Dlaczego mężczyźni nie okazują swoich uczuć? Czy traktujemy przeprosiny z ust kobiet na poważnie? Jak przeprosić mężczyznę!

Kiedy należy przeprosić mężczyznę?

Dlaczego mężczyźni nie okazują swoich uczuć? Czy traktujemy przeprosiny z ust kobiet na poważnie? Jak przeprosić mężczyznę!

Mówi się, że mężczyźni też potrafią obrazić z byle powodu, mają swoje fochy i czasem nie odzywają się normalnie nawet przez kilka dni. Ostatnio byłem świadkiem dialogu, w którym padło stwierdzenie – chłop pogniewa się i mu przejdzie, faceci już tak mają. – chciałbym więc zadać pytanie, czy powinno się ignorować męskie emocje? Jak prawidłowo przeprosić mężczyznę i dlaczego wypada tak postąpić?

Niewłaściwe traktowanie mężczyzn od pokoleń!

Dla mężczyzny nie wypada się obrażać, ponieważ to „mało-męskie”. Co innego, gdy kobieta nosi urazę z byle powodu. Gdyby mężczyźni podchodzi do kobiecych emocji, czysto teoretycznie nie opłacałoby się tracić czasu na przepraszanie kobiet, ponieważ gdy tylko przestanie rozpamiętywać głupi żart, znajdzie inny powód. Mimo tego panowie potrafią przełknąć dumę i przeprosić kobietę.

Natomiast gdy mężczyzna „strzeli” focha, nagle słyszy – dorośli rozmawiają, a nie zachowują się jak małe dziecko. – zauważam, że kobiety bardzo często olewają sobie fakt, że mężczyźnie jest z jakiegoś powodu przykro. Obserwując swoje otoczenie, zauważam, że kobiety uznały iż obrażanie się jest w ich przypadku normalne, ale mężczyźnie nie wypada.

Patrząc po kobietach, odnoszę wrażenie, że niektóre z nich traktują męskie uczucia jak obiekt wyładowywania swoich emocji lub okazję do wyniesienia swojej płci ponad jego. Zaobserwowałem ten mechanizm na osobach starszych, jak również znajomych, z którymi mam kontakt. Za każdym razem zastanawiam się, dlaczego moi kumple pozwalają sobie żartować z siebie swoim partnerkom, przy czym te same żarty wobec kobiet, kończą się awanturą? Czy Twoim zdaniem takie podejście jest w porządku? Moim zdaniem jest wręcz przeciwnie. Za kogo mają się kobiety, traktujące przy wszystkich swoich partnerów, jak słabą płeć? Zobacz też ,,Gdy dziewczyna nie chce się angażować„.

Dowiedz się więcej z książki „Zdobywcy Serc”, w której znajdziesz odpowiedź na to i pozostałe kwestie dotyczące relacji damsko-męskich.

Czy mężczyźni naprawdę mają większy dystans do siebie?

Gdy kobieta żartuje sobie z mężczyzny, wszyscy się śmieją z jego beznadziejności w pracy, domowych obowiązkach czy w łóżku. W momencie, gdy facet zażartuje w ten sam sposób z kobiety, nagle nazywa się go szowinistycznym, pozbawionym uczuć snobem.

Dla tych, co uważają, że można nabijać się z mężczyzn, traktować nas jak głupszych lub zwyczajnie jako powód do poniżania, mam krótką wiadomość. To nie jest w porządku, a przez takie zachowanie, mężczyźni nie stają się twardsi, tylko zamknięci w sobie. Przy okazji chciałbym poruszyć jeszcze jeden wątek. Gdy czytam, że kolejna kobieta została wyzwana przez męża lub chłopak zostawił jakąś dziewczynę, zastanawiam się, jaki mógł mieć powód? Przestał znosić ciągłe fochy, brak zainteresowania w zamian za niekończące się pretensje? Może po kolejnym gadaniu przez kilka minut o jego beznadziejności, w końcu puściły mu nerwy i dotarło do niego, że nie chce być w takiej relacji?

Ile czasu można próbować sprostać oczekiwaniom, aby ostatecznie usłyszeć, żeby się nie zbliżać, albo usłyszeć kolejny ironiczny żart? Czy kobiety tego żałują i chcą przeprosić mężczyznę za nieodpowiednie żarciki? Sprawdź też ,,Czy potrzeby mężczyzn jeszcze się liczą„.

Jak właściwie przeprosić mężczyznę?

Większość powtarza, że konflikty i kłótnie należy rozwiązywać rozmową. Mężczyźni również mają swoje uczucia. Długo potrafimy podchodzić z dystansem do różnych fochów, pretensji czy uwag na swój temat. Do czasu! W końcu przychodzi dzień, w którym kolejne zdanie z ust kobiety jest przykre i nie oczekujemy niczego innego, jak odrobiny pokory. Co robi kobieta, gdy mężczyzna powie, że sprawiono mu przykrość? Nagle zaczyna się odwracanie kota ogonem! Na swoją obronę kobieta potrafi znaleźć 100 różnych powodów, dlaczego tak go potraktowała. Mężczyzna w swoim życiu bardzo rzadko słyszy szczere – przepraszam, postąpiłam niesłusznie. Nie powinnam oceniać cię w taki sposób.

Niestety nie wszystkie świecą przykładem, co jest jednym z wielu czynników przemocy w związku, aczkolwiek jest. Nie jestem za tym, aby załatwiać sprawy przemocą. Mam na myśli to, że niektóre kobiety za dużo sobie pozwalają, uważają siebie za nie wiadomo kogo, poniżając ukochanego do takiego stopnia, że w końcu facet może pęknąć i niestety nie wytrzymać. Niektórzy mężczyźni starają się zadbać o kobietę, próbując zaleczyć ich rany po trudnych doświadczeniach. Zadanie wielu z nas przerasta. Ze względu na środowisko w którym dorastały i w wyniku wyrobionych już nawyków, niektóre z nich po prostu już się nie zmienią.

Gdy mężczyzna chce przeprosić, podejść do swojej kobiety i spróbować się wytłumaczyć, zostaje odepchnięty, praktycznie potraktowany jak śmieć. Natomiast gdy kobieta już schowa swoją dumę w kieszenie i przeprasza, mężczyzna pozwoli zbliżyć się do siebie, przytulić i powiedzieć – nic się nie stało, właściwie już o tym zapomniałem. – chociaż jeszcze długo jest nam przykro. Mężczyzna nie oczekuje słowa „przepraszam”, ale potraktowania go z szacunkiem. Oczekuje pokory i wyjaśnienia, aby kobieta wyraziła się jasno, dlaczego postąpiła źle, bez wytykania mężczyźnie jego błędów. Jeśli kobieta zamierza przepleść swoje przeprosiny argumentami przeciw mężczyźnie lepiej, żeby od niego odeszła i nie sprawiała mu więcej zawodu. Najlepiej dla niego, aby trafił na taką kobietę, która będzie go naprawdę kochała i szanowała.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ela
Ela
12 marca 2024 22:21

Kobiety i mężczyźni zasługują jednakowo na szacunek. Jeśli ktoś kogoś poniża nie ma mowy o miłości. Obrażanie się czy fochy sprawiają przykrość osobom, które się kochają. Czasem unosimy się honorem, ale jeśli nam zależy, nie jest ujmą przeprosić za swoje zachowanie starając się by ta sytuacja się nie powtórzyła. Związek to kompromisy, zaufanie, liczenie się z potrzebami drugiej osoby i ciągły dialog.To zrozumienie, partnerstwo, wyjątkowa przyjaźń i bliskość.

Ewelina
Ewelina
20 grudnia 2023 15:50

Oczywiste jest, że przepraszanie jest znaczącym gestem, który nie tylko wyraża nasze uznanie za błąd, ale także szacunek dla drugiej osoby. To więcej niż zwykłe słowa a to dowód gotowości do zrozumienia że popełniliśmy błąd i chęci naprawy sytuacji Przepraszając pokazujemy również że cenimy relacje z innymi ponad naszą dumę czy upór. To odwaga stanąć przed własnymi błędami, co może zacieśnić więzi i budować zaufanie.

Blog Ozonee
29 lipca 2020 20:44

Obrażanie się to w ogóle kiepskie wyjście, niezależnie od płci. Kluczowa jest szczera rozmowa, wyjaśnienie nieporozumienia. Na obrażanie szkoda czasu – do relacji nic specjalnego nie wnosi. 🙂

Dorota
30 czerwca 2020 21:33

Dokładnie tak! Skoro oczekujemy szacunku od kogoś, należy również pamiętać o jego okazywaniu.

Bartłomiej
Bartłomiej
22 czerwca 2020 09:42

Jestem pozytywnie zaskoczony wpisami Pań pod artykułem. Przywracacie mi wiarę w Wasza płeć 🙂
U mnie musiałem i muszę cały czas uczyć kobiety pokory.
Niestety gdzieś w społeczeństwie tkwi przekonanie, że kobietę się wynosi na piedestal, a mężczyzna powinien się cieszyć, że w ogóle na niego spojrzała…

U nas potrafimy oboje wynieść się ponad męska dumę i kobiecy foch, ale to musi ludziom na sobie zależeć. Jeśli ktoś tkwi w związku z braku laku, to nikt nie będzie się wysilał.
Panowie, nie pozostaje nic innego, jak wyrażanie głośno protestu przeciwko emocjonalnej manipulacji. I może to być trudne, ale też obalanie rzekomej „niemęskości” która najczęściej wiąże się z achowaniem, które kobiecie nie pasują a nie są krzywdzące. Bo np bicie kobiety jest niemęski, ale np uderzenie mężczyzny też jest niekobiece 😉

Czasem myślę, że wystarczyłoby traktowanie drugiej osoby po ludzku bez względu na płeć i bez szukania okazji na ugrania dla siebie więcej.

Magdalena
21 czerwca 2020 10:24

Bardzo ciekawie piszesz o relacjach damsko-męskich. To kokejny artykuł od Ciebie, który przeczytałam z zaciekawieniem i na pewno mogę polecić innym.

Danka
Danka
19 czerwca 2020 16:48

Nie popieram agresji w związku ale rozumiem co masz na myśli Moja koleżanka rozstała się kolejny raz bo myślała że znów znalazła chłopca na posylki

Urszula Grabczyk
Urszula Grabczyk
19 czerwca 2020 16:45

Brakuje takich treści. Dlaczego zapominamy o mężczyznach czy już nie liczy się nic oprócz kobiecych oczekiwań?

Shopping Cart
16
0
Would love your thoughts, please comment.x