Unsplash.com

Dlaczego nie należy słuchać kobiety kiedy nie chce? Jak zaczepiać aby się podobało? Co robić aby stworzyć trwały związek oraz jaki jest fajny facet!

Dziewczynę trudno zrozumieć. Z momentem rozpoczęcia związku, nie dostajemy instrukcji obsługi, gwarancji, a tym bardziej pewności jak będzie później. Mam już za sobą związki, znajomości z których nic więcej nie wyszło, ale za każdym razem było można zauważyć podobieństwa. Czego oczekują od nas nasze kobiety?

 

Nie ma to jak zaczepianie dziewczyny

Wesołym sposobem na spędzanie czasu są zaczepki. I chodź nasze damy mogą nie lubić łaskotek, chamskich dowcipów i czarnego humoru, często mówienie tego co się myśli, udowadnia, że nie jesteśmy nudnym facetem. Zrobiłem kiedyś doświadczenie. Przestałem żartować i Ją zaczepiać, więc zapytała czy wszystko w porządku, a później nie rozumiała dlaczego nie zaczepiałem ani nie mówiłem głupich dowcipów.


Czasem warto porzucić na moment naszą pewność siebie, powagę i stać się na moment nieogarniętym chłopcem, który będzie przytulał, całował i łaskotał w najmniej nieoczekiwanym momencie.

 

Nie raz słyszałem, abym przestał, to po kilku minutach gdy znów z zaskoczenia rozbawiałem do łez, na koniec słyszałem – jesteś niemożliwy, ale gdybyś był inny, zwariowałabym.

 

Kobieta mówi „nie”, aby wystawić mężczyznę na próbę
Jeżeli mężczyzna kocha, przejdzie test bez problemu
– Patryk Tarachoń

Podobnie z klapsami. Zdarzało mi się klepnąć partnerkę gdy rodzice nie widzieli lub w sytuacji gdy byliśmy sami. Nie pochwalała tego, ale dawała jasno do zrozumienia jak lubi takiego rodzaju zaloty. Musimy wiedzieć kiedy przestać, ale też obserwować czy „nie” w danym momencie nie znaczy „przestań chociaż na moment, a potem znów możesz, bo dobrze się bawię„.

Swego czasu nawet stwierdziłem, że mógłbym dać odpocząć od siebie. Jednakże kocham Ją z wzajemnością, więc i tak długo nie wytrzymamy bez siebie.

 

Wspominając pierwsze wrażenie

Szybki podryw, słodkie słówka i obietnice? Idealna randka naszymi oczami nie tak wygląda. Z perspektywy czasu wyszedłem z założenia, że szczery związek budowany na zaufaniu, rodzi się z przyjaźni. Według mnie przyjaźń damsko-męską istnieje. Ze względu na to, że jedna koleżanka jest dla nas jak siostra, inna znaczy coś więcej.

Uważam tak ponieważ mam koleżanki, nie rzadko mi się zwierzały. Ich rozmyślenia są podobne do naszych, tylko bardziej szczegółowe. Gdy już czuję się przy kimś dobrze i dochodzę do wniosku, iż potrafiłbym podołać, przychodzi okres próbny i rzeczywiście łatwiej nam wyjść z założenia „nic z tego”.
Jednak jeżeli nie zaryzykujemy, miłość z czasem sama nie przyjdzie. Tego rodzaju związki mają swoje minusy.

– przez związek z przyjaciółką, możemy stracić przyjaźń
– nie jest już jak wcześniej
– bardziej boli gdy zostaniesz zraniony,

 

Pomimo ryzyka o którym pisałem, związek z kimś kogo znamy dłużej ma również swoje plusy.

– jesteś z kimś kogo już znasz i potrafisz cokolwiek powiedzieć o drugiej połowie
– partnerka ufa Ci, więc tajemnice są znikome
– możesz czuć się bezpiecznie
– oferujecie sobie wzajemnie empatię i ochronę
– łatwiej wybaczyć występki i wpadki gdy Ciebie nie było

 

Jednym zdaniem. Nie będziesz pewniejszy swojego wyboru, tak jak w przypadku gdybyś zaczynał związek z panną nieznajomą, ale przynajmniej zapoczątkujesz z kimś wspólne życie, nawet do końca.Nie bądź snobem, okazuj uczucia!

Jeżeli nie kochasz, to ją zostaw, pozwól aby zaopiekował się Twoim Skarbem ktoś potrafiący sprawić aby była obdarowana prawdziwym uczuciem. Nie myśl o swojej wygodzie, a uśmiechu Twojej Królowej. Pozwól sobie na spontaniczny zakup róży, a przy ekspedientce powiedz coś typu:

 

poproszę najpiękniejszą różę, dla najpiękniejszej pani w tym sklepie – patrząc jej w oczy i zaciskając dłoń swoimi palcami.

 

Gdy powiesz coś takiego szczerze, z nutą humoru tylko aby poczuła się ważna, podarujesz najlepszy prezent jaki mogłaby sobie wyobrazić. Nie musisz inwestować w drogie bukiety czy przedmioty.

One kojarzą to co mają z sytuacjami gdy je zdobyły, więc jeżeli nawet róża zwiędnie, jej podświadomość zapisze do Ciebie ogromne pokłady czułości związane z tym kwiatem. Pozwól się polubić, daj odrobinę przestrzeni, czasu tylko dla was, nie piłki nożnej czy spotkania ze znajomymi.

Wesprzyj podając dalej
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.