O czym pamiętać przed Bożym Narodzeniem? Jak zadbać o atmosferę w domu? Jak przygotować się do Świąt i sprawić, aby ten czas był magiczny!

Jak przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia?

O czym pamiętać przed Bożym Narodzeniem? Jak zadbać o atmosferę w domu? Jak przygotować się do Świąt i sprawić, aby ten czas był magiczny!

Przed nami święta, a wraz z nimi przygotowania, porządku oraz zakupy! O tym, jak przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia porozmawiamy pod dzisiejszym tekstem na blogu. Nie przegap życzeń i szansy na złożenie życzeń pozostałym osobom, które odwiedziły ten tekst, a także przybyły z Zamkniętej Listy. Zatem o czym warto pamiętać przed świętami? Sprawdź najważniejsze wpisy związane ze świętami!


Porządki – jak się zorganizować?

Pomimo czasu i pracy włożonej w święta, wielu osobom nie kojarzą się one pozytywnie. Klimat, ozdoby i wyczekiwanie aż zasiądziemy z bliskimi do wigilijnego stołu, mogą popsuć niepotrzebne emocje, za które możemy być odpowiedzialni właśnie my.

Największym błędem jest branie na siebie wszystkich obowiązków i wypominanie najbliższym, że wszystko robimy sami. Jeśli zależy nam na przygotowaniach wedle naszych potrzeb, nie mamy prawa oczekiwać od pozostałych, że będą podporządkowywać się naszym oczekiwaniom. Przygotowania do świąt są czasem, który można rozplanować po domownikach, a niedokładnie wytarte kurze czy niedomyta porcelana, nie są powodem do przykrych komentarzy z naszych ust.

Święta mają cieszyć, a nie być powodem do smutku czy żalu wobec nas ze strony ukochanych osób. Moim zdaniem osoby dbające o porządek tylko przed świętami, swoimi pretensjami udowadniają, że nie potrafią dbać o czystość regularnie. Dlatego uważam, że oskarżając bliskich o brak pomocy w porządkach przed świętami, należy zastanowić się, gdzie popełnia się błąd, skoro w ciągu roku nie ma obowiązku w domu, aby każdy uczestniczył w dbaniu o porządek?

Święta źle wspominane

Wśród znanych mi osób, święta nie są wspominane pozytywnie. Często słyszę zadowolenie, gdy „w końcu” dobiegną one końca. Nie tylko przygotowania i awantury związane z porządkami wpływają na samopoczucie domowników. Można wspólnie przygotować się do Świat, poprzez ubieranie choinki, wspólne wypiekanie ciast czy nawet ozdabianie ogrodu.

Magia polega na tym, aby choinka była idealnie ubrana, ciastka perfekcyjnie udekorowane, a lampki na ogrodzeniu równo wiszące. Urocza nie idealność, jest w tym najbardziej magiczna. Gdy nieporadnie dzieci ozdobią choinkę, napiszą list do św. Mikołaja z błędami interpunkcyjnymi, a mąka będzie w całej kuchni. Wspólne sprzątanie, to też okazja do dobrej zabawy w gronie ukochanych osób.

W niektórych domach odchodzi się od dawania prezentów. Część osób twierdzi, że z oszczędności, inni wszystko mają i niczego nie potrzebują. W praktyce prezenty są gestem okazującym szacunek, pokazującym to, jak zależy nam na bliskich, ile o nich wiemy. Poza tym nie tylko otrzymywanie prezentów jest miłe, ale przede wszystkim nie powinno odbierać się bliskim radości z dawania prezentów.

Jak można przygotować się do Świąt?

Na przestrzeni ostatnich lat, pisałem o przygotowywaniu się do świąt z dziećmi, kupowaniu prezentów, a nawet przygotowałem życzenia świąteczne. Aby nie powielać treści, poniżej znajdziesz listę wspomnianych artykułów, a także playlistę z kolędami na święta, którą serdecznie polecam Ci odsłuchać.

>>> Playlista z kolędami [SŁUCHAJ]

Zanim jednak chciałbym zaprosić Cię do rozmowy dotyczącej odmiennego podejścia do świąt, które staje się coraz bardziej powszechne. Nie każdy spędza święta z poczuciem, że chce zasiadać przy wigilijnym stole. Z myślą o tym, chciałbym poruszyć temat, za pośrednictwem podcastu Nie będąc sobą.

Podcast dostępny również w innych platrofmach. Sprawdź listę na stornie podcastu (link).

Będę wdzięczny za udział w dyskusji u dołu tego artykułu. Chciałbym poznać Twoje zdanie na temat przygotowań do świąt i tego, czy ogólnie lubisz święta?


* Na wstępie chciałbym dodać, że poniższe nagłówki są klikalne. Prowadzą do artykułów, które dotyczą Świąt Bożego Narodzenia. Sprawdź je i podziel się nimi ze znajomymi.


Jak napisać z dzieckiem list do św. Mikołaja? – LINK

Zacznijmy od dzieci, ponieważ ten magiczny czas właśnie one czują najbardziej. Napisanie listu to nie tylko możliwość poznania oczekiwań dziecka wobec prezentów, ale także szansa na wspólny czas i chwilę relaksu przed świątecznymi porządkami.

Kiedy zacząć kupować świąteczne prezenty?

Wybór prezentów dla najbliższych na święta nie jest łatwym zadaniem. Ja zaczynam kupować prezenty na Boże Narodzenie dużo wcześniej, o czym napisałem w artykule pod powyższym linkiem. To podejście daje mi więcej spokoju w okresie świątecznym, gdy przygotowań jest i tak wystarczająco dużo.

Prezenty dla kobiet [LISTA PREZENTÓW]

Wybór prezentów dla kobiet jest dla mnie dużo trudniejszy niż dla mężczyzn. Wydaje mi się, że kobiety mają większe oczekiwania względem prezentów, a także na rynku jest znacznie więcej przedmiotów, które mogą się kobietom spodobać. Zatem Panowie, lista pod powyższym linkiem jest bardziej rozbudowana, niż pod tym poniżej.

Prezenty dla mężczyzn [Boże Narodzenie]

Z prezentami dla mężczyzn jest moim zdaniem dużo łatwiej. Można kupić jakiś gadżet, narzędzia, coś związanego z pasjami lub zainteresowaniami, albo po męsku kupić coś, co każdemu facetowi się przyda. Prezenty sprawiają również frajdę mężczyznom. Moim zdaniem my wolimy dostać jedną, ale konkretną rzecz, gdy większość kobiet oczekuje wielu drobniejszych rzeczy w swoim prezencie.

W okresie świątecznym jest już grubo po Black Friday, Cyber Monday, Black Week i całej reszcie promocji. Mimo wszystko dobrze jest rozglądać się za prezentami już wtedy, ale szukając konkretnych produktów, a nie byle czego. Podczas wyprzedaży obniża się ceny lub dodaje wyższą skreśloną, aby pozbyć się towaru. Jednakże często w promocji jest coś, co planowaliśmy kupić. Właśnie na te produkty wtedy warto polować.

Życzenia na Boże Narodzenie

Czas świąt to także dziesiątki wysłanych wiadomości SMS i spamu na Messenger. Jeśli szukasz inspiracji lub gotowych wiadomości, które możesz skopiować i wkleić dla swoich bliskich, odwiedź powyższy artykuł z gotowymi życzeniami do swoich najbliższych, przyjaciół oraz znajomych.

Kolędy na Boże Narodzenie [POSŁUCHAJ]

Na koniec zapraszam Cię do odsłuchania mojej świątecznej playlisty. Może Ci towarzyszyć w drodze, pracy, domu, a przede wszystkim podczas świąt w gronie najbliższych. To jedna z moich ulubionych playlist, także zachęcam do słuchania.

Jak przygotować się do Świąt?

Boże Narodzenie dla wielu Polaków kojarzy się z dużą ilością pracy, stresem, a w niektórych domach również z awanturami. Chciałbym życzyć Ci, aby Twoje przygotowania, jak również same święta przebiegły bez stresu i kłótni.

Zasada jest prosta i wielokrotnie powielana – róbmy porządki, ale nie zapominajmy, że w Święta Bożego Narodzenia chodzi przede wszystkim o to, aby być razem z najbliższymi. Zadbać o wspólną relację i nie psuć atmosfery świąt awanturami o bzdury. Im bardziej chcesz przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia, tym większe prawdopodobieństwo, że te święta popsujesz.

Zatem zwolnij, co da się oddelegować najbliższym do zrobienia, oddeleguj. Jeśli im coś nie wyjdzie, obródźcie to w żart, bo świat się nie zawali od jednego źle umytego okna. Nie wszystko musi być idealne, najważniejsza, abyście byli w tym czasie razem.

Czy lubisz święta? 🙂 Jak wyglądają lub wyglądały przygotowania w Twoim domu? 🎅

Wesołych Świąt!

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia Rostacka
Kasia Rostacka
16 grudnia 2022 19:22

Mieszkanie już ozdobione, a choinkę ubierzemy jutro. Nie mogę się doczekać! 😀

Agata Cieślak
Agata Cieślak
16 grudnia 2022 19:23

W moim rodzinnym domu święta były piękne zawsze przygotowane na ostatni guzik a wszyscy czuli się dobrze. <3 Nie mogę się doczekać wspólnego ubierania choinki w rodzinnym domu.

Clara
Clara
16 grudnia 2022 17:08

Pada śnieg więc to będą piękne święta. 🙂 Czekałam na takie! <3

Jan Tonowo
Jan Tonowo
16 grudnia 2022 14:04

Nie narzekam na święta. To jest raz w roku można wytrzymać kilka godzin z rodziną jaka by nie była

Karol
Karol
16 grudnia 2022 11:41

Dla mnie święta są pięknym momentem bo mogę zobaczyć się z braćmi którzy są za granicą cały rok.

kichakk
kichakk
16 grudnia 2022 09:34

w moim domu wiecznie kłótnie a na święta wszyscy udaja ze sie kochaja. Taka brednia coroczna

Shopping Cart
12
0
Would love your thoughts, please comment.x