O czym jest ,,Przygotuj się na Start"? Kto przyczynił się do powstania eBooka? Jaką tematykę znajdziemy w książce i dla kogo została napisana!

Historie poruszane w książce o dorastaniu i samoocenie!

O czym jest ,,Przygotuj się na Start”? Kto przyczynił się do powstania eBooka? Jaką tematykę znajdziemy w książce i dla kogo została napisana!

Jeśli jeszcze nic nie wiesz o mojej książce ,,Przygotuj się na Start”, jesteś w dobrym miejscu! W poniższym tekście zdradzam skąd pomysł na jej napisanie i jak to wszystko się zaczęło. Zapraszam Cię do zapoznania się z krótkim tekstem, w którym opowiadam nieco więcej o misji, jaką sobie postawiłem wydając eBook!

Jak zaczął powstawać projekt nad książką

Napisanie eBooka ,,Przygotuj się na Start” było nie lada wyzwaniem. Na początku chciałem tylko spisać wszystkie przykrości w jednym miejscu. Następnie dopisywałem własne spostrzeżenia. Do przerobienia brudnopisu w książkę, zachęciła mnie moja partnerka Paulina, której przeczytałem kilka pierwszych stron. Tekst powstał w kilka tygodni, a następnie wieczorami przysiadałem do dopisania nowych rozdziałów lub rozbudowania tego, co już pojawiło się w książce.

Gdy uświadomiłem sobie, że projekt jest już na zaawansowanym etapie pracy, uświadomiłem sobie, że nie ma odwrotu. Po kilku dniach pisania, miałem zarys tematyki. Stworzyłem spis treści i uzupełniałem go tworząc kolejne rozdziały. Jedne są dłuższe, gdy inne krótsze. Uznałem, że nie chcę pisać na ilość znaków, a przekazać główną myśl. Zależało mi, aby było zwięźle i na temat. Paulina Radziszewska (autorka NeoWymiar.pl), zrealizowała sesję zdjęciową, a Anna Chomiak (NieidealnaAnna), podpowiadała i czuwała aby cały projekt przebiegł profesjonalnie od początku, do końca. Gotowy tekst wręczyłem mamie do sprawdzenia, aby nie było, że zdradzam jakieś niewygodne historie z rodzinnego życia.

Przeanalizowałem swoje doświadczenia

Zacząłem od przeanalizowania własnego dzieciństwa i dotarło do mnie, że moje kompleksy nie wzięły się przez szkołę. Już od najmłodszych lat, ciotki i wujkowie zwracali mi uwagę na to, że jestem za chudy. Ironicznie łapiąc za policzki i śmiejąc się, że rodzice mnie nie dokarmiają. Na siłę ukrywałem swoje ciało pod grubymi ubraniami od najmłodszych lat, zwracając na siebie jeszcze większą uwagę. Gdy w szkole zostałem zapytany o komputer, odrzekłem, że nie mam jeszcze.

Wtedy rozniosła się plotka, że z tego powodu niby jestem gorszy. Nie zależało mi na przyjaźniach, zważywszy, że po lekcjach zwykle czekali fajniejsi do towarzystwa rodzice i przede wszystkim dziadek. Z kolejnymi latami trudniej mi było zaufać rówieśnikom, więc nie próbowałem się przypodobać tym, co myśleli, że kpiny z innych są zabawne. W podstawówce nastąpił mały przełom, po którym uznałem, że jestem na tyle silny, aby nie zamykać ust i zwyczajnie nie pozwalać wleźć sobie na głowę patologii i zakompleksionym rówieśnikom. W gimnazjum zacząłem blogować, aby z następnymi latami zacząć traktować to zajęcie jako pasję. W technikum poznałem świetnych ludzi, z którymi nawiązałem przyjaźnie i zaczęło się imprezowanie. Po skończeniu technikum zacząłem realizować swoje marzenia.

Jakie emocje kryją się w książce?

Każdy z tych etapów postanowiłem opisać w książce ,,Przygotuj się na Start”. Napisałem ją szczerze, bez ściemniania, wyjawiając przy tym skrywane myśli. Uznałem, że osobom, które czytają mój blog od lat, po pierwsze powiedziałbym więcej o samym sobie. Po drugie, gdy kolejne osoby dostały pierwsze strony, zaleciły mi kontynuację prac. Uznali, że treść książki może pomóc nie tylko młodym ludziom. Do współpracy zaprosiłem osoby, które mają podobne doświadczenia do moich. Swoimi historiami podzielili się zarówno czytelnicy, jak również znajomi. Wybrałem najlepsze z nich i umieściłem w książce. Do tego poprosiłem o udzielenie wywiadu osoby, które opowiedziały o tym, jak w dzisiejszych czasach spełniać swoje marzenia. Więcej o osobach, które przyczyniły się do wydania eBooka, przeczytasz w artykule ,,Bohaterowie Przygotuj się na Start„!

Ruszyłem więc z przedsprzedażą, w której eBook był o połowę tańszy. Osoby, które zdecydowały się mi zaufać i zakupić go taniej, dostały dostęp do pobrania książki na tydzień przed premierą. Ich opinie pozwoliły mi wyciągnąć wnioski i wprowadzić drobne poprawki, aby w trakcie premiery wszystko było gotowe.

Kilka słów o ,,Przygotuj się na Start”!

Książka powstała z myślą o osobach, które od najmłodszych lat spotykały się z docinkami na swój temat. Poniżanie i obrażanie w szkole, strach przed wyjściem z domu, nienawiść do samych siebie, wynikający z braku akceptacji. Opisałem w nich swoje wnioski i przykłady z życia, aby uświadomić, że bycie ofiarą nie świadczą o naszej beznadziejności. Na końcu opowiadam o tym, jak spełniać marzenia. Zależy mi na pokazaniu, że nawet ktoś kto był nielubiany w szkole, może dużo osiągnąć i zostać kimś wyjątkowym. To nie brednie, takie jest życie, a ja chcę o tym opowiedzieć.

Jeśli jeszcze nie masz eBooka, możesz przeczytać darmowy rozdział. do którego dostaniesz dostęp po zapisie do Zamkniętej Listy. Możesz go zakupić przechodząc do Sklepu.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz Kamiński
Janusz Kamiński
7 sierpnia 2019 17:04

Gratuluję z napisaniem książki! Jest to dobry kawałek pracy. 🙂

Aleksandra
30 lipca 2019 17:52

Opowiadanie własnej historii często inspiruje innych do podjęcia działania 🙂 Życzę powodzenia w sprzedaży ksiażki.

Shopping Cart
4
0
Would love your thoughts, please comment.x