Unsplash.com

Czym jest związek? Jak psychologia związku sprawdza się we wspólnym życiu? Jaki wpływ ma mężczyzna na udany związek? Co jest ważne w małżeństwie? Zachowania które niszczą związek? Jak stać się dla niej idealnym partnerem!

Relacja z kobietą, to nie tylko miłość i przytulenie się podczas wspólnego snu. Bycie w związku z kobietą, niesie za sobą wiele wyzwań. Zaczynają się one po kilku latach, gdy do związku wkrada się monotonia. Wtedy nie tylko kobieta jest odpowiedzialna za podtrzymanie ogniska domowego, ale także jej partner.

Poniższy tekst kieruję do mężczyzn. Opowiem w nim co robię, aby moja relacja z partnerką układała się jak najlepiej, nawet gdy życie zaskakuje nas wyzwaniami!

Bądź mężczyzną pełnym niespodzianek!

Facet, który potrafi zaskoczyć i zorganizować niespodziankę w tajemnicy, zdobędzie punkt w oczach większości kobiet. Bycie idealnym partnerem zobowiązuje do kreatywności.

Niewiele par lubi monotonię i spędzanie czasu w domu. Z własnego doświadczenia wiem, że dziewczyny uwielbiają niespodzianki i rozmaite pomysły, którymi zaskakuje partner.

Nawet jeśli kobiety lubią pewnych siebie mężczyzn, którzy są silni i czuć od nich więcej testosteronu niż u pozostałych panów, pragną też mieć w swoim partnerze przyjaciela, czyli osobę, która porozmawia, będzie szanował i rozumiał potrzeby ukochanej.

Facet lekarstwem na gorsze dni?

Idealny partner nawet podczas trudniejszych dni sprawia, że jest im lepiej, gdy zaparzy gorącej czekolady i postawi przy łóżku mówiąc ,,to dla ciebie, kochanie”, nie komentując nic więcej, tylko idąc robić swoje. Zwłaszcza w dniach, gdy partnerka miesiączkuje, nie powinniśmy o tym przypominać, a usiąść obok, wziąć za rękę i zapytać, czy dobrze się czuje, a gdy nawet na nas nakrzyczy, przytulić i nie robić niczego więcej.

Kobieta czuje oparcie w mężczyźnie, gdy partner ją słucha i dopytuje o miniony dzień, nawet gdy nie chce o tym mówić. Wtedy zauważa, że jesteśmy zainteresowani życiem ukochanej i tym co czuje, gdy nie ma nas przy niej. Zaangażowanie się w domowe obowiązki również jest ważne, ale wcale nie musimy gotować, ścieraniu kurzy czy podłóg. Wystarczy pomagać w zmywaniu naczyń, odkurzyć od czasu do czasu i pamiętać o wynoszeniu śmieci. Żaden porządny facet, nie chce, aby jego kobieta była jego sprzątaczką.

Czy mężczyzna powinien opowiadać o swoich zainteresowaniach?

Mężczyźni lubią opowiadać o swoich pasjach. Również mogę nawijać godzinami, nie tylko swojej dziewczynie. Kobiety wbrew pozorom są dobrymi słuchaczami i są w stanie poświęcić dla nas naprawdę dużo czasu.

Ostatecznie odradzałbym opowiadanie o mechanice, technice czy innych hobbystycznych zainteresowaniach, których nie zawsze rozumieją lub chcą o tym słuchać.

Lepiej się opowiada, gdy partnerka sama zacznie dopytywać. Idealny partner nie narzuca się z opowiadaniem tylko o sobie. Wtedy możemy się wypowiedzieć. To jest jedna z niewielu tajemnic, jakie lepiej, żeby kobieta sama odkrywała.

Jak o kobietę dbają idealni panowie?

Kobiety są szczęśliwe, gdy się nimi opiekujemy, rozsądnie podejmujemy decyzje, nie pakujemy się w kłopoty, znamy własną wartość (nie myląc z poczuciem wartości) i jesteśmy przyjacielscy. Kiedyś poradzono mi, abym zawsze odpowiadał tak/nie. Nigdy może/nie wiem/zobaczymy. Kobiety lubią w mężczyznach konkretne decyzje i stanowcze podejście.

Zazdrość nie jest pozytywną cechą, ale czasem kobiety lubią czuć, że ich facet nie chce stracić partnerki i widzi, że ma Ona powodzenie także u innych mężczyzn.

Nie oznacza to, aby był agresywny wobec niej czy ludzi, którzy się do niej zbliżą. Nie dobrze też świadczy o mężczyznach, gdy przeglądają telefon czy komputer partnerki. To świadczy o braku szacunku i zaufania, a przede wszystkim łamania zasad prywatności.

W jaki sposób idealny partner daje poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia?

Tak samo, jak szacunek, gdy jesteście sami ze sobą lub w towarzystwie innych osób. Dbanie o każdy szczegół, jak podanie ubrania przy wyjściu, pomoc w zasiedzeniu do stołu czy zapytania, czy czegoś potrzebuje. Kobieta czuje się wtedy zaopiekowana.

Kobiety są też świadome, że mężczyźni nie mają pamięci do ważnych dat. Nie musimy pamiętać o wszystkich, ale urodziny kobiety, Walentynkach (14 lutego) czy Dniu Kobiet (8 marca) są datami, które mają znaczenie.

Czego kobiety nie lubią w mężczyznach

Cechy, których powinieneś się wystrzegać!

Jeszcze gorsze jest bycie nadopiekuńczym. Kobiety też chcą mieć przestrzeń dla siebie i jak każdy z nas, nie lubią, gdy facet wyręcza we wszystkim. Wbrew pozorom nawet mężczyźni, którzy dbają o kobietę, powinni nie być zbyt idealni. Do nieodpowiednich cech u mężczyzn należy również lekceważące podejście do życia i partnerki, obojętność.

Jeśli chodzi o dobra materialne mężczyzny, nie są one kluczowe. Oczywiście są kobiety, które zwracają uwagę na to, jak ubiera się partner, co kupuje sobie i partnerce oraz ile są warte takie ,,prezenty”. Koniec końców w mężczyznach ważne jest też to, jak bardzo jest rodzinny, oddany i opiekuńczy, a także jak bardzo jest męski i ile daje od siebie dla związku od serca, niż z portfela.

Podatność na nałogi nie jest złą cechą!

Jeśli mężczyzna jest podatny na nałogi, to także jest złą cechą. W rozumieniu nałogów mam na myśli nie tylko papierosy i alkohol, ale również kawę, telefony, komputery, pornografię itd. Facet, który jest podatny, ale potrafi wyznaczyć granicę, jakiej nie może przekroczyć, jest według mnie lepszy. Uważam tak, ponieważ ten, który za bardzo odmawia sobie wszystkiego, ponieważ dużo bardziej może się wciągnąć w nałóg, gdy spróbuje go pierwszy raz.

Tajemniczy facet? Nie do końca!

Kobiety lubią tajemniczych mężczyzn, ale nie lubią, gdy mają przed nimi tajemnice. Gdy nie za wiele wiedzą o partnerze, mogą uwierzyć w każdą plotkę na nasz temat, dlatego, gdy już dłużej jesteśmy w związku, lepiej uświadamiać je o naszych poglądach i przeszłości, która miała na nas wpływ.

Chociaż nasze zainteresowanie powinno być odbierane jako komplement, nie zawsze musi tak być.

Wbrew pozorom, kobiety nie mają takich potrzeb seksualnych jak mężczyzna. Czasem chcą spędzić miły wieczór przy świecach czy w wannie wśród świec, bez przechodzenia do seksu.

Pantoflarz czy przyjaciel?

Wiele mówi się o ginącym gatunku prawdziwego mężczyzny, cóż… Rzeczywiście kobietom brakuje mężczyzn, którzy gdy wracają do domu, ociekają potem, testosteronem, tworzących wizerunek typowego drwala, który może nie zapanować nad sobą. Tylko ten typowy drwal, który konary pnia łamie na kolanie, a drzewo niesie na ramieniu, czasem powinien też na chwilę przypomnieć sobie o swojej kobiecie.

Bez znaczenia na Dzień Kobiet, Walentynki czy inne okazje, zwyczajnie pamiętam o Niej każdego dnia. Osobiście jestem zwolennikiem kwiatów i magicznych słów – dziękuję, że jesteś.

Bardzo dla mnie ważne jest, aby pomóc Jej w czynnościach, które wydają nam się mało męskie.

Nie wiem czy słyszeliście, ale wiele kobiet uważa, że mężczyzna w kuchni czy zmywający naczynia, wydaje się niezwykle seksowny. Może wydać się to śmieszne, ale gdy dziewczyna po pracy padła zmęczona do łóżka, pozmywałem podłogi. Pamiętałem, że było to dla niej ważne, nie zapomniała mi tego. Wtuliła mnie za wszystkie czasy, a to naprawdę miłe, gdy za coś co wydaje się dla nas błahostką, otrzymujemy coś tak ważnego. Dlatego pamiętaj, gdy dbasz, traktujesz jak przyjaciółkę i ukochaną, dajesz z siebie więcej, niż gdy uznasz, że dajesz wystarczająco dużo. Czasem proste czynności są ważniejsze.

Jeśli chcesz sprawdzić się w teście, przejdź do quizu!

Quiz: Sprawdź czy znasz dobrze kobiety!

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.