Unsplash.com

Jakich zachowań kobiety nie tolerują u mężczyzn? Co zrobić aby zaskoczyć partnerkę? Które cechy wśród panów zirytują każdą kobietę? W jaki sposób zaskoczyć dziewczynę, aby była szczęśliwa? Życie z mężczyzną pod jednym dachem według pań!

Gdy ten tekst pojawił się na Przygotuj się na Start, blog zadrżał od ilości komentarzy i wejść. Fragment o myciu się, został opacznie zrozumiany przez damską część społeczności wokół bloga. Przesłanie i powód napisania tego artykułu, miał jednak swój cel i spełnił zadanie.

Dziś ponownie dzielę się tym samym tekstem aby ponownie zwrócić Wam drodzy Panowie uwagę na pewne banalne, lecz niezwykle istotne czynności, z których nie zdajemy sobie sprawy, a w kobiecym rozumieniu są czasami wręcz niedopuszczalne!

Z faktu iż wokół mnie nie brakuje płci pięknej i częściej właśnie z Paniami mam do czynienia niż z facetami, nie skromnie stwierdzę, iż dużo szybciej potrafię postawić się w ich sytuacji. Ostatnie rozmowy coraz bardziej przekonują mnie w moich przekonaniach.

 

Bez znaczenia co pomyślą koledzy

Kobieta długo czekać nie powinna

– Patryk Tarachoń

Jeżeli Cię interesują wnioski jakie nasuwają mi się podczas dyskusji lub opowieści o troskach i dylematach, miło będzie spędzić z Tobą trochę czasu. Kobietom dziękuję w tym momencie za uwagę, wolałbym gdyby Panowie wyciągnęli coś z tego, a Wy Drogie Damy wybaczyły mi tę okrutną męską solidarność. Na co nasze Damy zwracają największą uwagę? Czym mężczyźni najczęściej denerwują płeć piękną i w jaki sposób poprawić partnerce humor. O tym wszystkim przeczytasz z mojego punktu widzenia poniżej. Z jakimi kobietami warto się umawiać i co robić aby zwróciły na Ciebie uwagę?

 

W jakich kobietach warto się zakochiwać?

Z moich obserwacji wynika, że faceci impulsywnie podejmują decyzję o związku. Są gotowi zaryzykowania, mimo wszystko będąc świadomi jaka jest wybranka i prawdopodobnie na ile będzie z nią łatwiej.

Jeżeli chcemy już budować relację, nie spontanicznie. Proponuję spędzać razem czas, poznać zainteresowania, zaprzyjaźnić się, zwracać uwagę na to jak dba o siebie, zachowuje się w towarzystwie, domu. Czy jest odpowiedzialna, zaradna, potrafi poradzić sobie w trudnych sytuacjach i jak radzi ze swoimi emocjami.

 

Kobieta jest trudna do zrozumienia

Nie staraj się więc Jej rozumieć, a słuchać

– Patryk Tarachoń

 

Dopiero gdy już wiemy o takiej kobiecie wszystko, a ona o Tobie, łatwiej jest wejść w związek. Z własnego doświadczenia wiem, że złapanie byka za rogi jest dużo prostsze niż jego pozbycie. Problemów nie brakuje, a lekcja na całe życie może do niczego się nie przydać, a przysporzyć niepotrzebne obowiązki. Jakie oczekiwania mają kobiety? Ile oczekują od nas kobiety?

 

Jak zaspokoić oczekiwania kobiet?

Najtrudniejszą zagwozdką w zrozumieniu, jest według mnie odczytanie sygnałów. Często nawet nie jesteśmy świadomi, że dostajemy bardzo skomplikowaną wiązkę danych. Kiedy zauważam te sygnały i w jakich sytuacjach faceci popełniają moim zdaniem najwięcej błędów?

 

1. Domyśl się, tego czego nie zrobiłeś!

Nas to osobiście bawi w większości bez wyjątku. Tak trudno zrozumieć, że my zwyczajnie uznamy to za zwykłe humory ,,wielkiej damy”? Niestety nie rozumieją, więc jeżeli kochasz potraktuj ją tak jakbyś sam na miejscu swojej drugiej połowy chciał być potraktowany. Usiądź obok, postaraj się rozśmieszyć, poprawić samopoczucie.

 

2. Weź za dłonie, spójrz szczerze w oczy i poproś o wyjaśnienie

Spokojnie mów i przede wszystkim słuchaj, staraj się zrozumieć i nie komentuj. Jeżeli skończy, ewentualnie pociesz i delikatnie wytłumacz jak się ma sprawa z Twojej męskiej perspektywy, podkreślając ,,jestem tylko facetem, nie wszystko rozumiem jak ty, ale się staram”.

 

3. Są słowa których kobiety nie znoszą

Chociaż niektóre kobiety są niezdecydowane, wymagają podświadomie od nas jasnych deklaracji i odpowiedzi. Zawsze używaj słów tak/nie, podoba/nie podoba mi się to ponieważ…

Chcą stanowczych samców i koniec. Owszem podoba się im gdy czasami jesteśmy takimi smutnymi misiami, które można przytulić i pocieszyć, ale bez przesady.

 

4. Nie zwlekaj z obietnicami

Remont kuchni to dla nas najgorsze co może spotkać gdy zbliża się upragniony urlop. I fakt, jeżeli wszystko będziesz robił na zawołanie, doprowadzisz do momentu gdy ciągle czegoś będzie chciała. Natomiast jeżeli deklarujesz się, że coś zrobisz, bądź chłop, dotrzymuj słowa. Wolisz aby inny typ przyszedł do domu, dostał prawdopodobnie twoje zarobione pieniądze i jeszcze robił dobre wrażenie za Ciebie? Chyba naprawa zlewu to nie jest wyczynem?

 

5. Dbanie o higienę osobistą i ubiór

Chociaż dla Ciebie może wydać się to dziwne. Są Panie którym najlepiej by pasowało aby mył się jak najczęściej po każdej czynności. Tutaj facet jest facetem i moim zdaniem nie każdy będzie codziennie się przecież mył i sprzątał dzień w dzień.

Każdy ma prawo dbać o siebie tak jak sam sobie tego potrzebuje. Z drugiej strony prysznic co dwa-trzy dni w tygodniu to minimum. Chociaż niektóre Kobiety wymagają nawet codziennie. Dbanie o włosy, fryzjer co jakiś czas i pilnowanie aby ten zarost był taki jak kobieta oczekuje jest warte dopilnowania. Pamiętaj też o obcinaniu regularnie paznokci. Na to również zwracają uwagę.

Dla świętego spokoju lepiej odkładaj ciuchy na następny dzień (te z dzisiaj) w jedno miejsce, zmieniaj skarpety i bieliznę na świeże. Używaj też jakiegoś zapachu i dbaj o jamę ustną. To są szczegóły, ale istotne. Poza tym prawdopodobnie Twoja partnerka też dba o siebie. Nie paraduje przed Tobą z nieogolonymi nogami, prawda?

Dbaj też o swój wygląd i ciuchy. Stare lepiej zanieś do garażu, a swoją Królową poproś o „szybkie” zakupy. Niech koleżanki wiedzą, że jej mąż/chłopak potrafi naprawdę dbać o siebie.

 

6. Nie eksponuj za bardzo pewności siebie

Chociaż tak naprawdę bycie duszą towarzystwa z wciąż aktualizowanymi żartami i nowinkami jest na plus, nie staraj się wychylać za bardzo. Nie mów ciągle o sobie, pochwal innych, doceń kogoś nawet jeżeli nie do końca widzisz za co podziwiać. Na co uwagę zwracają Panie podczas randki? Gdzie jest haczyk udanej relacji i oceny ze strony partnerki?

 

Kobiety zwracają uwagę na szczegóły

Za podnoszeniem się ciśnienia we krwi naszych Pań, stoją jeszcze szczegóły o których nie mieliśmy pojęcia. I chociaż często nie zauważamy w sobie tych zachowań, mają one miejsce w mniejszym lub większym stopniu. Jest znikoma szansa, iż rzadko są zauważane u Ciebie lub w ogóle. Dlatego pilnuj się i nie staraj na tym złapać.

 

– Chorowanie mężczyzn przeszło już do historii

Dlatego staraj się nie użalać nad sobą. Lepiej spokojnie leż i o nic nie proś. Przemęczysz się jakoś, a na pewni nie będzie na Ciebie nikt narzekał.

 

– Zbyt zadbani faceci to jak mówi moja koleżanka ,,p**dy w rurkach”

Szczerze życzy im obowiązkowego kursu wojskowego. Tak aby wreszcie z mężczyzn wyrośli mężczyźni, a nie cioty. Sprawdzone info aby nie było.

 

– Plotkowanie na tematy sąsiadów, współpracowników, rodziny

One nie znoszą gdy chłop przebija w tym zakresie najbardziej rozgadane monitoringi osiedlowe.

 

– Unikanie lub ważniejsze sprawy krzywdzą!

Zbywania gdy nie mają humoru lub widać, że coś się stało, choć mówią, że coś jest nie tak. Chcą tego dociekania z naszej strony, aby chociaż móc przywalić w twarz.

 

– Uprzedmiotowienie kobiety

Działa na nie jak ciąganie za łańcuch psa i krzyczenie ,,bierz to”! To jak wypowiadasz się przy kumplach rób tylko z kumplami. Dostają palpitacji gdy słyszą, ,,laska z świetnym tyłkiem i ach te jej cycki”!

 

– Nie sprzątania po sobie

Bo skoro mamy ręce, wiemy gdzie gąbka i płyn, w czym problem? Nakruszysz, chyba gołębie do domu nie wlecą i nie wydziobią, racja?

 

Złota rada która się sprawdza w związkach!

  Co zrobić by mieć większe szanse u kobiet? Jeżeli masz problem z oswojeniem tego co napisałem lub nie zgadzasz się, możesz spróbować czegoś jeszcze. Po pierwsze uważam, że dziewczyny lubią być adorowane, a głównie być w centrum naszego zainteresowania.

 

Czy dziewczyny lubią być podrywane?

Chcesz zdobyć u niej punkty? Powiedz dla kolegi/kumpli gdy będzie ona w pobliżu, że zamiast wyjścia w ten piątek z nimi, wolisz spędzić trochę czasu ze swoją królową. Czasami zerkaj na nią i się uśmiechaj podejrzanie jakbyś miał na nią ochotę i całuj w szyję gdy wracasz do domu.

 

Gdybyśmy słyszeli myśli kobiet

Też domyślalibyśmy się o co chodzi

– Patryk Tarachoń

 

Jak poprawić relacje w związku? Po drugie uznaj ją nie tylko jako towarzysza życiowego, ale kogoś więcej niż przyjaciela. Traktuj w taki sposób jakbyś zawdzięczał dla niej wszystko co masz.

Rób wszystko aby czuła się Twoim fundamentem, kimś komu można zaufać i nawet powiedzieć o swoich kobiecych sprawach. Słuchaj nawet jeżeli Ciebie to nudzi, szanuj każdą minutę którą tylko dla Ciebie poświęca.

 

Chcesz przeczytać na ten temat więcej? Poznaj innych autorów i ich zdanie na ten temat. 💕

>>> Czego kobiety nie lubią w mężczyznach (BabyBoom.pl)

>>> Co kobiety lubią w mężczyznach? (PerfectDating.pl)

>>> Czego one nie pojmują w mężczyznach (Powiedzialem.pl)

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.