Jak wygląda pogodzenie życia codziennego, z dążeniem do moralizowania swoich celów? Dowiedz się, w jaki sposób sprawdzić, kim chcesz być w życiu!

Kim chcesz być w życiu? + ZABAWA

Jak wygląda pogodzenie życia codziennego, z dążeniem do moralizowania swoich celów? Dowiedz się, w jaki sposób sprawdzić, kim chcesz być w życiu!

Nadchodzi dzień, w którym sami stajemy przed pytaniem ,,kim chcielibyśmy być w życiu”? Innym razem pytają nas znajomi lub rodzina. Wydaje nam się, że jesteśmy beznadziejni, skoro nie potrafimy odpowiedzieć na tak banalne pytanie. W dzisiejszych czasach to pytanie jest nie na miejscu, ponieważ może kogoś urazić, a po drugie nie zawsze mamy wybór.

Odpowiedź zazwyczaj jest kłamstwem

Najtrudniejsze pytanie, na które można znaleźć odpowiedź, dotyczy tego, kim chcielibyśmy zostać w życiu. Sprecyzowanie konkretnych działań i miejsca, w którym chcielibyśmy się kiedyś znaleźć, nie jest łatwe, ponieważ żyjemy w czasach, w których wszystko pędzi, a czas stał się ogromnym wyzwaniem.

Nadchodzi taki dzień, gdy znajomi zadają nam to pytanie, lub rodzice zapraszają na rozmowę i oczekują sprecyzowanej odpowiedzi. Być może jeśli mamy 30 lat, jest nam łatwiej podać odpowiedź. Jednakże bez względu na wiek, nie zawsze ta odpowiedź jest oczywista. Nie ma nic trwałego, żadnej pewności, że jeśli kimś zechcemy zostać, to na pewno znajdziemy się w tym miejscu. Nie ukrywajmy, że czasem nie mamy żadnego wyboru. W zależności od miejsca, w którym mieszkamy, ciężej znaleźć nam konkretną drogę. W ciągu jednego roku możemy być sprzedawcami, którzy z dnia na dzień stracili pracę, więc żeby mieć za co żyć, zostajemy magazynierem w firmie, która faworyzuje pracowników i doprowadza do depresji.

Gdy ktoś odpowiada szczerze i wyjawia nawet szczegóły tego, kim chciałby zostać w przyszłości, musi mieć dobrze przygotowany plan i wsparcie od najbliższych. W innym przypadku kłamie, ponieważ sam nie ma pewności, kim mógłby zostać w życiu i co konkretnego robić. Ewentualnie jest zbyt przekonany odnośnie do swoich celów, przez co może szybko się zawieść. Młodych ludzi nie zawsze traktuje się na rynku pracy poważnie, nawet jeśli są pracowici i mogliby dużo osiągnąć. Ich pomysły są zakrzykiwane przez tych, którzy dawno stracili kreatywność, a swój wiek traktują jako argument odebrania szansy młodym. Dlatego z jednej strony młodzi ludzie nie mają szansy się sprawdzić, a z drugiej nawet jej nie dostają.

Czasy na spełnianie marzeń mijają

Jeśli w dzisiejszych czasach młodzi ludzie mają jakieś marzenia, szybko orientują się, że muszą z nich zrezygnować. Nie czeka na nich praca, którą można byłoby pogodzić z pasjami. Pracują na etacie w godzinach, po których pozostaje tylko położenie się do łóżka i wyspanie na następny dzień. Poza tym dochodzą jeszcze inne obowiązki, które odciągają od zastanawiania się, kim chciałoby się być w życiu?

Szczerze mówiąc, kim można być w świecie, gdzie przetrwać można jedynie pędząc, w wyścigu szczurów? Jeśli nie masz ambicji poświęcać swojego czasu na nadgodziny w firmie działającej w systemie zmianowym, to nigdzie nie znajdziesz pracy. Jeśli już jakimś cudem pracodawca daje Ci szansę, masz ogromne szczęście, które także dla młodego pracownika trudno wykorzystać nawet w minimalnym stopniu.

Czasem dążenie do tego, kim chciałoby się być w życiu i co chcielibyśmy robić, wymaga ogromnych poświęceń. Aby pogodzić pracę na etacie z pasjami, musimy często poświęcić przyjaciół, rodzinę i stracić zapał w relacji z ukochaną osobą. Zamiast wyjść na piwo czy pogadankę z kolegą, siedzisz w piwnicy i kleisz coś, co daje Ci nadzieję na zbliżenie się do wymarzonego celu. Przecież taką czynność należy powtarzać codziennie lub co kilka dni. Zaczynasz tym żyć, oddawać się bez pamięci i przestawać poświęcać etatowi, nie słuchając uwag współpracowników, a nawet pracodawcy. Myślisz intensywnie, co jeszcze możesz zrobić, aby być bliżej tego, kim chcesz być w życiu.

Jeśli nie masz pomysłu na siebie, szukasz marzeń, pasji, zainteresowań lub chcesz podjąć się dyscypliny sportowej, sprawdź ,,Atlas Marzeń„, na który z kodem #SzukamyMarzen możesz kupić tę książkę aż o 35% taniej!

Jedyna droga, aby być kimś w życiu

Starsi ludzie powiedzą Ci, że ciężka praca, jest podstawą w życiu. Guzik prawda. Możesz harować po 12 godzin, nie mając z tego dosłownie nic. Jedynie jakąś słabą wypłatę i zniszczony kręgosłup. Nie słuchanie tego, co mają do powiedzenia inni i determinacja w ciągłym rozwoju, daje Ci jakąś szansę na zrealizowanie swoich planów. Natomiast bez wymagającej pracy, nie zdobędziesz środków na realizację swoich hobby. O wsparcie najbliższych również nie zawsze jest łatwo, ponieważ przyjaciołom, a tym bardziej rodzinie najtrudniej ocenić Twoje możliwości.

Doskonale wiemy, co możemy osiągnąć. Jeśli masz jakiś cel, praca na etacie, to tylko przystanek na Twojej drodze. Rób tyle, ile się od Ciebie wymaga, nie wychylaj się i pracuj tak, aby nikt nie miał pretensji. Całą miłość i pracę, wkładaj w swój cel. Dopracowuj i szlifuj swój projekt z każdym kolejnym dniem. Nie rób sobie przerw, chyba żeby złapać oddech. Wykorzystuj możliwości i buduj sieci kontaktów. Ucz się docierać do ludzi, którzy potrzebują tego, co chcesz im zaoferować. Nie poddawaj się i idź po swoje!

Dołącz do ZABAWY! 😀

  1. Wstaw zdjęcie na Instagram z odpowiedzią na pytanie, dlaczego marzenia mają znaczenie w naszym życiu.
  2. Pod opisem dodaj hashtag #SzukamyMarzen, abym mógł udostępnić Twój post na swoim InstaStory.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Danka
Danka
24 lipca 2020 17:10

Dzięki za ten rabat. Już od jakiegoś czasu chodzi za mną pomysł kupienia atlasu

Daniel Chojnicki
Daniel Chojnicki
25 lipca 2020 12:09

Nigdy nie podchodziłam do tego w taki sposób.

Shopping Cart
4
0
Would love your thoughts, please comment.x