Otrzymujesz za dużo bodźców? Nie radzisz sobie z nasilającymi się nerwami? Poznaj kilka sposobów, dzięki którym można zniwelować stres!

Jak zniwelować stres i odnaleźć siłę?

Otrzymujesz za dużo bodźców? Nie radzisz sobie z nasilającymi się nerwami? Poznaj kilka sposobów, dzięki którym można zniwelować stres!

Dziś chciałbym zaprosić Cię do przeczytania bardzo motywacyjnego, coachingowego i rozwojowego tekstu, który przygotowałem. Najczęściej staram się pisać w taki sposób, aby uniknąć motywacyjnego żargonu, ale tym razem po prostu czułem potrzebę podzielenia się z Tobą swoimi doświadczeniami oraz wnioskami, w nieco innej formie. Być może właśnie taka atmosfera i samopoczucie mną kierowało? Przekonajmy się, jak zniwelować stres, a na koniec zachęcam do udziału w dyskusji.

Jak poradzić sobie w dzisiejszych czasach?

Wszystko wskazuje na to, że silne napięcia społeczne się wyłącznie nasilają. Rzeczywistość zaczyna nas przytłaczać, a empatia wydaje się coraz trudniejsza. Na tym etapie przekonywanie się o swoich argumentach lub próba narzucenia swojego zdania mija się z sensem.

Tylko to, co czyni Cię silniejszym człowiekiem, może zaspokoić Twoją uwagę, energię i emocje. Pielęgnuj radość, miłość i wdzięczność. Nie daj się manipulować podziałami, wzajemnymi atakami i oszczerstwami. Znajdź czas dla siebie, swoich bliskich i działań, które sprawiają poczucie szczęścia. Wyłącz nie tylko telewizję i popularne portale społecznościowe. Odłóż gazety, wyłącz strony informacyjne, które wywołują negatywne emocje.

Odwiedź również moją stronę Facebook >>> @PatrykTarachon

Postaw swoje zdrowie, odporność i szczęście na pierwszym miejscu. Bądź jak najbliżej natury – biegaj boso po lesie, pływaj w lodowej jaskini lub obserwuj morze. Jeśli nie masz takiej możliwości, zostaw swoje zmartwienia i udaj się do parku lub lasu na obrzeżach miasta. Może rower lub spacer?

Jak zniwelować stres wśród ludzi?

Nie kojarz się z żadnymi grupami społecznymi oraz opiniami tworzonymi przez jakiekolwiek wiadomości z nagłówków. Pozwól sobie być przy osobach akceptujących Cię, gdy pozwalasz sobie być sobą. Otaczaj się tymi, którzy Cię rozumieją i sprawiają, że się uśmiechasz i rozwijasz. Zbierz wokół siebie społeczność osób takich jak Ty.

Możesz nawet stworzyć grupę wsparcia o podobnych aspiracjach i planach, na podstawie swoje wartości. Zachowaj swoją czujność, intuicję i wprowadzaj zmiany pomimo strachu i chwilowego dyskomfortu, ale nie zapominaj o tym, co dobre. Gdy się przestraszysz, weź kilka głębokich oddechów i zadaj sobie pytanie, czy jest się czego bać?

Mam nadzieję, że ten tekst dodał Ci wiary w siebie. 😉 Napisz kilka słów wsparcia również innym, którzy przeczytali ten tekst i sprawdź, co napisali. 🙂

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Filip
Filip
16 września 2022 09:04

Mi pomaga odejście na bok na chwilę lub spojrzenie w innym kierunku. Co do stresu nie przejmujcie sie jestescie w porzadku i nie wszyscy zawsze was zrozumieja 🙂

Zuzanna Nieszka
Zuzanna Nieszka
16 września 2022 08:47

Logowanie do komentarzy działa poprawnie. Widzę że komentuje pierwsza to powiem że stres łatwo można ograniczyc po prostu oddychając i nie odpowiadając od razu na sytuacje lub pytanie. 🙂 Pozdrawiam

Ola
Ola
29 maja 2024 16:15

Świetny artykuł, Patryku! Twoje rady są naprawdę pomocne, szczególnie dla kogoś pracującego w open space, gdzie hałas i ciągłe bodźce utrudniają skupienie. Dzięki twoim wskazówkom dotyczącym oddychania i kontaktu z naturą, łatwiej będzie mi znaleźć chwilę wytchnienia i zredukować stres w pracy. Twoje podejście jest bardzo inspirujące!

Paweł
Paweł
29 września 2022 11:43

Ciekawe spostrzeżenia na pewno warto je zastosować a na pewno nie zaszkodzi

Aga
Aga
16 września 2022 12:21

Słowo wsparcia ode mnie? Nie przejmujcie się zdaniem ludzi którzy nic nie wiedzą o waszym życiu. Bądźcie zdrowi! Pozdrawiam!

Shopping Cart
9
0
Would love your thoughts, please comment.x