Kiedy możesz nie przejmować się się opinią innych? W jaki sposób radzić sobie z obraźliwymi komentarzami? Poznaj 5 sposobów!

Jak nie przejmować się tym, co mówią inni?

Kiedy możesz nie przejmować się się opinią innych? W jaki sposób radzić sobie z obraźliwymi komentarzami? Poznaj 5 sposobów!

Czujesz się niezręcznie lub jest Ci przykro, gdy inni wypowiadają się na Twój temat? Poniżej dzielę się swoimi sprawdzonymi sposobami na to, jak nie przejmować się opinią innych. Ponadto w 5 punktach opowiem Ci o tym, jak radzić sobie z oceniającymi ludźmi. Weź udział w dyskusji pod tekstem. Chętnie z Tobą podyskutuje na poruszony temat i metody.

Sposoby aby nie przejmować się zdaniem innych

Być może znasz ten problem ze swojego otoczenia lub dotyczy on bezpośrednio Ciebie. Wczoraj spędziłem czas na jednej z grup na Facebooku. Przykre jest widzieć, jak młode osoby nie wierzą w siebie, z powodu komentarzy innych ludzi.

  1. Nie zwracaj uwagi na komentarze. Kieruj się tym, co myślisz o sobie, a nie tym, co myślą o Tobie inni.
  2. Nie krytykuj się. Jeśli zaczynasz myśleć o sobie źle, na siłę szukaj zalet w swoim zachowaniu i wyglądzie. Buduj wiarę w siebie samodzielnie, inni Ci w tym nie pomogą.
  3. Miej coś swojego. Pasję, marzenie, cel, który będzie zajmował Twój czas i pokazywał Ci, że robisz coś, co lubisz i jesteś w tym dobra.
  4. Otaczaj się pozytywnymi ludźmi. Nie poświęcaj swojego czasu na tych, którzy mają milion dobrych rad i źle się przy nich czujesz. Ponadto ucz się asertywności, gdy czujesz, że się z czymś nie zgadzasz lub nie masz na coś ochoty.
  5. Weź czasem na luz. Zdystansuj się do swoich wad. Gdy ktoś je będzie wyśmiewać, ciśnij po sobie bardziej, a później wykaż wady przeciwnika. Sprawdzisz tym, czy otoczenie ma taki sam dystans do siebie, jak do Ciebie.

Więcej tego typu porad znajdziesz w moich książkach i ćwiczeniach. Jeśli masz jakieś pytania, zawsze możesz do mnie śmiało napisać. Dziękuję Ci za Twoją obecność. Cieszę się, że tu jesteś.

Dlaczego nie warto brać wszystkiego do siebie?

Ludzie krytykują innych aby się dowartościować i zabłysnąć. Chcą mieć rację wtedy, gdy nikt nie pyta o ich zdanie. Nie krytykuje się tylko tych, którzy nie są obojętni na obraźliwe komentarze. Często można zbyć rozmówcę, dać do zrozumienia, że jego uwagi są przykre lub zbagatelizować wypowiedzi innych. Nie ma sensu zastanawiać się, dlaczego ktoś postępuje w taki lub inny sposób. Bywa też tak, że w naszym otoczeniu znajomi, przyjaciele lub rodzina zauważają, że ich nie słuchamy, więc przestają się wypowiadać. Niestety nie zawsze tak jest, a my stajemy się celem czyiś kpin i „złotych rad”.

Dlatego dzięki asertywności i ironicznemu wytykaniu błędów innym, jesteś w stanie uwolnić się od przykrych uwag. Pamiętaj, że to Twoje życie i nikt nie ma prawa wmawiać Ci, co Cię bardziej uszczęśliwia, a co mniej i z czym czujesz się dobrze. Tylko Ty możesz pokonać swoje kompleksy.

Zachęcam również do dyskusji na ten temat. 🙂 Czekam na Ciebie w komentarzach.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
life by Marcelka
2 października 2021 21:42

bardzo cennne rady, to bardzo ważne, aby nauczyć się nie przejmować innymi,
choć czasem nie jest to łatwe

Anna
19 kwietnia 2022 08:58

Czasem dobrze jest nie wiedzieć, co inni o nas myślą. Nie jest nam to do niczego potrzebne. Szkoda tylko, że najbliżsi nie zawsze są w stanie powstrzymać się od komentarzy na nasz temat.

Jagoda
Jagoda
13 marca 2022 17:58

Szkoda jak ludzie niszcza innym psychike nie szanuja i traktuja ludzi jak smieci

Sławek
Sławek
10 marca 2022 18:20

To bardzo trudne ale wiem że masz racje

Czarna Ruletka
Czarna Ruletka
12 marca 2022 02:03

Nie wiem czy w przypadku mojej rodziny to pomoże te szuje nie mają szacunku nawet do siebie

Byczek
Byczek
11 marca 2022 12:33

Moja rodzina jest odporna na sugestie

Harold Stary
Harold Stary
10 marca 2022 03:55

Ja żem jemu powiedział – nie przejmuj sie tym co mówiom inni 😛

Daria
Daria
14 października 2021 18:27

Już dawno słucham wyłącznie tych którzy w moim życiu coś znaczą i wielokrotnie pomogli mi bezinteresownie. Postronnych ludzi którzy mnie nie znaja po prostu sobie olewam.

Piotrek (Muzyka na Kółkach)
11 października 2021 10:13

Bardzo wartościowe rady, które myśle, że choć w pewnym stopniu pomogą osobom mającym problem z nadmierną krytyką czy hejtem ze strony innych osób. Chociaż uważam też, że takie całkiem „nieprzejmowanie się” zdaniem innych może mieć też negatywny wpływ, ponieważ czasami możemy nie dostrzec tego co robimy źle. Dlatego też myślę, że popadanie w skrajności w tym temacie to nie jest dobry pomysł.

Pozdrawiam

Paulina
2 października 2021 09:37

Nie można brać wszystkiego do siebie, ale czasem okazuje się to trudne.

Shopping Cart
20
0
Would love your thoughts, please comment.x