Czy realizowanie swoich pasji jest drogie? Jak można pokazywać swoje zainteresowania szerszemu gronu? W jaki sposób można skutecznie rozwijać swoje pasje!

Jak rozwijać swoje pasje [PRZYKŁADY]

Czy realizowanie swoich pasji jest drogie? Jak można pokazywać swoje zainteresowania szerszemu gronu? W jaki sposób można skutecznie rozwijać swoje pasje!

Ubiegły (2019) rok, był przepełniony współpracami i różnymi projektami. Spełniając swoje marzenia, dzieliłem się z Wami szczęściem, które mnie wtedy przepełniało. Jak rozwijać swoje pasje skutecznie i szybko? Dziś chciałbym pokazać, jak swoje marzenia spełniają inne osoby, które z przyjemnością Wam polecam!

Jak spełniać marzenia?

W książce ,,Przygotuj się na Start” zachęcam, aby postawić na determinację, poświęcać wolny czas swojemu zainteresowaniu i nie bać się pokazać go światu! W tym jednym zdaniu jest wszystko, co chcę Ci przekazać. Moim zdaniem właśnie te 3 metody, charakteryzują każdego, kto rozwija swoje pasje. Chociaż w tych kilku zdaniach wydaje się to banalnie proste, wcale takie nie jest. Nie zawsze regularność i determinacja przychodzą nam łatwo.

Dlatego na początku najlepiej skupić się na 2-3 dniach w tygodniu, aby chociaż po 1 h. posiedzieć nad czymś, czym chcielibyśmy się zajmować. Organizacja odpowiedniego miejsca, poinformowanie domowników o swoich planach i prośba o wsparcie i zrozumienie, to całkiem dobry początek. Po kilku miesiącach, gdy mamy już pierwsze efekty włożonej pracy, nadchodzi czas, gdy należy rozwijać swoje pasje. Tylko w jaki sposób można tego dokonać?

W jaki sposób można rozwijać swoje pasje?

Każdy, kto się czymś pasjonuje, wie jak dużo zaangażowania, należy czasem włożyć w swoją pracę. W tym czasie warto dużo czytać oraz inspirować się od innych pasjonatów tej samej branży albo nawet pokrewnej. Uczenie się na przykładzie podobnych osób do nas, jest jednym z lepszych rozwiązań, a w najczęściej takie podejście nie wymaga żadnego wykładu finansowego. Ewentualnie ponosimy koszta za kursy, ale w wielu przypadkach i tak kosztują nas jedynie materiały, jak również czas.

Po kilku miesiącach, gdy widać efekty naszej pracy, warto pokazać swoim bliskim, rodzinie, przyjaciołom, znajomym. Dzięki temu możesz poznać ich zdanie na ten temat. To jeszcze dobry moment, aby dopracować włożoną pracę, którą z czasem można pokazać światu. W tej kwestii polecam własną stronę internetową z blogiem.

Jak rozwijać swoją pasje poprzez stronę WWW?

Opisywanie swoich postępów, dzielenie się efektami i portfolio, jest świetnym rozwiązaniem z kilku powodów. Po pierwsze odbiorcy mają szansę przedstawić nam swoje uwagi. Gdy strona ruszy, a my zdobędziemy zainteresowanie (na początku niewielkie), będziemy bardziej zdeterminowani oraz zmotywowani rozwijać się dalej. Po trzecie możemy zdobyć klientów, tudzież nowe znajomości, co jest ogromnym docenieniem naszego zainteresowania. Kto podjął się takiego ryzyka i odważył zaprezentować swoje pasje światu?

NeoWymiar.pl

Paulina chciała jeszcze bardziej rozwijać się w fotografii. Postanowiła relacjonować chrzty, komunie święte oraz inne wydarzenia. Reaktywacja bloga była jednym z kroków, aby spełnić swoje marzenie o wykonywaniu zdjęć. Dzieli się zrealizowanymi zleceniami, która jest jedną z pasji, o których autorka pisze na swoim blogu. Możemy ją również poznać jako miłośniczkę książek i różnych akcji czytelniczych.

Rozbria.pl

Bartek fascynuje się historią, odkąd go poznałem. Pisanie o różnych ciekawostkach, przygotowywanie podsumowań historycznych czy zwyczajne dzielenie się różnymi wnioskami z otaczającej codzienności, jest czymś, co daje uśmiech jemu oraz zebranej społeczności wiernych czytelników. Dzięki blogowi Bartek może rozwijać swoje historyczne zainteresowania oraz poznawać osoby, które również interesują się historią.

JasminenGirl.pl

Justyna założyła blog, aby pokazywać pozytywne strony życia. Jej blog motywacyjny porusza również sferę lifestyle oraz związków. Pokazuje, że niemożliwe staje się możliwe, a przy tym rozwija swój warsztat pisarski. Widać, że nie ma czego się bać i warto dążyć po swoje marzenia.

Improbite.pl

Poznałem się z Karolem na Twitterze. Bardzo się ucieszyłem, gdy napisał o mnie ,,ma całkiem spoko bloga, który trochę popchnął mnie do tego bym i sam wrócił do swojego, a na 2020 mam całkiem fajne pomysły, bo będzie więcej ciekawych rzeczy na studiach”. Podjęliśmy się współpracy, w wyniku której również może wyrażać siebie, swoje przemyślenia i wnioski na interesujące go tematy. Właśnie to jest jednym z największych zalet blogowania.

GalaktykaMuzykiBlog.blogspot.com

Aleksander uwielbia muzykę. Interesuje się ciekawostkami na temat artystów i wydawanych przez nich albumów. Dzielenie się nowinkami z tej dziedziny, sprawia mu ogromną radość. Nic dziwnego, że strona internetowa, stała się czymś, czemu oddaje się w pełni i zaraża innych miłością do muzycznych nowości.

Sprawdź infografikę, którą dla Ciebie przygotowałem

🏞 Masz coś swojego? Wiesz… Coś takiego, co sprawia, że gdy wracasz do domu, to czujesz dumę ze swojego zajęcia? 🟢 🤸…

Opublikowany przez Patryka Tarachonia Niedziela, 29 sierpnia 2021

Ile kosztują pasje?

Ponoszenie kosztów w ramach swoich pasji, są zależne od tego, co robimy. Na pewno zaczynamy od nisko kosztowych materiałów czy sprzętu. Założenie własnej strony internetowej, również kosztuje w zależności od tego, czy chcemy zrobić stronę samodzielnie, czy komuś zlecić. W przypadku drugiej opcji, wyceniając stronę WWW (nawet w celu założenia bloga), zależy od opcji, które ma posiadać witryna. Jestem autorem wymienionych powyżej stron WWW. Nie skromnie się pochwalę, że każdemu z powyższej listy, pomagałem skończyć ich stronę lub realizowałem od początku do samego końca. Dla niektórych wystarczyło zrealizować logo i poprawić wygląd, innym wszystko skonfigurować od podstaw, poprawić SEO (pozycjonowanie w wyszukiwarce) lub przeszkolić.

Jak jeszcze można spełniać swoje marzenia?

Oczywiście możesz dzielić się swoimi pasjami w portalach społecznościowych, na forach internetowych czy wystawiając swoją sztukę na rynku, targach czy bazarach. Możesz zorganizować własną wystawę albo wziąć udział w konkursie. Takie rozwiązania również są formą wyrażania siebie oraz swoich zainteresowań. Jeśli masz w tej kwestii jakieś pytania lub sugestie, pozostaw komentarz! Na pewno na niego odpowiem.

Gdy mamy do wykonania jakieś zadanie, niebędące naszym hobby, najczęściej nie mamy zapału. W dorosłym życiu to mały problem, przy ilości reszty kłopotów i zmartwień. Po prostu trzeba coś zrobić i się robi. W przypadku obowiązków wykonujemy działania, bo to my jesteśmy dorośli i niestety musimy już być odpowiedzialni za powierzone zadania, nikt za nas niczego nie zrobi. Jak się jednak zmusić, gdy nawet takie podejście nie działa?

Brak ambicji jest lenistwem?

Niektóre zagadnienia, zajęcia i obowiązki nas nie interesują, więc szukamy jak wymigać się z ich wykonania. Z czasem dotarło do mnie, jak dużo pomysłów może jeszcze przyjść do głowy, gdy nie pozwalamy sobie na lenistwo. Zwróć uwagę, że pomimo iż nie wszyscy ludzie są tacy sami, to większość nie lubi zmuszać się do wykonywania niektórych czynności. Zadam więc pytanie: skoro nie potrafimy przyłożyć się do obowiązków, którym musimy podołać, jak niby mielibyśmy znaleźć motywację, aby zająć się czymś, co uzupełniłoby nasz dzień, dodało barw życiu?

Przecież tym są hobby, pasje, zainteresowania. Dodają naszemu życiu barw. Kilka lat temu zajmowałem się pisaniem muzyki i tworzeniem utworów. Dzieliłem się tym w sieci i chociaż przestałem, wiem, że spróbowałem i pamiętam ten czas jako najpiękniejszy, ponieważ wtedy oddawałem się czemuś, co mnie uszczęśliwiało.

Najważniejsze w ruszeniu z miejsca

Obowiązkami możemy się z kimś zamienić. Skoro przykładowo nie lubicie odkurzać, a ktoś zmywać to sprawa rozwiązuje się sama. Moim zdaniem, jeżeli coś nas nie interesuje, nie jest to naszą pasją, ale zastanawia mnie, jak można kochać coś robić i nie czuć do tego pociągu. Zwyczajnie nie rozumiem leniwych ludzi. Nie rozumiem, do czego chcą dojść w życiu siedząc i patrząc w sufit. Czy jesteśmy dorośli, czy dziećmi, motywacja do działania jest najważniejsza, a jeżeli jest w nas ambicja, to jedyną trudnością może być jedynie pierwszy krok, aby cokolwiek zrobić?

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Iwona
Iwona
9 maja 2023 06:29

Super!

Marta
12 lipca 2020 11:06

Jeśli coś jest nasza prawdziwa pasja to zrobimy wszystko by ją realizować, bez względu na okolicznosci

pojedztam.pl
8 marca 2020 19:39

To prawda, motywacja, determinacja i wsparcie najbliższych w każdym wieku to podstawy do tego, by zacząć działać, nawet wtedy, jeśli od razu nie widać zatrważających rezultatów.

Shopping Cart
5
0
Would love your thoughts, please comment.x