Kalendarze do wydrukowania na 2020 rok!

Jak dobrze rozplanować nowy rok kalendarzowy? W jaki sposób osiągnąć więcej celów w krótszym czasie? Zorganizuj swój czas lepiej ze specjalnymi kalendarzami, do pobrania już teraz!

W poniższym artykule opowiadam o tym jakie cechy pomogły mi przebrnąć przez wiele zmian, nie mając czasu oraz pokażę Ci jak rozplanować swój rok, aby spełnić oczekiwania wobec siebie oraz osiągnąć więcej, w skuteczny sposób!

Motywacja po nowym roku spada?

Przyjście nowego roku jest dla nas momentem ambitnych obietnic wobec siebie i innych. Najczęściej po miesiącu nowego roku, odpuszczamy sobie i działamy tak jak przez ostatnie 365 dni. Rzucenie nałogów zostawiamy na później, odkładamy nasze plany z powodu innych obowiązków i wszystko zaczyna się od początku. Nic się nie zmienia, a my jesteśmy znów nieszczęśliwi.

Postanowiłem więc coś z tym zrobić. Chociaż trudno w to uwierzyć, w 2018 roku nie miałem w ogóle czasu dla siebie, swoich pasji i zajęć. Dlatego postanowiłem sobie sprawę ułatwić. Otrzymywałem wiadomości z pytaniami:

– Jak dasz radę pracować na etacie, mieć czas dla dziewczyny i przyjaciół oraz równolegle tworzyć bloga?

– Kiedy znajdujesz czas na jego prowadzenie i pisanie artykułów skoro wracasz do domu zmęczony?

– W jaki sposób robisz tyle, wciąż zaskakując nowymi pomysłami, znajdując przy tym motywację do tego wszystkiego?

Szczerze Wam muszę odpowiedzieć, że sam nie wiem jak to osiągnąłem, pomimo jedynie 2-3 godzin dziennie na blog, gdzie zwykle poświęcałem 5-8 godzin? Nie mam zielonego pojęcia. Oczywiście dużą rolę odegrała tu konsekwencja i upartość. Jestem typem, który upcha w walizce nawet coś co się w niej nie zmieści, kosztem wspomnianej walizki.

Motywacja po nowym roku nam spada, ponieważ jak już wspominałem, na naszą głowę spadają inne sprawy, wracamy zmęczeni do domu i staramy się odpowiedzialnie szukać zajęć, ważniejszych według nas do wykonania. Przy okazji mamy do końca roku bardzo dużo dni, więc wychodzimy z założenia, że ze wszystkim zdążymy. Ostatecznie myślimy tak co roku.

Jak się zmotywować na nowy rok?

Uznałem, że nie zmienię swoich godzin pracy na etacie, ani nie wpłynę na spotkania z partnerką, ponieważ mieszka daleko i przyjeżdża tylko wtedy gdy ma taką możliwość, a nie kiedy mam czas.

Postanowiłem jednak pomimo tego osiągać jeszcze więcej, jeśli dobrze wszystko rozplanuję i będę się swojego planu mocno trzymał. Teraz opowiem Ci jaki mam pomysł na siebie i jakie kalendarze dla Ciebie przygotowałem!

Czas podejść do sprawy inaczej…

To co napiszę może wydać Cię się głupie, ale proszę Cię o cierpliwość.

Zanim przejdziemy do planowania, należy zacząć od naszej głowy. Moim zdaniem, nasz mózg jest chytry i uważa się za lepszego od nas samych (chociaż to my jesteśmy tak naprawdę mózgiem). Zauważ jedną prostą zależność. Masz chwilę czasu, posprzątane, jedzenie przygotowane, żadnych planów i obowiązków. Jest wcześnie, spać nie chcesz i masz czas, zaczynając konwersację z własnym mózgiem:

– Dobra, pójdę usiąść do modelu statku i skończę projekt swojego papierowego jachtu. – myślisz sobie

– Ale czy masz wystarczająco dużo kleju? – sugeruje Ci mózg

– Przecież kleju starczy, co ty wygadujesz. – odpowiadasz

– A czas? Myślisz, że do 23:00 na pewno skończysz? – znów mózg zaczyna swój wywód

– Dlaczego miałbym nie skończyć? Ostatnio już czułem się zmęczony po 22:00, więc odłożyłem to na dziś. – znów starasz się odpowiedzieć

– No, ale przecież jak się wciągniesz to nie skończysz do 4:00 nad ranem! – wkurza się mózg

– Odkładałem to od tylu miesięcy, czas najwyższy skończyć sklejać podkład. – próbujesz się przekonać

– I myślisz, że w takich ciemnościach przy małej lampce na biurku będzie dobrze Ci to przyklejać? – znów zaczyna się monolog mózgu…

Też tak mam, sam sobie szukam jakiegoś „ale”, a tak na dobrą sprawę ten dialog mógłby wyglądać następująco:

– Dobra, pójdę siąść do bloga, napisanie tego tekstu czeka już dwa tygodnie! – myślę sobie, po czym nie szukam wymówek, tylko włączam laptopa i zaczynam pisać.

Gdy włączę laptopa, przypominam sobie o sprawdzeniu poczty, portali społecznościowych i innych sprawach związanych z blogowaniem, tylko sobie powtarzam – pamiętaj po co to robisz! Masz napisać artykuł, a nie sprawdzać wiadomości. Koniec kropka, wyłącz przeglądarkę! – po czym zabieram się do pisania tekstu.

Robię to na 100%, najlepiej jak potrafię, spisując wszystko co pamiętam i chciałbym napisać, poruszając jak najlepiej każdy wątek. Na tym właśnie polega konsekwencja, a jak jeszcze jesteśmy uparci, możemy znacznie więcej!

Plan z którym osiągniesz sukces!

Praca na etacie, masa obowiązków i pasja, która jest na jednym z pierwszych miejsc. Jak to wszystko pogodzić aby nie zwariować i spełnić oczekiwania wobec siebie? Sukces czeka, potrzebny jest tylko dobry plan!

Przez 2018 rok, obserwowałem Paulinę Radziszewską, autorkę Wymiarowego Bloga. Robiła planery, odmawiała sobie większość spraw aby spełnić swoje cele. Postanowiłem postawić sobie taki cel na 2020 rok. Zaprojektowałem kalendarz, w którym wyznaczyłem miejsce pod każdym z dni, aby zapisać sobie jeden najważniejszy celi, który w ciągu 12 godzin mam wykonać, nawet jeśli będę pracować lub nie. Pod każdym miesiącem zarezerwowałem miejsce z większymi planami, które mógłbym rozłożyć na kilka dni miesiąca.

Żeby plan miał siłę motywacji, pod każdym miesiącem zapisałem motywacyjne pytanie lub zdanie, będące dla mnie takim koniem napędowym. Gdy kalendarz był gotowy, uznałem za dobry pomysł, udostępnienie go dla Was, do pobrania!

Unsplash.com / kalendarze aut. Paulina Radziszewska

Jakie są kalendarze, które możesz pobrać już teraz?

Teraz w skrócie przedstawię to co napisałem powyżej i wyjaśnię jak zdobyć swój kalendarz i w jaki sposób go przygotować.

Kalendarz nie jest skomplikowany. Zaprojektowałem go w taki sposób, aby łatwiej było dzięki niemu się zmotywować i spełniać swoje cele. Jedyny haczyk kalendarza polega na tym, że jeśli nie zrealizujemy planu na dany dzień, nie mamy na niego czasu następnego, chyba że zdążymy wykonać dwa kolejno po sobie. Aby kalendarz był skuteczny, zaplanowałem go w następujący sposób:

  • Kalendarz zawiera miejsca, na zapisanie czynności na dany dzień!
  • Każdy cel można rozpisać na kilka dni!
  • Pod każdym miesiącem znajduje się motywacyjne zdanie, dzięki któremu łatwiej będzie Ci zrealizować swoje plany!
  • Pod miesiącami, znajduje się także miejsce na zapisanie większych planów i celów!

Pobranie kalendarza jest bardzo proste. Nie powinno zająć Ci to dłużej niż 5 minut. Poniżej rozpisałem punkt po punkcie, jak to zrobić, chociaż czuję, że nie powinno sprawiać nikomu problemu.

  1. Kalendarz znajduje się w Sklepie, gdzie zamieściłem również inne materiały do pobrania i produkty. Wystarczy go odnaleźć i kliknąć napis pomiędzy strzałkami.
  2. Gdy plik zostanie pobrany, wystarczy go rozpakować, np. programem WinRAR.
  3. W rozpakowanym folderze, znajduje się kilka wersji kalendarza. Możesz wybrać go tematycznie lub pod swój plan. Dostępna jest np. wersja dla sportowców (kobiet lub mężczyzn) oraz wersja depresyjna lub poprawiająca humor.

Pojawiają się pytania, dlaczego postanowiłem zrobić kalendarz ‘’depresyjny”. Spora część z Was odwiedza mój blog ze względu tematyki kompleksów, depresji czy niskiej samooceny. Byłem kiedyś taki i wiem, że dobijanie się czasem bardzo pomaga. Dlatego kalendarz ze smutnymi i przygnębiającymi zdjęciami, może być dla niektórych z Was wręcz dużym wsparciem.

Wśród projektów, są również sportowe, w wersji z mężczyznami lub kobietami ćwiczącymi na siłowni, a także kalendarz z uśmiechniętymi ludźmi, aby Wam poprawić humor gdy będziecie korzystać z kalendarza.

Jak przygotować kalendarz do użytku?

Bardzo chciałbym prowadzić poprzez swój blog sklep, ale póki co nie mam takiej możliwości. Wtedy wysyłałbym te kalendarze przygotowane przez drukarnie, jeszcze z długopisem w paczce i specjalnym listem. Niestety nie mogę sobie na to pozwolić, więc uznałem, że trochę DIY nie zaszkodzi.

Kalendarz bez problemu powinniście wydrukować w sklepie papierniczym, który oferuje taką usługę, albo w swoim domu. Możecie wydrukować je jako czarno-białe lub kolorowe. Trzymać kalendarz luzem w szufladzie biurka lub między książkami.

Sugeruję użyć dziurkacza i związać karki sznurkiem, tudzież użyć zszywacza. Kalendarz przyduszony magnesami na lodówce, powinien ładnie się prezentować, chociaż możecie też przykleić go lekką taśmą na swój regał.

Pomysłów jest wiele i od Waszej kreatywności zależy, jak kalendarz przygotujecie do swojej pracy. Zdjęcie opublikujcie na Instagramie pod hashtagiem #PatrykTarachon oraz oznaczcie mnie na nim, abym się o nim dowiedział i mógł Was trochę pod promować! 😉 Na pewno je wtedy zobaczę i udostępnię w swoich social-mediach.

Kalendarz umili Wam cały rok, a przy okazji pomoże zrealizować swoje cele, motywując i pokazując jak wiele jesteście wstanie osiągnąć, zmieniając myślenie! Trzymam za Was kciuki i czekam na Wasze zdjęcia na Insta!

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
44 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Acupof Lifestyl
Acupof Lifestyl
4 stycznia 2019 13:30

Super kalendarze. Ja wybrałam kobiece motywacje.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
5 stycznia 2019 22:19

Właśnie na tym mi zależało, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dziękuję za pobranie i oby dobrze służyły! 🙂

kathyleonia
kathyleonia
3 stycznia 2019 19:03

pomysł super podoba mi się 🙂 I to zawsze coś oryginalniejszego niż te ze sklepu:)

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
3 stycznia 2019 21:28
Reply to  kathyleonia

Dziękuję. Robiłem je na początku pod siebie, aby mieć łatwiejszą rozpiskę na rok. Później uznałem, że dobrym pomysłem będzie udostępnienie go dalej.

Martyna i Paulina|pojedztam.pl
Martyna i Paulina|pojedztam.pl
28 grudnia 2018 18:30

Podstrona z Pobierz ma jakiś błąd.
Bardzo fajny pomysł z tymi różnymi tematycznie kalendarzami, z chęcią skorzystamy.
Tak to jest, że czasami szukamy wymówek zamiast zabrać się do pracy, na którą mamy wygospodarowany czas.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
29 grudnia 2018 13:50

Następny rok postanowiłem dokładnie planować i trzymać się swoich notatek. Stworzyłem własny kalendarz i pomyślałem, że innym też mógłby się przydać. Jak widzę, zainteresowanie ku mojemu zaskoczeniu nie jest małe.

Jeśli chodzi o błąd, możesz napisać więcej na ten temat? Co nie działa?

winjury
winjury
29 stycznia 2019 11:10

I agree even more

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
30 stycznia 2019 20:19
Reply to  winjury

This great! Thanks so much!

winjury
winjury
31 grudnia 2018 02:05

Sisters92 I agree

ashton_c
ashton_c
2 stycznia 2019 20:00
Reply to  winjury

winjury why

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
3 stycznia 2019 21:29
Reply to  ashton_c

Where is problem?

winjury
winjury
18 lutego 2019 19:32
Reply to  ashton_c

why what?

Andrzej Kidaj - kidaj.ad3.eu
Andrzej Kidaj - kidaj.ad3.eu
28 grudnia 2018 11:04

Fajne kalendarze.
Ja jednak korzystam z terminarzy i używam ich raczej jako notatników, bo notuję tam wszystko, nie tylko plan na dany dzień. Mam pomysły, szkice na wpisy, rzeczy do zrobienia i kupienia itp. Zawsze jest pod ręką na biurku albo w plecaku.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
29 grudnia 2018 13:51

Właśnie takie zadanie powinien pełnić dobry terminarz. W moim przypadku wolę taki kalendarz, który wisi przed moimi oczami i który każdego dnia aktualizuję. Notatki trzymane przy sobie, w moim przypadku się nie sprawdziły.

Kamyk
Kamyk
27 grudnia 2018 22:45

Własnie uświadomiłem sobie, że w pokoju, w którym pracuję, jeszcze nie mam kalendarza. Dzięki! Dobra robota.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
29 grudnia 2018 13:51
Reply to  Kamyk

Widzisz, kalendarz dobra sprawa, pomimo gadżetów i elektroniki, która otacza nas zewsząd.

famous_last_words
famous_last_words
31 grudnia 2018 00:27

PatrykTarachon yes but

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
4 stycznia 2019 00:47

🙂

czerwona filizanka
czerwona filizanka
26 grudnia 2018 22:08

Świetny pomysł z takim kalendarzem, paperowym namacalnym a nie wirtualnym!

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
27 grudnia 2018 21:23

Możesz używać tego w komputerze, to nic złego. Jednak to co zanotujesz, lepiej przyswoić i trudniej usunąć. 🙂

Wera
Wera
26 grudnia 2018 21:54

Nieźle przemyslany kalendarz, pobralam i jestem zachwycona.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
27 grudnia 2018 21:24
Reply to  Wera

Dziękuję, życzę sukcesów w nowym roku! 😀

Justyna Dzbuk
Justyna Dzbuk
26 grudnia 2018 20:53

Ciekawy blog , sama musze sie zmobilizowac na nowy rok i nabrac sily do prowadzenia i ulepszenia swojego blogu

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
26 grudnia 2018 21:38
Reply to  Justyna Dzbuk

W tym może pomóc Ci kalendarz, który przygotowałem i e-book dostępny do pobrania z podstrony ,,Pobierz”. 🙂

Jolanta Budyń
Jolanta Budyń
26 grudnia 2018 11:39

Niezłe są te kalendarze, bardzo mi się podobają i polecam

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
26 grudnia 2018 21:38
Reply to  Jolanta Budyń

Dziękuję za odwiedziny i ciepłe słowa. 🙂 Niech Ci służą.

Klara Kwiatkowska
Klara Kwiatkowska
26 grudnia 2018 11:37

Czy będą jeszcze jakieś wersje?

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
26 grudnia 2018 21:36

Nie planuję robienia kolejnych ale jeśli masz sugestie, zapraszam do kontaktu. 🙂

Darek Winy
Darek Winy
26 grudnia 2018 11:34

W tym roku dużo robisz, kalendarze już pobrane i będą na pewno przeze mnie wykorzystywane. 🙂

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
26 grudnia 2018 21:35
Reply to  Darek Winy

Wykorzystuj do woli! 😀 Oby spełniały swoje zadanie i ułatwiały realizację celów na nowy rok. 😉

Sabina Kokosowa
Sabina Kokosowa
26 grudnia 2018 11:31

Podoba mi się ten co Paulina zrobiła. Pobrałam go po zapisie na newsletter.

Klara Kwiatkowska
Klara Kwiatkowska
26 grudnia 2018 11:37

Też mam ten kalendarz. Fajnie byłoby gdyby były jeszcze tapety na komputer ze zdjęciami Pauliny. <3

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
26 grudnia 2018 21:37

Potocznie nazywam zapisem do grona osób, otrzymujących ode mnie listy. 😉 Po zapisie na newsletter, jest możliwość przejścia na stronę z możliwością jego pobrania. Bardzo piękny, przyznaję.

Tancereczka
Tancereczka
26 grudnia 2018 11:29

Napracowałeś się piękne są

Klara Kwiatkowska
Klara Kwiatkowska
26 grudnia 2018 11:36
Reply to  Tancereczka

Daje po robocie, książka, kalendarze, plany lekcji, nowe teksty i jeszcze nowy blog. Jest mega!

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
26 grudnia 2018 21:34

Dzięki Wam mogę to robić, widząc zainteresowanie aż chce się pracować więcej! 😀

Marta
Marta
26 grudnia 2018 11:28

Ciekawy pomysł bedę musiała przejrzeć te kalendarze.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
26 grudnia 2018 21:34
Reply to  Marta

Zapraszam, w razie pytań zapraszam do kontaktu. 🙂

Izabella Lla
Izabella Lla
26 grudnia 2018 11:27

Już pobrane i wydrukuję tylko gdy tata przywiezie tuż do drukarki.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
26 grudnia 2018 21:35
Reply to  Izabella Lla

Podeślij mi zdjęcie, chętnie zobaczę efekt końcowy. 🙂

Marcin Krzysiek Bykow
Marcin Krzysiek Bykow
26 grudnia 2018 11:25

Podoba mi się ten w wersji na siłownię. Będę rozpisywać sobie treningi i dietę, dzięki! Wydrukuję w sklepie papierniczym w kolorze. Wyjdzie taniej niż kupić gotowy kalendarz.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
26 grudnia 2018 21:34

Dziękuję za zaufanie. Cieszę się, że znalazłeś wersję dla siebie. Pod tabelą z dniami jest miejsce na ustalenie sobie celów na cały miesiąc. Wydrukowanie w sklepie papierniczym to dobry pomysł. 🙂

Shopping Cart
44
0
Would love your thoughts, please comment.x