Które blogi są wart uwagi i dlaczego? Czym wyróżniają się najpopularniejsi blogerzy w Polsce? Kto tworzy najlepszą treść w sieci? Zestawienie najbardziej angażujących blogerów w Polskiej blogosferze!

Blogosfera się prężnie rozwija już od kilku lat. Nawet wyglądem dorównują profesjonalnym portalom informacyjnym. Niektórzy blogerzy już wpisali się do trendów w Polsce.

Jak więc oceniam ich i czy regularnie czytam? W serii ,,Blogi godne uwagi” będę przyglądać się od 5-10 blogów zwracając uwagę na te które naprawdę warto mieć na uwadze. Wymieniam te blogi które miałem okazję czytać z zainteresowaniem. Sprawdź czy znasz wszystkich!

 

JasonHunt | The LifeWay

Tomek Tomczyk jest uznawany za szefa wszystkich szefów w Polskiej blogosferze. Znany również jako Kominek. Jego charakter pisania nie zawsze mi pasuje.

Szczerze mówiąc zna się na tym. Wydawać by się mogło, że wie jak zainteresować prawie każdego czytelnika. Nagrywa podcasty, wydał poradniki w formie książek i porusza najróżniejsze tematy. I chociaż osobiście nie miałem okazji poznać, uważam iż powinien znaleźć się w czołówce.

 

Andrzej Tucholski

Poznałem go gdy blogerzy nawzajem przez siebie pisali o akcji podczas której twórcy polecają twórców, zwanej Share Week! Dla mnie jest swego rodzaju guru. Bardzo często szukam inspiracji i podniesienia na duchu, co pomaga mi przy prowadzeniu bloga o coachingu.


Marzenia w Cele

Na blog Dawida Konopki trafiłem tak naprawdę przypadkiem, ale zatrzymałem się na dłużej ponieważ po pierwsze interesuje się tym o czym pisze, a po drugie nie ma się co oszukiwać, zna się na coachingu. Pisze nie tylko o szczęściu, ale również o planowaniu celów i wielu innych wartościowych

 

Życie Jest Piękne

Blog Michała Maja zainteresował mnie dzięki wielu zdjęciom oraz opisom sytuacji. Jest przejrzysty i bardzo czytelny. Gdy już graficznie zwróci uwagę, trudniej oderwać się od tekstu. Poza tym podróżuje, a Życie Jest Piękne traktuje według mnie jako taki pamiętnik. Poza tym Michał również jest autorem książki ,,Jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego”.

 

Twoje DIY

Z Kasią Ogórek miałem okazję zamienić kilka słów podczas spotkania na Blogowigili 2016 oraz ozdobić Gwiazdę Betlejemską. Prywatnie jest bardzo ciepłą i sympatyczną osobą. Dzięki filmom które nagrywa oraz blogowi udało mi się nie raz zaskoczyć dziewczynę prezentami czy upominkami zrobionymi własnoręcznie. Ponadto swego czasu poprowadziła świetnie spotkanie o social-mediach w których również w ciekawy sposób prowadzi profile.

 

Vademecum Blogera

Wśród postów od Beaty Radzimskiej, szukam tych z sugestiami blogowymi. Pisze w nim o tym co warto wiedzieć pisząc blog, gdzie szukać inspiracji, w co inwestować więcej lub mniej czasu, gdzie warto się udzielać, itd.

 

Halo Ziemia

Z Kondratem Kruczkowskim miałem okazję zamienić kilka słów przez internet. Zwycięzca między innymi podczas Blog Roku 2013 oraz Blog Forum Gdańsk Award 2015. O jego książce ,,Halo Tato” z wypowiedziami ojców została niezwykle ciepło przyjęta. Zwróć uwagę w wolny czasie jeżeli nie znasz.

 

Spider’s Web

Przemysława Pająka i innych blogerów którzy piszą na Spider’s Web poznałem dzięki wyszukiwarce gdzie większość wyszukiwanych przeze mnie pytań na temat technologii jest kierowanych właśnie do tego bloga. Treści są na wysokim poziomie, a autorzy naprawdę wiedzą o czym piszą.

 

Jak Oszczędzać Pieniądze

Blog Michała Szafrańskiego jest pod względem treści bardzo wartościowy. Poznaliśmy się przy okazji spotkania Blogowigili 2016. Ma pojęcie o czym mówi, potrafi doradzić, a poza tym ma ogromne pojęcie na temat oszczędzania i zarabiania. Jego książka ,,Finansowy Ninja” okazała się dla wielu czytelników wartościowym poradnikiem.

 

Jest Rudo

Natalia Sławek pisze i nagrywa na temat fotografii. I chociaż zajmuje się tym pod względem amatorów, odnoszę wrażenie jakby pomagała również tym zaawansowanym pasjonatom zdjęć. Blogowanie to Jej pasja, natomiast na YouTube również bardzo dobrze się zadomowiła.

 

Ola Gościniak I Jestem Interaktywna

Blog Oli Gościniak czytam z ogromnym podziwem i szacunkiem. Robi kawał dobrej roboty, a przy tym jest bardzo konkretna i zrozumiała. Nie pisze ogólnikami tylko jak krok po kroku, obrazowo wykonać, aby stworzyć swoją idealną stronę internetową lub blog, a także świetnie wyjaśnia zasady SEO (pozycjonowania w wyszukiwarkach).

   Powyżej wymienione blogi są tymi które czytam, oraz wymienionymi między innymi na liście Tomka Tomczyka w ,,Rankingu najbardziej wpływowych blogerów 2015 roku„. 👍


   Jeżeli chcesz aby Twój blog znalazł się w kolejnych przeglądach na tym blogu, zapraszam do napisania w komentarzu kilku słów o tematach poruszanych na Twoim blogu oraz podania do niego linku. Uprzedzam, że opiszę te które naprawdę mnie zainteresują. 😉


Zapraszam do podobnych zestawień i rankingów stworzonych przez innych autorów.


>>> Najchętniej polecane Polskie blogi (AndrzejTucholski.pl)


>>> Z którymi blogerami warto współpracować? (SocialPress.pl)


>>> 10 najlepszych blogów lifestylowych (Blowerka.pl)


>>> Ranking blogów finansowych (RekinFinansow.pl)

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk i jestem blogerem. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności. Często swoje wypowiedzi bazuję na doświadczeniach i spostrzeżeniach.