Kiedy należy odpuścić swoje cele? Dlaczego opłaca się porzucić swoje marzenia? Dowiedz się, kiedy warto zrezygnować z postanowień!

Kiedy warto zrezygnować z postanowień?

Kiedy należy odpuścić swoje cele? Dlaczego opłaca się porzucić swoje marzenia? Dowiedz się, kiedy warto zrezygnować z postanowień!

Zapewne wielokrotnie słyszysz, że nie można przerywać swoich celów. Zwłaszcza gdy interesujesz się motywacją i rozwojem osobistym, na tego typu porady trafia się na każdym kroku. Co jeśli powiem Ci, że właśnie czasem należy zrezygnować z postanowień? W poniższym tekście w skrócie wyjaśnię Ci, na czym to polega! Nie zapomnij dołączyć do dyskusji i wyrazić własnego zdania na ten temat!

Czy masz do tego zdrowe podejście?

Jeśli myślisz, że wszystko stracisz, gdy odpuścisz, jesteś w ogromnym błędzie. W książce ,,Atlas Marzeń” wielokrotnie przekonuję do regularności oraz odrzucania wymówek. Jednakże czasem lepsze efekty przyniesie odpuszczenie upartego dążenia do celu. Zwłaszcza gdy jest się zmęczonym i czujemy, że tracimy pomysły. Zbyt duże zaangażowanie w swoje postanowienia, może przynieść odwrotny skutek.

Zdarza mi się odpuścić pomysł i wrócić do niego po miesiącach, a nawet latach. Tak było w przypadku cyklu filmów #MyślNaDziś. Nagrywałem krótkie filmiki ze swoimi luźnymi przemyśleniami, ale czułem, że to nie dla mnie. Nie miałem pomysłu, jak to kontynuować, a także nie czułem takiego zapału, jak do blogowania. Musiało minąć wiele lat, zanim wróciłem z cyklem, a ruszyłem z nowymi pomysłami. Filmy trafiły na Facebook Watch oraz YouTube.

Kiedy warto zrezygnować z postanowień?

Gdy czujesz, że postanowienie, cel lub dążenie po marzenie Cię wypala, męczy i nie masz już pomysłów, po prostu odpuść. Robię tak, gdy widzę, że nic już nie wymyślę lub gdy nie mam jeszcze odpowiedniej wiedzy, aby realizować plan. W momencie odpoczęcia lub całkowitego zapomnienia o danym pomyśle, po powrocie możemy wrócić z nabytą wiedzą i świeżymi pomysłami.

Właśnie czytasz fragment książki

Książka Atlas Marzeń - okładka 3 - Patryk Tarachoń. 2020

*Kupujesz zaktualizowaną wersję!

Aby przeczytać oryginalną treść, kup książkę ,,Atlas Marzeń„. Znajdziesz w niej listę zainteresowań, pasji, hobby oraz dyscyplin sportowych.

Oprócz tego poznasz metody i porady, jak realizować postawione sobie cele (od najłatwiejszych po najtrudniejsze).

Co zyskasz, gdy wrócisz do postanowień po przerwie?

Przerwa nie jest dobrym sposobem rozwoju osobistego, ale czasem jest lepszym rozwiązaniem, niż wyniszczające dążenie po swoje marzenia. Dzięki odpuszczaniu i rezygnacji z postanowień, czasem możesz zyskać znacznie więcej.

  • Skupisz się na tym, co przynosi lepsze rezultaty.
  • Działając nad czymś innym, nabywasz wiedzę, którą możesz później wykorzystać wracając do pomysłu.
  • Pozostawione cele mogą nabrać większej motywacji, aby do niej wrócić.
  • Do niektórych pomysłów należy dojrzeć i nabrać doświadczenia życiowego
  • Dając sobie czas, w Twojej głowie pomysły dorastają.

Jak rezygnować z postanowień?

Aby powrót do postanowień, celów marzeń lub zainteresowań był bardziej owocny, polecam zapisywać pomysły. Dzięki temu Twoje pasje przyniosą lepsze rezultaty. Pamiętaj o tym, że o porzuconych celach często zapominamy, więc jeśli naprawdę Ci zależy, nie porzucaj ich bez dłuższego przeanalizowania, czy naprawdę tego chcesz. To nie jest metoda, którą stosuję często, natomiast przyznaję, że kilkukrotnie zdarzyło mi się wrócić do max 2 pomysłów po latach. Znaczną większość po prostu zrealizowałem, o czym piszę w książce ,,Atlas Marzeń„. Jeśli chcesz się rozwijać, zachęcam Cię do zakupu.

Czy odpuszczasz sobie realizację postanowień? Co myślisz o takim podejściu? 🙂 Dołącz poniżej do dyskusji w komentarzach.

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Didier
Didier
20 lutego 2024 22:02

Postanowieniem jest Miłość.
Nie chcę rezygnować.
Jednak nie mam wpływu na efekt, więc chcę dać Jej wolność. Również od moich myśli. Robić swoje przygotowując się na to co dobrego może nas spotkać, rozwijać się, uczyć, aby móc być dla Niej wsparciem, przyjacielem, jeśli kiedyś tak postanowi.
Nie chcę rezygnować, a zwolnić napięcie. Tak, aby nie czuła, że o Niej myślę, choć to nie na miejscu, bo Ona ma męża. Co prawda pewnie są w trakcie rozwodu, ale życzę im, aby odnaleźli się na nowo, bo to mąż, a nie jakiś pijak, kochanek etc. Życzę Jej, aby mąż widział Ją moimi oczami.
Nie mamy kontaktu, bo dowiedziała się, że u mnie lepiej.tj. robię to co powinienem, choć nie czuję. Nie wiem co czuje do mnie, bo zaprzeczała choć nie pytałem, ale gesty przeczyły słowom.
Dlaczego nie chcę zrezygnować? Miłość to decyzja. Formalnie dałoby się, ale mam przekonanie, że będziemy razem. Kiedyś. Mogę poczekać. Nikt inny mnie nie interesuje. Bez Niej życie jest … nijakie. Ona, choć nieobecna, mnie zmienia.

koza domowa
17 października 2021 17:14

Tak jest ze wszystkim, co nam nie służy – lepiej odpuścić, niż za wszelką cenę się męczyć i być nieszczęśliwym. 🙂

Edyta
16 października 2021 08:00

Ciekawie napisane. Ja chyba zawsze wyznawałam zasadę – nic na sile

Pojedztam.pl
15 października 2021 21:44

Warto odpuścić gdy zmieniają nam się priorytety w życiu.

Tobik
Tobik
14 października 2021 21:49

Ja nie rezygnuje tylko odkladam na pozniej.

Shopping Cart
10
0
Would love your thoughts, please comment.x