Unsplash.com

Gdzie nie warto szukać rozwiązania swoich problemów? Na ile wartościowe są ciekawostki na portalach informacyjnych? Czy powinniśmy wierzyć horoskopom? Jak radzić sobie gdy w życiu zawodowym i relacjach miłosnym nam się nie układa!

Może i jest to coś mało istotnego, pewna błahostka. Ale zastanowiło mnie. Dookoła nas pojawia się tyle krzywdzących informacji lub spekulacji, że aż przykro się robi. Chciałbym z Wami o tym porozmawiać. Dlatego na wstępie proszę o komentarze z Waszym zdaniem na ten temat. Przyjrzyjmy się horoskopom i popularnym zestawieniom!

 

Osoby o tych imionach częściej zdradzają

W sieci pojawiła się lista imion osób które najczęściej zdradzają. Stworzyła ją załoga gazety Wspolczesna.pl. Według mnie bardzo skrzywdzili tym zestawieniem ludzi. Przykładowy Rafał może nie rozumieć dlaczego dziewczyna się na niego dąsa za przyjaciółkę, którą wcześniej akceptowała.

Może nie pojmować dlaczego przestała się odzywać skoro męski argument (okres się spóźnia, lub właśnie dostała) nie ma zastosowania w obecnej sytuacji. I odtrąca go tak, bo jest przekonana co do badań. Jedną chwileczkę… Badań?! Do tego przejdziemy za chwilę. Najpierw dowiedzmy się które imiona znalazły się na liście Współczesnej?

 

Kobiety

– Halina
– Iwona
– Julia
– Krystyna
– Lena
– Justyna
– Klaudia
– Sylwia

 

Mężczyźni

– Czesław
– Mikołaj
– Robert
– Henryk
– Zbigniew
– Paweł
– Dominik
– Rafał
– Edward
– Jakub
– Jarosław
– Marcin
– Waldemar

Pierwszy na liście został wymieniony mężczyzna. Nie ma wyjaśnienia na jakiej podstawie spisano te imiona. Chyba że znaleźliście w tekście przed ewentualną aktualizacją treści. Dominik pojawił się aż dwa razy. Nie błąd, po prostu szybko napisany tekst aby co? Oczywiście aby się klikało!
Mówiąc wprost news tylko po to aby co? Oczywiście się klikało, a za konsekwencje odpowiedzialności nie ponosimy…? Co czytamy na początku?

 – Powyższy raport stworzyliśmy na podstawie znaczenia imion. Czy rzeczywiście znaczenie imion ma wpływ na charakter człowieka? Musicie odpowiedzieć sobie sami. Zobaczcie, czy Wasze imię znalazło się na tej liście. – dodaje pismo.

Czyli to już leży w naszym biznesie aby ocenić czy to fake. Mężczyzn oczywiście jest więcej, bo przecież tylko i wyłącznie zdradzają mężczyźni. Kolejna rzecz która zwróciła moją uwagę, poza idiotycznymi opisami typu – Jest trudny do rozszyfrowania, jakby składał się z dwóch charakterów. Łatwo go zrazić. Boleśnie odczuwa niepowodzenia, cierpi, gdy nie jest rozumiany. Jest uczuciowy, potrzebuje, aby go kochano i mówiono mu o tym. Inaczej może sobie poszukać kogoś, kto mu to da. – opis dla Dominika.

 

Obawiam się o przyjaciół którzy mogliby coś zniszczyć
Stracić coś tylko dlatego, że gdzieś przeczytali lub zobaczyli

– Patryk Tarachoń

 

Czyli czysto teoretycznie Dominik jest fajtłapowaty i trzeba się z nim pieścić? Zdradza bo brakuje mu kogoś z kim mógłby porozmawiać? W takim razie większość mężczyzn takich jest. Bo my oprócz tego, że czasem pomyślimy o seksie, to wcale o nim cały czas nie myślimy. Zapewniam, że częściej wysyłamy owy sygnał, a mamy na myśli zupełnie co innego. Każdy chłop ma swoje problemy i dylematy. Każdy czasem chce się po prostu przytulić, zostać wysłuchany i zrozumiany. Znam Dominików i na ogół są normalnymi mężczyznami.

O Justynach przykładowo – Trudno im poświęcić się jednej sprawie. Zawsze myślą, że za rogiem czeka je ciekawsza niespodzianka. Justyny potrzebują wciąż nowych wrażeń. Dlatego trudno im wytrwać przy jednej miłości czy przyjaźni. Nie znoszą pracy przy biurku, muszą być w ruchu, w emocjach. Trudno za Justyną trafić. –  znam wiele Justyn. Podobnie jak Katarzyn, Paulin, Sebastianów, Karolów czy Michałów. Jedni są bardziej ambitni, drudzy mniej i powodem nie jest to jak ich rodzice nazwali. Szybciej uwierzyłbym w wyssane z kciuka badanie kogoś kto gdzieś tam żyje lub nawet się nie urodził, że rodzice są winni temu, że ktoś zdradza lub jest bardziej ambitny. Zresztą rodzina to też nie jest do końca wyznacznik, bo człowiek z wiekiem poznaje innych ludzi i w pewnym etapie życia odrywa się od tych rodziców. Znajomi też nie są wyznacznikiem, ponieważ nawet jeżeli z kimś przebywamy, nie zawsze myślimy jak oni.

Rzeczywiście odpowiadam sobie sam na Wasze pytanie ,,czy rzeczywiście znaczenie imion ma wpływ na charakter człowieka”. Nie, nie ma, a Wy droga redakcjo publikujecie post tylko po to aby się klikał jak zresztą większość ogłaszającym się wszem i wobec gazet, magazynów, portali informacyjnych. I z jednej strony rozumiem. Trudno być na topie działając sprawiedliwie i jak należy. Ponadto krzywdzicie ludzi, ale o tym dlaczego więcej wyjaśnię na końcu.

 

Czy powinniśmy wierzyć w horoskopy

Zaczynając bardziej religijnie, nie powinniśmy ze względu na wiarę. Z drugiej strony podchodząc do tematu z równie krzywdzącym argumentem. Nie znam się na kartach i w to nie wierzę. Tak samo jak wyjęte nie wiadomo skąd powyższe zestawienie imion. Napisane zresztą prawdopodobnie przez kilkoro lub jedną skrzywdzoną Kobietę, tudzież faceta który wie co się obecnie klika w sieci.

Przykład? Proszę bardzo – Barany zaczną zastanawiać się, w jakim kierunku działać i co chcą jeszcze zrobić w tej sferze. Nie widać wielkich zmian, raczej przyjdzie czas na to, aby zastanowić się nad sobą i swoim nastawieniem. – Onet Magia horoskop dla osób spod znaku zodiaku baran. Myślisz że horoskop dotyczy kariery? Może osiągnięć Tyczy się sfery miłosnej! A szczerze mówiąc to bezsensowna paplanina.

 

Wszystko zaczyna się w naszej głowie i sercu
Stawiaj na swoje cele, a nie to to gdzieś słyszysz

– Patryk Tarachoń

 

Czyli co ja sobie mogę pomyśleć po przeczytaniu tych bzdur? Może zastanowić się czy mój związek ma sens, nie biorąc pod uwagę, że jest dobrze i nie muszę nic zmieniać? A będę się zastanawiać bo jakiś fanatyk czytania z gwiazd tak napisał?

Z horoskopem jest tak, że większość przedstawia podobny schemat. Ponadto w sferze uczuciowej przykładowo. Zakładając napisanie zdania w stylu „najbliższy czas będzie trudny pod względem zawodowym i uczuciowym”. Każdy z nas ma w ciągu nawet tygodnia lepsze czy gorsze dni! Czasem się coś powiedzie, innym razem nie. Bywa czas gdy staramy się odreagować, pogoda nie poprawia humoru, kłócimy się z drugą połówka. Czy to nadchodzące czarne chmury i tajfuny zmiatające nasze życie w popiół? Oczywiście nie!

 

Dlaczego nie powinniśmy w to wierzyć

Jak pisałem bywają trudniejsze dni. To przejściowe, ale oczywiście ktoś kto traktuje idiotyczne nowinki i ciekawostki z portali „pseudo informacyjnych” czy horoskopów, mogą się naprawdę tym przejąć. I chociaż w rzeczywistości nic związkowi nie zagraża, w firmie po prostu pojawił się problem do rozwiązania, to zaczną szukać dziury w całym. Obserwować partnerkę/partnera. Odbierając tym samy ich zachowanie i reakcje niewłaściwie. W pracy przez to podejmować złe decyzje aby nie spełnił się horoskop. I rzeczywiście wszystko zacznie się walić.

W ten sposób oczywiście, że w naszej podświadomości to stanie się realne. Działanie na wyobraźnię nie jest trudne. To co przytoczyłem powyżej to nawet nie są ciekawostki. To są po prostu nagłówki, w które nudzące się osoby lub szukające rozwiązania swoich problemów, łapią się wszystkiego.

 

Zmyślone informacje działają jeżeli w nie uwierzymy
Przestań wierzyć, a nic się prawdopodobnie nie wydarzy

– Patryk Tarachoń

 

Poza tym (taka ciekawostka) to co powiem można zweryfikować szybciej niż powyższe źródła. Bardzo często pojawiające się reklamy na stronach internetowych czy posty w portalach społecznościowych w przeglądarce, są wynikiem systemu przypominających coś w rodzaju robotów.

Ciasteczka zbierają informacje o tym czego wyszukujecie. Jeżeli chcecie kupić mikser, będziecie napotykać się częściej na miksery. Podobnie z informacjami. Interesuje Was ,,jak uratować związek”, będziecie mieli czasem niezweryfikowane informacje z poradami od „specjalistów” o których nikt nie słyszał. A jak słyszał, to wypowiedzi wyciągnięte z kontekstu. Nie sugerujcie się tym.

Szybciej możecie traktować to wszystko dla żartu, dowcipu. Nie wierzcie w brednie, ponieważ Wasz nowy chłopak, czy mąż z którym jesteście od lat, nie zdradza Was ponieważ nazywa się przykładowo Robert. Sugerując się umówieniem swojej ukochanej osoby z koleżanką na kawę nie stawia go w świetle zdrajcy. Ile ja mam koleżanek o które może być zazdrosna moja partnerka nawet trudno zliczyć. Mimo wszystko oboje sobie ufamy i nie mamy powodu się o nic martwić bo jakiś horoskop tak mówi.

 

Teraz pytanie do Ciebie: Co o tym myślisz?

Źródła: Onet Magia / Wspolczesna.pl

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.