Jak znaleźć pasję lub hobby? Na czym polega tworzenie czegoś swojego? Co wpływa na poczucie wartości i szczęścia? Ile w tym jest pracy, a jak dużo radości!

Jak znaleźć pasję lub cel do zrealizowania + QUIZ

Jak znaleźć pasję lub hobby? Na czym polega tworzenie czegoś swojego? Co wpływa na poczucie wartości i szczęścia? Ile w tym jest pracy, a jak dużo radości!

Poznając siebie, znalazłem swój cel! Teraz opowiem Ci troszkę o tym, jak szukać swoich pasji. Jeśli nie masz żadnego hobby, brakuje Ci czegoś w życiu lub szukasz zajęcia dla siebie, poniżej znajdziesz odpowiedź. Dowiedz się jak znaleźć pasję lub cel do zrealizowania!

Jak znaleźć pasję lub inny cel?

Dostawałem wiele wiadomości z pytaniem – jak znaleźć pasję lub cel w życiu? – każdemu poświęcając jak najwięcej uwagi. Przede wszystkim pytam o czynności, zajęcia, sytuacje oraz miejsca, w których adresat czuje się najlepiej. Zadając sobie takie pytania, można odkryć, w jakich warunkach najlepiej się odnajdujemy. Przykładowo nie mamy problemu, gdy biegamy albo lubimy nucić, gdy nikogo nie ma w domu.

Taki komunikat w naszej głowie sugeruje, że być może warto byłoby sprawdzić tych dwóch kierunków. Może jakiś sport byłby ciekawym rozwiązaniem lub coś związanego z muzyką (pisanie tekstów, śpiewanie, a może granie na jakimś instrumencie)? Pytam również o predyspozycje, ponieważ jedni czują się lepiej w różnych zadaniach. Gdy trzeba przenieść coś ciężkiego, jedni bardzo dobrze odnajdują w tego typu pracach, a inni w poznawaniu różnych dziedzin naukowych, ucząc się lub czytając książki.

Warto przeanalizować wszystko, co lubimy robić, co sprawia nam radość, wzbudza nasze zainteresowanie lub pobudza energię, gdy to zauważymy, tudzież usłyszymy. Należy eksperymentować, szukać i odkrywać różne zainteresowania, ponieważ nawet jeśli poczujesz, że coś bardzo Ci się podoba, nie zawsze musi być tym, czemu chcesz poświęcać swój wolny czas.

Przejrzyj listę zainteresowań przechodząc do Atlasu Marzeń!

Determinacja w realizowaniu marzeń

Podejmowanie się działań nie zawsze wychodzi, tak jakbyśmy tego chcieli. Na drodze mogą pojawić się różne trudności. Pierwszym z nich jest motywacja i chęć zrobienia pierwszego kroku. Z jednej strony chcielibyśmy, aby usiąść i zająć się częścią zadań związaną z pasją lub marzeniem, z drugiej wolimy posiedzieć, przejrzeć powiadomienia albo obejrzeć jakieś filmiki. Jednym determinacja przychodzi łatwiej, innym trudniej.

Przede wszystkim odradzam poszukiwania motywatorów, różnego rodzaju cytatów i nagrań mówców motywacyjnych. Zamiast tracić czas na przeglądanie takich miejsc w Internecie czy książek, lepiej po prostu nie szukać wymówek, wstać i podjąć się pierwszego kroku. Może to być przygotowanie miejsca do realizowania pasji, znalezienia materiałów oraz wykonaniu pierwszych prac związanych z podjęciem się wyzwania. Nie ma w tym nic skomplikowanego, gdy już się zmusimy do działania.

Oczywiście nie powinniśmy się zmuszać do pasji, ale jeśli mamy trudności z zaangażowaniem się w różne sprawy, pasja może nam pomóc w wyrobieniu nawyku nieszukania wymówek, a skupiania się na pracy. Wielu specjalistów, pasjonatów czy początkujących twórców czuło zmęczenie, spadek wiary w siebie czy nie miało wiedzy, jednakże nie pozwalali sobie na słabości. Pasja powinna być przyjemnością, ale w niektórych przypadkach lepiej się mobilizować niż odpuszczać i żałować, że coś, co miało potencjał, zostało zniszczone przez lenistwo.

Czy już wiesz, co chcesz robić w życiu?

Pasje i marzenia wyznaczają nam kierunki, które dużo o nas mówią. To, czym się interesujemy, nie tylko bywa ciekawe dla innych, ale również wpływa na to, jacy jesteśmy, jakie mamy podejście do samych siebie i kim jesteśmy. Odpowiadać szczerze i nie przejmować się drobnostkami. Komentarze, które nie pasują usuwać. Kasować hejt i eliminować z życia ludzi, którzy demotywują. Obawy związane z niepowiedzeniem, strachem o straty lub nieuprzejme komentarze są naturalne. Każdy z nas zastanawia się, jak bliscy odbiorą nasze zainteresowania. Spójrz!

Chociaż czuję, że w ostatnich latach zrobiłem duży postęp w związku ze swoją pasją (czym jest m.in. blogowanie), ludzie wciąż piszą do mnie z chęcią wytykania mi błędów. Jestem za to wdzięczny, ponieważ dzięki uwagom mogę stawać się coraz lepszy, z drugiej nikt nie musi wiedzieć, co majsterkujesz w piwnicy lub jakie prace tworzysz na strychu. Przeobrażając niegdyś blog, nie spodziewałem się, że będzie to dla mnie takie trudne, a co za tym idzie tak pasjonujące! Pojawiła się pasja, której po dziś dzień nie wszyscy w moim otoczeniu rozumieją, ale dzięki swoim działaniom w Internecie poznałem osoby, które idą ze mną ramię w ramię.

Jeśli nie masz pomysłu na pasję, śmiało napisz do mnie. Chętnie odpisuję i nadal to robię, gdy tylko znajdę czas wolny. Powyższy tekst został zaktualizowany pod kątem książki ,,Atlas Marzeń”. Znajdziesz w niej listę sugestii i zajęć, których możesz się podjąć. Wśród kategorii znajdują się zainteresowania, marzenia, dyscypliny sportowe i dziedziny, które czekają, aż wybierzesz wśród nich coś dla siebie.

Trzymam za Ciebie mocno kciuki i wierzę, że masz już jakąś pasję lub wkrótce ją znajdziesz. Jeśli nie wiesz czy potrzebujesz poszukiwać zajęcia dla siebie, możesz dla zabawy rozwiązać quiz! Zachęcam do dzielenia się wynikami w komentarzach! 🙂

0%

Czy jesteś kreatywną osobą?

Można o Tobie powiedzieć, że...

Jaki masz stosunek do realizowania marzeń?

Które z tych zalet pasują do Ciebie?

Które z wymienionych wad opisują Ciebie?

Czego się boisz?

Czy jesteś szczęśliwym człowiekiem?

Kim jesteś?

Czy zdarza Ci się ryzykować?

Czy czujesz zadowolenie z miejsca w którym jesteś?

Praca / Szkoła / Miasto

W jaki sposób podejmujesz decyzje?

Jak często w siebie wątpisz?

Co zwykle robisz w wolnym czasie?

Dążysz do osiągnięcia swoich celów?

Masz już jakąś pasję / marzenie?

Akceptujesz siebie, swój charakter i ciało?

Jak podchodzisz do życia?

Jak się dzisiaj czujesz?

Czy potrzebujesz szukać pasji?
Raczej nie potrzebujesz ,,Atlasu Marzeń"
Bardzo dobrze, że masz coś, czemu poświęcasz czas. Pasje i dążenie do spełnienia marzeń wpływają na naszą samoocenę, poczucie wartości i uświadamiają nas o predyspozycjach oraz umiejętnościach. Nie potrzebujesz ,,Atlasu Marzeń", trzymam kciuki za Twoje osiągnięcia! 🙂
Dobrze, że wciąż szukasz!
Dobrze, że masz już na oku jakieś pasje i marzenia, za którymi podążasz. Jeśli jeszcze nie wiesz czym chcesz się zajmować, zastanów się nad ,,Atlasem Marzeń". Zapewne znajdziesz w nim coś dla siebie! 🙂
Nie masz jeszcze określonych celów?
Z quizu wynika, że jeszcze nie masz określonych celów, zainteresowań i pasji. Jeśli chcesz, zapraszam do zapoznania się z ,,Atlasem Marzeń" w którym czeka na Ciebie lista pomysłów i podpowiedzi, których możesz się podjąć! 🙂

Share your Results:

Podziel się swoimi przemyśleniami oraz wynikiem quizu. 🙂 Czekamy na Ciebie w dyskusji poniżej.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Acupof Lifestyl
Acupof Lifestyl
22 kwietnia 2019 12:34

Nasze aspiracje i cele mogą zmieniać się z czasem. Podejmujemy nowe wyzwania, zmieniamy kwalifikacje, dochodzimy do wniosku, że chcemy robić coś więcej, coś innego. To ciekawe, ale i ja i mój mąż przechodzimy właśnie teraz taki etap. Najważniejsze aby czuć się szczęśliwym i usatysfakcjonowanym.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
22 kwietnia 2019 22:54

Próbujecie czegoś nowego? Trzymam za Was kciuki i życzę sukcesu! 🙂

Tony King
Tony King
21 kwietnia 2019 05:04

Świetny wpis 🙂 niestety to my sami musimy odkryć kim jesteśmy i czego pragniemy… Pozdrawiam

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
21 kwietnia 2019 11:15
Reply to  Tony King

Znaleźlibyśmy osoby, które pomogłyby nam, doradziły ale ostatecznie sami wiemy najlepiej, czego potrzebujemy. 🙂

KamykWorld
KamykWorld
19 kwietnia 2019 12:08

Nie bójmy się ryzykować. Spróbujmy tak wielu rzeczy w życiu, jak to tylko możliwe. Na końcu nie żałujemy tego, co zrobiliśmy, ale tego czego nie spróbowaliśmy.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
21 kwietnia 2019 11:16
Reply to  KamykWorld

Dokładnie z tego powodu realizuję każdy możliwy pomysł. 🙂

Adam
Adam
2 lutego 2024 21:51

Niestety nie znalazłem tutaj odpowiedzi.

Elina
Elina
28 lutego 2021 10:20

Ale to głupie. Zrobiłam test i zniknął

Shopping Cart
10
0
Would love your thoughts, please comment.x