0
Do jakich chwil warto wracać wspomnieniami? Co przynosi nam przypomnienie nam sobie pięknych chwil? Sprawdź dlaczego to ważne!
Rozwój osobisty Twój Rozwój

Kiedy warto wracać wspomnieniami do dobrych chwil?

10 grudnia 2021

Do jakich chwil warto wracać wspomnieniami? Co przynosi nam przypomnienie nam sobie pięknych chwil? Sprawdź dlaczego to ważne!

Często wracam wspomnieniami do minionych lat, ale niestety rzadko do tych z dzieciństwa, czego ostatnio bardzo pożałowałem. Wracanie wspomnieniami do miłych i ciepłych wspomnień przypomina nam o tym, co dobrego wydarzyło się w naszym życiu. Dlaczego to ważne i jakie korzyści otrzymujemy, gdy pozwalamy sobie wracać wspomnieniami do tego, co było dobre? Porozmawiajmy o tym w dyskusji!

Co ma z tym wspólnego zima?

Na chwilę odrywamy od smutków oraz trosk. Pojawia się nadzieja i wiara w swoje możliwości. Gdy tak zatopię się w ciepłych momentach z dzieciństwa, uświadamiam sobie, że wszystko może być dobrze. Nawet jeśli w danej chwili jest beznadziejnie. Wtedy rozmawiam z dziecięcą wersją siebie.

Śnieg, który zeszłorocznej zimy poprawił mi nastrój, przywołał również wspomnienia. Ciepłe i takie, które są głęboko zakorzenione w sercu. Gdy z tatą szliśmy do dziadków smażyć placki ziemniaczane i ogrzewać buty na rozgrzanych kaloryferach. Słuchając przy tym trzasku drewna w piecu oraz szalejąc, korzystając z praw dzieciństwa.

Dziś małe radości mogę czerpać z zakupów, momentów upojenia i chwili rozrywki. Oczywiście wszystko z rozsądkiem. Jak dziecko cieszę się nowych płyt winylowych, picia wina z dziewczyną i śmiechu w gronie przyjaciół.

Kiedy warto wracać wspomnieniami?

Do dobrych chwil wracam, gdy jestem bardzo przygnębiony. W momentach, gdy bliscy nie rozumieją mojego problemu lub nie czuję z ich strony oparcia. Oprócz tego staram się wyciągać wnioski z lekcji, które oferuje mi życie. Kilka lat temu trudniej było mi przyznać rację innym, mówiąc – faktycznie, pomyliłem się.

Dziś jestem wdzięczny za możliwość nauki, rozwoju i faktu, że otaczam się mądrymi ludźmi. Jeszcze bardziej jestem szczęśliwy z otaczania się pozytywnymi osobami, które doceniają uśmiech i dobro, jakie możemy wzajemnie sobie okazywać.

Lubisz wracać wspomnieniami do najpiękniejszych chwil z dzieciństwa? 🙂 Dołącz do nas w dyskusji oraz na stronę w serwisie Facebook!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x