fot. David Boca

Jak realizuje się swoje marzenia?

W jaki sposób w obecnych czasach można spełniać marzenia? Czy realizacja celów jest trudna? Kto może nam pomóc w spełnieniu naszych najskrytszych marzeń?
Jak strony internetowe pomagają w realizacji marzeń!

Obecnie mamy ogrom możliwości, które docierają do nas zewsząd. Jesteśmy w stanie sprostać zrealizowaniu tego, co naszym dziadkom się nie śniło. Wielokrotnie byłem pytany o to, jak udaje mi się tyle robić? W dzisiejszym artykule opowiem o moich metodach, dzięki którym się realizuje i pomagam w tym samym innym!

Komu pomagam spełniać marzenia?

Piszą do mnie głównie młode osoby, które chcieliby robić coś więcej, ale w bardziej profesjonalny sposób. Ostatnio wymieniłem się wiadomościami z dziewczyną, która chciałaby sprzedawać zdobione maskotki z cytatami.

Pomysł świetny, zważając na modę DIY. Nie musi od razu budować potęgi firmy, żeby handlować swoim rzemiosłem. W takiej rozmowie zwykle pytam o znane metody sprzedaży, takie jak giełdy, stragany czy sprzedaż za pośrednictwem Olx.pl czy nawet Facebook Marketplace?

Jako bloger, najczęściej doradzam stworzenie własnej strony internetowej. Swój blog zbudowałem aby uświadamiać, dlaczego nie powinniśmy przejmować się tym, co ludzie mówią. Mimo wszystko przy projektowaniu jej, brałem również pod uwagę budowanie własnej marki osobistej.

Uznałem, że strona WWW będzie bardziej praktyczna niż CV czy portfolio z tym co potrafię robić. Stworzyłem więc podstrony, na których można przeczytać o tym co potrafię, a nawet zobaczyć to na własne oczy. Teraz takie strony tworzę nie tylko osobom, które chcą mieć własny blog, ale również wizytówkę online w sieci. Jeśli chodzi o motywy (szatę graficzną strony WWW), wygląd stron zakupuję w TemplateMonster.com, o którym opowiem więcej za chwilę.

Dzisiaj chciałbym porozmawiać o sposobach spełniania marzeń i wyjaśnić w jaki sposób i szybko można zbudować własny adres. Mam nadzieję, że po tym tekście, będziesz wiedzieć co należy zrobić.

Sprawdź infografikę, którą dla Ciebie przygotowałem

🏞 Masz coś swojego? Wiesz… Coś takiego, co sprawia, że gdy wracasz do domu, to czujesz dumę ze swojego zajęcia? 🟢 🤸…

Opublikowany przez Patryka Tarachonia Niedziela, 29 sierpnia 2021

Od czego należy zacząć spełnianie marzeń?

Zanim zaczniemy, musimy uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Od dzieciaka czułem, że wszyscy w rodzinie mają mnie za osobę leniwą i nieumiejętną sprostania bardziej skomplikowanym obowiązkom.

Jeśli bierzemy się za spełnianie marzeń, musimy być bardzo wytrwali i uparci. W moim przypadku najbliższe mi osoby i obcy ludzie, jedynie przyczynili się do miejsca, w którym teraz jestem. Rodzice nie wiedzieliby nawet co mogliby podpowiedzieć pod kątem tego co robię. Właściwie zainteresowali się tym co robię w Internecie, gdy temat ruszył ze strony krewnych. Przyjaciele brali udział, doradzając czy inspirując, ale koniec końców gdy mi coś nie szło, z pomocą przychodził wujek Google i kilka osób, o których opowiem w dalszej części artykułu. Jeśli nie masz pomysłu na swoje pasje lub poszukujesz zainteresowań, sprawdź ,,Atlas Marzeń„!

Sprawdź infografikę, którą dla Ciebie przygotowałem

🏞 Masz coś swojego? Wiesz… Coś takiego, co sprawia, że gdy wracasz do domu, to czujesz dumę ze swojego zajęcia? 🟢 🤸…

Opublikowany przez Patryka Tarachonia Niedziela, 29 sierpnia 2021

Marzenia w praktyce

Gdy mamy już marzenie i wiemy co chcemy zrobić, należy opracować projekty. Pomysł to jedno, ale zrealizowanie tego, jest czymś zupełnie innym. Przykładowo chcemy robić ozdobne kartki z życzeniami czy ozdabiać ubrania.

Wydaje się, że drugie jest łatwiejsze, ale czy potrafimy doszywać cekiny? Myślisz, że zrobienie ozdobnej róży czy kokardy, jest takie proste jak się wydaje? Wykonanie zdobionej kartki na życzenia, również wymaga kreatywności i podstawowej wiedzy z zakresu tworzenie takich rzeczy, a przede wszystkim estetyki.

Sam pomysł nie wystarcza, musimy wiedzieć jak chcemy to realizować, a gdy już wyobrazimy sobie metody działania, czas przygotować się na naukę, ponieważ to co nam się wydaje, wcale takie nie jest.

Gdy ruszasz z własnym projektem!

Gdy tworzyłem swój Sklep, okazało się, że muszę inaczej zapisywać projekty ze wzorami na kubki i koszulki, bo są kiepskiej jakości, a ich zwiększenie przez firmę zniszczy nadruki. Coś co wydawało się być łatwe w zrealizowaniu, nieco przytemperowało dla mnie nos.

Chciałem ruszyć ze wszystkim w kilka tygodni, ruszyłem po dwóch miesiącach. Po drodze jeszcze wyzwaniem okazała się logistyka tworzenia sklepu WWW, ale jak widać, poradziłem sobie całkowicie sam, więc już nauczony doświadczeniem widzę jakie to łatwe.

Realizacja nie pochłonęła wiele funduszy, ponieważ stronę internetową już miałem, płatności włączałem bez opłaty czy podpisywania umowy na abonament, jednakże koszt wyprodukowania pierwszych produktów był, tak samo jak nieprzewidziane koszty realizacji zamówienia, które dopiero w momencie otwarcia wszystkiego, zwyczajnie wyszły na wierzch.

Oddelegowuj część obowiązków

Z marzeniami jest jak z prowadzeniem firmy, nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego. To nie jest do końca tak, że ja dosłownie wszystko robię sam. Chciałbym mieć firmę produkującą kubki oraz koszulki, obok drukarnię i wszystkim zarządzać samodzielnie. Niestety nie jest to takie proste, jak również możliwe.

Firma, która realizuje Wasze zamówienia, najpierw zamawia czyste kubki, a następnie robi na nich moje nadruki. Realizuję zamówienie, kontaktuję się z osobami, które przelewają na nie pieniądze i odbieram z magazynu gotowe produkty, aby je następnie spakować, przygotować dla kuriera i wysyłać pod wskazany adres. Do mnie należą wszelkie rozliczania i administracja sklepu.

Zleciłem również przygotowanie zdjęć produktowych, ponieważ sam nie potrafiłbym tego zrobić, a to podstawa przy otwieraniu każdego sklepu internetowego.

Jak w dzisiejszych czasach spełniać marzenia?

Gdy marzymy o sprzedawaniu własnych produktów, byciu fotografem czy tańcu, moim zdaniem dużo trudniej realizować się bez udziału obcych nam ludzi. Rodzina nie skrytykuje, bardzo rzadko doradzi w temacie.

Co z tego, że pisałbym artykuły i dzielił się swoimi spostrzeżeniami, gdym trzymał to w zeszycie i pokazywał tylko rodzicom czy dziadkom? Z czasem może zaczęliby obiektywnie krytykować, ale znudziliby się tym. Tak samo jest z moim blogiem. Część osób czyta, później odchodzi na kilka miesięcy, aby wrócić z ciekawości co ich ominęło po kilku tygodniach lub miesiącach. Są też tacy, co wracają po latach, zaskoczeni, że nie prowadzę już bloga Przygotuj się na Start.

Dlaczego akurat strona internetowa?

Własna strona internetowa przyciąga reklamodawców i sponsorów. Zakładając, że interesujemy się piłką nożną, możemy prowadzić blog o akcesoriach, ćwiczeniach, metamorfozach czy nawet aktualnych wydarzeniach. Tym sposobem, jest szansa na zwrócenie uwagi jakiejś szkoły czy firmy, która poszukuje osoby do poprowadzenia warsztatów tudzież wykładu. To kolejna okazja do spróbowania czegoś nowego. Jeszcze kilka lat temu, przemówienia nie były moją mocną stroną.

Mamy też szansę dużo się nauczyć i poznać fantastycznych ludzi. Po dziś dzień po publikacji każdego artykułu, zasypuje się moja skrzynka z wiadomościami od osób, które chcą przedyskutować temat. Poza tym osoby odwiedzające mój blog, a przede wszystkim Zamknięta Lista, uświadamia mi gdzie się mylę lub co mógłbym zmienić nawet w sobie. To kolejny punkt zalet, jakie niesie własne miejsce w sieci.

Na początku tak nie zawsze jest, ponieważ potrzeba lat i zbudowania grupy odbiorców, ale z czasem to przychodzi.

Własna strona WWW jest dobrym pomysłem, ponieważ przesiewamy ludzi niezainteresowanych, z tymi co lubią lub interesują się tym co my. Jeśli lubisz tańczyć i publikujesz na swojej stronie lub kanale YouTube nagrania z tym co potrafisz, znajdzie się hate, ale też poznajemy podobnych zapaleńców jak my sami.

Ile kosztuje zrobienie własnej strony internetowej?

Stworzenie strony internetowej najwięcej poświęca czasu, ale jeśli się wciągniemy i uparcie będziemy dążyli do celu, bez problemu damy sobie radę, a nawet to polubimy.

Koszt mojego bloga wynosi już ok. 1 400 zł. z racji wydatków założenia i rozbudowania sklepu internetowego, a także reklamy.

  • Domena i hosting (ok. 100 zł);
  • Motyw czyli szata graficzna + dodatkowe opcje (ok. 800 zł);
  • Zbudowanie sklepu (0 zł) – wystarczy instalacja wtyczek i wsparcie techniczne firm obsługujących;
  • Produkcja towaru (ok. 200 zł);
  • Reklama na Facebooku w 2018 roku (200 zł);

Oczywiście każdy z nas ma inne marzenia i musi ponieść inne koszty. Stworzenie strony internetowej jest mega proste, ale trzeba też mieć na uwadze, że nie obejdzie się od proszenia o pomoc specjalistów.

W moim przypadku niewielu było w stanie doradzić, ponieważ nie chcieli robić tego za darmo lub nie mieli czasu. Dlatego kontaktowałem się z osobami, którzy ostatecznie mieli obowiązek mi pomóc. Najczęściej sami wychodzili z inicjatywą.

Kto pomógł mi w spełnieniu marzeń?

Dopóki pracowałem nad blogami na Blogpocie (darmowa platforma), nie potrzebowałem pomocy. Więcej o tym przeczytasz w artykule ,,Jak przeprowadziłem rebranding bloga„.

Do założenia własnej i profesjonalnej strony internetowej, ostatecznie przekonał mnie Janusz Kamiński, który poprosił mnie o udzielenie wywiadu dla polskiego oddziału TemplateMonster.com , na temat blogowania. Wywiad zatytułowany jest ,,Jeden opanuje pisownię w kilka miesięcy, ktoś inny może opanować w kilka lat„.

Jeśli znasz już artykuł o rebrandingu, wiesz również, że najpierw zaplanowałem stronę WWW oraz zakupiłem motyw. Szaty graficznej szukałem przez kilka dni. Zależało mi na takim układzie, który spełniałby określone funkcje, a za takie firmy piszące witryny proponowały mi sumy od 5 000-2 000 zł. Wymarzony motyw znalazłem na wspomnianym portalu
TemplateMonster.com, dzięki któremu możesz teraz czytać ten tekst na ładnej, czytelnej stronie.

Od momentu ruszenia z własną stroną, stworzyłem kilkanaście stron na osób zakładających firmy lub takich jak ja, którzy chcą dzielić się cząstką siebie w sieci.

Nauczony doświadczeniem i uparty w szukaniu odpowiedzi, kontaktowałem się z firmami. Firma hostingowa pomagała mi w wyjaśnieniu mi jak wgrać system CMS na hosting, a także w konfiguracji swojego panelu. Kilka tygodni temu rozpocząłem szukanie firmy, która włączyłaby mi płatności na blogu, abyście łatwiej mogli zakupować moje projekty.

Ostatnim razem ponownie skontaktowałem się z Januszem Kamińskim, aby pomógł mi z wyborem motywu dla kolejnej strony nad którą pracuję. Opowiem o niej już wkrótce, ale już się cieszę z efektów. 🙂

Wracając do TemplateMonster.com, są w Polsce jedną z najlepszych firm oferujących wygląd stron dla większości systemów CMS do zarządzania treścią oraz/lub sklepami internetowymi (WordPress, PrestaShop, Magento, Joomla czy Moto CMS).

Wyszedłem z założenia, że nie będę już nawet szukał innych witryn, ponieważ ostatecznie i tak zakup motywów robię tylko u nich. Przecież skoro jest dobrze, to dlaczego miałbym korzystać z kogoś innego.

Jeśli chodzi o Blogspot.com, napisałem zestawienie stron z motywami dla tego darmowego portalu, więc serdecznie odsyłam ,,Profesonalne i darmowe szablony dla Blogspota„.

Jak mogę pomóc w Twoich marzeniach?

Jak już pisałem wcześniej, pomagam w realizacji marzeń. Sam przez wiele lat wszystkiego musiałem uczyć się sam, więc wiem jak ciężko jest realizować swoje cele.

Zauważyłem również, że młodzi ludzie nie specjalnie wierzą w siebie i otwierają się na możliwości. Strach przed wrzucaniem do internetu informacji o swoich pasjach, a tym bardziej dzielenia się ich efektami, jest już tak popularny, że coraz częściej popadamy w schematy, a możliwości jest tak wiele, że urzędy zaczęły same namawiać do robienia czegoś, rozwijania się!

Zatem jeśli się boisz lub nie wiesz jak zacząć, pisz do mnie śmiało. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, poniżej masz miejsce z możliwością zapytania w komentarzu, a jeśli wolisz prywatnie się odezwać, zapraszam na podstronę Kontakt.

Czy już bardziej jesteś gotów działać?

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
gabie067
gabie067
8 listopada 2022 19:24

Jestem we wszystkim beznadziejna nawet nie umiem zalatwic prostych spraw. O jakich marzeniach mowisz? Nie ma dla mnie nic w czym moglabym byc dobra. Nie lubie sportu, na rozrywce sie nie znam, nawet ksiazek nie czytam xD

trackback
Ewa Bognik
25 stycznia 2023 19:09

Nie potrafię się zmobilizować i już nawet nie próbuję. Większość planów porzuciłam 🙁

Rysiek
Rysiek
6 stycznia 2023 15:39

To co piszesz jest ciekawe zajrzę tu wkrótce! 🙂

Adams
Adams
14 grudnia 2022 14:26

Nie potrafię się zmotywowac znaleźć sposobu na siebie. Nie wiem czy kiedyś coś osiągnę.

Bogdan
Bogdan
7 listopada 2022 15:39

Wczoraj skoczyłem na bungee i jestem szczęśliwy że przełamałem swój lęk. To było moje marzenie od kąd pamiętam! 🙂

Bodygdan
Bodygdan
21 marca 2022 21:17

Chciałbym mieć w sobie tyle wytrwałości i samo zaparcia co ty

annastranc
annastranc
5 maja 2019 13:49

Jestem pod wrażeniem Twojej dokładności. Każdy szczegół dopracowany i konkretne rady dla innych.
Oby tak dalej.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
7 maja 2019 22:53
Reply to  annastranc

Dzięki! 🙂 Zależało mi na tym, aby tekst przedstawiał istotne kroki i uświadamiał jak wiele trzeba z siebie dać, aby spełniać swoje marzenia.

Tony King
Tony King
21 kwietnia 2019 05:02

Wpis o marzeniach po prostu świetny,
teraz większość młodych ludzi jest zagubiona w życiu i nie wie co ze sobą zrobić, z jednej strony chca działać a z drugiej nie…
Pozdrawiam

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
21 kwietnia 2019 11:17
Reply to  Tony King

Dokładnie tak. Ważne żebyśmy tylko nie narobili sobie problemów, organizacja i znajomość prawa przede wszystkim.

Shopping Cart
15
0
Would love your thoughts, please comment.x