ten sposób oczywiście, że w naszej podświadomości to stanie się realne. Działanie na wyobraźnię nie jest trudne. To co przytoczyłem powyżej to nawet nie są ciekawostki. To są po prostu nagłówki, w które nudzące się osoby lub szukające rozwiązania swoich problemów, łapią się wszystkiego.

Zmyślone informacje działają jeżeli w nie uwierzymy
Przestań wierzyć, a nic się prawdopodobnie nie wydarzy

– Patryk Tarachoń

Algorytmy żerujące na naszych emocjach

Poza tym (taka ciekawostka) to co powiem można zweryfikować szybciej niż powyższe źródła. Bardzo często pojawiające się reklamy na stronach internetowych czy posty w portalach społecznościowych w przeglądarce, są wynikiem systemu przypominających coś w rodzaju robotów.

Ciasteczka zbierają informacje o tym czego wyszukujecie. Jeżeli chcecie kupić mikser, będziecie napotykać się częściej na miksery. Podobnie z informacjami. Interesuje Was ,,jak uratować związek”, będziecie mieli czasem niezweryfikowane informacje z poradami od „specjalistów” o których nikt nie słyszał. A jak słyszał, to wypowiedzi wyciągnięte z kontekstu. Nie sugerujcie się tym.

Szybciej możecie traktować to wszystko dla żartu, dowcipu. Nie wierzcie w brednie, ponieważ Wasz nowy chłopak, czy mąż z którym jesteście od lat, nie zdradza Was ponieważ nazywa się przykładowo Robert. Sugerując się umówieniem swojej ukochanej osoby z koleżanką na kawę nie stawia go w świetle zdrajcy. Ile ja mam koleżanek o które może być zazdrosna moja partnerka nawet trudno zliczyć. Mimo wszystko oboje sobie ufamy i nie mamy powodu się o nic martwić bo jakiś horoskop tak mówi.

Teraz pytanie do Ciebie: Co o tym myślisz?

Źródła: Onet Magia / Wspolczesna.pl

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek Cieśla
Jarek Cieśla
3 marca 2018 12:46

Co tu dużo mówić, kilka młodych osób spotkało się i wymyśliło taką listę i dużo myśląc stwierdzam tak samo jak i ty że takie zestawienie krzywdzi ponieważ znam dużo jarków którzy są w zwiążkach małrzeniskich i trwają przy sobie i godzą się oraz razem dzieci mają a na przykład ja mam swoje imię i jakoś dzieczyne nie zdradziłem i co? Zrobię to? Nie wiadomo, pozdrawiam i miłego dnia.

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
3 marca 2018 22:27
Reply to  Jarek Cieśla

Nie wyobrażam sobie abyś zdradził jakąkolwiek Kobietę. Z drugiej strony nie rozumiem fenomenu. Dlaczego ludzie w ogóle czytają te głupoty jest trudne do pojęcia. I chociaż wyjaśniam to w tekście, wciąż świadomość ma problem to pojąć. 😛

Sabina W.
Sabina W.
18 stycznia 2018 20:07

To co napisales jest krzywdzace. Imie mojej siostry się znalazło a jest bardzo dobrą partnerką.

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
19 stycznia 2018 12:14
Reply to  Sabina W.

Widzisz. Co byłoby gdy Jej facet znalazłby ten ranking i wziął to na poważnie? Zbędne nieporozumienia lub dyskusja, na którą czas mogliby przeznaczyć robiąc coś bardziej pożytecznego.

Anonimowy
Anonimowy
18 stycznia 2018 10:19

Pojechałeś po całości ale masz rację. Tego rodzaju strony są dla naiwnych i niestety głupich osób co wierzą w coś co mogłoby ich uratować przed odpowiedzialnością. Niestety przed własnymi błędami horoskop nikogo nie uratuje.

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
19 stycznia 2018 12:12
Reply to  Anonimowy

Nie chodzi o to aby pojechać tylko zwrócić uwagę na coś co jest w sumie oczywiste, ale nie dla wszystkich musi takie być. Jeśli ktoś to czyta nie znaczy o nim jako głupim. Moim zdaniem tu chodzi bardziej o szukanie ratunku na swoje problemy czy ratunek przed nieodpowiednimi wyborami w horoskopach czy stronach internetowych. Jednakże właśnie to nie jest idealne miejsce, bo to nie jest wiarygodne.

Anonimowy
Anonimowy
18 stycznia 2018 10:13

Przykre to jest że ktoś kogoś ocenia przez jakiś horoskopy czy wyjęte z dupy badania niż zrozumie że ktoś ma problem i dlatego inaczej sie zachowuje.

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
19 stycznia 2018 12:08
Reply to  Anonimowy

Zgadzam się. Horoskopy i badania naukowców tego rodzaju nie są rozwiązaniem na problemy. Szybciej radziłbym usiąść porozmawiać.

Rafo2917
Rafo2917
18 stycznia 2018 00:50

Strzał w dziesiątkę! Zgadzam się moja też te głupoty czyta.

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
19 stycznia 2018 12:05
Reply to  Rafo2917

Moja dziewczyna głupot nie czyta, a jeżeli już to dla żartu. Nie traktuje tego poważnie.

Jarek Cieśla
Jarek Cieśla
3 marca 2018 11:46

Co tu dużo mówić, kilka młodych osób spotkało się i wymyśliło taką listę i dużo myśląc stwierdzam tak samo jak i ty że takie zestawienie krzywdzi ponieważ znam dużo jarków którzy są w zwiążkach małrzeniskich i trwają przy sobie i godzą się oraz razem dzieci mają a na przykład ja mam swoje imię i jakoś dzieczyne nie zdradziłem i co? Zrobię to? Nie wiadomo, pozdrawiam i miłego dnia.

Sabina W.
Sabina W.
18 stycznia 2018 19:07

To co napisales jest krzywdzace. Imie mojej siostry się znalazło a jest bardzo dobrą partnerką.

Anonimowy
Anonimowy
18 stycznia 2018 09:19

Pojechałeś po całości ale masz rację. Tego rodzaju strony są dla naiwnych i niestety głupich osób co wierzą w coś co mogłoby ich uratować przed odpowiedzialnością. Niestety przed własnymi błędami horoskop nikogo nie uratuje.

Anonimowy
Anonimowy
18 stycznia 2018 09:13

Przykre to jest że ktoś kogoś ocenia przez jakiś horoskopy czy wyjęte z dupy badania niż zrozumie że ktoś ma problem i dlatego inaczej sie zachowuje.

Rafo2917
Rafo2917
17 stycznia 2018 23:50

Strzał w dziesiątkę! Zgadzam się moja też te głupoty czyta.

Shopping Cart
20
0
Would love your thoughts, please comment.x