Chcesz wszystko rzucić? Tracisz wiarę w siebie? Czujesz, że masz dość i jest Ci ciężko? Dowiedz się, jak radzić sobie w życiu!

Jak radzić sobie w życiu?

Chcesz wszystko rzucić? Tracisz wiarę w siebie? Czujesz, że masz dość i jest Ci ciężko? Dowiedz się, jak radzić sobie w życiu!

Wszyscy mamy własne rozterki, problemy oraz prawo do odrobiny lenistwa. Nie tylko wtedy, gdy pracujemy od rana do wieczora. Musimy uświadomić sobie, z czym mamy do czynienia aby znaleźć rozwiązanie. Próbując temu zaradzić, możemy wrócić na ścieżkę produktywności. Chociaż brzmi to jak motywacyjne biadolenie, mam dla Ciebie kilka sprawdzonych metod, dzięki którym wiem jak radzić sobie w życiu. Sprawdź moje metody i weź udział w dyskusji.

Przezwycięż lenistwo

W moim przypadku sprawdza się pewne podejście, że na każdą wymówkę w swojej głowie, odpowiadam przeciwnie na zasadzie – nie chcę iść na spacer, ale nawyk należy wyrabiać. Zaczynam od zabrania słuchawek, zakładam buty, kurtkę i wychodzę z domu. Tak samo podchodzę do innych kwestii.

Nie zawsze mam wenę i chęci pisać blog lub czuję zaprał do pracy dla klientów. Wtedy otwieram potrzebne mi narzędzia i zaczynam działać. Nie zastanawiam się nad tym, czy jest szansa zająć się czymś innym, nie szukam też wymówek. Gdy już zacznę, po chwili jestem w trybie tworzenia i płynę wykonując kolejne etapy pracy.

Jak nabrać chęci do życia?

Życie wydaje się spokojniejsze i mniej monotonne, gdy otaczamy się pozytywnymi osobami. Trudniej jest pozostawać w stanie przygnębienia, gdy nasi przyjaciele i znajomi są na ogół pozytywni, uśmiechnięci, a przy tym optymistyczni, gdy są przy nas, gdy mamy trudniejszy czas. Rób to, co sprawia Ci radość, aby zauważać efekty swoich możliwości. Nie bój się szukać nowych zainteresowań, testując różne pasje. Czerp radość z wolnego czasu, poprzez poświęcanie się temu, co kochasz robić.

Nie słuchaj przygnębiającej muzyki, nie oglądaj depresyjnych filmów, szukaj rozrywki, która bawi, uczy oraz pokazuje świat z pozytywnej strony. Natomiast pamiętaj też, że żadna emocja nie może zbyt długo nas wypełniać, dlatego każdy z nas powinien pozwalać sobie na chandrę i płacz w samotności.

Aktywność w planie dnia

Oprócz tego dużo się ruszaj (spaceruj, jeździj na rowerze, biegaj). Możesz nie widzieć efektów swojej pracy. Często nie mamy możliwości poświęcać się temu, co sprawia nam trudności. Przykładowo pracę dla klientów lub działania w mediach społecznościowych wykonuję przy biurku.

Dla klientów pracuję z samego rana, co stało się dla mnie rutyną, która przerodziła się w nawyk. Najczęściej blog piszę leżąc w łóżku i słuchając płyt winylowych. W miarę możliwości zalecam mieć poszczególne miejsca, w których będziesz wykonywać tylko określone zadania, a w innych odpoczywać.

Sprawdź również „5 sposobów na radzenie sobie z emocjami. Z tekstu dowiesz się, jak radzić sobie w życiu z punktu emocjonalnego.

 • ,,Atlas Marzeń” zawiera listę zainteresowań, pasji i marzeń, których możesz się podjąć. Znajdź idealny pomysł i zacznij spełniać marzenia!

Pełny tekst przeczytasz w książce „Atlas Marzeń”, który dostępny jest na tej stronie. Dzięki książce ponad 200 osób zaczęło realizować swoje cele. Książka zawiera listę pasji, marzeń, dyscyplin sportowych. Spełnij swoje marzenia, nie zwlekając na odpowiedni moment!

Odłącz się od rozpraszaczy

Gdy odetniesz się od rozpraszaczy (powiadomienia, wiadomości, telefony), będzie Ci łatwiej przemyśleć obecną sytuację i wyciągnąć wnioski. Również praca mija szybciej, gdy nic nie rozprasza. Prowadź ze sobą wewnętrzny dialog, aby ustalić, czego potrzebujesz i jakie rozwiązania pomogłyby Ci uporać się z problemem. Następnie jeśli możesz, działaj w samotności, aby móc się lepiej skupić. Dzięki takiemu podejściu:

 1. Nie przejmujesz się otoczeniem, spojrzeniami i opinią.
 2. Swoje skupienie przekładasz na zadanie do wykonania.
 3. Masz większą możliwość przemyśleć następne kroki działania.
 4. Gdy inni nie wiedzą, nad czym pracujesz, efekt częściej zwraca uwagę otoczenia.
 5. Nawet jeśli lubisz otoczenie ludzi, w samotności lepiej się odpoczywa.
 6. Otoczenie Cię nie rozprasza, dzięki czemu osiągasz lepsze efekty.

Dbaj o siebie

Aby zachować harmonię w swojej głowie, warto też zadbać o zdrowie, wiedzę, finanse i relacje międzyludzkie. Bądź osobą, która uczy się z własnej woli i chce poznawać wartościowych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Ucz się, codziennie czytając o strategiach, metodach lub trendach w branży. Otaczaj się wartościowymi ludźmi, którzy zamiast Cię krytykować, będą motywować. Dobre nawyki dają poczucie harmonii w życiu.

Sport nawet w najmniejszym stopniu, jest czymś, czego nasze ciało i podświadomość potrzebuje i co szczególnie docenia. My czujemy się dumni z kolejnego dnia, zwłaszcza gdy poświęciliśmy, chociażby kilka minut na nawet odrobinę aktywności. Dbaj o aktywność fizyczną w miarę możliwości, a najlepiej każdego dnia (spacery).

Co wpływa na radzenie sobie w życiu?

 • Czas – należy poświęcić na rozwiązanie problemów. Bez poświęcenia czasu na cele, nie można oczekiwać pozytywnych rezultatów. Rób notatki oraz prowadź dziennik postępów. Będzie łatwiej Ci do nich wrócić. Rozkładaj zadania na określony czas. Kończ jedno, zanim przejdziesz do następnej czynności.
 • Nauka – trzeba popełniać błędy, wyciągać wnioski oraz poznawać zagadnienia i strategie branży, aby się rozwijać. Jeśli chcesz prawidłowo się rozwijać, musisz interesować się daną dziedziną, aby nie zmuszać się do jej poznawania.
 • Krytyka – musisz opanować radzenie sobie z krytyką. Znajomi, a zwłaszcza bliscy, rzadko będą wspierać i rozumieć powody Twoich decyzji. Nie przejmuj się krytyką, ponieważ najwięcej do powiedzenia mają osoby, które robią najmniej. Ukrywając swoje wady i brak akceptacji siebie, wszystko hejtują.
 • Determinacja – długo nie będziesz widzieć efektów swoich działań, dlatego sukces jest tylko dla wytrwałych.

Może masz swoje odpowiedzi na pytanie, jak radzić sobie z życiem? Weź udział w dyskusji, dzięki czemu dodasz wartości dla tego tekstu. 🙂

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Iva
Iva
19 grudnia 2023 20:05

Zaciskać zęby i robić swoje to mój przepis na udane życie. Mając dwójkę dzieci będąc sama i słysząc tylko od własnych rodziców że jestem dup***em już zostałam z wszystkim sama i wyprowadziłam się na drugi koniec kraju. Święta tylko z pociechami i przyjaciółmi.

Blog buldokmeksykanski.pl
24 listopada 2023 09:29

Łatwo powiedzieć ale w praktyce z tym jest trudniej. Sam o tym piszę i wiem jak życie potrafi się skomplikować.

Darek
Darek
23 września 2022 17:01

Ciekawy temat polecam!

Wojtek
Wojtek
23 września 2022 16:50

Jak napisala kolezanka trzeba ogarniac odrazu bez znaczenia na to czy nam sie chce czy nie

Izabela Znikoma
Izabela Znikoma
23 września 2022 16:22

Nie ma prostego przepisu po prostu najlepiej nieodladac na pozniej tylko od razu rozwiązywać problem. Ja tak robię i myślę że dobrze łączę studia pracę i mieszkanie.

Ula
Ula
23 września 2022 15:03

Radzę sobie pytając innych o zdanie, prosząc rodziców o pomoc, dzwoniąc do urzedu czy obsługi klienta gdy jest trudniej sobie poradzić.

Clara
Clara
23 września 2022 15:39

Ja pije sobie herbatki, zasuszam liście i robię zdjęcia złotej jesieni. 🙂 Z każdej pory roku można wyciągnąc coś dla siebie. Takie to moje podejście do życia <3 pozdrawiam

Emil Wolko
Emil Wolko
23 września 2022 14:45

Zgadzam się z kolegą przyjdzie zima i będzie lepiej. Teraz to czas gryp i chandry. Kwestia przeczekania

Bartłomiej
Bartłomiej
23 września 2022 14:36

Jesień to taka pora że jest nam smutniej. Przyjdzie puszysty snieg i przejdzie 😉

Frank
Frank
23 września 2022 11:05

Super wpis na jesień

Agata Cieślak
Agata Cieślak
23 września 2022 09:26

Zgadzam się z tb bo trzeba mieć jakieś zainteresowania pasje i plany na życie. Bez tego jest monotonnie chociaż brak weny i chandra zdarza się każdemu

Shopping Cart
22
0
Would love your thoughts, please comment.x