fot. Paulina Radziszewska

Jak razem przetrwaliśmy kolejny rok?

Daliśmy radę wytrwać 365 dni bez większych łez! Które wydarzenia miały na nas wpływ w ubiegłym roku? W jaki sposób wspólnie pomagaliśmy sobie uporać się z trudnościami? Co ułatwiało nam pokonanie słabości i sprostać wyzwaniom? Należą Ci się podziękowania!

Ogromne wzloty i jeszcze mocniejsze upadki. Z roku na rok staram się myśleć pozytywnie, lecz niestety zauważam pewien schemat. Każdy kolejny rok jest po prostu gorszy, a w niektórych sferach nic się nie zmienia, pomimo wielu prób, sprawdzonych metod i tych, które sam postanowiłem wypróbować. Pomimo wszystkiego 2018 rok był bardzo pozytywny i wiele działań jakie sprawdzałem nawet miesiącami, przynosiły pozytywne skutki, których nawet się nie spodziewałem! Kolejny rok za nami, więc czas podsumować co się wydarzyło, a przy tym podziękować kilku osobom, a szczególnie dla Was. Jak wiecie jestem realistą, starającym się patrzeć na świat w optymistyczny sposób. Szkoda mi trochę tego roku, ponieważ 2018 był dla mnie bardzo trudny, chociaż wydarzyło się wiele pozytywnych spraw. Miniony rok, mogę opisać jednym słowem – przetrwanie…

Co ciekawego wydarzyło się w 2018 roku?

Zanim zaczniemy przypominać sobie, co ciekawego miało miejsce, warto cofnąć się jeszcze o jeden rok. W 2017 roku dużo się działo. Spis wydarzeń przygotowywałem cały rok, na bieżąco notując najbardziej skrajne i szczęśliwe sytuacje. Na koniec roku wybrałem te najbardziej istotne, a ich zawartość zamieściłem w podsumowaniu ,,Czas warty zapamiętania! #ThisHappend„. Kilka dni później pojawiły się moje ,,Wnioski po następnym etapie życia.   Przez lata szukałem tematyki bloga, czasem z lepszym lub gorszym skutkiem. Artykuły o kompleksach, poniżaniu i tym co dotyka nas najbardziej, zwróciło uwagę niezwykłych osób wśród Was, którzy zaczęli dzielić się swoimi historiami. Dlatego ruszyłem z akcją ,,#wartoRozmawiać”. W obszernym tekście ,,Odezwij się! Chętnie z Tobą porozmawiam, dokładnie opisałem z czym można się do mnie zwrócić i zachęcam do Kontaktu ze mną. Pomimo zakończenia akcji dwa lata temu, nieskromnie wspomnę, że projekt wciąż cieszy się zainteresowaniem, a wiadomości wciąż przychodzą na moją skrzynkę internetową.

fot. Patryk TarachońCzwartkowe Spotkania Social Media, Kawiarnia Muzyczna Fama, Białystok, 2018, fot. Patryk Tarachoń

Z czym sobie nie radziliśmy najbardziej?

Irytowały Was różne sytuacje, z którymi nie potrafiliście sobie radzić. Najlepsze było to, że dla mnie osobiście też się to zdarza po dziś dzień, natomiast dzięki Waszym wiadomościom, wspólnie nauczyliśmy się z nimi radzić. Przykładowo wiemy już co robić ,,Gdy znajomy obrazi Cię w towarzystwie. Pisałem o tym jak się zachować, do kogo się zwrócić i kiedy ignorować czyjeś chamstwo. Byłem też bardzo surowy, zwłaszcza gdy pisałem o tym, że ,,Sami decydujemy co o nas powiedzą, gdzie opisałem co wpływa na odbiór nas w oczach innych ludzi.   Za wszelką cenę o Was walczyłem. Po publikacji artykułu ,,Wiesz, że nie masz powodów do niskiej samooceny, dostałem multum wiadomości z pytaniami i podziękowaniami, za które to właśnie Wam należą się największe podziękowania. 😉 Głównie pisały do mnie dziewczyny , więc powstał tekst ,,Nie lubią mnie w szkole i jestem sama – co robić? Najgorsze jest w tym to, że nie zawsze jesteśmy wstanie coś zaradzić, natomiast na wszelkie możliwe sposoby i przeróżnymi argumentami, starałem się nadawców uspokajać i tak jak w tym tekście, wyjaśnić co należałoby moim zdaniem zrobić. Czasem nasi wrodzy, stają się naszymi wybawicielami, o czym pisałem w ,,Pamiętasz kto chciał Cię zniszczyć. Najtrudniejszym zdaniem było napisanie ,,Akceptacja własnego ciała – to możliwe, ponieważ  to jak się czujemy, jest odbierane przez innych, łatwo wyjaśnić, gorzej uświadomić, że wystarczy zacząć inaczej patrzeć na samych siebie. Świetnym uzupełnieniem, okazał się artykuł ,,Czy jesteś za grubym człowiekiem? Gdy już uświadomiłem o akceptowaniu siebie, przeszedłem do napisania ,,Sposoby którymi zwalczysz kompleksy, tekście za który dostałem z jednej strony po łbie, a z drugiej buziaki. Wszystkim co chcieli się nad sobą rozczulać niż zmienić podejście do siebie i sposobu życia, dowaliłem wymownym tekstem, zatytułowanym ,,Weź na luz i przestań ściemniać! Z tego co wiem, postawił nie jedną osobę na nogi!

W jaki sposób się rozwijaliśmy?

Stawianie na swój rozwój, jest dla mnie jednym z najważniejszych elementów życia. Dlatego głównie skupiałem się na coachingu i rozwoju osobistym. Od samego początku uczulam, na coacherów i cytaty przypadkowych mówców motywacyjnych. Bez poczucia skrępowania informowałem aby nawet tego co ja publikuję, nie zawsze brać na serio. Dlaczego w taki sposób? Opisałem to w ,,Coacherzy zaganiający w kozi róg, ponieważ chciałem uświadomić jak powinno działać motywowanie w naszych głowach. Następnie zadałem Wam pytanie ,,Czy rzeczywiście potrzebujesz motywacji? Stawiam przy tym na chwilę odpoczynku, która jest niezbędna w życiu każdego z nas, dlatego powstał mini-plan relaksu i pozostania z samymi sobą w ,,Chwila ciszy zawsze wyciszy – jak się uporać z problemami? Przy okazji dobrym sposobem na odpoczynek jest też ,,Sadzenie i pielęgnacja roślin dla samych siebie (to taki lekki tekst o doniczkach i gadaniu do liści 😛 ). Bardzo istotnym elementem w naszym życiu jest zdrowe podejście do siebie, dlatego zawsze powtarzam, że  ,,Odrobinę dystansu, a życie będzie lepsze!

Dlaczego akurat apelowałem o to?!

W ciągu roku bardzo chciałem wykorzystać swój blog do pomocy innym. Przede wszystkim apelowałem o uwagę i ostrożność, po tym jak o mały włos nie dałem się naciągnąć bardzo przebiegłym kobietom, o czym pisałem w ,,Uważaj na oszustów – mogą być wszędzie! Dużym zainteresowaniem cieszył się również tekst ,,Alkohol jako sposób na problemy. Nie mniejszym wzruszeniem był dla mnie artykuł o tym, jak ,,Sposób na ludzi proszących o pieniądze, po którym spojrzeliśmy na pomoc bezdomnym i potrzebującym z zupełnie innej strony.   Na koniec ponownie chciałbym zaapelować, abyście pamiętali o kilku osobach, na których możecie przekazać 1% podatku, gdy nadejdzie czas rozliczeń. Wymieniłem kilkoro wspaniałych ludzi w artykule ,,Poznaj osoby którym możesz przekazać 1%.

Miłość i inne rozczarowania w przeciągu roku

Nie byłem szczęśliwy, gdy dostawałem wiadomości o Waszych rozstaniach i próbach wpłynięcia na ludzi, których kochaliście lub wciąż kochacie. Liczę, że już wszystko w porządku i jesteście szczęśliwi.  Kilkoro z Was pisało do mnie w sprawie toksycznych związków i ciągłego wypalania się, na rzecz drugiej osoby. Cieszę się bardzo, z przyniesienia otuchy tym kilku osobom, które pochwaliły ,,Toksyczni partnerzy w związku – jaka jest idealna miłość. Podobnie było z pytaniem ,,Przyjaźń damsko-męska – czy jest możliwa? Ciekawi odpowiedzi? 😛 Nie brakowało też trudnych tematów, jak np. o to ,,Kto w związku powinien dbać o antykoncepcję lub ,,Skrzywdzone dziewczyny? To nie śmieszne! W tym drugim wyrażam bunt i apeluję do mężczyzn, aby nie pozwalały dziewczynom robić z siebie kozłów ofiarnych, wyśmiewając feministycznie pogardę chłopakami, jakbyśmy nie mieli uczuć.

fot. Patryk TarachońPaulina Radziszewska, Narew, 2018, fot. Patryk Tarachoń

Jak to jest z tematami parentingowymi?

Gdy promuję bloga, czasem pozostawiam link do swoich tekstów w grupach na Facebooku lub innych portalach społecznościowych. Badam hashtagi i sprawdzam kto najczęściej udziela się w tych miejscach. Wśród blogów modowych i osób interesujących się recenzjami książek, ogromną ilość postów piszą rodzice. Chociaż ojców jest całkiem dużo, najwięcej jej matek. Zastanawiałem się nad tym dłużej, z racji tego, że obecnie nie jestem ojcem i z tego punktu widzenia nie wiele mogę powiedzieć, ale kategorię Rodzinną, stworzyłem aby pisać o swoim punkcie widzenia rodziców, dzieci i młodzieży. Okazało się to być ciekawe, a przy okazji mogłem poznać fajnych ludzi, którzy pomimo zajmowania się domem, rodziną i masą innych obowiązków, mają jeszcze czas robić coś fajnego. Artykułami które zwróciły uwagę osób z dziećmi i nie tylko, to z całą pewnością ,,Problemy współczesnego wychowania oraz ,,Jak podchodzić do znajomych z dzieckiem. Dziękuję za zaufanie i wyjaśnienie kilku kwestii. Dzięki Wam też się mogę dużo nauczyć o wychowywaniu i byciu dobrym rodzicem. 🙂

Tematy o które dostałem prośby

Na temat pracy na etacie niechętnie się wypowiadam, ale zrobiłem to, ponieważ widziałem jak Wam na tym zależy. Najpierw pojawił się pierwszy próbny tekst, w którym rozmawialiśmy o tym jak myślą ,,Młodzi poszukujący pracy marzeń, aby niedługo później padło pytanie ,,Jak pogodzić pracę na etacie z czasem wolnym?

Lekkie tematy i współprace

W tym roku miałem okazję też pisać dla klientów, którym dziękuję za zaufanie. Cieszę się z Waszego zadowolenia i uprzejmych uwag. Dzięki takim zleceniodawcom mogę się jeszcze bardziej rozwijać. Dzięki poleceniom dotarliśmy na ,,Pole Lawendy – odpoczynek w niezwykłym otoczeniu oraz trafić do Kielc o czym pisałem w ,,Pobyt w Kielcach – utrudnienia i zalety Kielc. Ogromną radością było dla mnie napisanie ,,Nie musisz już się martwić samochodem Po Kielichu, który powstał również dzięki poleceniu mnie. Pierwsza duża kampania, z której jestem mega dumny i chętnie bym powtórzył. Tak profesjonalnego klienta życzę każdemu twórcowi internetowemu! 🙂 Z lekkich tekstów, które napisałem dla rozluźnienia i odskoczenia od trudnych, smutnych lub twardych tematycznie artykułów, najbardziej wybiły się: ,,Klimat zakupów w starym dobrym stylu, jak również ,,Zabierz przyjaciół poza horyzont!

Recenzje i testowanie nowości!

Największą frajdą, było dla mnie przeczytanie książek Michała Zawadki, z którym udało mi się drugi raz spotkać podczas Białostockich targów książek, o których pisała Paulina Radziszewska ,,Chaos na Białostockich Targach Książek. Recenzja ,,Chcę być kimś!” – książki dla młodzieży spotkała się z ciepłym przyjęciem, a książki ku mojej radości pomogły Wam uporać się z wewnętrznym bólem i motywacją. Ogromnym zaskoczeniem była dla mnie książka Anji Rubik ,,#sexedpl”, o której więcej napisałem w ,,Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie. Niestety nie wszystkie książki były dla mnie najlepszym pożeraczem czasu. Możecie się o tym przekonać, czytając ,,Sztuka Życia” według Zbigniewa Lew-Starowicza lub ,,7 kroków do osiągnięcia szczęścia”. Strzałem w dziesiątkę okazała się również książka ,,Zarabianie na blogu z książką – Zaufanie czyli waluta przyszłości.   W tym roku pojawiło się wiele nowości, ale najbardziej moją uwagę zwróciła nowa wersja GIMP’a, o którym pisałem ,,Nowe opcje i zastosowanie programu GIMP przez blogerów oraz aplikacje Vero. Napisałem o niej niedługi tekst pt. ,,Co oferuje nowy portal social-media. Ogromnym zaskoczeniem była dla kilku czytelników możliwość ,,Tworzenia treści na blog pisaniem głosowym.  Świetnie było razem coś odkryć.

Jaka muzyka umilała 2018 rok?

Tuż przed sylwestrem w 2011 roku, doszliśmy z ojcem do wniosku, że był rokiem muzyki. Przebojów nie brakowało, a muzycy mieli ogromną konkurencję. Nie było tygodnia, aby jakiś utwór nie spadł niżej z powodu innej mocnej premiery. W Boże Narodzenie 2017 roku, otrzymałem od rodziców w prezencie adapter i winylową płytę z najlepszymi utworami grupy O.N.A, co skłoniło mnie do postawienia sobie celu. Chciałem uzupełnić albumy z kolekcji rodziców, o własne tytuły. Tym sposobem, zainwestowałem grubo ponad 26 płyt LP. Jestem pod mega wrażeniem, inwestycja która mnie cieszy jak małego chłopca, co spełnił marzenie i nie zamierza przestawać. Wymienione albumy zaczynają się od tych zakupionych na samym początku, aż po najnowsze, a linki kierują do portalu Discogs.com .

LP

 1. Pharrell Williams – G I R L
 2. Nirvana – Nevermind
 3. Ania Dąbrowska – Dla Naiwnych Marzycieli
 4. Michael Jackson – Bad
 5. Joan Jett & The Blackhearts – I Love Rock 'N Roll
 6. The Rolling Stones – Dirty Work
 7. ABBA – The Best Of ABBA
 8. Ulf Lundell – Sweethearts
 9. Jean Michel Jarre* – Equinoxe
 10. Turbo – Ostatni Wojownik
 11. Frank Sinatra – Close To You
 12. Various – Motown Gold
 13. Maurice Jarre – Ghost (Original Motion Picture Soundtrack)
 14. Alex Clare – Tail Of Lions
 15. Sarsa – Zapomnij Mi
 16. Giant – Stay
 17. Eminem – Just Don’t Give A F***
 18. Amy Winehouse – Back To Black
 19. Tulia – Tulia
 20. Anne-Marie – Speak Your Mind

CD

 1. Gromee – Chapter One
 2. Imagine Dragons – Evolve
 3. P.A.F.F. – Fala
 4. Kayah & Bregović* – Kayah & Bregović
 5. Agnieszka Chylińska – Pink Punk
Nie wszystkie albumy były najlepszym zakupem, a tym bardziej taki który rzeczywiście trafił w mój gust muzyczny, ale OK. Nie ma co rozpaczać tylko cieszyć się i wyciągać wnioski. Artykuły o muzyce i płytach winylowych były podzielone.Część odwiedzających z zewnątrz osób, załapała, że teksty są publikowane z powodu zajawki, czegoś dla zabawy i własnego zadowolenia, druga część zarzucała mi amatorszczyznę i zupełny brak znajomości sprzętu. Kategoria o Muzyce, miała być dla zabawy i rozrywki, czysty fun! Tym sposobem powstał artykuł ,,Dzieciństwo nie wygląda już tak samo, w którym opisałem jak winyle wpłynęły na mnie w dzieciństwie, a także zastanawiałem się w artykule ,,Jakość czy moda – winyle w przyszłości, nad szansami muzyki odtwarzanej za pomocą gramofonu i tym jak powinno się podchodzić do sprawy zakupu płyt CD, a LP. Na koniec napisałem o swojej idolce i świetnej osobowości, czyli ,,Wszystkie odsłony Agnieszki Chylińskiej? – twórczość i metamorfozy.

fot. Patryk TarachońAlbum Alex Clare – Tail of Lions, 2018, fot. Patryk Tarachoń

Blogowa społeczność dała radę!

Metamorfozy Blogów były dla mnie próbą ognia i ogromnym zaskoczeniem. Projekt był dla mnie niezwykle rozwijający, a przy tym mogłem poznać nowe osoby. Było mi bardzo miło i jestem z kilku uczestników niezwykle dumny.   Nie poprzestając na laurach, dla tych co chcą stworzyć swój wymarzony blog, napisałem o tym ,,Jak zacząć pisać blog? Elementarz początkującego blogera. To były ciężkie teksty do spisania, ale nie jak ten, który powstał na prośbę koleżanki, który przeczytasz pt. ,,Jak przygotować się do otwarcia bloga – spisz plan na bloga.   Bardzo chętnie odwiedzaliście artykuł ,,Stron z darmowymi szablonami – TOP10, dzięki któremu wielu nowych czytelników, pozostało na dłużej, a nawet chętnie wymienia się wiadomościami, pytając i konsultując się w sprawie swoich blogów. Ogromnym wyzwaniem dla blogerów były nowe zasady, ale dzięki poradnikowi ,,Jak się przygotować na zmiany RODO, okazało się być bardzo łatwe.   Gdy już blogi były gotowe, a przepisy spełnione, przyszedł czas na promocję bloga za pośrednictwem Instagrama. Jak się okazuje ,,Udostępnianie i tworzenie wyróżnionych relacji w Instagramie, po dziś dzień, pomaga zrozumieć fenomen InstaStory.

Przenoszenie bloga na własny adres!

Zakładając paręnaście lat temu blog wiedziałem, że będzie dla mnie ogromnym polem do samorozwoju i wielu możliwości. Gdy w 2018 roku byłem w trakcie przenoszenia się na hosting i własną domenę, uświadomiłem sobie jak wiele pozytywnych zaskoczeń jeszcze mnie czeka. Gdy już przeszedłem z Bloggera (Blogspot.com) na WordPress, byłem przekonany co do ilości opcji jakie mógłbym jeszcze odkryć. Moje przepuszczenia się sprawdziły! Więcej na ten temat przeczytasz w podsumowaniu mojej pracy nad przenoszeniem się, czyli w artykule ,,Jak przeprowadziłem rebranding bloga. Na początku byłem przekonany, że pomysł jest bez sensu. Nie spodziewałem się, że czyta mnie tak wielu ludzi i oczekują czegoś więcej, niż dwóch blogów na Blogspocie. Zresztą od dłuższego czasu chodziłem z zamiarem prowadzenia bloga jeszcze bardziej profesjonalnie. Na bezpłatnych portalach oferujących tworzenie blogów, mamy ograniczone możliwości, gdy WordPress i własny adres to coś zupełnie innego!

Połączenie dwóch blogów w jeden?

Odkąd zacząłem w ogóle pisać blog , własnoręcznie postawiona strona internetowa, napisane artykuły i inne tworzone elementy, były dla mnie oczywiste w blogosferze. W przypadku bloga pod własnym adresem, nie miałem wątpliwości co do chęci wyciśnięcia z niego jak najwięcej. We wrześniu postanowiłem zrobić odważny krok, więc wszystko dokładnie zaplanowałem, a następnie na złamanie karku, pędziłem do domu aby zdążyć dogadać wszystko z firmą hostingową. Wykupienie domeny i hostingu, było najlepszym co mogłem zrobić dla Was i siebie w tym roku. W blogowaniu chcę być jak najbardziej profesjonalny i jak niezależny. Moja niezależność kończy się na firmie hostingowej, której muszę płacić za hosting i domenę, ale reszta to już moja sprawa. Mogę robić co chcę i jak chcę (o ile to zaakceptujecie i zaufacie mi), a wtyczki dostępne dla WordPress’a, oferują tyle możliwości, że wystarczy mi tylko pomysł, abym mógł zacząć szukać sposobu na jego techniczne wdrożenie.

Zacząłem wysyłać listy

Dokładnie tak! Postanowiłem w końcu zacząć pisać listy, więc zebrałem pomysły, zaplanowałem jak chciałbym to robić i zaczęło się. Nie są to papierowe listy, a e-maile, ale i tak się cieszę, zwłaszcza gdy odpisujecie i dołączają nowe osoby. Nie spodziewałem się, że tak bardzo mi się to spodoba. Pewnego dnia po prostu zapytałem ,,Czy chcesz dostawać listy? Na odpowiedź długo nie musiałem czekać, dziękuję poraz kolejny za zaufanie i bardzo doceniam. Chociaż listy wysyłam za pomocą tradycyjnego newslettera, nazywam to po imieniu, nie jest dla mnie newsletterem, a listami. Pisanie do Was to czysta przyjemność. Dzięki listom mogę napisać więcej, a przy okazji dowiedzieć się od kilkunastu zaangażowanych osób, co również u nich słychać. To miła wymiana korespondencji.

Własne materiały do pobrania!

Stworzenie podstrony Pobierz z darmowymi materiałami do, były tylko kwestią czasu. Chciałem stworzyć własny sklep na blogu, prowadzić podcasty, tworząc więcej niż oferował Blogger. Pomysł z własnoręcznie przygotowanymi plikami do pobrania, były wręcz strzałem w dziesiątkę! Fakt zrobienia czegoś więcej było dla mnie kolejną fazą i powodem do radości. Pierwszą była radocha z przeniesienia się na PatrykTarachon.pl, a druga z otwarcia podstrony z plikami dla Was. W listopadzie 2018 roku, stworzyłem plan kalendarza. Byłem z niego dumny i chociaż niepewny jak na niego zareagujecie, podświadomie prze-szczęśliwy. Wtedy Paulina Radziszewska z NeoWymiar.pl, kompletnie mnie skrytykowała za oprawę graficzną kalendarza. Wiedziałem jednak co robię i wstawiłem kalendarz na blog, oficjalnie startując z podstroną. W między czasie stworzyłem też plany lekcji i kilka innych rzeczy do pobrania za darmo. Efekt bardzo mnie wzruszył. Gdy zauważyłem, że motywacyjne kalendarze cieszą się zainteresowaniem, szablon obrobiłem graficznie w kilku wersjach, a następnie pokazałem dziewczynom. Wtedy zrozumiały dlaczego najpierw udostępniłem surową wersję. Wasze oceny były w porównaniu do ich opinii dużo bardziej pozytywne, za co ogromnie dziękuję.   Oprócz newslettera, kilku listów, na które nawet nie spodziewałem się odpowiedzi, napisałem też książkę. Jest gestem podziękowania i ukłonem w stronę blogerów, z którymi się wzajemnie wspieraliśmy przez cały rok, w facebookowej grupie Blogi + Wsparcie. Książkę wydałem w formie e-booka i chociaż bardzo się stresowałem, czułem, że nie jestem w tym sam. Poza wsparciem dwóch wspaniałych dziewczyn o których już pisałem wyżej, byliście też Wy! Bez Waszego wsparcia cała praca poszłaby do kosza, a jednak dzięki zaangażowaniu kilku osób i zaufaniu jakim mnie obdarzyliście, efekt przeszedł moje oczekiwania. 🙂 Dziękuję.

Możliwość porozmawiania z Wami

Wiadomości od Was były przeróżne. Pytaliście o pokonywanie słabości, pracę na etacie, sposoby zaufania samym sobie i osiąganiu celów, a także o porady w sprawach bardzo osobistych. Część z nie ukrywała zirytowania na odpowiedzi, zaczynające się zdaniem ,,Nie jestem specjalistą, więc potraktuj moją odpowiedź jako radę kolegi”, ale znacie już mnie trochę. Nie mam wykształcenia psychologicznego ani pedagogicznego, poprzez blog dzielę się swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami. Mogę doradzić, ale każdy z Was sam musi podjąć decyzję. Niestety nie na wszystkie miałem możliwość odpisać natychmiast, ale ostatecznie dostawaliście zwrotne e-maile i powiadomienia ode mnie w social-mediach. Dziękuję Wam za cierpliwość i obiecuję (w miarę możliwości), jeszcze szybciej wysyłać do Was odpowiedzi.

Rozwój i samokontrola

W tym roku byłem bardzo często wystawiany na próbę. Pomimo skończonych 22 lat, zdarzyło mi się kilka razy zapłakać. Oczywiście chwilę później się podnosiłem i szedłem dalej z podniesioną głową. Wiele się też nauczyłem i przypomniałem, dlaczego powinno się czasem olewać niektórych ludzi w naszym życiu. Oczywiście jak zawsze ogromnym wsparciem była dla mnie dwie niezastąpione dziewczyny. Ukochana nie pozwoliła mi zwątpić, gdy najlepsza przyjaciółka czuwała nad popełnianymi błędami. Miałem w Nich ogromne wsparcie i mogłem na dziewczyny liczyć nawet w najgorszych momentach, jak również wspólnie cieszyć się drobiazgami.   W tym roku powstało wiele nowych artykułów na blog. Oczywiście błędów składniowych i interpunkcyjnych nie brakowało, do czego się przyznaję. Piszę o tym, aby po raz kolejny, kilkudziesięciu osobom uświadomić, że znam swoje możliwości i wiem o błędach. Dziękuję Wam za wszystkie uwagi, ponieważ spora część z Was czuwa i nie boi się odezwać, gdy zrobię jakiś bubel w tekście. Niestety są też osoby wytykające mi błędy niesłusznie i bezpodstawnie, widząc jakąś literówkę. Dlatego postanowiłem mianować moją przyjaciółkę na osobistą hejterkę. Regularnie się spotykamy, aby zwracała mi uwagę na błędy stylistyczne, składniowe i jak wspominałem interpunkcyjne. Uczę się, rozwijam i nie zamierzam odpuszczać.   Kolejny raz się powtórzę dla tych, którzy nie mieli okazji poznać mojego punktu widzenia na ten temat. Dzięki uwagom uczę się popełniać coraz mniej błędów i widzę postępy. Jeszcze kilka lat temu, moje blogi nie były czytelne i gdy postanowiłem poprawić starsze teksty, zwyczajnie spora ilość poszła do kosza, ale jak to się mówi, warsztat na czymś trzeba szlifować. 😉 Dzięki jeszcze raz za uwagi, biorę je do serca i pamiętam o każdej, z której wyciągam wnioski.

fot. Paulina RadziszewskaAugustów, 2018, fot. Patryk Tarachoń

Za co Wam dziękuję?

Przede wszystkim za udział i wsparcie w akcji Metamorfoza Bloga, która odbyła się podczas wakacji. Wtedy blogerzy mieli wystarczająco dużo czasu, aby przygotować się do powrotu czytelników z wakacji. Cały proces i efekty akcji prezentuję z dumą w ,,Podsumowaniu i opiniach na temat Metamorfozy Bloga. Dziękuję Paulinie za wspólne trzy lata i wsparcie jakie dajesz mi Kochanie przez ten czas. Nie każda Kobieta rozumie pasje swojego faceta, Ty mnie czasem rozumiesz lepiej niż ja sam siebie. Za to Cię kocham i już nie mogę doczekać się kolejnych wspólnych chwil. Jesteś świetna i mam nadzieję, że tekst ,,3 lata wspólnych walentynek” chociaż odrobinę to wyraża.

Rok w liczbach?

Nigdy nie byłem dobry w liczeniu, ale liczyć na siebie i na Was mogłem od początku blogowej drogi. W powyższym tekście około 10 razy Wam dziękowałem, więc jeszcze raz, dzięki! Wasze wsparcie ułatwia mi postawione samemu sobie wyzwania! Dziękuję jeszcze raz za ponad 170 nowych artykułów. Łącznie z Przygotuj się na Start oraz  Wsparcie Bloga I Porady dla Blogerów i PatrykTarachon.pl (według Google Analytics), osiągnęło ok. 36 400 UU i 49 200 odsłon, co jest dla mnie ogromnym powodem do radości i dumy z tego co robię. Jestem dla Was bardzo wdzięczny i liczę, że wspólnie osiągniemy jeszcze więcej!

Z nowym rokiem, chciałbym Ci życzyć

Wytrwałości w celach jakie sobie postawisz

Aby każdy następny krok, więcej Cię uczył niż przynosił rozczarowań

Niech czas poświęcony na realizację marzeń, będzie pełny radości

Wszystkiego dobrego w nowym roku!

______________________

Masz już swój kalendarz?

Unsplash.com / fot. Paulina Radziszewska Poniższy kalendarz, możesz pobrać całkowicie za darmo! Dostępny jest w kilku wersjach, a każdy z nich ubogacony planner czasu, z miejscem na notatki na cele. Dzięki niemu rok będzie prostszy. Wśród projektów, są również sportowe, w wersji z mężczyznami lub kobietami ćwiczącymi na siłowni, a także kalendarz z uśmiechniętymi ludźmi, aby Wam poprawić humor gdy będziecie korzystać z kalendarza.

[su_button url=”https://patryktarachon.pl/download/9877/” background=”#000000″]Pobierz kalendarz za darmo[/su_button]

Uwaga! Jest jeszcze dostępny kalendarz ze zdjęciami krajobrazowymi, przygotowanymi przez Paulinę Radziszewską z NeoWymiar.pl . Dostępny do pobrania jest po zapisie na newsletter u dołu strony. Więcej na temat kalendarzy przeczytasz w artykule ,,Kalendarze do wydrukowania na 2019 rok„.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kinga Torbiel
Kinga Torbiel
8 maja 2023 09:30

To był trudny rok i dla mnie

Paulina Radziszewska
Paulina Radziszewska
1 stycznia 2019 02:34

Sukcesów i więcej dobrych pomysłów. Udanego 2019!

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
1 stycznia 2019 15:49

Dziękuję Paulino, większość odbyła się dzięki Tobie. 🙂

Aleksandra R. K. Stupera
Aleksandra R. K. Stupera
31 grudnia 2018 20:21

Widzę, że był to całkiem owocny rok i sporo się działo 🙂
Powodzenia w 2019 r., który już niedługo nastąpi. Życzę kolejnych sukcesów i dobrego rozwoju bloga oraz osobistego.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
1 stycznia 2019 15:48

Dziękuję, wszystkiego dobrego i dziękuję za wsparcie jakie otrzymałem od Ciebie w tym roku. 🙂

kamykworld
kamykworld
31 grudnia 2018 19:06

To był niesamowity rok. Wiele pozytywnych zmian w życiu. Od niedawna śledzę ten blog i z przyjemnością patrzę na to jak szybko się rozwija. Wszystkiego dobrego w 2019 roku!

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
1 stycznia 2019 15:50
Reply to  kamykworld

Dziękuję i zapraszam. 🙂 Być może uda nam się zrobić coś wspólnego. 😀

czerwona filizanka
czerwona filizanka
31 grudnia 2018 18:52

Kurcze z tą własną domeną i wyglądem bloga… widzę że w końcu muszę zrobić odważne kroki naprzód.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
1 stycznia 2019 15:49

Ważne aby wszystko dopracować. Jakby co odzywaj się do mnie, chętnie pomogę. 🙂

Shopping Cart
10
0
Would love your thoughts, please comment.x