Kiedy najlepiej zacząć spełniać marzenia? Czy ze swoimi możliwościami możesz spełnić nierealne marzenia? Zobacz najbardziej nietypowy pomysł na biznes!

Jak spełniać nierealne marzenia!

Kiedy najlepiej zacząć spełniać marzenia? Czy ze swoimi możliwościami możesz spełnić nierealne marzenia? Zobacz najbardziej nietypowy pomysł na biznes!

Ciężko nam uwierzyć w siebie, zwłaszcza gdy było się ocenianym od najmłodszych lat. Dzisiaj chciałbym się skupić na tym, że w spełnianiu marzeń nie liczy się, co mówią ludzie, tylko ile mamy w sobie determinacji i ambicji, aby realizować swoje cele. W poniższym tekście pokażę coś, co sprawiło, że szczęka mi opadła, a oczy wyszły z orbit!

Nierealne marzenia, a wiara w siebie

Zanim opowiem o czymś, co mnie bardzo zszokowało, chciałbym powiedzieć o czymś bardzo ważnym. Znaczna większość z nas od najmłodszych lat jest trzymana pod kloszem lub w inny sposób chroniona przed światem poza rodzinnym gronem. Zdarza się tak, że dorośli mogą skrytykować wygląd dziecka (w moim przypadku ciocie, wujkowie i obcy ludzie nie kryli się z ocenianiem mojej budowy ciała). Gdy dorośniemy, okazuje się, że rówieśnicy są bardziej utalentowani, lubiani i po prostu „fajniejsi”. Do tego dochodzą oceny w szkole, porównywanie się z kolegami i koleżankami, a następnie trudności w pracy na etacie. Pracodawca celowo nas traktuje w taki sposób, aby zaniżyć naszą wartość, a brak czasu dla siebie, wbija nas w stany depresji. Te wszystkie doświadczenia przekonują nas do przekonania o naszej beznadziejności. Okazuje się, że prawda jest zupełnie inna!

Od czego zacząć?

W książce ,,Przygotuj się na Start” skupiłem się na wyjaśnieniu na swoim przykładzie oraz zaproszonych gości, że pomimo ocen ludzi w latach młodości, różnych kompleksów i przykrości, jesteśmy w stanie więcej, niż może się wydawać. Po 20 latach życia wydaje się niemożliwym uwierzyć, że jest się czegoś wart, gdy przyzwyczaimy się do tego, że „wszyscy” uważają nas za beznadziejny przypadek. Jeśli masz jakieś marzenie, cel lub pomysł, zacznij od ustalenia planu i od razu przejdź do realizacji. Gdy postawiłem sobie za cel stworzenie profesjonalnego bloga, po prostu napisałem plan, przygotowałem potrzebne materiały i od razu zainwestowałem, więc nie było odwrotu. Teraz dzięki temu mnie czytasz, co było jednym z moich marzeń.

Nierealne marzenia

Czasem wydaje nam się, że nie będziemy pilotem samolotu, nigdy nie skoczymy ze spadochronem, ani nie postawimy domu. Bywa tak, że nie będziemy w stanie otworzyć firmy lub wykonać coś, czego nikt inny się nie podjął. Bzdura, o jakiej świat nie słyszał! Od połowy swojej książki, opowiadam o tym, jak swoje pozytywne i negatywne cechy, wykorzystywać w spełnianiu marzeń. Poświęcam też kilka stron na zawody i pasje, które nie przyszłyby nam do głowy. Jeśli temat Cię interesuje, odsyłam do książki. Tymczasem chciałbym wspomnieć o czymś podobnym, czego nie ma w książce ,,Przygotuj się na Start”, a mianowicie graniu na niestandardowych instrumentach!

Na blogu MaciejWojtas.pl przeczytałem o tym, jak założyć artystyczną szkołę, której jeszcze nie było! Poza tym bardzo polecam blog Maćka, ponieważ dodaje dużo otuchy, wiary w siebie i motywuje do podejmowania się biznesowych wyzwań. Wracając do tematu, w wywiadzie Macieja poznajemy muzyka (Joszko Broda), który opowiedział o tym, jak założył szkołę uczącą wykonywać instrumenty z darów natury i na nich grać! Uczniowie uczą się grania na liściu, trzcinie, pozostałościach po sianokosach (zw. słomkami). Szkoła jest niestandardowa, ale ciekawi, rozwija kreatywność i udowadnia, że każdy może stać się wspaniałym muzykiem. Zachęcam do obejrzenia filmu na YouTube.

,,Joszko Broda. Czy liść słomka i trzcina to instrument ” 2017 YouTube

Czy masz szansę spełnić nierealne marzenie?

Jasne, że tak! Zacznij już dzisiaj od przygotowania miejsca, zebrania materiałów i o ile starczy czasu, rozpoczęcie realizacji pomysłu. Dokumentuj na zdjęciach pierwsze próby, porażki i sukcesy. Nie zapominaj o determinacji i ambicji, bez której realizacja marzeń nie będzie możliwa. Jeśli chcesz więcej przeczytać na temat spełniania marzeń i pokonywaniu swoich słabości, zapraszam do książki ,,Przygotuj się na Start” oraz zapoznania się z ,,Atlasem Marzeń„. Nie brakuje w niej wyjaśnień, przykładów oraz wywiadów, dzięki którym łatwiej zrozumieć, jak działa dążenie do wyznaczonych celów.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Majko Soczko
Majko Soczko
17 września 2019 10:17

Ale talent ja nie mogę!

Shopping Cart
2
0
Would love your thoughts, please comment.x