Unsplash.com

Co zrobić aby mężczyzna lub chłopak przestał się gniewać? Jak udobruchać mężczyznę i go uspokoić? Najlepsze porady na rozgniewanego faceta!

Czasem trudno nas udobruchać. Zwłaszcza młodych, pewnych siebie i swoich przekonań chłopaków, którzy uważają, że żadna Kobieta nie będzie nami nigdy rządzić. Pomijając nasze matki, które od dzieciaka zwykle są najważniejsze w naszym życiu.

Zdradzę Ci jak sprawić aby facet przestał się gniewać, wybaczył, a z pewnością poczuł się doceniony.

 

Uważne podejście wszystko może zmienić

Zdarzają się sytuacje, w których nie można nas zwyczajnie prześcigać. Rozumiem potrzebę równouprawnienia z Waszej strony, lecz natury nie da się oszukać. Po prostu tak jest. Pamiętajcie drogie Panie o tym niezależnie od wieku.

 

Nie powtarzajcie po sto razy

Z pewnością, gdy coś Ci nie pasuje, zdarzy Ci się wypominać i wracać do tematu. Jeżeli raz się wkurzyliśmy z jakiegoś powodu, nawet najbardziej drobiazgowego, lepiej nas nie prowokować. Podświadomie czujemy się szczęśliwsi, gdy wiemy, że nasze słowo się liczy. Poza tym raz słyszeliśmy i wystarczy. To nas niczego nie uczy, a tylko denerwuje. Często też zaczynamy traktować uwagi partnerki niepoważnie.

Jeżeli raz się wkurzyliśmy z jakiegoś powodu, nawet najbardziej drobiazgowego, lepiej nas nie prowokować. Podświadomie czujemy się szczęśliwsi, gdy wiemy, że nasze słowo się liczy. Ponadto, gdy zwracacie nam uwagę wciąż na to samo, zaczynamy traktować partnerkę niepoważnie. Lepiej postawić niepodważalny argument, w którym albo się zastosujemy, albo naprawdę będziemy żałować. Słowa lepiej dotrzymać niż stracić u nas respekt.

 

Mamy własny chaos w porządku

Nie sprzątajcie tam, gdzie sobie nie życzymy. Każdy z nas ma własny pokój lub przestrzeń. Z pewnością miejsce, do którego nawet nie powinnyście zaglądać. Przykładowo składzik, garaż. To nasz świat, nasze narzędzia, do których nie wolno absolutnie zaglądać. Bajzel w ciuchach pomimo tego, jak bardzo Was denerwuje, dla nas jest zakodowanym sposobem na odnajdywanie swoich rzeczy w bałaganie.

 

Nie narzucaj zapytania o drogę

Większość z nas chce udowodnić jak dobrze orientujemy się w terenie. Dlatego, jeżeli raz stwierdzimy, że nie damy rady, nie narzucajcie swoich racji, mówiąc o czasie, zabłądzeniu itd. Dla wielu z nas pytanie o drogę to przyznanie się do braku męskości. Podobno wiąże się to z naszą genetyką, gdy setki lat temu polowaliśmy, a pytając o drogę mogliśmy być wyrolowani.

 

Gdy się wkurzymy, nie przerywajcie

Każdy z nas musi się wykrzyczeć, a otworzyć się i powiedzieć co myślimy jest niezwykle trudne dla znacznej większości naszej płci. Dlatego, gdy już się nadrzemy, wyjdziemy trzaskając drzwiami, dopiero po powrocie na spokojnie zwróćcie swoją uwagę. To poprawi nastrój nawet związku.

 

Nie odmawiajcie niczego bez powodu

Każdy związek przechodzi kryzys, dlatego, gdy nawet nas nienawidzicie, pozwólcie się namówić na to, co proponujemy. Jeżeli nie chcecie zaproponujcie chociaż kompromis, bez rzucania przedmiotami w naszą stronę.

Gdy majsterkujemy coś dziwnego, wymyślimy własne urządzenie lub przyjdzie nam do głowy pomysł, którego nawet nie rozumiecie, postarajcie się być pod wrażeniem. Tak przy okazji nam nie zawsze smakuje Wasza potrawa, ale chwalimy, bo wiemy jak bardzo jest to dla Was ważne.

 

Mówcie miłe słowa

Pytając o to, co w nas najbardziej się Wam podoba, mamy na myśli oczywiście to jacy jesteśmy w środku, ale również na zewnątrz. Oczekujemy odpowiedzi dotyczącej naszej budowy ciała, rozmiaru przyjaciela, zdrowotności czy formy. Tego, za jakie zdolności doceniacie i co Was intryguje.

 

Wytykajcie błędy obiektywnie

Popierając, w czym jesteśmy dobrzy. Argument poparty innym argumentem, czyli stawianie poczynań i zachowań czarno na białym uświadamia nas następująco – rozumiem, czyli ogólnie jestem dobry w tym i tym ale oczekuje ode mnie abym sprawdził się w kwestii, o której mówi. – jasne są dla nas konkrety i nawet gdy się obrazimy, po jakimś czasie docenimy co usłyszeliśmy. Wkurza nas gdy macie rację, ale jeszcze bardziej, w chwili podania dobrych argumentów.

 

Prawcie komplementy wśród znajomych i rodziny

Wśród wyluzowanych znajomych możecie wspomnieć, że dajemy dobrze radę w sprawach intymnych, albo domowych obowiązkach. Gdy koleżanki narzekają na swoich, nie wstydźcie się pochwalić tego, w czym radzimy sobie niezwykle dobrze. I nie mam na myśli rekordu w piciu piwa, ale tym jak podchodzimy do dzieci, Was osobiście, napraw w mieszkaniu czy ogrodzie.

 

Bądźcie czułe gdy jesteście sami

Od czasu do czasu wyszeptanie na ucho czegoś miłego sprawia niezwykłe zamieszanie w naszych komórkach. Nie bójcie się dotknąć po kilku latach małżeństwa albo gdy sami nie okazujemy uczuć. Postarajcie się o romantyczny nastrój, my to również zauważymy. Nawet się odwdzięczymy.

Pomimo tego, jak małe wrażenie robi na nas komplement, w naszej podświadomości niezwykle nas motywuje podnosząc na duchu. Nie okazujemy wdzięczności za ciepłe słowa, ale jest to dla nas sygnał, w czym jesteśmy dobrzy i docenieni. Tak jak z małym chłopcem, któremu mówi się, że proca zrobiona z kawałka patyka jest najlepsza na świecie.

 

Dlaczego to tak działa?

Cieszymy się z tego, jak nas cenicie czy podziwiacie, ale nie róbcie tego zbyt często, bo dojdziemy do wniosku, iż coś nabroiłyście, albo jesteście w ciąży nie wiedząc jak nam o wszystkim powiedzieć.
Nasze rozumowanie jest proste i jeśli od czasu do czasu zwrócicie na nas uwagę, chociaż tak naprawdę nigdy tego nie robiliście, nie uznamy Was za szmaty czy laski bez szacunku do siebie. Przecież się kochamy, a to jest istotne również dla nas.

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.