Unsplash.com

Którymi działaniami wpłyniesz na lepsze samopoczucie? W jaki sposób działać i realizować swoje cele, aby szybciej osiągać sukces i mieć więcej wolnego czasu? Jak się zorganizować aby mieć więcej czasu? Przygotuj się teraz na następny dzień!

Czasem trudno zorganizować się, a przede wszystkim zdążyć z najważniejszymi czynnościami, a co dopiero tymi szczegółowymi. Bez znaczenia na to czy wybierasz się do pracy, szkoły, podróży czy zaprezentowaniu projektu lub nowego pomysłu. Te dwadzieścia krótkich porad, może zmienić Twój dzień!

Przygotowuj się poprzedniego dnia

Jedzenie na cały dzień, śniadanie przed wyjściem, ubranie, rzeczy których nie możesz zapomnieć. Wieczór możesz spędzić na wiele sposobów, ale już gdy będziesz spokojniejszym człowiekiem o następny. Połóż się spać tak, aby co najmniej 9h. przed obudzeniem, już zasnąć.

 

Wstawaj 15 minut wcześniej niż zwykle

Nie chodzi tutaj aby doprowadzić do dnia gdy w ogóle nie zaczniesz się kłaść spać. Ta technika polega na tym aby wstawać z łóżka tuż przed budzikiem. Organizm który nauczy się takiego trybu, nie będzie miał kłopotu z wybudzeniem w razie rozładowania baterii.

 

Nie polegaj tylko na pamięci

Niestety bez znaczenia na wiek, każdy z nas może pamiętać zawsze o wszystkim, a raz zapomnieć o jakimś szczególe. Dlatego synchronizuj kalendarz z innymi urządzeniami, nie wyłączaj powiadomień, a karteczek od razu nie wyrzucaj do kosza. Zapisuj na papierze lub w telefonie.

 

Unikaj negatywów

Gdy już negatywni ludzie będą daleko za Tobą, przed są jeszcze wiadomości ze świata i kraju. Nie zaprzątaj sobie głowy tym jeżeli nie masz na to czasu. Bierz udział tylko w tym na co ten czas jest.

 

Nie myśl na swój temat źle

Nawet jeśli nie jesteś świadom tego, wychodź z założenia, że to tylko błąd, a Ty następnym razem będziesz jeszcze lepszą osobą w tym co teraz się nie udało.

 

Gdyby wszyscy przejmowali się tym co mówią inni
Nie byłoby tak dużo ludzi sukcesu
 – Patryk Tarachoń

 

Przeczytaj coś budującego

Cytaty, blogi, artykuły motywacyjne, książki. Wszystko co podniesie Cię na duchu, a jeśli nawet nie to czytaj. Nic tak nie rozwija człowieka jak pisanie lub czytanie.

 

Zrób kopię najważniejszych dokumentów

Jeżeli danego dnia masz więcej czasu lub pojawił się jakiś ważny ,,papierek”, zeskanuj go i trzymaj w bezpiecznym miejscu. Przykładowo na dysku przenośnym. Nie wiadomo co kiedy się przyda.

 

Ustal stałe miejsce dla rzeczy, których zawsze szukasz.

Zrób porządki, a na pewno pilnuj porządku w tam gdzie najczęściej zaglądasz.

 

Napraw te rzeczy, które od dawna czekają

Skoro masz trochę czasu weź się za to co już od dawna czeka na Ciebie.

 

Rozplanuj odpowiednio czas

Jeżeli dasz sobie czas na zasiedzenie się przed telewizorem lub dłuższy obiad, może wylecieć z głowy spotkanie. Dlatego staraj się tak umawiać, aby każdy kolejny punkt z kalendarza w dniu móc odznaczać. Oczywiście dawaj też sobie czas gdy spotkanie przebiega zdecydowanie dobrze. Czasem zwyczajnie szkoda wyjść co do minuty. Wychodź też z domu przed czasem. Oczywiście autobus może się spóźnić, auto stanąć w korku, albo zwrócić Twoją uwagę coś co zabierze więcej czasu.

 
Nikt z nas nie ma za dużo czasu
Dlatego planujmy życie jak najlepiej
 – Patryk Tarachoń

Planuj odpoczynek

To w jaki sposób spędzisz czas wolny też ma znaczenie. Odpoczywaj tak aby czuć się lepiej.

 

Częściej mów ,,nie”

Umiejętność mówienia tego słowa jest naprawdę ważne i potrzebne. Musimy umieć odmawiać, aby nie być wykorzystywanym, aby nikt nie zabierał naszego cennego czasu lub skłaniał do czegoś czego nie chcemy robić tylko dla czyjejś przyjemności. Myślmy też czasem o sobie.

 

Nie obawiaj się prosić o pomoc i wsparcie

Nie jesteś maszyną, pamiętaj o tym. Jeżeli ktoś potrafi coś lepiej od Ciebie, szybciej mu to idzie albo chce pomóc, niech pomaga. Lepiej lub gorzej, ale niech wesprze Cię skoro nie masz czasu. Czasem wspólnie można zrobić jeszcze więcej, lepiej, a ,,co dwie głowy to nie jedna”.

 

Unikaj narzekających, negatywnych ludzi

Otaczaj się ludźmi uśmiechniętymi, ambitnymi i pełnymi życia. Wtedy nawet najbardziej pochmurny dzień, będzie miał szansę ujrzeć trochę słońca.

 

Zrób pierwszy krok, by pozbyć się złego nawyku

Palenie papierosów, alkohol czy spędzanie czasu na grach komputerowych? Bez znaczenia na to co jest, ograniczaj aby mieć czas na to co jest w życiu ważne.

 

W życiu trzeba spróbować jak najwięcej
Ale nie tego co ciągnie w dół, a do góry
 – Patryk Tarachoń

Dbaj o tych, którzy dbają o Ciebie

Nie zapominaj o tych którzy byli przy Tobie na starcie. Interesuj się tymi co Cię kochają, lubią i szanują. Nie zapominaj o rodzinie, oni są najważniejsi, tak jak przyjaciele. Szukaj tych którzy Cię zrozumieją.

 

Codziennie wychodź na spacer

Małe szanse, że akurat na Ciebie spadnie tego wieczoru cegła na głowę, a większa, że odprężysz się kręcąc po okolicy z psem czy bez niego.

 

Wyciągaj wnioski, ale nie zadręczaj się

Każdy popełnia jakieś błędy. Przecież Ty już masz je za sobą i wiesz co robić aby ich było jak najmniej.

 

Nie rób kilku rzeczy jednocześnie, skup się na jednej

Pamiętaj aby skupiać się tylko na tym co jest w życiu ważne i aby spełniać się w tym ile Twoim zdaniem jest potrzebne. Dopiero później dawaj z siebie więcej niż potrafisz aby podnosić poprzeczkę, która napędzi Cię do dalszego działania.

 

Uśmiechaj się rano do lustra

Codziennie rano powtarzaj sobie jak bardzo jesteś pięknym/przystojnym człowiekiem i jak wiele zawdzięczasz innym, ale też sobie.

 

Każdy z nas ma wady i zalety
Wszyscy jesteśmy w czymś lepsi i gorsi
 – Patryk Tarachoń

Taki rozkład planu wcale nie wymaga dużo czasu i jedynie wydaje się skomplikowany. Nie zapominaj również, że zasady są po to aby je łamać. Nie wszystko w życiu należy robić według wytyczonych reguł i tabel. Nie może zabraknąć spontaniczności, uśmiechu, radości i luzu.

Wszystko jest dla ludzi i nie powinniśmy sobie odmawiać skoro coś jest dobre, a my mamy możliwości. Róbmy to co kochamy, nie zapominajmy o rodzinie, przyjaciołach czy znajomych.

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.