Czym jest Akademia Przyszłości? W jaki sposób uzupełniać indeks sukcesów dziecka? Czy warto stworzyć samodzielnie indeks dla swoich dzieci!

Jak uzupełniać indeks sukcesów dziecka?

Czym jest Akademia Przyszłości? W jaki sposób uzupełniać indeks sukcesów dziecka? Czy warto stworzyć samodzielnie indeks dla swoich dzieci!

Jako wolontariusz pracujący z dzieckiem nad jego mocnymi stronami, moim obowiązkiem było dopilnowanie, abyśmy podczas zajęć uzupełniali indeks sukcesów. Uważam, że taki indeks powinni posiadać nie tylko podopieczni Akademii Przyszłości, ale także dzieci spoza projektu. Zatem jeśli jesteś chrzestnym, masz swoje dzieci lub z nimi współpracujesz, dziś opowiem Ci, jak uzupełniać indeks sukcesów oraz co w nim wpisywać.

Czym jest Akademia Przyszłości?

Akademia Przyszłości to jedne z projektów Stowarzyszenia Wiosna. Dzięki darczyńcom dzieci mogą spotykać się z wolontariuszami, aby rozwijać swoje mocne strony. Podczas spotkań 1:1, wraz z dzieckiem pracujemy nad budowaniem samooceny, szacunku do siebie oraz innych.

Cele są różne, ale główne to zadanie przyświeca mi podczas spotkań z podopiecznym. Więcej o Akademii Przyszłości opowiadałem w osobnym artykule (Akademia Przyszłości – wszystko, co warto wiedzieć), do którego serdecznie Cię zapraszam.

Dlaczego dziecko powinno mieć własny indeks sukcesów?

Początkujący wolontariusze często mają problem z tym, co wpisywać w indeksie sukcesów dziecka. Moje przemyślenia i wnioski, zapewne przydadzą się nie tylko wolontariuszom. Zanim jednak podzielę się listą sukcesów mojego podopiecznego, chciałbym powiedzieć, o czym należy pamiętać.

Indeks sukcesów w Akademii Przyszłości zakłada wpisywanie postępów danego dziecka i tego, co jest dla niego ważne. Tak też robię pod koniec zajęć, wpisując podsumowanie, z którego dziecko będzie dumne. Aczkolwiek stawiam sobie dodatkowy cel – zależy mi, aby nawet jako dorosła osoba, mogła znaleźć w swoim indeksie wartościowe słowa na swój temat.

Pobierz teraz indeks zalet „Twoja Siła”, w którym czekają na Ciebie cechy, które każdy ma w sobie, ale zapomina o nich w chwilach zwątpienia.

Co wpisać do indeksu sukcesów dziecka?

Uważam, że taki indeks powinni zrobić dla dzieci rodzice, chrzestni lub dziadkowie. Jeśli nasze rodzeństwo ma dzieci, podarowanie indeksu sukcesów dziecka, jest ogromnym oparciem dla młodego człowieka. Jeśli uda nam się zawrzeć to, co osobiście uważamy za ważne, tym lepiej dla dziecka. Wśród wielu wpisów w indeksie sukcesów podopiecznego, wpisaliśmy np.:

  • Wiem, że celem kar jest utrwalenie, że za błędy ponosi się konsekwencje, a przy tym uczy się nie popełniać ich ponownie.
  • Znam swoje mocne strony i wiem, że jestem wartościowy. Jestem świadomy swoich błędów i tego, że należy wyciągać z nich wnioski, aby uczyć się na przyszłość.
  • Wiem, że czasem lepiej odpuścić i się uśmiechnąć. Niektórych ludzi nie zawsze interesuje lub nie są świadomi tego, że bywają nieuprzejmi dla otoczenia. Dlatego wiem, że nie warto się tym przejmować.
  • Jestem otwarty na ludzi, podchodzę do nich z uśmiechem i potrafię słuchać. Nie narzucam oczekiwań oraz rozumiem decyzje osób w moim otoczeniu.
  • Jestem godny zaufania, potrzebny i odpowiedzialny. Mam prawo do popełniania błędów, ale też pamiętam, aby wyciągać z nich wnioski.
  • Wierzę, że gdy kiedyś mój podopieczny otworzy uzupełniany wspólnie indeks sukcesów, poczuje oparcie i wiarę w swoje mocne strony. Taki jest mój cel i ciche marzenie względem Akademii Przyszłości, dzięki której z podopiecznym zbudowaliśmy relację, a także pokonaliśmy trudności.

Jak stworzyć własny indeks sukcesów?

Jeśli chcesz mieć swój indeks, zachęcam do zakupu na mojej stronie „Twoja Siła”, czyli indeksu zalet zainspirowanym energią, atmosferą i wartością, którą zaraziła mnie Akademia Przyszłości. Wierzę, że będzie dla Ciebie inspiracją do działania lub znajdziesz w nim cytaty, które możesz dodać do stworzenia indeksu dla dziecka, które jest ważne dla Ciebie.

Daj znać, co myślisz o pomyśle stworzenia indeksu dla dziecka w dyskusji pod tym tekstem. Czekam na Ciebie w sekcji komentarzy poniżej. 🙂

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anna Cichosz
Anna Cichosz
7 maja 2023 09:31

Nie mam pojęcia po co to robić

Kasia
Kasia
4 kwietnia 2022 00:31

Jestem wolontariuszką Akademii Przyszłości Stowarzyszenia Wiosna w Krakowie. Od kilku lat spotykam się z dziećmi i cenię te spotkania. Na początku pamiętam indeks sukcesów był dla mnie niewiadomą ale dziś wiem już jak uzupełniać. Dobry wpis warto poczytać.

Karolina Głowacka
Karolina Głowacka
23 marca 2022 00:31

Twoja sila juz pobrana i dziekuje. Super pomysl na bonus za zapisanie sie do zamknietej listy. Jestem w niej od jakiegos czasu i super ze dodajesz nowe rzeczy do pobrania

Barel
Barel
14 lutego 2022 00:31

AP pojawilo sie mniej wiecej gdy skonczylam szkole szkoda przydaloby mi sie gdy sama chodzilam do szkoly i bylo to dla mnie pieklo

Anielka
Anielka
11 lutego 2022 00:31

Taki indeks to dobra sprawa dla dziecka. Sama wielokrotnie nagradzam swojego syna za drobne rzeczy ale w szkole ktoś cos powie i gadka od poczatku ta sama. Takie uroki rodzicielstwa

Shopping Cart
10
0
Would love your thoughts, please comment.x