Unsplash.com

Dlaczego warto zaangażować się w związek? Jaką miłość jest w stanie zaoferować Ci Kobieta i czego możesz się nauczyć decydując się na ten krok? Odpowiedzmy sobie na pytanie — po co mi dziewczyna czyli jakie korzyści niesie za sobą związek!

Wiele lat temu kumpel powiedział mi, że z dziewczyną jest inaczej. Trudno to opisać słowami, ale to uczucie porównać można do pewnego wypełnienia życia. Mając partnerkę u swojego boku wszystko wydaje się inne. Właśnie o to, co może nam zaoferować Kobieta, jakie wartości w nas pobudzają i kiedy ją docenisz, przeczytasz poniżej.

 

Kiedy zaangażowanie działa?

Ogólnie rzecz biorąc nie jest tak, że poniższe zmiany zaczynają działać od razu. Często nie muszą sprawdzać się wszystkie z kilku powodów. Trafiamy na nieodpowiednie Kobiety. Niedojrzałe, zdemoralizowane, niewychowane, nieułożone, głupie lub mające wygórowane potrzeby i wymagania.

 

Idealna para to taka, w której Ona stawia Twoje życie ponad swoim
A Ty jesteśmy gotowi oddać swoje w zamian za to co ona oferuje dla Ciebie

– Patryk Tarachoń

 

Idealną dziewczyną w mojej opinii jest ta, która ma ułożone w głowie. Wie co jest dobre, a co złe ale nie do przesady. Potrafi rozróżnić, kiedy należy pozwolić nam wyjść i zaufać, a kiedy zadbać, abyśmy nie opuszczali domu. Taka, dla której można powiedzieć o wszystkim i wiedzieć o lojalności. Umiejąca trzymać na dystans Twoich kolegów oraz słuchająca tylko właściwych koleżanek.

Przechodząc do sedna sprawy. Co jest w stanie zaoferować Ci Kobieta, abyś wiedział, że związek jest w stanie sprawić Twoje życie ciekawszym? Jak wpływają na nas mężczyzn Kobiety?

 

Podchodzimy inaczej do spraw męstwa

Jeszcze nigdy nie zwróciłem uwagi, aby było inaczej. Zwykle ci, co najbardziej się bujają i podskakują na osiedlu w celu dowartościowania się, zmieniają swój sposób bycia. Zamiast imponować kumplom „co to nie oni” starają się wykazywać przed partnerką.

 

Przy prawdziwej Królowej wszystkie bitwy stają się łatwiejsze
A powrót do królestwa zajmuje dużo więcej czasu

– Patryk Tarachoń

 

Dla mnie osobiście pierwsze związki były trudniejsze ponieważ obawiałem się, czy właśnie sprostam oczekiwaniom dziewczyn odnośnie do mojego podejścia.

 

Stajemy się bardziej ambitni

Z pewnością chcemy się wykazać. Udowodnić swoje umiejętności. Znaleźć stałą pracę, a nawet bardziej starać się w szkole czy na szkoleniach. Nie chcemy być głupsi, podświadomie rywalizując o pozycję w związku. Aby nie okazało się, że Ona jest od nas mądrzejsza czy lepiej wykształcona. Wtedy nas to naprawdę boli. Żyjemy z dnia na dzień, mamy swoje plany, lecz nie realizujemy ich z takim nastawieniem do życia.

 

Podejmujemy więcej właściwych decyzji

Często zanim wejdziemy w związek do wszystkiego podchodzimy z większym luzem. Nie martwimy się o konsekwencje i bardziej nas kręci nasze życie wokół zabawy i rozrywki. Nawet do prostych zadań podchodzimy dojrzalej. Czy to zakup czegoś nowego, czy wybór celu w życiu traktujemy dużo bardziej poważnie.

 

Nie marnujemy cennego czasu jak kiedyś

W wielu przypadkach szukamy pomysłów na wspólne spędzanie czasu z naszą drugą połówką oraz naszymi znajomymi. W grupie bardziej się otwieramy, aby nasza laleczka odczuła jak wszyscy przy nas czują się w porządku. Chętniej wchodzimy też w relacje z innymi osobami. W międzyczasie realizujemy plany i pomysły, aby zwłaszcza na początku relacji wspólne chwile upływały w sympatycznej i wesołej atmosferze.

 

Staramy się być bardziej oszczędni

Dziewczyna, chcąc nie chcąc kosztuje. Nawet jeżeli sama za siebie płaci w miejscach publicznych, dokłada się do rachunków i nie oczekuje żadnych prezentów, nie da się nie wydać na Nią ani złotówki. Czasem lubimy poczuć dobrze wydane pieniądze. Tak jest, gdy zakupimy jakiś prezent czy postawimy tradycyjnego loda.

 

W prawdziwej miłości czas nie gra roli
Próbuje dogonić przez co tak szybko mijają lata

– Patryk Tarachoń

 

Dlatego też wolimy mieć przy sobie pieniądze, aby nie spotkały nas sytuacje, aby Ona za nas płaciła czy abyśmy nie mieli za co Jej rozpieścić.

 

Łatwiej nam pokonać wyzwania

Problemy, które byłyby zwykle trudniejsze do pokonania czy wymagające większego nakładu pracy, stają się dla nas prostsze i łatwiejsze do zrealizowania. Pamiętam wiele sytuacji, gdy kumple, którzy byli singlami w razie problemu woleli spotkać się i napić, a teraz wolą szybciej mieć kłopoty z głowy i wrócić do kochających dziewczyn.

 

Porzucamy używki

Prawdziwy mężczyzna wypije piwko czy walnie kielicha z przyjacielem raz na jakiś czas. O dziwo rzucają palenie, aby nie śmierdzieć przy swojej Damie. Bardzo często nie chcą być partnerem-ćpunem, więc zostawiają za sobą pewne rozdziały. Często w obawie przed zostaniem znów samemu czy konsekwencjach, jakie pojawiłyby się, gdyby poznała tajemnice chłopaka.

 

Czujemy się spokojniejsi

Zaczynamy powoli panować nad sobą. Ogarniać swoje zachowanie i pojmować, że one nie wszystko do końca rozumieją. Nasze wybory i reakcje na różne sytuacje. Dlatego opanowujemy złości i frustracje. Staramy się wyjaśniać lub przemilczeć. Uczymy nie mówić wszystkiego i odkrywamy co jest dobre, a co złe.

 

Inaczej podchodzimy do seksu

Gdy wchodzimy w stały związek, dużo rzadziej oglądamy się za innymi dziewczynami. Zaczynamy w sferach intymnych dbać bardziej o rozkosz ukochanej niż swój. Bardziej nam zależy na jej opinii i szukamy różnych sposobów, aby było lepiej obojgu. Dużo więcej ofiarowujemy zaangażowanie i staramy się zbliżyć. Często po raz pierwszy czujemy, o co w tym wszystkim chodzi, pojmując czym naprawdę jest ten rodzaj miłości.

 

Stajemy się lepsi

Zaczynamy starać się nie stracić zaufania, budować go na nowo i poznawać swoje wady. Opanowywać to, co jest w nas złe i eksponować wszystko, co jest dobre. Bardziej dbamy o siebie, powstrzymujemy się od komentarzy, chętniej wysłuchujemy i staramy się być oparciem. Bardziej obawiamy się stawianych kroków, ale dzięki temu lepiej wybieramy możliwości wyboru.

 

Czy u wszystkich jest tak samo?

Nie wszyscy jednak tak reagują i czerpią ten pozytywny wpływ Kobiety na swoje życie. Ignoranci czy po prostu debile? Nie mam pojęcia. Czasem są tacy co myślą tylko o swojej wygodzie i nie boli ich jakie wnioski wyciągną ich dziewczyny.

 

Miłość wynagradza wszystko co pozostawiamy za sobą
Właśnie dlatego jest to tak piękne i niepowtarzalne uczucie

– Patryk Tarachoń

 

Piją, nie zwracają uwagi na swoje zachowanie i są po prostu pozerami w swoich dziedzinach wynikającego z poczucia wygody i własnego narcyzmu. Na szczęście ta lepsza część właśnie tak odczuwa wejście w odpowiedzialny i stały związek, szanują miłość i wierność swoich dziewczyn i są szczęśliwi w porównaniu do tych wyżej.

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.