Unsplash.com

Tak spędź ostatni dzień wakacji!

W jaki sposób możesz spędzić ten ostatni, wyjątkowy dzień? Co można jeszcze zrobić przed zakończeniem wakacji!

Ostatnie dni wakacji są zwykle najlepsze, z drugiej strony dość smutne. Kojarzy się zazwyczaj pakowaniem, przygotowaniem do powrotu i podsumowaniem tego co działo się podczas pobytu. Chwile zapisane na zdjęciach czekają na zgranie lub wywołanie, a my patrzymy na palmy nad nami, prześwitujące kokosy zachodem słońca.

Wspólny niepowtarzalny czas

   Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście dobra zabawa. Wspominanie tego co było dobre, rozmowy, żarty pełne dystansu i poczucia humoru. Wieczór przy piwku lub tradycyjnie przy grillu z tymi, którzy umilali bardziej lub mniej nasz wakacyjny pobyt. Wszelakie wygłupy, popisy, humor czy kłótnie o których warto mówić jak najmniej. Ten wieczór musi być zwyczajnie wyjątkowy, aby cały nasz wyjazd (bez znaczenia na czas) był zapamiętany jak najlepiej!

 

 

Znasz miejsca gdzie wskazówki się zatrzymują
A album sam tworzy się na Twych oczach?
– Patryk Tarachoń

   Jeżeli nie masz pomysłu warto spróbować zagrać w różnego rodzaju gry jak zadawanie pytań, czy poprowadzić dyskusję o tym co było lepsze, a co gorze. Wspólna organizacja spaceru po najbliższych terenach jest szansą zobaczenia czegoś co pominęliśmy przez ostatnie godziny, dni czy tygodnie.

   Gdyby tego było mało, można jeszcze się trochę powygłupiać. Zrobić coś szalonego i niepowtarzalnego. Przykładowo tak jak my okryliśmy się śpiworami ponieważ było chłodno. Niby nic takiego, ale zdjęcie to bawi nas w jakimś stopniu po dziś dzień, chociaż od wyjazdu minęło już sporo. Tego wieczoru możemy przejrzeć zdjęcia które zrobiliśmy do tej pory. Pośmiać się z tych mniej udanych oraz podziwiać jeszcze chwilę te lepsze. Nawet zachody słońca, czy jakiegoś kamienia w wodzie.

Aktywność na świeżym powietrzu

   Może warto spróbować jeszcze raz tych samych dyscyplin, jakie wykonaliście podczas obecności w nowym miejscu? Jeszcze raz przepłynąć się łódką czy kajakiem. Wziąć udział w zabawie czy wspólnym wypadzie na rowery. Być może nie lataliście balonem lub zrezygnowaliście z odwiedzenia kurortu gdzie czekał na Was kurs przez najpiękniejsze miejsca jachtem?

>>> Zabierz przyjaciół poza horyzont!

 

Wszystkie chwyty dozwolone. Zastanówcie się gdzie nie byliście, a zależało któremuś z Was. Przeliczcie ile jeszcze jest pozostałych finansów na wyjazd i nie bójcie się spróbować. Z pewnością są jeszcze parcele, parki, miejscowości czy miejsca godne uwagi i poświęcenia Waszego czasu. Ten ostatni dzień wcale nie musi być nudny.

   Ubogacić ostatnie chwile możesz również jakąś niespodzianką czy kreatywnym, sympatycznym i przemyślanym prankiem, dowcipem czy jak to wolisz nazywać. Ważne aby nikt nie był obrażony, każdy pod wrażeniem i nie było nigdy o to żalu. Tych wakacji już nie powtórzysz, dlatego czerp z nich jak najwięcej jesteś wstanie i spraw aby inni nie kojarzyli tych dni najgorzej!

 
 
Wspomnienia są cenniejsze od jakichkolwiek pieniędzy
Nawet te najgorsze czegoś nas uczą i mają swoje plusy
– Patryk Tarachoń
 

Wyjście gdzieś, gdzie się jeszcze nigdy nie było

   Zawsze możecie wybrać się zjeść gdzieś indziej lub zwyczajnie pozwiedzać. W okolicy mogą znajdować się skanseny, wspomniane parki czy nawet muzea! Warto je zobaczyć nawet jeżeli są bez sensu. Wtedy aż pamięć będzie sięgać kiepskich prac, będzie z czego się pośmiać.
Najważniejsze aby było co wspominać w naszym życiu
Jeżeli nawet było krótkie, warto mieć o czym mówić
– Patryk Tarachoń

Nawet jeśli traficie na kiepską wystawę, można się z niej pośmiać. W końcu każdy ma prawo interpretować sztukę po swojemu. Tym bardziej zwiedzenie nieodkrytej architektury jest w pewnym sensie ciekawym doświadczeniem. Nawet jeśli nie, masz szansę spróbować czegoś czego nie znasz. Fotografowanie, jedzenie, czynności, itd. Może warto tym razem się odważyć, tylko zastanów się czy nie będzie czego żałować!

Post udostępniony przez Paulisia (@paulla.98) 9 Lip, 2017 o 6:45 PDT
   Ponadto sugerowałbym sprawdzenie czy przypadkiem gdzieś w pobliżu nie znajduje się obiekt znany w okolicy, w najbliższym otoczeniu, mieście, kraju czy na świecie! Masz szansę coś zobaczyć nawet nie zagłębiając się, a zawsze to coś nowego. Jest wiele miejsc, polecanych przez miejscowych. Dlatego jeżeli jeszcze nikogo o nic nie pytaliście, to jest odpowiedni moment.

Ostatnie ognisko w gronie najbliższych

   Gdybyście chcieli i pogoda Wam sprzyjała, zawsze możecie kupić produkty i wspólnie rozpalić ognisko. Może warto odstawić zapałki czy inne źródło i rozpalić je w inny sposób? Poruszcie swoje wyobraźnie, a możecie sprawić, że ten wieczór będzie jeszcze bardziej wyjątkowy.

 

Ryzyko czasem się opłaca bardziej lub mniej
Zastanów się czy jest bezpiecznie i dawaj przed siebie!
– Patryk Tarachoń

 

Być może jak my będziecie mieli szansę zobaczyć cały las w świetlikach? Zauważyć dzikie i niespotykane zwierze, albo poznać przez przypadek ludzi lub człowieka z ciekawą historią? Zaproście do wspólnego grona, zwracając uwagę czy na pewno jesteście bezpieczni i czy nic nie zagraża.

Post udostępniony przez Paulisia (@paulla.98) 9 Lip, 2017 o 11:44 PDT

 

 

O czym powinniście pamiętać?

Wypadałoby o tym wspomnieć, dlatego wybacz. Pamiętajcie o bezpieczeństwie! Uzupełniajcie płyny nie biorąc pod uwagę alkoholu. Unikajcie słońca lub chrońcie się przed nim aby nie mieć poparzeń czy udaru słonecznego. Zwracajcie uwagę na to czy w jedzeniu lub płynach nie znajduje się owad tudzież inne zagrożenie życia.

 

Zwracaj uwagę na każdą decyzję. Swobodny i spontaniczny skok do wody lub inne wygłupy dla innych mogą zakończyć się fartem, a dla Ciebie kalectwem. Nie jedź z tymi którym nie ufasz lub nie czujesz się w ich towarzystwie najlepiej. Uwierz mi! Najgorsze jest wspominanie czasu trudnego i żałowanie wyjazdu!

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tatiana
Tatiana
8 maja 2023 20:31

Jeszcze wakacje się nie zaczęły ale pomysł jak spędzić ich ostatni dzień?? no nie wiem

Pysia
5 września 2018 12:48

z przyjaciółmi najlepiej 😉 bezcenny czas

ksiazkowepodrozeanny
3 września 2018 00:02

I od razu zatęskniłam za czasami, kiedy w weekendy wraz ze znajomymi urzadzalismy ogniska. Ech, to były piękne czasy 🙂

Shopping Cart
6
0
Would love your thoughts, please comment.x