Unsplash.com

Rozmowy o sprawach intymnych

Jak rozmawiać o seksie? Komu możemy się zwierzać ze spraw intymnych? Skąd czerpać informacje odnośnie seksualności? Porozmawiajmy o pełnowartościowym związku wśród zaufanych ludzi!

W dyskusjach o sprawach intymnych,z przyjaciółmi, jesteśmy coraz bardziej otwarci. Często wielu z nas, nawet nie zastanawia się nad tym, co i komu chce powiedzieć. Po spotkaniu dociera do nas co wyjawiliśmy, zastanawiając się, czy przypadkiem nie przesunęliśmy granicy. Zastanówmy się zatem czy poruszanie tematów intymnych, prywatnych jest na miejscu, kiedy nie powinniśmy tego robić oraz dlaczego może nam to pomóc?

Jaki jest pełnowartościowy związek

W okrojonym skrócie, związek jest połączeniem osób, które nie potrafią bez siebie żyć, lubią swoje towarzystwo i potrzebują spędzać ze sobą czas, niż z innymi osobami. W związku darzymy kogoś uczuciem, które trudno wyjaśnić, a przy tym czujemy się za kogoś odpowiedzialni i bezpieczni. Wzajemnie sobie doradzamy, przyjaźnimy się i załatwiamy wspólnie sprawy. Seks w takim związku jest dodatkiem. Zakochani działają jak jeden mechanizm.

Pomimo samowystarczalności takiego związku, jedno, jak i drugie potrzebuje wyjść do kogoś innego, aby czasem spotkać się i wyżalić odnośnie do tego, czym druga połówka sprawiła przykrość lub zdenerwowała. Taka rozmowa czasem pomaga, chociaż najczęściej i tak zakochani załatwiają sprawy między sobą. Gdy jesteśmy w związku z prawdziwego zdarzenia, moim zdaniem ludzie stają się obcy, nawet najbliżsi przyjaciele. Temat zaufania mocno się dzieli, a my sami otwieramy się, gdy naprawdę kogoś uważamy za przyjaciela z pierwszej ręki.

Dowiedz się więcej z książki „Zdobywcy Serc”, w której znajdziesz odpowiedź na to i pozostałe kwestie dotyczące relacji damsko-męskich.

O czym nie należy rozmawiać?

W przypadku dyskusji na tematy seksualne, moim zdaniem jest to indywidualne w zależności od osób, z którymi rozmawiamy i ich światopoglądu. Oczywiście całkowicie normalne, dopóty nie zdradzamy tych najbardziej pikantnych szczegółów lub nie poruszamy tematów, o których ukochana osoba nie życzyłaby sobie, abyśmy rozmawiali.

Jedna osoba może być całkowicie zamknięta i uważać takie rozmowy za niepoprawne, a przede wszystkim zbyt prywatne, aby ktokolwiek o tym słyszał, przy czym drudzy mogą borykać się z nieporozumieniami w związku lub oczekiwać wobec partnera czegoś, co niekoniecznie ukochana osoba rozumie.

W zależności od tego, jacy jesteśmy oraz w jakiej sytuacji

się znajdujemy, wiele czynników wpływa na potrzebę rozmowy. Idąc tym tropem, sugerowałbym pomyśleć bardziej o sobie samym. Potrzebujemy o czymś z kimś porozmawiać czy lepiej uniknąć tej rozmowy, skoro mamy odczuwać z tego powodu poczucie winy?

Ponadto każdy z nas przechodzi przez podobne sytuacje lub ma za sobą podobne doświadczenia, a także obserwuje świat i wyciąga wnioski.

Dlatego podzielenie się swoim problemem, nie tylko pozwala wyrazić swoje emocje, ale także wpływa na nasze samopoczucie. Przy okazji wiele możemy się nauczyć, a szczerze mówiąc moim zdaniem lepiej, abyśmy dowiadywali się o sposobach antykoncepcji czy pozycji seksualnych od osób w bliskim otoczeniu, niż z internetu. Chociaż tutaj się zatrzymam, bo jest jedna osoba, której w 100% ufam, a jest z internetu. Jeżeli jeszcze nie znacie, Wasz błąd.

,,Jak rozmawiać o seksie” odc. 11, Pink Candy 2016

Sprawdź infografikę, którą dla Ciebie przygotowałem

Dzielenie się sprawami intymnymi ze znajomymi?

Wracając do tematu, wygadanie się osobie, z którą widzimy się raz na jakiś czasy, tudzież przyjacielowi, który rozumie i jest na tyle obiektywnym, aby nas właściwie skrytykować tudzież doradzić, jest niezwykle pomocne i
sprawia ogromną ulgę.

Sprawy intymne w rozumieniu sfery uczuciowej, są bardzo prywatne i wśród wielu osób traktowane jako temat tabu. Pomimo wszystkiego zachęcam przemyśleć co komu chcemy powiedzieć i dlaczego.

Być może Wasza ukochana osoba spotyka się z tymi samymi osobami? Jak będzie się czuła, gdy ktoś, komu niepotrzebnie zaufaliście, bez zastanowienia wyjawi Wasze sekrety? Ukochana osoba może też nie lubić kogoś z kim się przyjaźnicie lub komu się zwierzacie. W tej sytuacji, jeżeli jesteście naprawdę zakochani i szanujecie siebie nawzajem, nie sprawiajcie takiej przykrości.

Dlatego zawsze polecam rozmawiać z partnerem lub partnerką. Poznawać oczekiwania, wsłuchiwać się, dyskutować… Oczywiście wyrażać również swoje argumenty, odczucia i potrzeby. To niezwykle ważne, ponieważ bycie w związku działa w obie strony, a rozmowa o swoich potrzebach jest kluczowa w komunikacji, gdy naprawdę się kochacie.

Warto też pamiętać, aby nie zwierzać się ze wszystkiego. Istnieją w naszych związkach granice, które powinno się zostawiać jedynie dla siebie. Będące nietykalnymi sprawami, o których rozmawiacie wzajemnie, bez osób
postronnych. Związek posiadający swoje tajemnice i sprawy załatwiane między sobą jest bogatszy z dwóch powodów. Po pierwsze w takim związku macie o czym rozmawiać, po drugie nie staje się jedynie relacją mającą zaspokoić jedynie potrzebę bycia z kimś.

Z kim lepiej nie rozmawiać o sprawach prywatnych?

Odnośnie do spraw seksualnych czasem też warto porozmawiać z kimś innym. Dowiedzieć się przy takiej rozmowie czegoś nowego, wyluzować i pośmiać. Nasz przyjaciel/przyjaciółka może potrzebować, wygadać się, zwierzyć z czegoś itd. Warto jednak zastanowić się nad tym, aby nie zaufać nieodpowiednim osobom. Jeżeli rozmawiamy o sprawach dla nas ważnych, wstydliwych i takich, które wyjawia się tylko naprawdę zaufanym osobom, nie poruszajmy ich z byle kim.

Jeżeli już, to moim zdaniem najlepiej nie mówić, że chodzi o nas bezpośrednio, tylko ogólnikowo rozmawiać o związkach, aby nawet zaspokoić potrzebę porozmawiania z kimś innym.

Tematy prywatne nie są dla wszystkich, ale skoro potrzebujemy o tym porozmawiać, warto odezwać się do zaufanej osoby, aby przejść się na spacer, zaprosić na kawę, a w razie niezręcznej sytuacji czy odczucia speszenia zmienić temat.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
adek
adek
7 sierpnia 2018 10:43

co tu gadac:) trzeba dzilac

Anonimowy
Anonimowy
30 kwietnia 2018 12:10

Rozwijasz się, zauważyłam bardzo mało błędow logicznych i kilka interpunkcyjnych. Na pochwałę zasługuje fakt że przez cały artykuł pisałeś o obu płciach . Serdecznie gratuluję pięknego postu 🙂

Shopping Cart
4
0
Would love your thoughts, please comment.x