Jak zorganizować harmonogram realizowania celów? O czym pamiętać w zarządzaniu czasem? W jaki sposób się zmotywować do działania!

Jak zarządzać czasem i zadaniami: Lekcje z „Atlasu Marzeń”

Jak zorganizować harmonogram realizowania celów? O czym pamiętać w zarządzaniu czasem? W jaki sposób się zmotywować do działania!

Cześć, jestem Patryk, gospodarz podcastu Nie będąc sobą. W 87 odcinku zatytułowanym „Ważne w realizacji zadań” podzieliłem się z Tobą moimi przemyśleniami na temat zarządzania czasem i zadaniami. Wielu z nas zmaga się z tymi kwestiami, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z różnymi obowiązkami lub brakiem weny. Czy jest na to jakiś sposób?

Zarządzanie Czasem według „Atlasu Marzeń”

Często spotykają nas chwile zwątpienia, ale prawdziwym kluczem do sukcesu jest nie poddawać się wymówkom. Staram się skupić na najbardziej skomplikowanych zadaniach na początku dnia, co pozwala mi łatwiej poradzić sobie z mniejszymi zadaniami później.

Moja książka „Atlas Marzeń” ma na celu pomóc znaleźć cel w życiu i zorganizować swój harmonogram w taki sposób, aby poświęcać więcej czasu swoim pasjom,, czyli temu, co dla nas osobiście najważniejsze. W książce proponuję metodę, która może pomóc w pokonaniu wyzwań związanych z motywacją i priorytetami.

Atlas Marzeń

Wymówki w zarządzaniu czasem

Zamiast szukać wymówek, sugeruję skupić się na najtrudniejszych zadaniach jako pierwszych. Kiedy zaczynamy od najbardziej czasochłonnych i wymagających zadań, łatwiej jest potem zająć się mniejszymi, a przy tym szybciej idą.

Stosuję tę metodę w różnych aspektach swojego życia, czy to podczas edycji odcinków podcastu, czy pisania artykułów na blogu. Kluczowe jest, aby nie dać się rozproszyć bardziej przyjemnym aktywnościom i skupić się na wykonywaniu zadań.

Zarządzanie Motywacją

Czasami zdarza mi się wątpić i brakuje mi motywacji, ale nie poddaję się wymówkom. Przyznaję, że czasami odkładam mniej ważne zadania, ale staram się wykorzystać swój wolny czas na pracę nad podcastem lub innymi projektami. To nie zawsze jest łatwe, ale pozostaję zdeterminowany i zmotywowany do osiągnięcia swoich celów.

Zarządzanie Zadaniami podczas Zmęczenia

Wiem, że są chwile, gdy nie czujemy się na siłach do wykonania zadań. W takich przypadkach sugeruję słuchać sygnałów wysyłanych przez nasze ciało i zrobić przerwę, jeśli jest to konieczne.

Jeśli mam pracę do wykonania na telefonie, robię to, leżąc w łóżku. Jeśli mam zadania, które mogę odłożyć, zostawiam je na czas, kiedy będę czuł się bardziej energiczny. Ważne jest też, aby nie marnować czasu, ale szukać produktywnych sposobów na jego wykorzystanie, nawet kiedy jesteśmy zmęczeni.

  1. Rozmawiając o kierowaniu swoim życiem w odcinku Nie będąc sobą, wspomniałem o swojej książce „Atlas Marzeń”. Ta książka pomogła wielu czytelnikom znaleźć cel w swoim życiu i poświęcić więcej czasu na swoje pasje. W szczególności dzielę się metodą, która może pomóc w pokonaniu braku motywacji i problemów z zarządzaniem czasem.
  2. Nawet kiedy czuję się zmęczony, staram się nie marnować chwili. Kiedy brakuje mi energii, wykonuję zadania, które mogę zrobić na telefonie czy w wygodniejszej pozycji, o czym wspominałem przed chwilą. Gdy mogę coś przełożyć na później, robię to, zapisując je na odpowiedni dzień, lub kiedy poczuję się bardziej wypoczęty. Ta technika pozwala mi efektywnie wykorzystać dzień, nawet kiedy jestem zmęczony.
  3. Zawsze staram się pamiętać, że ciało daje sygnały, kiedy potrzebuje przerwy. Nawet gdy jesteśmy pełni pasji w stosunku do naszych projektów, takich jak nagrywanie podcastów, czasem trzeba po prostu odpocząć. Dbajcie o siebie, słuchajcie swojego ciała – to jest klucz do zdrowego i efektywnego zarządzania czasem.

Podsumowując, zarządzanie czasem i zadaniami jest kluczowe dla naszego sukcesu i dobrobytu. Pamiętajmy, aby słuchać naszego ciała i dawać sobie czas na odpoczynek, kiedy tego potrzebujemy.

Posłuchaj odcinka w wybranej platformie

Dziękuję za słuchanie mojego podcastu! Zawsze cenię Wasze opinie, więc zachęcam was do wypróbowania mojego podcastu i zostawienia opinii na platformach takich jak Spotify, Apple Podcast lub na stronie podcastu.

Polecam również moją książkę „Atlas Marzeń”, która skupia się na rozwoju osobistym, spełnianiu marzeń, samoocenie i relacjach. Jestem wdzięczny za wysłuchanie tego odcinka i nie mogę się doczekać następnego.

Do usłyszenia w następnym odcinku!

Patryk

Czy stosujesz podobne podejście? 🙂 Dołącz do nas w dyskusji poniżej.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
27 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Emil WolkoD
24 listopada 2023 14:02

Super że dzielisz się swoimi zajawkami. Dla mnie nie idzie ostatnio tak jakbym chciał i chociaż staram się stosować te metody Depresja nie pomaga w realizacji tego celu. Super promocja i trzymam kciuki Patryku.b🙂 #teamzamknietalista

Oliwia Toczyk
Oliwia Toczyk
24 listopada 2023 13:54

Lubię takie książki przeczytam z przyjemnością ❤

Ula Ochocka
Ula Ochocka
24 listopada 2023 12:21

A jeśli ja już mam tę książkę i raz ją kupiłam ale nie mam tego dodatku trenera marzeń to muszę kupić jeszcze raz żeby mieć do niego dostęp czy jak to działa? 😶‍🌫️

Jan
Jan
24 listopada 2023 11:33

Moim sposobem na zarządzanie zadaniami jest zrobienie najpierw tego co najtrudniejsze a później te łatwiejsze zadania

KAROL URWANOWICZ
KAROL URWANOWICZ
8 stycznia 2024 08:52

Dziękuję ci za tę książkę Patryk, jesteś dla mnie odkryciem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zaczytana Agata
10 stycznia 2024 12:19

Nie czytałam ale może po wypłacie się skuszę

Julia Pryczyńska
Julia Pryczyńska
6 grudnia 2023 11:15

Kupiłam, czytam nawet niezłe 🙂

Aga
Aga
27 listopada 2023 11:15

Fajny post. Zdecydowanie, kiedy tylko ciało daje znać, że chce odpocząć, to ja to robię. Przecież nie jestem robotem. Ostatnio staram się zwyczajnie patrzeć na swoje marzenia bardziej na luzie, powiem Ci, że w moim przypadku daje to dobre rezultaty. Pozdrawiam i życzę dużych sukcesów. :)))

Klaudia Koroniewska
Klaudia Koroniewska
24 listopada 2023 19:22

To twój podcast? 😯 Nie wiedziałam że nagrywasz powodzenia! 🥰

Dariusz
Dariusz
24 listopada 2023 15:07

Wkradła Ci się literówka

Joasia
Joasia
24 listopada 2023 13:17

Podejscie o którym tu piszesz stosuje w pracy. W domu trudniej bo chciałabym mieć chwilę dla siebie ale dzieci są leniwe i trudno je do czegokolwiek zmobilizować.

Arkadiusz
Arkadiusz
24 listopada 2023 13:04

Co ty narobiłeś miałem nic nie kupować w BF 😁

Adi
Adi
24 listopada 2023 12:50

dobra robota Patryku

Wiki
Wiki
24 listopada 2023 12:15

Ciekawy temat pomyślę nad zakupem ksiazki

INDYWIDUALNY M@RKETER
24 listopada 2023 09:10

Ciekawy wpis na black friday jestem specem od reklamy gdybyś potrzebował ale też interesuje mnie temat rozwoju więc atlas kupiony.

Bożena
Bożena
24 listopada 2023 06:42

Super wpis

Shopping Cart
27
0
Would love your thoughts, please comment.x