Czym wyróżnia się prawdziwy pasjonat w swojej dziedzinie? Na czym polega dyscyplina? Wszystko co warto wiedzieć dążąc do wyznaczonego celu!

Dyscyplina i motywacja według sportowcy!

Czym wyróżnia się prawdziwy pasjonat w swojej dziedzinie? Na czym polega dyscyplina? Wszystko co warto wiedzieć dążąc do wyznaczonego celu!

Podejście do życia jest niezmiernie ważne. Wielokrotnie staram się poprzez to miejsce wyjaśnić jak pozytywne podejście do siebie jest ważne. Dziś opowiem przez chwilę o moim kumplu którego miałem okazję poznać jakiś czas temu. Czym się wyróżnia i czym mi zaimponował? Dyscyplina według sportowca!

Jakim człowiekiem jest pasjonat?

Będziesz prawdopodobnie w takim samym szoku jak ja. Na początku jednak zadajmy sobie pytanie: czy cel jest rzeczywiście najważniejszy? Poznałem go zupełnie przypadkiem. Mieliśmy wspólną pracę do wykonania i oczywiście jak to w pracy dużo się też rozmawia aby czas szybciej płyną. Bez ceregieli zwróciłem uwagę na jego wygląd. Jest zadbany, wyćwiczony i dobrze zbudowany. Na początku pomyślałem sobie, że pewnie jak inni chodzi na siłownię dla szpanu. Powiedział coś co wiele osób powinno usłyszeć bez znaczenia na to kim są i jakie mają cele w swoim życiu.

Autentyczne myślenie godne podziwu!

Ćwiczy ponieważ jak mówi ,,sport to mój styl życia”, jest Jego pasją i prowadzenie diet. Bywanie na siłowni i nowinki z dziedziny sportu i zdrowego trybu życia mieszczą się w zainteresowaniach. Jak nam powtarzał, robi to dla siebie, dlaczego? Inwestycja w siebie jest najlepszą inwestycją jaką możesz zrobić w życiu. Dlatego właśnie ćwiczę, dbam o siebie. Sport to mój styl życia.

Podejście jakie ma do siebie jest naprawdę godne podziwu. Regularnie spożywa przygotowane posiłki. Bywa na siłowni, nie pali, a jeżeli wypije to okazyjnie. Wkłada to w całe serce, a najlepsze jest to, że jak mówi ,,robię to co kocham. To jak wyglądam jest skutkiem ubocznym”. Czyli czysto teoretycznie nie ćwiczy dla samego wyglądu i sprawności. Taki skutek uboczny jest najlepszym jaki może nas spotkać.

Jak to ma się do Twoich pasji?!

Nie będę ukrywać, że kumpel jest zwyczajnie przykładem tego, jak wygląda zdrowe podejście do swojej pasji i dyscyplina. Przykładowo nawet jeśli nikt nie chce oglądać rzeźb artysty się nie liczy. Radość powinno sprawiać samo tworzenie. Gdybym nawet nie miał czytelników, a blogi które tworzę były omijane, dalej bym pisał. Nawet jeśli zdjęcia fotografa nie wygrywają w konkursach, nie są brane na wystawy. Nie stawia autora w świetle amatora czy beznadziejnego twórcy zdjęć.

Właśnie tak powinno być. W pierwszej kolejności robić powinniśmy coś z własnej pasji i rozwijać się dla siebie samych. Szacunek i dowartościowanie tudzież zainteresowanie jest w pewnym rodzaju skutkiem ubocznym.

Może spróbuj tego?

Unsplash.com / Patryk Tarachoń

Jeśli nie radzisz sobie z kompleksami lub spotyka Cię poniżanie w miejscach publicznych (np. szkole, pracy) lub w inny sposób, wypełnij ćwiczenia, które dla Ciebie przygotowałem. 

Wiele lat temu, uporałem się ze swoimi wadami i komentarzami na swój temat. Pomimo wszystko postanowiłem o tym mówić i wspierać tych, którzy są poniżani lub wciąż nie potrafią uporać się ze swoimi defektami.

Z powyższymi ćwiczeniami, być może być Ci łatwiej uporać się z tym co nie pozwala uwierzyć w siebie. Dołożę też wszelkich starań, aby pokazać Tobie, jak dużo znaczysz i dlaczego nie powinieneś mieć kompleksów. Zrobię wszystko, aby ułatwić Ci zrozumienie co się dzieje i jakie zachowania prowokują ludzi do poniżania Ciebie.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
piotr nomo
piotr nomo
9 lutego 2022 10:12

Masz interesujący punkt widzenia. Zajrzę do ciebie ponownie

Paulina Radziszewska
12 września 2019 19:04

Dobrze że mają pasję i tak zdrowo promują taki styl życia.

Majko Soczko
Majko Soczko
12 września 2019 00:55

Najważniejsza jest pasja w tym i oddanie czemuś co się kocha 💏

Shopping Cart
5
0
Would love your thoughts, please comment.x