Jak być lubianym i akceptowanym? Chcesz zacząć wyróżniać się spośród tłumu? 16 metod prawidłowego wyróżniania się z tłumu!

Jak wyróżniać się z tłumu?

Jak być lubianym i akceptowanym? Chcesz zacząć wyróżniać się spośród tłumu? 16 metod prawidłowego wyróżniania się z tłumu!

Często rozmawiamy na tej stronie o tym, jak być sobą bez parcia na akceptację innych. Zdarzają się wyjątki tj. w tekście ,,Narzucanie oczekiwań – czy musisz to robić. Mimo tego zdarzają się pytania na mojej skrzynce odbiorczej, o to, jak wyróżniać się z tłumu? Dlatego dziś chciałbym ponownie zrobić wyjątek i podyskutować o tym z Tobą w komentarzach. Po przeczytaniu tego tekstu, zachęcam Cię do przejścia poniżej formularza zapisu do Zamkniętej Listy.

Jak wyróżniać się z tłumu?

Chęć wyróżniania się jest odbierana jako wada i chęć popisywania się. Moim zdaniem jeśli odpowiednio podejdziemy do tego, jak można się wyróżniać, wtedy unikniemy wrażenia, jakbyśmy chcieli coś udowodnić sobie lub towarzystwu. Czy to źle wyróżniać się z tłumu? Może warto zadać pytanie w inny sposób? Czy to źle wyróżniać się z tłumu? Można zwracać na siebie uwagę w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Można wyróżniać się z tłumu pozytywnie gdy:

 1. Nie zwracamy na sobie całej uwagi
 2. Dajemy dojść do głosu innym
 3. Szanujemy zdanie innych
 4. Potrafimy merytorycznie dyskutować
 5. Jesteśmy zabawni bez obrażania kogokolwiek
 6. Mamy dystans do siebie i poczucie humoru
 7. Jesteśmy uprzejmi
 8. Pomagamy gospodarzowi
 9. Wychodzimy z inicjatywami
 10. Zachowujemy się na poziomie

Zatem należy pamiętać o kulturze osobistej, szacunku do innych oraz umiejętności słuchania innych. Dzięki temu będziesz nie tylko przebojową osobą, ale też łatwiej będzie Ci zdobyć zaufanie ludzi, z którymi przebywasz.

Ubiór ma znaczenie, ale…

Mówi się, że ,,jak nas widzą, tak nas piszą”. Nie oceniam ludzi po tym, jak wyglądają. Specjalista od marketingu może dzielić się ze mną wiedzą będąc ubrany w dres. Nastolatek opowiadać w Internecie o podejmowaniu życiowych decyzji, a starsza osoba tworzyć muzykę dla młodzieży. Bariery są w uprzedzeniach i oczekiwaniach, które zakorzenia się w nas od lat.

Na swojej drodze poznałem wielu ludzi, którzy nie nosili garniturów, a mieli wiedzę i doświadczenia, której nikt nie doceniał. Wielokrotnie okazywało się, że ilość wiosen nie robiła różnicy w tym, aby znaleźć wspólny język. Wierzę, że również masz w sobie siłę, ambicję i marzenia, którymi wzajemnie możemy się inspirować. Tak przy okazji mam pytanie do Pań – lubicie mężczyzn w koszulach, czy równie dobrze wyglądamy również w koszulkach typu T-shirt?

Jakim być człowiekiem?

Chociaż zwykle uświadamiam, że najważniejszą osobą, która może nas oceniać, jesteśmy my sami, dziś zrobimy mały wyjątek. Z jednej strony nie powinniśmy uzależniać swojej wartości od opinii ludzi, z drugiej warto zadbać o dobre wrażenie. Wiesz, że jedno ma dużo wspólnego z drugim? Zachowując się w odpowiedni sposób, nie tylko robimy dobre wrażenie, ale przy okazji stajemy się bardziej lubiani. Wystarczy pamiętać o kilku wbrew pozorom prostych zasadach:

 • Kultura osobista – bez względu na płeć wykazuj się kulturą osobistą. Bądź uprzejmy zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wypowiadaj się w kulturalny sposób, a jeśli używasz przekleństw, nie nadużywaj ich.
 • Pozytywne nastawienie – ludzie nie lubią smutnych i zadufanych w sobie osób. Uśmiechaj się, pozytywnie reaguj na dowcipy i nie okazuj urazy. Więcej słuchaj niż mów, a gdy się odzywasz, wkręcaj w swoje wypowiedzi humor. Nie przejmuj się, czy ktoś źle Cię ocenia, ciesz się towarzystwem tych, którzy cieszą się Twoją obecnością.
 • Argumentowanie prosto w oczy – gdy wypowiadasz się w gronie osób, zmieniaj kierunek spojrzenia na każdego w towarzystwie. Gdy mówisz, patrz prosto w oczy i podawaj minimum 3 argumenty.
 • Podporządkowanie się – idź na kompromisy, proponuj miejsca spotkań, gdzie znajdziesz coś dla siebie (posiłek, taniec, miejsce do dyskusji). Nie rób tego, co wszyscy, nie obawiaj się wyrazić, że chcesz inaczej spędzić czas, ale też szukaj kompromisu, aby pozostali byli zadowoleni.
 • Wychodzenie z inicjatywą – kontaktuj się ze znajomymi oraz przyjaciółmi. Pisz do nich regularnie, proponuj spotkania i poświęcaj minimum kilka dni w miesiącu. Zaskakuj różnymi pomysłami (pizza, klub, spacer, zwiedzanie, domówka). Pokażesz tym, że znajomi są dla Ciebie ważni, ale skupiaj się tylko na tych, na których przyjaźni szczerze Ci zależy.
 • Bezinteresowna pomoc – pomagaj, gdy masz czas, chęci i możliwości. Nie ofiaruj pomocy, gdy wiesz, że nie podołasz. Nie oczekuj niczego w zamian, po prostu przyznawaj, że wspólny czas i pomoc była dobrze spędzonym czasem.
 • Oryginalna pasja – na ten punkt zwróciliście moją uwagę w dyskusji pod tym tekstem. Gdy mamy oryginalną pasję, możemy zainteresować nią towarzystwo, a nawet zaimponowac potencjalnej partnerce lub partnerowi. Oczywiście nie powinniśmy traktować swoich zainteresowań jako czegoś odkrywczego. Im mniej mówimy o sobie, tym lepiej dla nas. Jesli nie masz pasji, zainteresowań ani celów, sprawdź książkę „Atlas Marzeń”, w której znajdziesz metody wyrabiania nawyków oraz realizacji postanowień, dzięki którym realizuję się od lat.

Na koniec najważniejsza wskazówka, bądź dobrym przyjacielem dla innych. Nie pouczaj, nie doradzaj, tylko słuchaj i wspieraj, okazując zrozumienie. Swoje wskazówki sprowadzaj do formy pytającej – może byłoby trzeba spróbować zrobić w taki sposób?

Nie zapominaj w tym o sobie i swoich potrzebach. Jeśli widzisz, że więcej dajesz, niż otrzymujesz, a chęć spełnienia oczekiwań innych Cię przerasta, nie inwestuj swojego czasu w taką przyjaźń.

Zgadzasz się ze mną? Jakie wnioski nasuwają Ci się na myśl? 🙂 Dołącz do rozmowy w komentarzach poniżej!

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Joasia
17 stycznia 2022 19:10

Kiedyś, jeszcze w podstawówce wdałam się w dyskusję z księdzem nad religią a tym co się dzieje na świecie. Pamiętam jak nad jednym pytaniem długo się zastanawiał aż mi odpowiedział „Traktuj innych jak chcesz żeby traktowali Ciebie” Tak właśnie robię… nic nadzwyczajnego a jednak wiele osób mówi że się wyróżniam i raczej pozytywnie skoro gdziekolwiek się pojawiam zdobywam wiele znajomości na długie lata.

Urszula
Urszula
17 lutego 2023 11:00

Potrzebowalam tego dzieki za podzielenie sie swoim puntem widzenia 🙂

Agata
Agata
3 stycznia 2022 10:40

Pytanie po co sie wyrozniac? Towarzystwo powinno akceptowac nas bez potrzeby popisywania sie czy wyrozniania

Blog Ozonee
17 stycznia 2022 12:41

Wszystkie powyższe sposoby to oczywiście dobre rozwiązania, ale dobrym sposobem na wyróżnienie się jest również oryginalna pasja. Można poznać super ludzi i jednocześnie zaimponować potencjalnej partnera. Jak dla mnie super 🙂

Shopping Cart
7
0
Would love your thoughts, please comment.x