Jak robić dobre wrażenie na ludziach? Jakie zachowania, gesty i podejście do znajomych, wpływa na pozytywny odbiór naszej osoby? Co robić, aby nas bardziej lubili!

Jak odnaleźć się wśród ludzi i robić dobre wrażenie?

Jak robić dobre wrażenie na ludziach? Jakie zachowania, gesty i podejście do znajomych, wpływa na pozytywny odbiór naszej osoby?

Proces stawania się kimś więcej niż towarzyszem do rozmów, dla niektórych może być trudniejsze do opanowania. Zyskanie zaufania wymaga czasu i zrozumienia kilku kwestii. Należałoby dużo zmienić w rozumowaniu i codziennym zachowaniu. Dlatego przygotowałem kilka kluczowych zasad dzięki którym, prościej opanujesz ten trudny krok do przodu.

Nie bój się dotykać i mówić ciałem

Jeżeli w chwili składania gratulacju lub pocieszania z uśmiechem poklepiesz po ramieniu na znak najlepszych życzeń i powodzenia, robisz coś niezwykłego. Gdy przytulisz nawet na ułamek sekundy lub przybijesz przysłowiową „pionę” poprzedzając słowami ,,będzie dobrze”, wysyłasz znacznie więcej niż mogłoby się wydawać.

Nie bój się mówić ciałem. Twoja gestykulacja ubogaca Twoją wypowiedź, gdy coś opowiadasz, wyjaśniasz lub mówisz do drugiego człowieka lub całej grupy. Nawet jeśli mówisz w nudny i nieciekawy sposób, zwracasz na siebie uwagę i pokazujesz jak w danym momencie czujesz dany temat. Pozwala to sprawić, że nawet coś co jest mało istotne, większość chętnie zacznie słuchać. Oczywiście należy umiejętnie wyważyć mowę ciała, aby nie wyglądało to dziwnie. Jak zrobić dobre wrażenie?

Sprawdź infografikę, którą dla Ciebie przygotowałem

🚫 Przemoc w rodzinie, szkole, pracy? Nikt nie ma prawa nas nękać, wykorzystywać i zastraszać. Takie zachowania mają…

Opublikowany przez Patryka Tarachonia Niedziela, 8 sierpnia 2021

Nie próbuj wygrywać

Na ogół lubiani ludzie mają do siebie dystans. Przyjmują porażki na klatę i nie rywalizują. Nie mają potrzeby pokazania współpracownikom, kolegom, przyjaciołom lub rodzinie jak wiele znaczy.

Robią co do nich należy i nie zastanawiają się głębiej nad tym czy inni są zachwyceni czy nie. Bardziej stawiają na to, aby dać z siebie jak najwięcej niż z kimś wygrać. Czasem warto pochwalić je za włożony trud w projekt, który okazał się porażką.

Traktuj innych tak jak sam chciałbyś być traktowany. Rób innym to, co byś chciał, żeby tobie robili. Nie czyń innym tego, czego nie chcesz, by czynili Tobie. – Złota reguła etyczna

Dobrze jest wprowadzać przyjemną atmosferę bez zbędnych złośliwości i uprzedzeń. Nie zdobywając wrogów a sprzymierzeńców. Przecież miło jest otaczać się ludźmi chętnymi podejść i porozmawiać.

Gdy ktoś Ci się nawet czymś się chwali okazuj więcej entuzjazmu. Nawet gdy pyta Cię o zdanie, staraj się dopatrywać więcej plusów niż minusów. Dbaj o bezpieczeństwo innych. To tak jak w przypadku pilnowania obcych przedmiotów, bardziej powinno się dbać o czyjeś, niż o swoje. A kogo ludzie lubią najbardziej?

Reaguj pozytywnie gdy kogoś widzisz

Gdy widzisz kogoś na mieście, nie wstydź się podać ręki czy zagadać. To w jaki sposób traktujesz ludzi, stawia Ciebie w takim świetle na jaki pracujesz. Nie ważne czy ktoś jest głupi, brzydki, chory, żenujący.

Doszukuj się tego co w drugim człowieku jest podobne do Ciebie. Może akurat macie coś wspólnego? Jeżeli nawet tak nie jest, nie musisz od razu opowiadać całego tygodnia wstecz, lepiej przez moment postać i posłuchać. Później uśmiechnąć się, podziękować za rozmowę i odejść w swoją stronę, ale tak aby nikt nie poczuł się gorszy. Budowanie zaufania to proces często długi. Łatwiej je stracić niż zbudować.

Lepiej więcej słuchać niż mówić. Nie powinno się wychodzić na początek grupy, wręcz przeciwnie, starać się pod tym względem być bardziej w tyle. Odzywać się gdy ktoś skończy, nie przerywać, zaczynać wypowiedzi słowami typu ,,moim zdaniem/według mnie”. Gdy z kimś rozmawiasz, pierwsze co warto zrobić, to starać się zapamiętać imię osób z którymi się rozmawia lub dopiero co poznaje. Nawet mniej istotne jest słuchanie co mówi w pierwszych minutach. A czy wiesz czym jest dystans?

Jak manipulować ludźmi?

Manipulowanie ludźmi jest czymś, czego powinniśmy unikać. Nie tylko dlatego, że tak nie należy robić, ale przede wszystkim aby nikogo nie zranić. Zapewne znasz stwierdzenie o tym, że czasem słowa ranią bardziej niż przemoc fizyczna. Manipulacja psychiczna polega na używaniu skierowań, które wprost są tylko stwierdzeniem faktu, a w rzeczywistości przemocą słowną. Poniżej znajdziesz kilka stwierdzeń, które są przykładami manipulacji psychicznej, w tym słownej:

  • Nie musisz ze mną spędzać czasu, rozumiem, że są ważniejsze sprawy ode mnie.
  • Jeśli masz ważniejsze sprawy, rozumiem. Przecież mogę spotkać się z kimś, kto nie ma planów.
  • Rozumiem, że nie wszyscy muszą mnie kochać, nie mam prawa wymagać tego od Ciebie pomimo tylu lat.
  • Rozumiem, że możesz tego nie wiedzieć. Nie zawsze rodzice poświęcają swoim dzieciom tyle czasu ile powinni.
  • Nie możesz mieć pretensji do swojego wyglądu, po prostu nie każdy ma dobre geny.
  • Ostatnio miałem gorszy dzień, ale gdy pomyślałem o Twoich problemach, poczułem się lepiej.
  • Nie przejmuj się, nie każdy musi rozumieć dany temat.
  • Wyglądasz dobrze, jeden będzie miał sylwetkę osy, ktoś inny kuli bilardowej, to przecież nic złego.
  • Każdy czasem popełnia błędy. Na ostatniej imprezie byłeś przynajmniej gwiazdą wieczoru.
  • Masz, załóż to. Z twoją odpornością zaraz na pewno cię rozłoży.

Umiejętność bycia wsparcia dla drugiej osoby, nie jest łatwym zadaniem. Czasem dobre chęci, powodują dodatkowy ból drugiej osobie. Dlatego jeśli nie potrafisz komuś pomóc, po prostu tego nie rób. – w tym momencie zastosowałem po raz kolejny tę samą zasadę. To nie jest dobry krok. Poprawianie się w stylu – nie to miałem na myśli, więc ujmę to w innych słowach – nic nie da. Po prostu rozmówca już zarejestrował to, co usłyszał, więc poprawienie się może nic nie dać.

Zbuduj dystans we właściwy sposób

Nabranie dystansu do samego siebie jest bardzo pozytywnie odbierane. Jeżeli potrafisz zażartować z siebie, masz umiejętności do wymyślania żartów czy znasz anegdoty, opowiadaj je. W Twoim towarzystwie lub na spotkaniu poza pracą, mogą okazać się kluczowe w budowaniu relacji. Próbuj chociaż być bardziej spontaniczną osobą w taki sposób aby ktoś kto stoi obok wiedział, że ma do czynienia z kimś kto wie, że w życiu nie można być cały czas poważnym.

Nie reaguj na szaleństwa innych w sposób wyniosły. Czasem lepiej nie reagować, aby zachować swobodę o której wciąż mówię.

Czasem zabaw się (ale z głową). Zaśpiewaj razem z innymi, nie ukrywaj się gdy ktoś nagrywa pamiątkowe wideo i nie staraj się unikać towarzystwa. Gdy ktoś się z Ciebie zaśmieje lub zadrwi, też się śmiej, nie odpowiadaj jeżeli masz być złośliwy. Czasem dociśnij samego siebie, aby poprawić atmosferę, a komuś kto próbował Cię obrazić, pokazać, że jego tekst na nikim nie zrobił wrażenia.

Jest coś, co Twoim zdaniem liczy się w relacjach z ludźmi? 🙂 Napisz w komentarzu! 😀

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
pojedztam.pl
12 grudnia 2020 15:31

Najważniejsze to być sobą i na siłę nie udawać kogoś innego.

Krzysztof
Krzysztof
7 grudnia 2020 11:40

Patryku z tym podawaniem ręki teraz to tak chyba nie za bardzoc

Iwona
6 grudnia 2020 13:49

….czyli „wyrażaj siebie na najwyższym poziomie” 🙂

KamiX
5 grudnia 2020 22:04

Jestem bardzo nieśmiałą osobą, unikającą wręcz ludzi, aczkolwiek chciałabym mieć przyjaciół, jak każdy. Jest to jednak trudne przekonać kogoś do siebie. Ja nie umiem żartować, nie sypię kawałami z rękawa, nie jestem typem imprezowicza. Jestem nudna dla ludzi…

Błażej
Błażej
7 grudnia 2020 11:20
Reply to  KamiX

Wiesz, to jest raczej tak, że ludzie działają w oparciu o różne kryteria. Dla jednego Kowalski może być nudny, a dla kogoś innego Kowalski może być ciekawy. Podejrzewam, że w swoim życiu po prostu nie spotkałaś ludzi, dla których spełniłabyś ich kryteria tego, co znaczy „człowiek ciekawy”. To nie znaczy, że nie ma ludzi, którzy nie dostrzegliby w Tobie czegoś ciekawego. Ale problem chyba i tak najbardziej tkwi w naszej niskiej samoocenie. Może w Twoim życiu jest jakaś pasja, której mogłabyś poświęcić cały swój czas? Jeśli mamy coś takiego swojego, czym możemy się zajmować i uczynić siebie w tej dziedzinie ekspertami to zaczyna nas to budować. Warto znaleźć w życiu znaleźć jakąś swoją pasję.

Anonimowy
Anonimowy
10 kwietnia 2017 09:10

jeżeli traktuje się drugiego człowieka dobrze to i oni tak samo ciebie.

Anonimowy
Anonimowy
6 kwietnia 2017 06:32

Ja lubię ludzi którzy mówią w prost co myślą a nie udają a za plecami szczekają

Shopping Cart
12
0
Would love your thoughts, please comment.x