Unsplash.com

Jak się zmienia mężczyzna, gdy się zakochuje

Dlaczego warto zaangażować się w związek? Odpowiedzmy sobie na pytanie — po co mi dziewczyna czyli jakie korzyści niesie za sobą związek!

Wiele lat temu kumpel powiedział mi, że z dziewczyną jest inaczej. Trudno to opisać słowami, ale to uczucie porównać można do pewnego wypełnienia życia. Mając partnerkę u swojego boku wszystko wydaje się inne. Właśnie o to, co może nam zaoferować Kobieta, jakie wartości w nas pobudzają i kiedy ją docenisz, przeczytasz poniżej.

Kiedy zaangażowanie działa?

Ogólnie rzecz biorąc nie jest tak, że poniższe zmiany zaczynają działać od razu. Często nie muszą sprawdzać się wszystkie z kilku powodów. Trafiamy na nieodpowiednie Kobiety. Niedojrzałe, zdemoralizowane, niewychowane, nieułożone, głupie lub mające wygórowane potrzeby i wymagania.

Idealną dziewczyną w mojej opinii jest ta, która ma ułożone w głowie. Wie co jest dobre, a co złe ale nie do przesady. Potrafi rozróżnić, kiedy należy pozwolić nam wyjść i zaufać, a kiedy zadbać, abyśmy nie opuszczali domu. Taka, dla której można powiedzieć o wszystkim i wiedzieć o lojalności. Umiejąca trzymać na dystans Twoich kolegów oraz słuchająca tylko właściwych koleżanek.

Przechodząc do sedna sprawy. Co jest w stanie zaoferować Ci Kobieta, abyś wiedział, że związek jest w stanie sprawić Twoje życie ciekawszym? Jak wpływają na nas mężczyzn Kobiety?

Podchodzimy inaczej do spraw męstwa

Jeszcze nigdy nie zwróciłem uwagi, aby było inaczej. Zwykle ci, co najbardziej się bujają i podskakują na osiedlu w celu dowartościowania się, zmieniają swój sposób bycia. Zamiast imponować kumplom „co to nie oni” starają się wykazywać przed partnerką.

Dla mnie osobiście pierwsze związki były trudniejsze ponieważ obawiałem się, czy właśnie sprostam oczekiwaniom dziewczyn odnośnie do mojego podejścia.

Sprawdź infografikę, którą dla Ciebie przygotowałem

Stajemy się bardziej ambitni

Z pewnością chcemy się wykazać. Udowodnić swoje umiejętności. Znaleźć stałą pracę, a nawet bardziej starać się w szkole czy na szkoleniach. Nie chcemy być głupsi, podświadomie rywalizując o pozycję w związku. Aby nie okazało się, że Ona jest od nas mądrzejsza czy lepiej wykształcona. Wtedy nas to naprawdę boli. Żyjemy z dnia na dzień, mamy swoje plany, lecz nie realizujemy ich z takim nastawieniem do życia.

Często zanim wejdziemy w związek do wszystkiego podchodzimy z większym luzem. Nie martwimy się o konsekwencje i bardziej nas kręci nasze życie wokół zabawy i rozrywki. Nawet do prostych zadań podchodzimy dojrzalej. Czy to zakup czegoś nowego, czy wybór celu w życiu traktujemy dużo bardziej poważnie.

Nie marnujemy cennego czasu jak kiedyś

W wielu przypadkach szukamy pomysłów na wspólne spędzanie czasu z naszą drugą połówką oraz naszymi znajomymi. W grupie bardziej się otwieramy, aby nasza laleczka odczuła jak wszyscy przy nas czują się w porządku. Chętniej wchodzimy też w relacje z innymi osobami. W międzyczasie realizujemy plany i pomysły, aby zwłaszcza na początku relacji wspólne chwile upływały w sympatycznej i wesołej atmosferze.

Staramy się być bardziej oszczędni

Dziewczyna, chcąc nie chcąc kosztuje. Nawet jeżeli sama za siebie płaci w miejscach publicznych, dokłada się do rachunków i nie oczekuje żadnych prezentów, nie da się nie wydać na Nią ani złotówki. Czasem lubimy poczuć dobrze wydane pieniądze. Tak jest, gdy zakupimy jakiś prezent czy postawimy tradycyjnego loda.

Dlatego też wolimy mieć przy sobie pieniądze, aby nie spotkały nas sytuacje, aby Ona za nas płaciła czy abyśmy nie mieli za co Jej rozpieścić.

Łatwiej nam pokonać wyzwania

Problemy, które byłyby zwykle trudniejsze do pokonania czy wymagające większego nakładu pracy, stają się dla nas prostsze i łatwiejsze do zrealizowania. Pamiętam wiele sytuacji, gdy kumple, którzy byli singlami w razie problemu woleli spotkać się i napić, a teraz wolą szybciej mieć kłopoty z głowy i wrócić do kochających dziewczyn.

Porzucamy używki

Prawdziwy mężczyzna wypije piwko czy walnie kielicha z przyjacielem raz na jakiś czas. O dziwo rzucają palenie, aby nie śmierdzieć przy swojej Damie. Bardzo często nie chcą być partnerem-ćpunem, więc zostawiają za sobą pewne rozdziały. Często w obawie przed zostaniem znów samemu czy konsekwencjach, jakie pojawiłyby się, gdyby poznała tajemnice chłopaka.

Czujemy się spokojniejsi

Zaczynamy powoli panować nad sobą. Ogarniać swoje zachowanie i pojmować, że one nie wszystko do końca rozumieją. Nasze wybory i reakcje na różne sytuacje. Dlatego opanowujemy złości i frustracje. Staramy się wyjaśniać lub przemilczeć. Uczymy nie mówić wszystkiego i odkrywamy co jest dobre, a co złe.

Inaczej podchodzimy do seksu

Gdy wchodzimy w stały związek, dużo rzadziej oglądamy się za innymi dziewczynami. Zaczynamy w sferach intymnych dbać bardziej o rozkosz ukochanej niż swój. Bardziej nam zależy na jej opinii i szukamy różnych sposobów, aby było lepiej obojgu. Dużo więcej ofiarowujemy zaangażowanie i staramy się zbliżyć. Często po raz pierwszy czujemy, o co w tym wszystkim chodzi, pojmując czym naprawdę jest ten rodzaj miłości.

Stajemy się lepsi

Zaczynamy starać się nie stracić zaufania, budować go na nowo i poznawać swoje wady. Opanowywać to, co jest w nas złe i eksponować wszystko, co jest dobre. Bardziej dbamy o siebie, powstrzymujemy się od komentarzy, chętniej wysłuchujemy i staramy się być oparciem. Bardziej obawiamy się stawianych kroków, ale dzięki temu lepiej wybieramy możliwości wyboru.

Czy u wszystkich jest tak samo?

Nie wszyscy jednak tak reagują i czerpią ten pozytywny wpływ Kobiety na swoje życie. Ignoranci czy po prostu debile? Nie mam pojęcia. Czasem są tacy co myślą tylko o swojej wygodzie i nie boli ich jakie wnioski wyciągną ich dziewczyny.

Piją, nie zwracają uwagi na swoje zachowanie i są po prostu pozerami w swoich dziedzinach wynikającego z poczucia wygody i własnego narcyzmu. Na szczęście ta lepsza część właśnie tak odczuwa wejście w odpowiedzialny i stały związek, szanują miłość i wierność swoich dziewczyn i są szczęśliwi w porównaniu do tych wyżej.

Masz własne spostrzeżenia? 🙂 Podziel się nimi w dyskusji poniżej.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrek
12 listopada 2017 20:47

Piszesz, że dziewczyna kosztuje 😉
Jeśli bierzesz odpowiedzialność za część czyjegoś życia, tak musi być. Nie ma nic za darmo. Intrygujące podejście do zagadnienia.

Anonimowy
Anonimowy
7 listopada 2017 20:27

Bardzo dobry tekst 🙂 Jako Kobieta całkowicie się z Tobą zgadzam. Tylko te korzyści wypływają ze związku, który jest prawdziwy, pozytywny i dbają o niego obie strony.

Anonimowy
Anonimowy
6 listopada 2017 15:19

Jako matka i oczywiście zona zgadzam się ze wszystkim. Mocny tekst

Shopping Cart
6
0
Would love your thoughts, please comment.x