Unsplash.com

Co robić w swoim wolnym czasie? W jakich chwilach możesz się niezwykle zrelaksować? Jak warto spędzać czas jeżeli chcesz zostać chwilę samemu!

Każdy ma taki moment, że chciałby spędzić czas samotnie. Bez znaczenia czy jest introwertykiem czy ekstrawertykiem. U mnie jest z tym różnie. Jeden weekend lubię spędzić w gronie znajomych i przyjaciół, drugi tylko z dziewczyną, a następny zupełnie sam. Może masz tak jak ja? Tutaj będzie trochę o Tobie, a może o mnie?

 

Gdyby zawsze tak było

Mam swój specyficzny sposób spędzania czasu. Podobnie ale zwykle nie tak samo. Najbardziej obawiam się, że w przyszłości taki zapał mógłby we mnie zgasnąć, a wtedy to już tylko kostucha nade mną by czekała. Nie potrafię sobie wyobrazić siedzenia w fotelu z pilotem zmieniającym cały dzień kanały.

 

Z rodziną przy stole

O mojej rodzinie rzadko wspominam, ale kiedyś w końcu przychodzi ten moment, gdy chce się powiedzieć o nich. Dużo mogę o nich mówić, ale najprzyjemniej jest zasiąść do wspólnego obiadu i patrzeć jak reszta reaguje na nasze wspólne żarty, opowiadania czy historie.

Oczywiście moment gdy z ojcem mogę pogadać w cztery oczy jest najlepszy. Czasem wkurza, ale zdarza się normalnie i po męsku pogadać.

 

Dziewczyna pełna energii

Jak już mówić o osobie z którą spędza się najwięcej czasu, to z kim? Moja kreatywność nie miałaby ujścia gdyby nie ona. Moja partnerka ma tak, że gdy do mnie jedzie, już zastanawia się jaką niespodzianką mogę ją zaskoczyć. Jednego dnia ciągamy nie wiadomo po co kartony ze sklepów, a następnego robimy świecący szyld na sylwestra. Kiedy indziej zbieramy grupę, aby zorganizować domówkę lub szyć maskotki na akcję blogerską.
Innym razem mam problem z obróbką zdjęć do tekstu, więc nawet nie pyta czym ma się zająć. Najbardziej to zazdroszczę dla Niej cierpliwości, bo nikt inny nie wytrzymałby wspólnego projektowania ogrodu, którego wykonanie odkładane jest już kilka lat (plan zrealizowany).

 

Jak na piwko to z Panem K.

Mój Kumpel to jest jedna wielka niewiadoma. Trudno zrozumieć o czym będziemy gadać i czy skończy się na jednym piwie. Często nasza przyjaźń działa w niewyjaśniony dla innych sposób.
Jedni zastanawiają się jak to jest, że ani razu nie daliśmy sobie po mordzie, a jeszcze inni zachodzą w głowę co sprawia, iż tygodnia nie możemy wytrzymać żeby sobie nie pogadać. Najśmieszniejsze momenty to te, gdy coś nas bawi, a pozostali patrzą na nas jak na niezidentyfikowane obiekty.

 

Rowerem przed siebie!

Co jak co, ale latem nie ma tygodnia, abym nie wsiadł na rower jechać przed siebie w nieznanym kierunku. Znajomi czasem nawet nie chcą już o tym słuchać. Zwykle mam ze sobą słuchawki na uszach, smartphone, butelka wody i w drogę! Często gdy tak jeżdżę przez lasy i wsie, przychodzi mi do głowy masa rozwiązań i tematów, które mógłbym przykładowo poruszyć na blogach.

 

Gdy strzela drewno…

Uwielbiam zimą siedzieć w pustym domu, słuchać jak drewno w piecu strzela i woda płynie po centralnym ogrzewaniu. Czasem podłoga skrzypnie, przeciąg na karku poczuję. To są momenty magiczne.

W tym czasie biorę komputer i piszę, czasem sobie pośpiewam. Wolny czas przekładam na blog czy odpowiadanie na wiadomości. Dużo częściej na zbieranie pomysłów. Takie odłączenie się od wszystkich bardzo pomaga naładować akumulatory.

 

Cisza dookoła Ciebie

W momencie gdy mogę wziąć gorący prysznic dający uczucie spływającej wody po karku lub wylegiwanie się w wannie, jest takim momentem odprężenia. Równie przyjemne jest spędzanie czasu w ogrodzie pełnym kwitnących kwiatów, przy szumiącym strumieniu lub fontannie w oczku wodnym.

 

Jak Ty ładujesz akumulatory?

Masz podobnie jak ja czy jednak wolisz towarzystwo innych? Może nie masz wyborów ze względu na rodzinę czy inne obowiązki? Czekam na Twoje pomysły i to jak spędzasz czas po swojemu. Być może któreś wprowadzę w swoim grafiku dnia.

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.